Skocz do zawartości
IGNORED

Samochodowe analogi - porady, problemy


Bilbo

Rekomendowane odpowiedzi

Może taki temacik ogólny ?

 

No to na początek ja się pochwalę, fajne radyjko mi się trafiło, oczywiście z wejściem na kasetę

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ale jest małe ale ...... wyświetlacz nie pokazuje wszystkiego i nie wiem czy to kwestia ewentualnego czyszczenia, przetarcia styków, taśmy łączącej ? czy padło, to ostatnie odpukać bo radio nie dość że rarytas, to na dodatek gra i odtwarza cudnie

 

WP2016040_ssxxhse.jpg

 

Jakby ktoś miał jakieś sugestie odnośnie naprawy tego wyświetlania zapraszam ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taki temacik ogólny ?

 

No to na początek ja się pochwalę, fajne radyjko mi się trafiło, oczywiście z wejściem na kasetę

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ale jest małe ale ...... wyświetlacz nie pokazuje wszystkiego i nie wiem czy to kwestia ewentualnego czyszczenia, przetarcia styków, taśmy łączącej ? czy padło, to ostatnie odpukać bo radio nie dość że rarytas, to na dodatek gra i odtwarza cudnie

 

WP2016040_ssxxhse.jpg

 

Jakby ktoś miał jakieś sugestie odnośnie naprawy tego wyświetlania zapraszam ...

 

Trafiłeś bardzo bobrze. Jeden z kilku Blaupunktów z przełomu lat 80-tych i 90-tych z najwyższej półki, jeszcze bez RDS-u (wyróżniłbym jeszcze m.in. Berlin IQR 88 i Memphis, Woodstock i Nashville SQR 48). W swojej kolekcji posiadam chyba wszystkie modele Bremenów z kasetą. Do Serii SQR 49 nawet dedykowany korektor graficzny, wzmacniacz i zmieniarkę CD. Wszystko sprawne a do niedawna nawet użytkowane.

 

Niestety, ale z wyświetlaczami były, są i będą problemy. Kilka lat temu byłem bardziej na bieżąco w temacie możliwości napraw wyświetlaczy. Do dziś utkwiło mi w pamięci, że jest to albo bardzo trudne albo chwilowe. W sieci było kikla opracowań, które pozwalały zminimalizować problem, ale ja się poddałem. Dwa Bremeny SQR 49, jeden RCM 43 (genialny) odpoczywają w szafie. Flagowy RCM 127 z niesamowitymi możliwościami jak na swoje czasy spełnia swoją funkcję w Youngtimerze, ale wyświetlacz podobnie jak w starszych braciach wyświetla tylko 70% znaków. A szkoda bo to może nie najpiękniejsze, ale na pewno zaawansowane radioodtwarzacze. Warte wspomnienia po latach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.