Skocz do zawartości
IGNORED

Podłączanie soundbara i konsoli do TV


Introverder

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Ja mam takie pytanie - TV jaki jest w domu to bodajże Sony KD-49X8307C. Soundbar to Yamaha YSP-1600.

 

Mam pytanie - bo całość zestawu chodzi - ale mam pytanie jak najefektywniej/najlepiej podłączyć - i czy lepiej się da - soundbar z TV i konsolę z TV.

 

Otóż w ustawieniach TV jest tak, że można dać naraz tylko jedno HDMI tj. wejście/wyjście do wyboru-obsługi, czyli jak podepnę np. na nieaktywnym aktualnie wejściu/wyjściu HDMI ARC między TV a soundbarem to dźwięku nie ma (oba wejścia/wyjścia oznaczone na TV jako ARC).

 

Mam też dekoder, który panowie montujący zestaw połączyli kablem HDMI z TV, bo to rozumiem jedyne wyjście, żeby jakość obrazu była HD i wysoka, a ponieważ nadal nie może być dwóch HDMI aktywnych, to rozumiem, że jedynym sposobem na połączenie TV z soundbarem jest Toslink i tak też łączę TV z soundbarem i rozumiem, że innego wyjścia tu nie ma (??)..

 

Za to jak rozumiem jak chcę np. konsolę podpiąć pod TV i by dźwięk szedł z soundbara to mam 2 wyjścia i rozumiem, że pierwsze będzie lepsze, bo jest bezpośrednie:

 

1) dźwięk z konsoli - PS4 - daję po optyku-Toslinku do optyka-Toslinka na soundbarze czyli bezpośrednio, a konsolę łączę z TV dowolnym HDMI, bo rozumiem, że wybór HDMI na TV nie ma tu znaczenia (??).

 

2) konsolę łączę przez HDMI z TV, a TV za pomocą kabla Toslink przekazuje dźwięk na soundbara - rozumiem, że tak jakość dźwięku będzie zawsze gorsza (??).

 

Przy okazji ten kabel to jakaś nitka, więc sądzę, że na pewno degraduje dźwięk, bo robiłem testy na swoim Aune X1S z konsolą i kabel w tym wypadku miał znaczenie i zmieniał jakość dźwięku..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że jedynym sposobem na połączenie TV z soundbarem jest Toslink i tak też łączę TV z soundbarem i rozumiem, że innego wyjścia tu nie ma (??)..

 

a jak myślisz po co masz wejście hdmi w soundbarze, żeby można podpiąć pod niego jakieś urządzonko i w tym przypadku może to być Twoja PS4, wciskasz kabelek hdmi do wejścia IN w soundbarze a z wyjścia OUT ARC kablem hdmi łaczysz wejście hdmi IN ARC w TV i po kłopocie. I wszystko hula jak ta lala bez zbędnych optyków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam kablem HDMI TV za pomocą HDMI 4 z jednej strony - bo rozumiem, że musi być ARC, by szło z TV?? - a z drugiej wpinam jako HDMI IN na soundbarze i nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisałem niezrozumiale więc jeszcze raz, z tyłu soundbara masz wejście IN i wyjście OUT ARC i tak, do wejścia IN wpinasz PS4 a do wyjścia OUT ARC wpinasz kabel hdmi którego drugą końcówkę wpinasz w wejście w TV z ARC i żeby poszło z TV na soundbar będziesz musiał chyba ustawić w menu TV natomiast z konsoli na soundbar przy takim spięciu spokojnie idzie sygnał audio na głośniki soundbara a przechodzi przez soundbar sygnał video i wchodzi na tv. Włóż jakiś film do PS4 i zobacz. Nie ma chu..a, żeby nie poszło.

 

To wejście hdmi IN w soundbarze nie jest do podpięcia do niego TV tylko jakiegoś innego sprzętu, przecież pisałem

 

a jak myślisz po co masz wejście hdmi w soundbarze, żeby można podpiąć pod niego jakieś urządzonko i w tym przypadku może to być Twoja PS4, wciskasz kabelek hdmi do wejścia IN w soundbarze

 

ludzie , czytajcie ze zrozumieniem, przecież nie pisałem, żeby podpiąć do niego telewizor.

 

TV nie ma wyjść hdmi tylko same wejścia dlatego zrobili to ARC, ale to nie oznacza, że kabel z wejścia hdmi z ARC można wpiąc w wejście w soundbarze, nie można wpiąć wejście do wejścia a Ty tak zrobiłeś dlatego nie gra, muszą to być gniazda hdmi , jedno wyjście OUT (soundbar z ARC ) a drugie wejście IN (TV z ARC), zauważ, ze nie ma dwóch wejść a Ty tak zrobiłeś, to w TV z ARC to też jest wejście ale właśnie tym jednym kablem jest możliwość przesyłania dzwięku spowrotem do wyjścia do urządzenia które wysyła sygnał na TV tym gniazdem.

Audio Return Chanell- kanał zwrotny audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Będę musiał to sprawdzić - jak tylko zdobędę brakujący kabel HDMI, bo mam o jeden za mało chyba (potrzeba tu dwóch - jeden mam wpięty już do dekodera UPC i mam jeszcze 2-metrowy z zestawu od PS4). Jakość używając HDMI będzie wyższa niż optyka czy odwrotnie, bo słyszałem różnie? Jakość kabla HDMI ma znaczenie dla jakości dźwięku? Bo optyka już się przekonałem, że ma, bo parę kabli Toslink - 5 - przewinęło się przez moje ręce i dźwięk się różnił na każdym kablu.. I ile sensownie trzeba wydać wg Ciebie na optyka i/lub kabel HDMI?

 

Osobiście wziąłem do przetestowania parę optyków (na razie póki co jeden - do łączenia konsoli z DACiem USB X1S, bo jeśli idzie o łączenie konsoli z TV i TV z soundbarem, to właśnie się zastanawiam czy też wziąć optyka czy jednak HDMI), bo ten dołączany do soundbara ma gównianą myślę jakość, Vivanco 32030 też nie jest jakimś cudem jak porównywałem myślę. Testuję QED z serii Performance, Audioquesta z serii Forest oraz Profigolda PROA5602 i wg mnie najlepszy wyraźnie dźwięk jest z Audioquesta.. Choć budowa tak rewelacyjna chyba nie jest, bo prawie cała konćówka to plastik i tylko wtyk jest widzę metalowy, za to kabel jest opleciony (ale cienki dosyć).

 

A jak używać soundbara po HDMI razem z telewizją (UPC), kiedy HDMI musi być wpięte do dekodera, a więc aktywne HDMI jest już wykorzystywane? Bo żeby był obraz z dekodera wybieram stosowne HDMI, a więc drugiego już nie mogę wykorzystać. Póki co jest TV spięty z soundbarem przez optyka(Toslink).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość kabla hdmi ma wpływ przy długich odcinkach bo musi mieć dobry ekran.Do 5m nie ma znaczenia jedynie kable no-name z dyskontów mogą mieć problemy z dźwiękiem bo nie mają certyfikatu na forach można o tym poczytać.

kabel optyczny w ogóle nie ma wpływu na jakość dźwięku bo jest to złącze upośledzone sam to przerabiałem na różnych kablach i zostałem na solidnym Alpharda DaVinci z metalowym wtykiem i główką.Na optykach nawet nie robi się testów bo nie ma sensu.Przy długich odcinkach stosuje się światłowody

szklane.Jedynie różnica może być w torze cyfrowym audio od zastosowanych kości a nie kabla jedne mają lepsze drugie gorsze.Przykładem był jak pamiętam z testów AV Panas DMP30 gdzie miał fatalny tor cyfrowy i lepiej brzmiał w połączeniu wielokanałowym po analogu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko zdobędę brakujący kabel HDMI, bo mam o jeden za mało chyba

 

jak za mało, zupę będziesz z nich gotował :) , ja nie rozumiem, pisałem wyrażnie, że do wejścia IN wpinasz PS4 czyli to jeden kabel hdmi a do wyjścia OUT ARC wpinasz kabel hdmi czyli drugi kabel hdmi którego drugą końcówkę wpinasz w wejście w TV z ARC. Pisałem coś jeszcze o następnym kablu???

 

i tak, do wejścia IN wpinasz PS4 a do wyjścia OUT ARC wpinasz kabel hdmi którego drugą końcówkę wpinasz w wejście w TV z ARC

 

Ja "mówię" tu tylko o kablach hdmi a po optykach wg mnie nie ma różnicy w jakości niezależnie od ceny. Płacisz tylko za firmę i/albo za jakość wykonania.

 

Ile wydać na kabel, hm, na jakim sprzęcie słyszałeś tą różnicę w brzmieniu tych optyków bo jeśli to było na tym soundbarze co go masz to gratulacje dobrego słuchu. Będziesz musiał dobrać sobie jakość kabla do swego słuchu.

 

A jak używać soundbara po HDMI razem z telewizją (UPC)

 

podłącz go do TV kablem hdmi i dzwięk będzie szedł na soundbara tym kablem, którym połączony jest soundbar z TV czyli kanałem zwrotnym (ARC)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie działa tak - odnośnie podłączania UPC.

 

 

HDMI ("HDMI In") Soundbar do dekodera, a soundbar przez OUT ARC do TV przez HDMI 4 (z ARC to jest). Na logikę robiłem jak mi się wydawało i myślałem, że powinien być obraz i dźwięk. - Ha poszło, jeszcze tylko tryb musiałem na soundbarze zmienić :).

 

Póki co używam optyka, nie wiem czy to dla tego zestawu duże ograniczenie, może nie - AQ Foresta dokupiłem póki co wcześniej dzisiaj.

 

A co do Toslinków - tak - każdy Toslink brzmi inaczej i tak może mam dobry słuch albo przyzwoity i spokojnie słyszę różnicę na Toslinkach, z tych do 200 zł, najlepiej jak dla mnie brzmiał AQ z serii Forest, który przebił droższego QED Performance'a za ponad 200 zł :) i brzmi to najb. przestrzennie i najb. detalicznie na tym pierwszym w sumie myślę i najb. jak dla mnie żywo i naturalnie. Toslinki za 20 czy 60 zł bije na głowę mówiąc wprost i ten za 60 zł bije ten za 20 zł, jak i jakiś dołączany standardowo z soundbarem - tj. jakąś cienką, słabą nitką.

 

Jakość kabla HDMI ciekawe jakie ma przełożenie na dźwięk i obraz.

 

I ciekawy jestem, ale widzę, że chyba HDMI ma pierwszeństwo dźwięku (??), kiedy naraz TV jest spięty z TV przez HDMI i optykiem w tym samym momencie. Rozumiem, że wybór HDMI/optyk zależy też m.in. od tego, jakie kodeki obsługuje TV i jednocześnie soundbar (??). Rozumiem, że optyk nie odtwarza TrueHD, bo słyszałem, że takie coś jest i że wtedy dźwięk jest zmieniany na DTS albo DD?

 

Co do ostatniego to też już wiem - kwestia ustawienia na soundbarze. Dialogi teraz na pewno lepiej słychać z TV :).

 

A odnośnie jeszcze Toslinków to robiłem porównania na tym samym materiale w tym samym czasie, często powtarzając na danym materiale operacje ponownego odsłuchu bądź też słuchając dłuższy czas jednego fragmentu na kolejnych Toslinkach, zwł. w tak wymiernych rzeczach jak koncerty na DVD czy Bluray choćby. I różnice były dla mnie dosyć łatwe do wychwycenia i to na soundbarze i na dźwięku puszczonym z PS4 na Aune'a X1S, więc nie ma mowy o wydawaniu mi się czegoś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie do zestawu jaki rodzice kupili - Sony KD-49X8307C i soundbara Yamaha YSP-1600, to tak zastanawiam się czy na pewno HDMI zapewni jakąś przewagę nad optykiem, jak się spojrzy na specyfikację TV i soundbara i nie znam się na tym, ale chyba i TV i soundbar musiałyby obsługiwać jakieś TrueHD czy DTS HD czy jakieś inne tego typu formaty dźwięku, by różnica była zauważalna między nimi (?), a tak to rozumiem to co jest w 5.1 pójdzie w ten sposób. Ciekawe czy np. gra z konsoli, jakbym odpalił na tym Sony i soundbarze czy byłaby w 2.0 czy 5.1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce z UPC w ramach nowej umowy na telewizję i internet dostanę dekoder Horizon i mam tu takie pytanie, ponieważ poprzedni dekoder od nich nie miał w dekoderze wejścia/wyjścia Toslink, a ten Horizon ma tak?

 

Więc tu mam takie pytanie - wydaje mi się (słusznie?), że jakość dźwięku będzie lepsza jeśli optyka puściłbym bezpośrednio na soundbara, a nie wpierw dźwięk szedłby po HDMI na TV i dopiero z TV optykiem na soundbara? Robiłem krótkie testy i wydaje mi się, że wyraźnie jakość dźwięku jest lepsza w tym pierwszym wypadku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak się zastanawiam czy lepszy będzie dźwięk jak puszczę przez HDMI z dekodera na soundbara, a soundbara połączę przez HDMI z TV czy jeśli połączę dekoder po optyku z soundbarem, a dekoder bezpośrednio przez HDMI z TV?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być problemm ze skierowaniem dzwięku na optyka gdy jest połączenie po hdmi, poza tym po hdmi prześlesz dzwięk HD a po optyku nie, tylko core.

Czy lepszy, hm, pewnie zależy to od jakości kabla.

Dzwięk z gry na soundbarze jaki może być, ewentualnie wirtualny dookólny i nic więcej, stereo to na pewno a 5.1 jeśli byłyby fizycznie głośniki ale poo hdmi mimo, że uzyskasz jakiś surround to będzie lepszej dynamiki (gdy będzie dzwięk HD) niż sam core albo DD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zdecydowałem się na HDMI Audioquesta z serii Forest (po przetestowaniu z paroma innymi kablami na swoim sprzęcie) - doszedłem do wniosku, że do soundbara lepszego HDMI niż ten Forest raczej nieopłacalny jest zakup. Niestety żeby zakup takiego kabla miał sens musiałem od razu 2 sztuki kupić (ten za 5 dych by zawalał to co drugi daje), a nawet 4, bo kabel od kompa rozsypał mi się w ręce (wtyczka taniego kabla za 20 zł została w kompie i musiałem wyciągać obcęgami ;)), a żeby nie przepinać kabli przy używaniu konsoli PS4 i kompa naraz jeszcze 4-y kabel, bo w monitorze mam dwa wejścia HDMI, a mogłem ten od konsoli, ale jest on średni, więc jak zmieniać, to zmieniać całość.. Monitor podpinany do kompa to Eizo Foris FS2333.

 

Kable dają ładny kontrast i żywe, intensywne barwy i zdaje się ostrzejszy obraz. Na kablu za 50 zł kontrast był słaby i kolory dosyć wyblakłe, no i wzrok teraz jak się patrzę w ekran się nie męczy, a wcześniej tak było (z TV w sensie).. Wydają się oferować dobry stosunek jakości do ceny i spory wzrost jakości obrazu, także opłacalny myślę zakup do monitora za ponad 1000 zł czy TV za ponad 4 tys. złotych.

 

Okazuje się, że nawet kabel USB łączący kompa z DAC-iem (w tym wypadku typu A na B) wpływa na jakość dźwięku i to wyraźnie. Zapewne tani z zestawu z Aune X1S a Wireworld Ultraviolet i jest naprawdę duża różnica. Zastanawiam się tylko jeszcze czy kupować od razu Starlighta czy wystarczy mi Ultraviolet (bo Chroma jak dla mnie jest za słaba) - mój zestaw to Aune X1S (DAC/amp) + K550, HE400S + Edifiery R 2600. Ten Ultraviolet gra wyraźnie lepiej niż optyk Audioquesta Cinnamona za 320 zł kupiony, który to myślałem, że gra naprawdę dobrze do tego momentu, chyba, że wpływ na tą przewagę ma głównie to że źródłem dla Cinnamona jest konsola, a wejście optyczne na X1S jest może gorsze niż wejście USB (??), no i wyjście optyczne na konsoli jest dosyć luźne, więc tam może zachodzą straty :/, tak czy siak docelowo wolę na kompie oglądać koncerty, filmy.

 

O Wireworldach miałem do tej pory - z praktyki wszystko - umiarkowanie pozytywne zdanie, ale kable USB chyba robią naprawdę dobre.. Bo grały dla mnie zbyt technicznie i twardo testowane analogi wcześniej (w ogólnym odczuciu mało muzykalnie wg mnie).., ale ten USB Ultraviolet typu A-B naprawdę wydaje się być b. dobry i patrząc jeszcze na cenę naprawdę opłacalny, a oczy otwiera dla mnie to, że Cinnamon optyk, który myślałem, że gra naprawdę dobrze został w tyle za tym Ultravioletem (porównanie konsola przez optyka i Toslinka Cinnamona 1,5 m do X1S i dalej dźwięk na słuchawki HE400S i K550 bądź Edifiery R 2600 - do komputer przez Ultravioleta na USB X1S i dalej na słuchawki HE400S i K550 bądź Edifiery R 2600). Edifiery R 2600 łączę z X1S dosyć drogim kablem Bridge Reference. Teraz się czuję, że może przepłaciłem za tego Cinnamona ;), ale Wireworld chyba nie ma dobrej konkurencji w Toslinkach, bo jest jeden może dobry, ale kosztuje jakieś 800-900 zł czy coś koło tego :), a drugi za jakieś 100coś, więc należy przypuszczać, że nie ma szansy taki kabelek wygrać z dobrym optykiem za jakieś 3 stówy.

 

Kable Audioquesta do tej pory preferowałem (2RCA- Jack 3.5 mm AQ Golden Gate czy np. HDMI Forest (tu Wireworldów nie testowałem, bo sama Chroma jest tu dosyć droga), ale jak widzę niektóre Wireworldy są być może lepsze..

 

Wskazane opinie wynikają z moich wyników odsłuchowych i wrażeń, każdy może mieć inne. Do mojego sprzętu póki co widzę wyraźne różnice w zakresie kabli do ok. 200-350 zł (w zależności od rodzaju kabla może to być 200coś bądź 300coś). Dalej nie mam danych albo ze względu na brak stosownych kabli, albo ze względu na fakt, że póki co myślę, że i tak sporo kosztowały mnie zakupione kable, a i mój sprzęt jest zapewne daleki od hi-endu: jak pisałem DAC/amp Aune X1S, słuchawki HE400S, K550 (HM5 praktycznie leżą i się kurzą u mnie w tym momencie od dawna), głośniki Edifier R 2600.

 

Póki co do łączenia X1S z Edifierami R 2600 używam 2xRCA Bridge Reference - 2 m, do łączenia Ak Jra z X1S 2RCA- Jack 3.5 mm AQ Golden Gate 3 m, do łączenia dekodera bądź konsoli z TV używam 2 x HDMI AQ z serii Forest 1 i 2 m, do wyprowadzania dźwięku z konsoli na X1S i dalej na słuchawki Toslinka AQ z serii Cinnamon długości 1,5 m, zaś w najbliższym czasie zostanie ze mną USB typu A-B zapewne Wireworld (seria Ultraviolet bądź Starlight) do łączenia kompa z X1S.

 

Każdy z kabli wpływa na jakość dźwięku (w przypadku HDMI również obrazu) i różnice są wyraźne albo b. duże nawet, a na pewno przy porównaniu kabla dołączanego w zestawie czy taniego (tak do 50-100 zł), a takiego za 200-350 zł.

 

Dodam jeszcze, że mam za sobą wiele odsłuchogodzin testów, za każdym razem słuchając w tym samym czasie tej samej próbki muzycznej na tych samych słuchawkach bądź na głośnikach.. Dany utwór słuchałem po parę razy przemieniając kolejne kable (czasem dla pewności wracając do poprzedniego kabla by się upewnić czy powtarzając odsłuch na wybranych kablach..).

 

Nawet budżetowe Edifiery R 2600 b. wyraźnie reagowały na kable w zakresie od tanich, do takich do ok. 350-400 zł prezentując brzmienie o myślę co najmniej dwie klasy lepsze niż na tanim kablu ;), a tego to się nie spodziewałem :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha czyli o kablach wiesz prawie wszystko ale nie umiesz sobie prawidłowo podłączyć soundbara ?

Słyszysz niuanse dżwięku kabelków cyfrowych podłączonych do jakiegoś Soundbara Yamahy ?

 

Jesteś nowym mistrzem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.