Jump to content
IGNORED

Rezystancja

fedor

Recommended Posts

Witam.

Moja siostra ma kolumny Warfedale Diamond 10.7. Nie wiem od kiedy tak jest, ale powiedzmy zauważyła parę tygodni temu że jedna kolumna gra ciszej. Pierwsza diagnoza była że jeden kanał we wzmacniaczu podupadł. Wzmacniacz do serwisu i po dwóch tygodniach wrócił z adnotacją że sprawny. No to zaczeła szukać dalej, przekładać kable, strony, kanały lewy na prawy i itd. Okazało się że zawsze ta sama kolumna gra ciszej. Sprawdzone kolumny omomierzem i jedna ma 3,5 ohma a druga 6,5. Czy to jest do usłyszenia taka różnica w rezystancji?

Nie powinno być takiej różnicy między tymi samymi kolumnami. Prawdopodobnie uszkodzona cewka któregoś głośnika, albo zwrotnica.

Proponuje pobawić się generatorem(taki podstawowy program na pc czy androida) dać częstotliwość koło 30Hz i zobacz czy nisko i średnio tonowe w każdej z kolumn pracują z takim samym wychyłem. Wysokie częstotliwości sprawdzić na "ucho". Spokojnie powinieneś wychwycić który głośnik gra ciszej.

Jeżeli uszkodzona zwrotnica, nie obędzie się bez ich wyjęcia i obejrzenia.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.