Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  162 członków

Fezz Audio Klub
IGNORED

Klub Fezz Audio


Domin01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jakieś nowe doświadczenia z lampami? Ja testuje teraz najnowszą moją parę ecc82 Rft z lat 60tych na wyjściu odtwarzacza cd, niesamowite jest jak wielkie różnice zachodzą w systemie po wymianie jednej pary lamp. W Lunie po kilku miesiącach testów jakoś najbardziej podchodzi mi brzmienie srebrnych mazd,które obecnie używam.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon podłącz. Nie mam co prawda jeszcze pre gramofonowe na lampach ale i tak jest bajka.

 

Na tyle mnie analog ruszył, że noszę się z ograniczeniam Tidala HIFI do zwykłego premium.

 

Lampy mam cały czas Psvane komplet po 1.5 miesięcznej przerwie bo jedna padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś najbardziej podchodzi mi brzmienie srebrnych mazd,które obecnie używam.

 

 

...to samo stwierdziłem..Mazdy bardzo dobrze prezentują się u mnie i właśnie na tych lampach teraz słucham

one oddają lepiej nastrój Harbetów ;-) .....u mnie lampy sterujące decydują o brzmieniu wzmacniacza

i to jest fajne we wzmacniaczach lampowych.... można modelować dzwięk

Domin, trza się umówić na jakiś odsłuch ;-)....dziś w CD zmieniłem lampy

w miejsce el84 Sovtek dałem Sylvanie czarna anoda a za ef86 EH wstawiłem Telefunkena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem jest mały problem z tym skokiem, ale to się tyczyło generalnie wszystkich wzmacniaczy jakie miałem oprócz Pioneera A70 gdzie był przycisk z tłumikiem czy czymś takim, który umożliwiał precyzyjną regulację wzmocnienia przy cichym słuchaniu. Bardzo przydatna rzecz, której teraz trochę brakuje.

Jak mi się nie chce wstać z wyrka, a różnica głośności jest zbyt duża to robię tak, że wyciszam pilotem na zero i potem trzymam przycisk zgłośnienia aż do odpowiadającej mi wartości i wtedy go puszczam. Taki lifehack. ;)

Muszę to sprecyzować - wszystkie, które nie używają impulsatorów, a tradycyjnych potencjometrów. Arcam, dla przykładu, nie ma z tym problemów - sprawdzane na dwóch A85.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..i jeszcze jedno...niedawno zmieniłem IC w miejsce Wile wstawiłem Transparenta Ref.....zacny kabelek

jutro mam dostać kolejne dwa IC....Tare Labs i Transparenta...kolega pożyczył na odsłuch

tak więc jest czego słuchać....Domin zapraszam....flaszka i zagrycha też się znajdzie ;-)

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystkie Psvane mk II gold. Nie mam ochoty wymieniać. Może teraz dłużej pożyją, bo niestety jedna Psvane mi padła po ok. 200 godzinach. Reszta zbioru lamp służy właściwie jako backup. Po co kombinować jak coś brzmi dobrze. Z analogowym źródłem to w ogóle bajka.

 

Swoją drogą jest teraz promocja na stronie Psvane. Zastanawiam się czy nie kupić. W kilku miejscach czytałem, że te bezpośrednio z chińskiego sklepu dla detalicznego klienta przechodzą jakieś bardziej rygorystyczne testy.

Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..i jeszcze jedno...niedawno zmieniłem IC w miejsce Wile wstawiłem Transparenta Ref.....zacny kabelek

jutro mam dostać kolejne dwa IC....Tare Labs i Transparenta...kolega pożyczył na odsłuch

tak więc jest czego słuchać....Domin zapraszam....flaszka i zagrycha też się znajdzie ;-)

no to najbliższa okazja w majówkę się szykuje:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również posiadam Silver lune, porownywalem go z kilkoma wzmakami do 5k.

Fezz bije je na głowę mam tu na myśli Primare i22 czy Creek 50 i Atoll in100....

Od kilku dni posiadam interkonekt Fezz i spisuje się całkiem ok. Niedociągnięcia są

.. Ale porównuje go bezpośrednio z posiadanym Equilibrium Essence także przepaść cenowa.

Pozdrawiam Pana Macieja, którego poznałem na AS jak i zachęcił mnie a może potwierdził moje oczekiwania po kilku rozmowach telefonicznych. Życzę samych sukcesów.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączał może ktoś Lunę z Audio Physic Tempo VI? Gram teraz na Creek-u Destiny i jest mi za mało średnicy, spora część płyt cd gra zbyt ostro. Czy Luna nie będzie za "tania"? Obawiam się, że barwa będzie ładniejsza, ale strace na detalach, rozdzielczości, szybkości basu... Na razie nie stać mnie na droższy wzmacniacz, a coraz bardziej denerwują mnie ostre, świdrujące dźwięki z dzisiejszych płyt cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Bartekzero4 zastanów się nad Tytanią, jest na pewno trochę droższa od Luny, ale wg mnie bardziej uniwersalna i ma wg mnie lepszy bas i ogólnie dynamikę. Po za tym jest do bardziej dojrzałe granie i bardziej neutralne. Co do góry na pewno nie powinna być za ostra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanów się nad Tytanią, jest na pewno trochę droższa od Luny, ale wg mnie bardziej uniwersalna i ma wg mnie lepszy bas i ogólnie dynamikę

 

Też o niej myślałem, ale niestety jest zbyt droga. Kilka miesięcy temu straciłem przyjemność z słuchania muzyki, na co drugiej płycie słyszę sybilanty, natarczywą górną średnicę, jazgot i to na różnych systemach i w różnych warunkach akustycznych. Kiedyś miałem ostrzejsze systemy i jakoś mi to nie przeszkadzało, nie zwracałem na to uwagi. Nie wiem na ile Luna by tutaj pomogła, ale powinno być znaczniej lepiej niż z tranzystorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie wiem na ile Luna by tutaj pomogła, ale powinno być znaczniej lepiej niż z tranzystorów?

 

Wiesz, dobry tranzystor to już zdecydowanie wyższa półka (chyba że coś diy). Luna jest na pewno bezpieczna, bo w taki fajny sposób zaokrągla dźwięki i góra przez to jest aksamitna, łagodna.

Najlepiej dogadaj się z dystrybutorem, niech Ci wypożyczy na testy (wiem, że robi to bez problemów).

Sprawdzisz, pomacasz i będziesz wiedział, czy tego szukasz. Warto spróbować.

Dźwięk można też kształtować kabelkami. Choć IC Fezza myślę, że dobrze się spasowuje własnie z Luną choć wg mnie już słabiej z Tytanią, ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten interkonekt Fezza warty zachodu?

W sumie mam zamiar jakiś kupić. Bardzo mi się spodobał Audioquest Panther (dokładne zharmonizowane brzmienie, mnóstwo smaczków, szczegółów i mikrodynamiki) i w sumie jak go gdzieś upoluję to pewno kupię. Miałem pożyczony na jakiś czas i musiałem oddać. :(

Teraz cyfrę podłączam starym vivanco jakiś grube kablisko, kiedyś mi służyło do podłączenia subwoofera.

A analog przez VDH The Bay C5.

 

Audioquest rewelacyjnie wypadł z cyfrą ale słabo z gramofonem.

VDH dobrze wychodzi z gramofonem i dobrze z cyfrą, ale nie tak wybitnie jak audioquest. Inna szkoła grania.

 

Mógłby ktoś opisać jak gra kabel od Fezz?

Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Mógłby ktoś opisać jak gra kabel od Fezz?

Akurat ten kabelek znam dość dobrze i słyszałem go w kilku systemach.

Na pewno jak jesteś basolubem to zapomnij. Basu ma tyle ile trzeba, za to dobrze kontrolowany. Jest dość neutralny może lekko po jaśniejszej stronie mocy. Góra jest otwarta i szczegółowa ale nie ma problemu z sybilantami. Średnica bogata i dźwięczna, niezła przestrzeń i lokalizacja.

Trzeba przyznać, że mikrodynamika stoi na bardzo dobrym poziomie.

Oczywiście rozmawiamy o kabelku budźetowym i w tych kategoriach naprawdę radzi sobie dobrze, a z dobrze dobraną sieciówką może mile zaskoczyć.

Sam go używałem z pół roku, niestety wyparł go lepszy kabelek.

Dodam że FEZ IC jest na tyle neutralny, że obnaży wszystkie niedociągnięcia systemu, ale jeśli jest wszystko ok, pozwoli cieszyć się muzyką i wszystkimi niuansami dźwiękowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Niewiele jest, lub nie ma wcale (ja przynajmniej nie trafiłem) dostępnych publikacji na temat zupełnie podstawowych informacji o wzmacniaczach lampowych. Postanowiłem więc coś takiego popełnić. Na łamach tej skromnej broszurki będzie można dowiedzieć się: "jak, co, dlaczego" i w ogóle o co chodzi z tymi lampowcami? Moja publikacja będzie dostępna bezpłatnie we wszystkich salonach partnerskich Fezz Audio w Polsce (http://fezzaudio.pl/#kontakt) za około 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

dołączam do klubu. Od kilku dni gram na Tytani, połączona jest z Audio Physic Tempo VI i cd Rotel 971, pokój zaadoptowany akustycznie. Wzmacniacz gra rewelacyjnie, Lunę deklasuje pod każdym względem. Takiej szybkości, rozdzielczości, energii, wykopu się nie spodziewałem, do tego lampowa przyjemna i łagodna barwa. Myślałem, że w takiej cenie nie da się tego pogodzić, a tutaj taka niespodzianka. Miałem u siebie Hegla H200, Creeka Destiny(z którego byłem nawet zadowolony) ale Tytania (a jeszcze w ogóle nie wygrzana) nie daje im szans pod każdym względem (No może bas troszkę słabiej kontrolowany, ale różnice są małe, słyszalne tylko przy bardzo punktowym basie). Wokal to mistrzostwo, przestrzeń bardzo szeroka, najlepsze jest to że jest atak i pazur, ale zaokrąglony, nigdy nie wpada w ostrość - zupełnie coś innego i lepszego niż z tranzystorów. Góra aż się delikatnie rozpływa po całym pomieszczeniu, tak tylko lampa potrafi. To jest w końcu mój docelowy wzmacniacz, 7500zł za taki dźwięk to śmiesznie mało, gdyby jakaś zachodnia firma go zrobiła trzeba by pewnie z 12tys zapłacić jak nie lepiej. Jestem na prawdę pod wrażeniem, może z Tempo VI tak się zgrała, nie wiem, ale nic już nie muszę zmieniać. Pozdrawiam!

Edytowane przez bartekzero4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dołączam do klubu. Od kilku dni gram na Tytani, połączona jest z Audio Physic Tempo VI i cd Rotel 971, pokój zaadoptowany akustycznie. Wzmacniacz gra rewelacyjnie, Lunę deklasuje pod każdym względem. Takiej szybkości, rozdzielczości, energii, wykopu się nie spodziewałem, do tego lampowa przyjemna i łagodna barwa. Myślałem, że w takiej cenie nie da się tego pogodzić, a tutaj taka niespodzianka. Miałem u siebie Hegla H200, Creeka Destiny(z którego byłem nawet zadowolony) ale Tytania (a jeszcze w ogóle nie wygrzana) nie daje im szans pod każdym względem (No może bas troszkę słabiej kontrolowany, ale różnice są małe, słyszalne tylko przy bardzo punktowym basie). Wokal to mistrzostwo, przestrzeń bardzo szeroka, najlepsze jest to że jest atak i pazur, ale zaokrąglony, nigdy nie wpada w ostrość - zupełnie coś innego i lepszego niż z tranzystorów. Góra aż się delikatnie rozpływa po całym pomieszczeniu, tak tylko lampa potrafi. To jest w końcu mój docelowy wzmacniacz, 7500zł za taki dźwięk to śmiesznie mało, gdyby jakaś zachodnia firma go zrobiła trzeba by pewnie z 12tys zapłacić jak nie lepiej. Jestem na prawdę pod wrażeniem, może z Tempo VI tak się zgrała, nie wiem, ale nic już nie muszę zmieniać. Pozdrawiam!

Gratulujemy zakupu i cieszymy się niezmiernie, że nasz wzmacniacz spełnił Pańskie oczekiwania.

Dobra opinia klienta klienta to dla nas najcenniejszy skarb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dołączam do klubu. Od kilku dni gram na Tytani, połączona jest z Audio Physic Tempo VI i cd Rotel 971, pokój zaadoptowany akustycznie. Wzmacniacz gra rewelacyjnie, Lunę deklasuje pod każdym względem. Takiej szybkości, rozdzielczości, energii, wykopu się nie spodziewałem, do tego lampowa przyjemna i łagodna barwa. Myślałem, że w takiej cenie nie da się tego pogodzić, a tutaj taka niespodzianka. Miałem u siebie Hegla H200, Creeka Destiny(z którego byłem nawet zadowolony) ale Tytania (a jeszcze w ogóle nie wygrzana) nie daje im szans pod każdym względem (No może bas troszkę słabiej kontrolowany, ale różnice są małe, słyszalne tylko przy bardzo punktowym basie). Wokal to mistrzostwo, przestrzeń bardzo szeroka, najlepsze jest to że jest atak i pazur, ale zaokrąglony, nigdy nie wpada w ostrość - zupełnie coś innego i lepszego niż z tranzystorów. Góra aż się delikatnie rozpływa po całym pomieszczeniu, tak tylko lampa potrafi. To jest w końcu mój docelowy wzmacniacz, 7500zł za taki dźwięk to śmiesznie mało, gdyby jakaś zachodnia firma go zrobiła trzeba by pewnie z 12tys zapłacić jak nie lepiej. Jestem na prawdę pod wrażeniem, może z Tempo VI tak się zgrała, nie wiem, ale nic już nie muszę zmieniać. Pozdrawiam!

Wrócisz jak bumerang szybciej niż myślisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co połączyłeś z Silver Luną? Może jakieś pikantne szczegóły? ;)

 

 

Głośniki Audiovector QR1, REL T5i

źródło Yamaha Piano Craft MCR 640 wymiennie z Pioneer PD30 AE,

kabelki głośnikowe Audioquest Bedrock,

RCA IXOS 103 PC-OFC .63 Conductor A1-Mylar

 

Lampy 12AX7 standardowe zmienione na Full Music :)

Edytowane przez FazzaNaFezza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu Fezz Audio Silver Luna, czy ktoś z Was zestawiał ten wzmacniacz z głośnikami Klipsch RP-150M? Może polecicie coś innego do 2000 zł za parę (nie chcę kolumn podłogowych)? Jestem amatorem. Sprzęt ma stać w salonie 20m2. Słucham głównie różnych odmian jazzu i poezji śpiewanej, rzadziej rocka. Nie preferuję ciężkiej muzyki. Mieszkam w bloku, muzyki i tak nie będę słuchał głośno, więc zależy mi raczej na jakości.

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu Fezz Audio Silver Luna, czy ktoś z Was zestawiał ten wzmacniacz z głośnikami Klipsch RP-150M? Może polecicie coś innego do 2000 zł za parę (nie chcę kolumn podłogowych)? Jestem amatorem. Sprzęt ma stać w salonie 20m2. Słucham głównie różnych odmian jazzu i poezji śpiewanej, rzadziej rocka. Nie preferuję ciężkiej muzyki. Mieszkam w bloku, muzyki i tak nie będę słuchał głośno, więc zależy mi raczej na jakości.

 

Dzięki za pomoc

Witam osobiście proponuje przesłuchać Elaca Debut B6 (1800 zł)jak dla mnie fajne połączenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przymierzam się do zakupu Fezz Audio Silver Luna, czy ktoś z Was zestawiał ten wzmacniacz z głośnikami Klipsch RP-150M? Może polecicie coś innego do 2000 zł za parę (nie chcę kolumn podłogowych)? Jestem amatorem. Sprzęt ma stać w salonie 20m2. Słucham głównie różnych odmian jazzu i poezji śpiewanej, rzadziej rocka. Nie preferuję ciężkiej muzyki. Mieszkam w bloku, muzyki i tak nie będę słuchał głośno, więc zależy mi raczej na jakości.

 

Dzięki za pomoc

 

Polecam posłuchać

Pylon Audio (mają chyba 2 modele monitorów solidna Polska marka)

Monitor Audio Bronze 1 lub 2( słuchałem podłogówek, może warto dać szansę monitorom)

 

Bardzo polecam Studio16Hz canto grand(może wyrwiesz używki w dobrej cenie, warto dorzucić kilka stów za to świetne granie!) również Polski wyrób.

 

Klipsch'a nie słuchałem więc nie oceniam. Weź pod uwagę również jak blisko ściany będziesz miał ustawione głośniki, jeżeli mniej niż 1 metr warto sprawdzić monitory z przednim bass reflex'em. Chyba że lubisz tłusto bez kontroli wtedy nie patrz na "wydech". :)

 

Silver Luna to bardzo dobry sprzęt, wybierz odpowiednie głośniki a będziesz cieszył się za każdym razem jak odpalisz ulubiony krążek( i nie tylko bo muzyka brzmi fantastycznie) Najlepiej znaleźć salon gdzie mają głośniki które Cię interesują (dobrze by było gdybyś wybrał kilka modeli-słuchać ile wejdzie w salonie, później niech ładują klocki i domowy odsłuch-to chyba najrozsądniejsza droga)

 

Daj znać co wybierzesz na odsłuch:)

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam osobiście proponuje przesłuchać Elaca Debut B6 (1800 zł)jak dla mnie fajne połączenie.

 

Dzięki!

 

Polecam posłuchać

Pylon Audio (mają chyba 2 modele monitorów solidna Polska marka)

Monitor Audio Bronze 1 lub 2( słuchałem podłogówek, może warto dać szansę monitorom)

 

Bardzo polecam Studio16Hz canto grand(może wyrwiesz używki w dobrej cenie, warto dorzucić kilka stów za to świetne granie!) również Polski wyrób.

 

Klipsch'a nie słuchałem więc nie oceniam. Weź pod uwagę również jak blisko ściany będziesz miał ustawione głośniki, jeżeli mniej niż 1 metr warto sprawdzić monitory z przednim bass reflex'em. Chyba że lubisz tłusto bez kontroli wtedy nie patrz na "wydech". :)

 

Silver Luna to bardzo dobry sprzęt, wybierz odpowiednie głośniki a będziesz cieszył się za każdym razem jak odpalisz ulubiony krążek( i nie tylko bo muzyka brzmi fantastycznie) Najlepiej znaleźć salon gdzie mają głośniki które Cię interesują (dobrze by było gdybyś wybrał kilka modeli-słuchać ile wejdzie w salonie, później niech ładują klocki i domowy odsłuch-to chyba najrozsądniejsza droga)

 

Daj znać co wybierzesz na odsłuch:)

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.