Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  162 członków

Fezz Audio Klub
IGNORED

Klub Fezz Audio


Domin01

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie lampy mocy są obsadzone w tym wzmacniaczu?

We wzmacniaczu Fezz Audio Silver Luna PRESTIGE w komplecie klient otrzymuje lampy mocy EL34 Electro Harmonix (4szt)

 

Dziękuję. Jaka jest różnica mocy w trybie triodowym i pentodowym?

Wzmacniacz Fezz Audio Silver Luna w wersji PRESTIGE daje możliwość przełączania pomiędzy trybem tetrodowym a pentodowy, a nie triodowym a pentodowym.

Odpowiednio moc dla trybu tetrodowego to 2x35W, a pentodowego 2x40W.

Edytowane przez Fezz Audio Maciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ybem tetrodowym a pentodowy

To da się osiągnąć tylko przez wymianę lampy :)

Pentoda nie może być tetrodą i vice versa .

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wzmacniaczu Fezz Audio Silver Luna PRESTIGE w komplecie klient otrzymuje lampy mocy EL34

Czyli pentody.

Wzmacniacz Fezz Audio Silver Luna w wersji PRESTIGE daje możliwość przełączania pomiędzy trybem tetrodowym a pentodowy, a nie triodowym a pentodowym.

Odpowiednio moc dla trybu tetrodowego to 2x35W, a pentodowego 2x40W.

To da się osiągnąć tylko przez wymianę lampy :)

Pentoda nie może być tetrodą i vice versa .

To samo miałem napisać.

Jakim cudem za pomocą pstryczka - elektryczka zmienisz pentodę w tetrodę lub vice versa?

Owszem, tetroda lub pentoda może pracować w trybie TRIODOWYM gdy siatkę drugą zewrze się do anody.

Gdy siatkę drugą zewrzeć do zasilania, to uzyskujemy tryb pentodowy lub odpowiednio tetrodowy.

Natomiast gdy siatkę drugą podłączyć do odczepu na uzwojeniu pierwotnym trafa wyjściowego, to mamy tryb ultralinear. Skoro zatem poniższy opis jest bzdurny:

 

Fezz Audio Silver Luna w wersji PRESTIGE daje możliwość przełączania pomiędzy trybem tetrodowym a pentodowy, a nie triodowym a pentodowym

 

to nasuwają się pytania co tak naprawdę "robi" ów pstryczek - elektryczek i dlaczego przedstawiciel producenta nie ma pojęcia jak to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa EL34 ma siatkę trzecią standardowo nie połączoną wewnątrz a wyprowadzoną na zewnątrz (na nogę). Jeśli połączona jest z katodą wtedy lampa EL34 pracuje jako pentoda.Jeśli niema tego połączenia lampa pracuje jako klasyczna tetroda czyli lampa czteroelektrodowa ( katoda,siatka 1, siatka 2 , anoda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa EL34 ma siatkę trzecią standardowo nie połączoną wewnątrz a wyprowadzoną na zewnątrz (na nogę). Jeśli połączona jest z katodą wtedy lampa EL34 pracuje jako pentoda.Jeśli niema tego połączenia lampa pracuje jako klasyczna tetroda czyli lampa czteroelektrodowa ( katoda,siatka 1, siatka 2 , anoda).

Czy ja dobrze rozumiem że pozostawiacie siatkę trzecią "wiszącą" i niepodłączoną do niczego? Czemu to ma służyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło jest nam poinformować, że wzmacniacze Fezz Audio dostępne są już także na rynku chińskim. Odwracamy ogólnoświatowe trendy. Zrobiliśmy coś co jeszcze kilka lat temu wydawało się nie osiągalne. Zgadza się ... Polska firma eksportuje swoje produkty do Chin.

https://www.dropbox.com/s/1k2lwhag4dbuouw/2016%20Guangzhou%20International%20Hi-end%20audio%20visual%20show%20pix%20for%20Fezz%20009.JPG?dl=0

System oparty o Silver Lunę PRESTIGE, z dodatkowym wyjściem 15 Ohm, i kolumny Falcon Acoustics LS3/5a BBC LICENCED zaprezentowaliśmy w Chinach podczas GuangZhou International High-End Audio Visual Show 2016. Bardzo ciekawy system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło jest nam poinformować, że wzmacniacze Fezz Audio dostępne są już także na rynku chińskim. Odwracamy ogólnoświatowe trendy. Zrobiliśmy coś co jeszcze kilka lat temu wydawało się nie osiągalne. Zgadza się ... Polska firma eksportuje swoje produkty do Chin.

https://www.dropbox.com/s/1k2lwhag4dbuouw/2016%20Guangzhou%20International%20Hi-end%20audio%20visual%20show%20pix%20for%20Fezz%20009.JPG?dl=0

System oparty o Silver Lunę PRESTIGE, z dodatkowym wyjściem 15 Ohm, i kolumny Falcon Acoustics LS3/5a BBC LICENCED zaprezentowaliśmy w Chinach podczas GuangZhou International High-End Audio Visual Show 2016. Bardzo ciekawy system.

Gratuluję i życzę powodzenia na chińskim rynku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło jest nam poinformować, że wzmacniacze Fezz Audio dostępne są już także na rynku chińskim. Odwracamy ogólnoświatowe trendy. Zrobiliśmy coś co jeszcze kilka lat temu wydawało się nie osiągalne. Zgadza się ... Polska firma eksportuje swoje produkty do Chin.

https://www.dropbox.com/s/1k2lwhag4dbuouw/2016%20Guangzhou%20International%20Hi-end%20audio%20visual%20show%20pix%20for%20Fezz%20009.JPG?dl=0

System oparty o Silver Lunę PRESTIGE, z dodatkowym wyjściem 15 Ohm, i kolumny Falcon Acoustics LS3/5a BBC LICENCED zaprezentowaliśmy w Chinach podczas GuangZhou International High-End Audio Visual Show 2016. Bardzo ciekawy system.

Chiny to śliski temat. Znając życie skopiują robiąc identyczna obudowę. Przykładem może być chiński ala sun audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Miło jest nam poinformować, że wzmacniacze Fezz Audio dostępne są już także na rynku chińskim. Odwracamy ogólnoświatowe trendy. Zrobiliśmy coś co jeszcze kilka lat temu wydawało się nie osiągalne. Zgadza się ... Polska firma eksportuje swoje produkty do Chin.

https://www.dropbox.com/s/1k2lwhag4dbuouw/2016%20Guangzhou%20International%20Hi-end%20audio%20visual%20show%20pix%20for%20Fezz%20009.JPG?dl=0

System oparty o Silver Lunę PRESTIGE, z dodatkowym wyjściem 15 Ohm, i kolumny Falcon Acoustics LS3/5a BBC LICENCED zaprezentowaliśmy w Chinach podczas GuangZhou International High-End Audio Visual Show 2016. Bardzo ciekawy system.

 

O proszę, zacne zestawienie i jakoś tak nawet Fezy zgrywają się z resztą sprzętu wyglądem ;)

Tylko te kabelki, zwłaszcza sieciówka przy Lunie siakaś takaś grubaśna ;)

 

Gratuluję i powodzenia życzę. Mam nadzieję, że coś zostanie na polski rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników wzmacniaczy Fezz Audio. Czy ktoś próbował podłączyć je do głośników o skuteczności na poziomie 83-84db. ( np.Harbeth lub ATC ). Jeżeli tak, to czy Fezz Audio był w stanie wysterować te kolumny ? Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników wzmacniaczy Fezz Audio. Czy ktoś próbował podłączyć je do głośników o skuteczności na poziomie 83-84db. ( np.Harbeth lub ATC ). Jeżeli tak, to czy Fezz Audio był w stanie wysterować te kolumny ? Dziękuję za odpowiedź.

High Fidelity testowało Titanię w zestawieniu z Harbethami. Artykuł masz tutaj http://highfidelity.pl/@main-2840&lang=
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...moim zdaniem Titania wysteruje wszystkie Harbethy poza m40.1.....do tych akurat trzeba więcej prądu

jakiś czas temu na m40.1 wyłożył się Hegel H300 który do słabowitych wzmacniaczy raczej nie należy

2x250

2x430

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników wzmacniaczy Fezz Audio. Czy ktoś próbował podłączyć je do głośników o skuteczności na poziomie 83-84db. ( np.Harbeth lub ATC ). Jeżeli tak, to czy Fezz Audio był w stanie wysterować te kolumny ? Dziękuję za odpowiedź.

Hmm, ciekawe pytanie... może się skuszę na próbę?

Odezwę się, jeśli uda się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel poległ na m40.1.....wzmacniacz odkręcony na prawie 80% swoich możliwości...a tu braki

kolega który przyjechał do mnie z tym wzmacniaczem sam nie mógł w to uwierzyć jak bardzo prądożerne

są m40.1...zaznaczam że wcześniej słuchaliśmy na Jadisie 90W klasa A...tu słucham na jakieś 25-30% i max

Jadis jest cholernie wydajny prądowo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników wzmacniaczy Fezz Audio. Czy ktoś próbował podłączyć je do głośników o skuteczności na poziomie 83-84db. ( np.Harbeth lub ATC ). Jeżeli tak, to czy Fezz Audio był w stanie wysterować te kolumny ? Dziękuję za odpowiedź.

 

Podłączam się do pytania.

Moje kolumny 84dB podstawkowe.

Szukam mocnej lampy. Odsłuchiwałem 2, które "zamiatały" tymi głośnikami.

Mingda 368BSE, Copland CTA 405a. Obecnie myślę nad jakimś Cayinem lub Primaluną HP.

Wziąłem również pod uwagę Fezzaudio czytając Wasze wpisy. Zawsze byłem bardzo sceptyczny co do krajowych produktów ze względu na fatalną jakość wykonania i awaryjność we wcześniejszym stuleciu.

Czytając recenzje i opisy użytkowników rozumię, że to się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Titania pod względem wysterowania i ogólnie brzmienia zagrała bardzo podobnie do mojej końcówki 2x250W/4. Moim 12 calowym papierowym basikiem ładnie ruszała i nie było nadmiernego spowolnienia, czy tymbardziej buczenia. Choć jako lampa nie miała krótkiego tranzystorowego basu, tylko lekko go kolorowała, spowalniała, podbijała.

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Titania pod względem wysterowania i ogólnie brzmienia zagrała bardzo podobnie do mojej końcówki 2x250W/4. Moim 12 calowym papierowym basikiem ładnie ruszała i nie było nadmiernego spowolnienia, czy tymbardziej buczenia. Choć jako lampa nie miała krótkiego tranzystorowego basu, tylko lekko go kolorowała, spowalniała, podbijała.

Skoro bas byl spowolniony tzn że nie był wysterowany prawidłowo głośnik basowy nie sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o charakter grania. Porównując Titanię miała bardziej zaznaczony midbas względem mojego trana. Z lamp które słuchałem to tylko aplikacje KT88 w końcówkach Audio Research mają szybki bas, który jest bardziej suchy niż nie jeden tranzystor.

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam,że takie info powinno się w klubie znaleźć.

 

Na tegorocznym AUDIO VIDEO SHOW odbędzie się premiera nowego wzmacniacza Fezz Audio Mira Ceti (SET 300b) Będzie go można posłuchać w Hotelu Sobieskim pokój 405

Zapowiada się ciekawie - sądzę,że należy wstąpić i posłuchać.

post-36110-0-29284600-1476385540_thumb.jpg

Edytowane przez Rubcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Titania pod względem wysterowania i ogólnie brzmienia zagrała bardzo podobnie do mojej końcówki 2x250W/4. Moim 12 calowym papierowym basikiem ładnie ruszała i nie było nadmiernego spowolnienia, czy tymbardziej buczenia. Choć jako lampa nie miała krótkiego tranzystorowego basu, tylko lekko go kolorowała, spowalniała, podbijała.

 

Właśnie to mnie zastanawia. Końcówka mocy o takiej mocy a 5x słabszy wzmacniacz.

 

Jak jest z tą jakością wykonania? Nie widziałem na żywo.

Tak jak patrze na zdj. wygląda bardzo polsko. prymitywne potencjometry, nadruk poziomu głośności i selektora. Osłony na transformatory w kształcie trójkąta (nie wiem, chcieli być trendy?). Takie mam odczucie przynajmniej. Może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa EL34 ma siatkę trzecią standardowo nie połączoną wewnątrz a wyprowadzoną na zewnątrz (na nogę). Jeśli połączona jest z katodą wtedy lampa EL34 pracuje jako pentoda.Jeśli niema tego połączenia lampa pracuje jako klasyczna tetroda czyli lampa czteroelektrodowa ( katoda,siatka 1, siatka 2 , anoda).

Czy ja dobrze rozumiem że pozostawiacie siatkę trzecią "wiszącą" i niepodłączoną do niczego? Czemu to ma służyć?

 

Czy mógłby ktoś odnieść się do powyższego... A najlepiej gdyby zrobił to Fezz Audio Maciej, do którego kierowane jest owe zapytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to mnie zastanawia. Końcówka mocy o takiej mocy a 5x słabszy wzmacniacz.

 

Jak jest z tą jakością wykonania? Nie widziałem na żywo.

Tak jak patrze na zdj. wygląda bardzo polsko. prymitywne potencjometry, nadruk poziomu głośności i selektora. Osłony na transformatory w kształcie trójkąta (nie wiem, chcieli być trendy?). Takie mam odczucie przynajmniej. Może się mylę.

magico79 zobacz na żywo. Rozwiejesz wątpliwości.

Widziałem ten wzmacniacz i słuchałem go, myślę że ciężko będzie coś znaleźć tak dobrego w tej cenie.

i btw uważasz że potencjometr alps jest prymitywny?

 

Jeśli masz wątpliwości co do grania to polecam ostatnie wpisy w wątku "Klub Sonus Faber", tam możesz przeczytać wrażenia z pierwszej ręki osób, które słyszały lampowce Fezza. Niechcący padło też porównanie do Lebena, który jest swoistą legendą ale to też inna półka cenowa.

Co prawda mam troszkę odmienne zdanie co do Titanii i Luny Prestige ale to raczej kwestia gustu i upodobań, bo obydwa wzmacniacze grają bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.