Jump to content
IGNORED

Samochodowe analogi - porady, problemy

Bilbo

Recommended Posts

Może taki temacik ogólny ?

No to na początek ja się pochwalę, fajne radyjko mi się trafiło, oczywiście z wejściem na kasetę

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale jest małe ale ...... wyświetlacz nie pokazuje wszystkiego i nie wiem czy to kwestia ewentualnego czyszczenia, przetarcia styków, taśmy łączącej ? czy padło, to ostatnie odpukać bo radio nie dość że rarytas, to na dodatek gra i odtwarza cudnie

WP2016040_ssxxhse.jpg

Jakby ktoś miał jakieś sugestie odnośnie naprawy tego wyświetlania zapraszam ...

Hidden Content

Hidden Content

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Może taki temacik ogólny ?

No to na początek ja się pochwalę, fajne radyjko mi się trafiło, oczywiście z wejściem na kasetę

Hidden Content

Ale jest małe ale ...... wyświetlacz nie pokazuje wszystkiego i nie wiem czy to kwestia ewentualnego czyszczenia, przetarcia styków, taśmy łączącej ? czy padło, to ostatnie odpukać bo radio nie dość że rarytas, to na dodatek gra i odtwarza cudnie

WP2016040_ssxxhse.jpg

Jakby ktoś miał jakieś sugestie odnośnie naprawy tego wyświetlania zapraszam ...

Trafiłeś bardzo bobrze. Jeden z kilku Blaupunktów z przełomu lat 80-tych i 90-tych z najwyższej półki, jeszcze bez RDS-u (wyróżniłbym jeszcze m.in. Berlin IQR 88 i Memphis, Woodstock i Nashville SQR 48). W swojej kolekcji posiadam chyba wszystkie modele Bremenów z kasetą. Do Serii SQR 49 nawet dedykowany korektor graficzny, wzmacniacz i zmieniarkę CD. Wszystko sprawne a do niedawna nawet użytkowane.

Niestety, ale z wyświetlaczami były, są i będą problemy. Kilka lat temu byłem bardziej na bieżąco w temacie możliwości napraw wyświetlaczy. Do dziś utkwiło mi w pamięci, że jest to albo bardzo trudne albo chwilowe. W sieci było kikla opracowań, które pozwalały zminimalizować problem, ale ja się poddałem. Dwa Bremeny SQR 49, jeden RCM 43 (genialny) odpoczywają w szafie. Flagowy RCM 127 z niesamowitymi możliwościami jak na swoje czasy spełnia swoją funkcję w Youngtimerze, ale wyświetlacz podobnie jak w starszych braciach wyświetla tylko 70% znaków. A szkoda bo to może nie najpiękniejsze, ale na pewno zaawansowane radioodtwarzacze. Warte wspomnienia po latach.

Hidden Content

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.