Skocz do zawartości
IGNORED

Muzyka klasyczna i jazz


meteor

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy post ma dla mnie duże znaczenie. Przejrzałem w miarę możliwości wątki dotyczące muzyki klasycznej i zestawu stereo do jej słuchania. Mam kilka typów kolumn, które chciałbym odsłuchać z "odpowiednim" wzmacniaczem i źródłem. Słucham głównie muzyki klasycznej, baroku, jazzu, jestem wielkim miłośnikiem wokali w stylu Loreena Mckennitt. DO tego lubię posłuchać rocka, ale w stylu Dire Straits, czy też Queen. Z muzyki klasycznej uwielbiam Bacha, Vivaldi, Handel, Rameau, Telemann, czy też wspaniałe walce Straussa. Akurat mam więcej ulubionych twórców.

Mam świadomość, że każdy element systemu ma odpowiednie miejsce w tworzeniu muzyki. Moje zasoby finansowe jak na zbudowanie zestawu do muzyki klasycznej oscylują w kwocie 25.000zł. Więc są dość skromne. Pokój to ok 27m2. Szukam barwy instrumentów, wokali, atmosfery muzykalności no i dynamiki. Powiem tak, bo to ważne, gdy już będę zdecydowany na zakup zestawu, to będę szukał w wyprzedażach, promocjach (tych prawdziwych, bo śledzę oferty sklepów oferujących sprzęt stereo), ew. używany sprzęt, ale co najmniej na rocznej gwarancji. Nie jestem zamożnym człowiekiem, a prawie uzbierana kwota to kilka lat sporych wyrzeczeń, które wątpliwe by się powtórzyły. Aha, mój rozkład finansowy na zestaw to: 10-12.000zł kolumny, 8-10.000zł wzmacniacz, no i zostanie 5.000zł na odtwarzacz cd. Wiem, że to dziwny rozkład, ale nie widzę innego rozsądnego podziału, choć może być kontrowersyjny, tym bardziej, że sporo z Was uważa, że źródło ma duże znaczenie. Ale przy tej kwocie muszę pójść na pewne kompromisy. Wiadomo, że można doliczyć tzw. upust cenowy promocyjny przez sklep-y.

Interesują mnie kolumny:

HARBETH SUPER HL5

Harbeth Monitor 30.1 Domestic

Tannoy Precision 6.4/6.2

CHARIO CONSTELLATION PEGASUS

Xavian XN 250 Evoluzione

Sonus faber Toy Tower

Które z w/w kolumn nadają się do tej muzyki, a które warto wyeliminować? Prośba o doradzenie, który wzmacniacz i źródło powinny być warte odsłuchu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od kolumn, moim zdaniem zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zestaw Harbeth Super HL5 Plus (http://q21.pl/harbeth-super-hl5-plus.html) do którego zaproponowałbym dobrą hybrydę lampową np. Wile Rock (http://q21.pl/wile-rock.html) lub lampę Ars-Sonum Filarmonia SJ (http://q21.pl/ars-sonum-filarmonia-dostawa-gratis.html). Jako źródło Musical Fidelity M3scd (http://q21.pl/musical-fidelity-m3scd.html).

To tylko przykład zestawu, który moim zdaniem powinien się świetnie sprawdzić w Twoich gatunkach muzycznych.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, wyżej opisany zestaw oraz wiele innych konfiguracji jest od ręki dostępnych i gotowych do odsłuchu w komfortowych warunkach. Przy tej klasie sprzętu organizujemy także odsłuchy w domu Klienta. Zapraszam serdecznie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj tego, co zwykle zaprasza serdecznie, bo jemu tylko o Twoją kasę chodzi, a poleca zawsze tylko to, co ma na zbyciu. Poczekaj na inne, bezinteresowne porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podpowiem tylko, że więcej kasy przeznaczyłbym na kolumny. One najwięcej wnoszą jeżeli chodzi o jakość, charakter brzmienia.

Jeżeli chcesz tyle przeznaczyć to proponuję tylko osobiste odsłuchy w sklepach ze standardem obsługi podobnym do tego co reprezentuje Q21.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HARBETH SUPER HL5

Harbeth często stroi kolumny tak, że gra bas i im wyżej z częstotliwością, tym ciszej (czyli przytłumiona góra). Ja radzę szukać sprzętu grającego bardziej neutralnie, szczególnie w klasyce wycofana góra nie jest fajna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w grę wchodzą tylko urządzenia nowe, to nie będzie łatwo, ale gdybyś rozważył rynek S/H to już można złożyć bardzo fajny system.

Polecam Twojej uwadze ProAki i to niekoniecznie nowe - do klasyki (której głównie słucham) naprawdę świetne!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę następująco :)

 

Baltlab Endo 1 wzmacniacz - cena wyjściowa 7 tys.

 

Lub

 

Tri Trv 35se lampowy. Ewentualnie cayin lampowy jest kilka modeli w tym budżecie.

 

Kolumny podłogowe jakie moim zdaniem w tym budżecie będą ciekawe a jest ich kilka choć mają wspólne cechy. Naturalności , neutralność brzmienia oraz to ze sa z robione w manufakturach :

 

Wigg art Avril, Studio 16 Hz Minas Anor III, wigg art Enzo, to z polskich paczek.

 

Z zagranicznych podłogowe Diapason Neos , Jean Marie Renaud

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) do kupienia w Bydgoszczy w audio connect

 

 

Monitory bez problemu tez się sprawdza w Twoim pomieszczeniu. Diapason karis mają do zaoferowania zjawiskowa przestrzeń, naturalność , muzykalność. Rozmiarami są może małe ale dźwiękiem większe od wielu podłogowek ze znacznie wyższego budżetu.

 

Jako źródło DAC aqua acoustic la voce i na jakiś czas tańszy CD , który spełni rolę transportu. Taki CD z LA Voce po prostu zagra lepiej niż zintegrowane nowe CDki w tym budżecie.

 

Kable albedo blue.

 

Generalnie w zależności gdzie masz bliżej to kintaktowalbyn się z salonami:

Gdańsk - Premium Sound

BYDGOSZCZ - audio connect

Czechowice-Dziedzice Audio On

 

Ja kupuję w Bydgoszczy bo mam blisko poza tym gdyby podzielić ogólnie sprzęt na grający dobrze i zle to wszystko co maja w ofercie gra dobrze. Bardzo mocno selekcjonują sprzęty przed wprowadzeniem do oferty.

 

Radzę omijać wszelkie marki korporacyjne typu denon , yamaha Cambridge itd. Cześć sprzętu tych marek w ogóle nie gra moim zdaniem a inne w porównaniu do tych co wcześniej wymieniłem wypadają po prostu dużo gorzej. Nie chodzi tu o kwestie gustu , idzie podzielić sprzęty na lepsze i gorsze bez względu na osobiste preferencje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy dc8t/Proac d20/Spendor A6R albo D7...posluchaj kazdego. Na kazdy Cie stac.

Roksan caspian m2/naim cd5xs CD player.

Unison Research s6/caspian m2/Leema Tucana 2 wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie z q21 tez jest dość ciekawe. Tylko oprócz Herbert warto odsłuchać jeszcze inne kolumny, np. te które wymieniłem.

 

Do CD musical fidelity m3cd z czasem można dokupić zewnętrzny DAC i jakościowo brzmienie zaraz pójdzie kilka klas w górę.

 

Wzmacniacz ars sonum w swojej czy wyższej cenie jest na prawdę wyszukanym sprzętem. Ciężko znaleźć mu konkurencję.

 

Tannoy dc8t/Proac d20/Spendor A6R albo D7...posluchaj kazdego. Na kazdy Cie stac.

Roksan caspian m2/naim cd5xs CD player.

Unison Research s6/caspian m2/Leema Tucana 2 wzmacniacz.

 

Porównywałes dc8t z precision ? Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy ciekawa....sprzetu MF traca na wartosci bardzo szybko. Nowe za pol ceny mozna czasem kupic, bo firma chyba co dwa lata nowa serie wzmacniaczy I cd wypuszcza...ten wilie Rock to moze I dobry, nie wiem, ale co to za firma? Skad oni sie wzieli. To Polska konstrukcja jak rozumiem. "Egzotyczne wynalazki".

 

Dc8 t maja wiecej powietrza i przestrzeni. Lepszy bas, troche bardziej dopelniona srednice. Do klasyki I jazzu na pewno dobry wybor. Moj faworyt w tym towarzystwie z caspianem cd i UR s6.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dc8 t maja wiecej powietrza i przestrzeni. Lepszy bas, troche bardziej dopelniona srednice. Do klasyki I jazzu na pewno dobry wybor. Moj faworyt w tym towarzystwie z caspianem cd i UR s6.

 

Czyli są jakby rozwinięciem precision.

 

słuchałeś coś z serii Prestige? Tam już podobnie brzmienie pozostawia wiele do rzyczenia, jak ca te ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowymi MF jest zupelnie inaczej niz ze starymi seriami. Mialem M3, sluchalem M6 a obecnie mam M5Si - od M5 to jest bardzo naturalne granie z swietna detaliczna ale aksamitna gora z doskonalym basem - na pewno zadnym misiowatym jak w odleglych czasach. Jesli ktos szuka dzwieku ktory jest naprawde dobrze zbalansowany to to jest swietny wybor imho.

A moze sobie kolega zobaczy takie cos: musical fidelity encore - to jest kombo ale bardzo zaawansowane z 225W, odtwarzacz CD, i streamer wlaczajac Tidala, Spotify, bezprzewodowe polaczenie i dysk USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja propozycja to marantz sa 14s1,marantz pm 14s1 a do tego dobierz kolumny Tannoy, sonus faber lub harbert. Marantz robi dobry sprzęt made in Japan. Wg mnie to wart swojej ceny sprzęt. Do tego niezawodność made in Japan. Neutralność z pozostałymi zaletami, z dobrze dobranymi kolumnami to klucz do sukcesu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa8005 I s14 z tej samej lini a moj sa8005 psul sie od samego poczatku wiec ta japonska niezawodnosc to wlasnie ten forumowy "mit". Ladny, cieply dzwiek, ale mozna lepiej. Na pewno nie neutralny. Do Tucany czy Caspiana to przepasc. Serie 6004 tez mialem.

 

Co do produktow all in one box to jest ich sporo. Wystarczy spojrzec na naim'a albo atc siacd...

 

Marantza s11s3 za £1590 dostaniesz z gwarancja na eBay.co.uk, ale Tucana lepsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa8005 I s14 z tej samej lini a moj sa8005 psul sie od samego poczatku wiec ta japonska niezawodnosc to wlasnie ten forumowy "mit". Ladny, cieply dzwiek, ale mozna lepiej. Na pewno nie neutralny. Do Tucany czy Caspiana to przepasc. Serie 6004 tez mialem.

 

Co do produktow all in one box to jest ich sporo. Wystarczy spojrzec na naim'a albo atc siacd...

 

Marantza s11s3 za £1590 dostaniesz z gwarancja na eBay.co.uk, ale Tucana lepsza.

Huberto pamietaj ze kazdy ma inne preferencje brzmieniowe ;) Ale fajnie ze pojawilo sie killa konkretnych propozycji to sobie kolega yroche poslucha ;) ppzdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Huberto pamietaj ze kazdy ma inne preferencje brzmieniowe ;) Ale fajnie ze pojawilo sie killa konkretnych propozycji to sobie kolega yroche poslucha ;) ppzdro

 

Jest też podział na sprzęty które grają i nie grają jAK i lepsze oraz gorsze w skali bezwzględnej:) gust tu nie ma znaczenia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest też podział na sprzęty które grają i nie grają jAK i lepsze oraz gorsze w skali bezwzględnej:) gust tu nie ma znaczenia :)

Zgoda - ale wspomniane tu propozycje chyba nie wzbudzaja podejrzen ze nie graja :) - teraz wystarczy sprawdzic co w odbiorze sie spodoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zgoda - ale wspomniane tu propozycje chyba nie wzbudzaja podejrzen ze nie graja :) - teraz wystarczy sprawdzic co w odbiorze sie spodoba.

 

Do korporacji typu marantz mam po doświadczeniu moim i znajomego z najwyższym modelem (11s3 pm i są ) objekcje. Nie jest to naturalne i neutralne granie. I tu juz pomijam kwestie cen bo taki 11s3 to choćby 7 tys kosztal to i tak w tej cenie są klocki, które go deklasują całkowicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie z marantz jest bardzo pozytywne. Autor wątku powinien posłuchać i zobaczyć, czy warto. Ale to moje zdanie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz to dobry sprzet i ladnie grajacy, ale nie NEUTRALNY. To raczej ten rodzaj elektroniki, ktory nadaje wyraznie swoj charakter brzmienia. Dzwiek jest dobrze kontrolowany, ale tez nie tak szeroki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz to dobry sprzet i ladnie grajacy, ale nie NEUTRALNY. To raczej ten rodzaj elektroniki, ktory nadaje wyraznie swoj charakter brzmienia. Dzwiek jest dobrze kontrolowany, ale tez nie tak szeroki.

Jak dla mnie na przyklad to zbyt szeroka scena tez nie jest naturalna a co gorsza zle wplywa na muzyke kiedy sluchasz jakichs malych sekcji - np tria jazzowe itp. Wtedy czasem mam wrazenie ze muzyka nie jest spojna. Ale to tylko moj odbior.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz jest w tym forum zwalczany i nawet można wyczytać, że wyroby Made in Japan są kiepskie.

Cały świat, uważa że japońskie wyroby obok niemieckich są najlepsze jakościowo ale co poniektórzy w Polsce wiedzą lepiej i zapewne wyżej cenią wyroby np. z Burkina Faso.

Mało tego wyroby Maranza są cenione w świecie ( także w Niemczech) a w tym forum nie, ale gdyby je kupowano masowo, to nie kupowanoby innych marek.

Nie czytałem, żeby inne mniej znane marki się psuły a ten Marantz się psuje. Jakoś poza Polską nie narzekają na jego jakość.

 

Marantz 14 nie gra neutralnie tylko wiernie odtwarza muzykę, przekonałem się o tym nie raz gdy po powrocie z koncertu słuchałem muzyki i brzmiała tak jak w różnych salach koncertowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne: zeby autor tematu mial wlasny poglad na sprawe powinien przesluchac rowniez Marantza - ale model 8005 i nizsze to bym sobie podarowal. Mialem 6005 i to na pewno nie jest dobre granie. Do muzyki popularnej jeszcze w ostatecznosci moze....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dobre granie zaczyna się od 14 i dobrych kolumn. Jest to sprzęt popularny więc łatwo można sobie posłuchać w dowolnej kombinacji kolumn. Prawda jest też taka, że ja mam do tego dobre kable.

 

Marantz ma to do siebie, że ciągle wypuszcza nowe modele i ten nieco starszy ale nowy ma już lepszą cenę, trzeba się targować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasnosci, wypowiadam sie jako osoba, ktora przerobila kilka produktow tej firmy :)

 

Marantz robi dobry sprzet, ale mozna w tej samej cenie lepiej. Cenie ta marke, ale tez jej nie przeceniam.

 

Made in Japan to mit niezawodnosci. Nie tylko tyczy sie to sprzetu audio, ale tez np. jakosci plyt tam wydawanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 31

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.