Skocz do zawartości
IGNORED

Specjalista od Monitor Audio do tablicy !


Radauskas

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesięcy błąkam się po różnych wątkach z pytaniami o kolumny - bo chciałbym zmienić. Jednak kolejne odsłuchy w kolejnych salonach utwierdzają mnie w przekonaniu, że mam całkiem fajne kolumny - Monitor Audio BX5,.. małe, niepozorne, a jednak ! Po każdych kolejnych odsłuchach innych kolumn wracam do domu, włączam płytki odsłuchowe i stwierdzam, że wszędzie dobrze ale w domu najlepiej! :) Troche nie chce mi się wierzyć, że kolumny za 2.000,- ( para ) grają lepiej od takich za 6.000,- ale tak to wygląda. Dochodze do wniosku, że te odsłuchiwanie w salonach to tak w 50%-ach daje nam obraz porównawczy do tego co mamy bo jednak bardzo duży wpływ musi też mieć akustyka pomieszczenia i wzmacniacz.

Ale przechodząc do konkretów - jeśli miałbym zmieniać na coś mocniejszego ( bo taka jest potrzeba ) to myśle o MA BX6 lub MA RX8. Wiem, że to modele, których już nie ma w produkcji,.. ale takie rozpatruje. I pytanie - co mogę zyskać, a co mogę stracić przechodząc z BX5 na BX6 lub RX8 ? Podejrzewam, że zyskam dół i moc ale boje się stracić "pełność" brzmienia małych BX5 przy cichym słuchaniu. Jestem pełen podziwu jak te kolumienki grają "po cichu". Bo czasami słucham cichutko, a czasami mury kruszeją :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mogę zyskać, a co mogę stracić przechodząc z BX5 na BX6 lub RX8 ? Podejrzewam, że zyskam dół i moc ale boje się stracić "pełność" brzmienia małych BX5 przy cichym słuchaniu. Jestem pełen podziwu jak te kolumienki grają "po cichu". Bo czasami słucham cichutko, a czasami mury kruszeją :)

 

Cos w tym jest na BX6 uzyskasz wiecej basu ale przy glosniejszym graniu. membrany sa ciezsze wieksze przez co potrzebuaj wiecej pradu. Glosnik uzyskuje tez nieco wiecej powietrza. Co do seri RX to tu jest jednak inaczej zarówno na basie i wysokich wiec koniecznie odsluchac. Nawet nowa serie Silver aby miec poglad na czym polega roznica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kupować rx8 lub Silver 8 ale trafiłem na gs20. Uważam że to dużo lepsze kolumny a można je dostać za rozsądną cenę. Także jak Ci się nie spieszy to polecam wypatrywać okazji. Ja szukałem prawie rok ale warto było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak jak napisał Rob jaki masz wzmacniacz i jaką powierzchnię? Ja testowałem wiele modeli MA : BX,Całą serię RX ,silver z różnymi wzmacniaczami. Test odsłuchowy jest istotny ale tak jak sam napisałeś "że te odsłuchiwanie w salonach to tak w 50%-ach daje nam obraz porównawczy do tego co mamy bo jednak bardzo duży wpływ musi też mieć akustyka pomieszczenia i wzmacniacz" Sam przygotowałem pomieszczenie tak aby było akustycznie optymalnie. po wszystkich testach u siebie wybrałem MA RX8, ( tak to wygląda u mnie ,pomieszczenie 18m2, Podwieszane sufity dodatkowo wygłuszone wełną itp. :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .)

 

Co uzyskałem ? pełne, lekko ocieplone i przestrzenne brzmienie z dobrą lokalizacją,dobrym głębokim nie dudniącym basem. Twoje rozterki są jak najbardziej zrozumiałe. Co zyskasz a co stracisz ? Według mnie nic nie stracisz a na pewno będzie to krok do przodu i to pod każdym względem tym bardziej że chcesz iść dalej w MA a oczekujesz pełnego brzmienia.

Warto też abyś trochę poczytał w prasie branżowej , może tez coś z tego wyciągniesz, pomimo to że odsłuch osobisty jest najlepszym sposobem aby ocenić czy coś nam pasuje czy nie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co do MA GS-20 są do kupienia i posłuchania w Nautilusie więc warto też posłuchać

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnie mam,.. sam nie wiem jaką :) Salon, kuchnia, jadalnia, hol - wszystko razem ok. 50m2. Ale część, w której słucham muzyki to ok. 25-30 m2, Pisałem o tym tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Od ponad miesiąca słucham na Onkyo RZ-900 i jestem pod wrażeniem :)

 

Co do lektury recenzji - wszystko przeczytane :) Ale też po odsłuchu pewnych kolumn i porównaniu wrażeń z czytanymi recenzjami stwierdzam, że nie wszystko pokrywa się z moim osobistym odbiorem. Jednak gust to też ogromnie ważny element całej układanki.

 

Korekta -

Nie wiem skąd mi się wzięło te 30 m2 powierzchni kącika odsłuchowego. Wziąłem miarke, pomierzyłem i wszyło ok. 20 m2 :)

Ale cały dół ma rzeczywiście ok. 50 m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Junior_AudioMix_Konin

(Konto usunięte)

Onkyo dobry sprzęt w swojej klasie.

A z monitor audio to w sumie lepiej kupić silver 6 niz silver 8. Są bardziej zgrane, lepsze w barwie. Mnie się bardziej podobały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA z kazda seria wyzej uzyskasz lepsze granie mam na mysli np. bx...rx

Oczywiscie RX8 czy Silver 8 to ta sama polka, tylko ulepszona lub zoptymalizowana :) jak to okresla producent....

Osobiscie tez wybralbym serie gs zamiast np. rx a do sluchania naprawde cichutko to zdecydowanie otwarte sluchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem RX8 nie powiem że były jakieś tragiczne ale zmieniłem je na KEF R300 .

Podstawki całkiem inny świat a czarują nieziemsko i nie tęsknię za RX8

One są jakieś dziwne bo niby grają jasno, ale bez jakości na górze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wsadziłeś rx8 do małej klitki to nic dziwnego że mogło Ci się nie podobać.

23 metry aż tak mało nie jest, a jednak.

RX to trudne kolumny mimo wszystko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wsadziłeś rx8 do małej klitki to nic dziwnego że mogło Ci się nie podobać.

 

Mit.duze kolumny zagrają nawet w małym pomieszczeniu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem bezpośrednio silver 6 i silver 8 w salonie i u siebie w domu.

Z moich doświadczeń wynika, że nie można nazwać 6-tek równymi. 8 wypadają dużo lepiej.

Co do gabarytów pomieszczenia:

odsłuch w salonie - około 35 m2

odsłuch w domu - około 13 m2.

Jeśli 8 się nie sprawdziły to faktycznie może idź w kierunku goldów (nie miałem u siebie) lub R300.

 

Z monitorów miałem GLOD 100 - fajne. Miałem również u siebie KEF LS50 -przestrzeń, szczegół - piękne, basu się z nich nie wyciągnie ale gra to faktycznie fajnie.

Jeszcze bardziej zachwyciły mnie Harbethy (5ki i 7ki)! Ich minus to również BAS. 5-ki miały go już wystarczająco ale się zadusiły w moim pomieszczeniu. Tak czy siak średnica niezapomniana.

Miałem możliwość odsłuchu Audio Physic Tempo 6 bardzo szczegółowe ale za analityczne jak dla mnie. Od tamtej pory nazywam takie granie "niemieckim"

Zostały więc nadal SILVER 8! Moim zdaniem za taką kasę nie mają się czego wstydzić, co do wykończenia ani brzmienia.

 

W większości przypadków każdy z nas ma inne preferencje muzyczne, inne postrzeganie pasma i na co innego w nim zwraca uwagę stąd najlepiej samemu posłuchać kilku zestawów niż opierać się na tym, co tu, w dobrych chęciach (wiadomo co wybrukowane) piszemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka z MA na KEF LS raczej nie przejdzie u nikogo, za mało bassu, za to R300 mnie zdziwiły mocno , bas może i troszkę mniejszy ale jakościowo petarda i jest go na prawdę sporo.

Choć na ponad 30 metrów to już bym podłogowe brał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szy_a , możesz powiedzieć jakie miałeś odczucia z tymi Audio Physic Tempo?

Ostatnio ich odsłuchiwałem, i ogólnie bez zaskoczenia, góra i średnica fajne, jak to w AS, ale bas był straszny. Czy też odniosłeś takie wrażenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymyślono jeszcze lepszej metody oceny kolumn jak odsłuch ale i ta metoda jest niedoskonała. Ostatnio byłem w pewnym salonie i odsłuchiwałem 3 kolumny ( w przedziale cenowym do 5 tys. ) I te, które były najdroższe i miały zagrać najlepiej rozczarowały mnie - zagrały najgorzej. Brak basu, góra i średnica metalicznie ostra. Taką też opinie przekazałem sprzedawcy. A on mi zaproponował odsłuch drugiej pary, która stała obok, w mniejszym rozstawieniu i pod innym wzmacniaczem. Inne kolumny,.. zagrały przyzwoicie. Tak więc z tymi odsłuchami,.. to najlepiej wszystko ściągać do domu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mit.duze kolumny zagrają nawet w małym pomieszczeniu...

 

Gram pl200 w 17m2 i jest miodzio:) nic mi nie dudni nic nie dusi itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo mni nie oczarowaly dźwiękiem -takie typowo nakierowane na szczegóły na wysokich. Wszystko zależy od akustyki ale u mnie brakowało niższej średnicy czego jednak nie można zarzucić Silver 8.

Zachwyciłem się natomiast harbethami ale o tym już pisałem. Polecam je do odsłuchu żeby mieć rozeznanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.