Skocz do zawartości
IGNORED

Rezystancja


fedor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moja siostra ma kolumny Warfedale Diamond 10.7. Nie wiem od kiedy tak jest, ale powiedzmy zauważyła parę tygodni temu że jedna kolumna gra ciszej. Pierwsza diagnoza była że jeden kanał we wzmacniaczu podupadł. Wzmacniacz do serwisu i po dwóch tygodniach wrócił z adnotacją że sprawny. No to zaczeła szukać dalej, przekładać kable, strony, kanały lewy na prawy i itd. Okazało się że zawsze ta sama kolumna gra ciszej. Sprawdzone kolumny omomierzem i jedna ma 3,5 ohma a druga 6,5. Czy to jest do usłyszenia taka różnica w rezystancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być takiej różnicy między tymi samymi kolumnami. Prawdopodobnie uszkodzona cewka któregoś głośnika, albo zwrotnica.

Proponuje pobawić się generatorem(taki podstawowy program na pc czy androida) dać częstotliwość koło 30Hz i zobacz czy nisko i średnio tonowe w każdej z kolumn pracują z takim samym wychyłem. Wysokie częstotliwości sprawdzić na "ucho". Spokojnie powinieneś wychwycić który głośnik gra ciszej.

Jeżeli uszkodzona zwrotnica, nie obędzie się bez ich wyjęcia i obejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.