Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  163 członków

Fezz Audio Klub
IGNORED

Klub Fezz Audio


Domin01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Fezz Luna Silver

Pytanie techniczne, w trakcie sluchania nastepuje trzask w prawej kolumnie spowodowany rozblyskiem jednej z lamp e34. Co moze byc przyczyna?

 

Miałem niedawno podobne zjawisko, czyli rozbłysk, po czym wzmacniacz uruchamiał zabezpieczenie i wyłączał się. Padała lampka mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, że są lepsze od nich. Mam dwa różne telefunkeny,siemensa, valvo, brimary, mullardy, tungsram, rft, GE, sylvanie i mazdę. Tak, że mam z czym porównać. Ale za te pieniądze to uważam, że nic lepszego się nie kupi, dźwięk z nich jest bardzo satysfakcjonujący. Jak wszyscy wiemy ceny używanych lamp ze starych produkcji osiągają kosmiczne ceny. A NOS NIB to w ogóle nie ma co mówić.Zatem 6N2P są ciekawą alternatywą dla poszukujących dobrego dźwięku.Tym bardziej że jak pisałem wcześniej są moim zdaniem lepsze od obecnej produkcji. A teraz czas na urlop, pozdrawiam.

Edytowane przez gary_42937
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gary_42937, opis Twojego eksperymentu brzmi bardzo interesująco!

 

Czy możesz napisać, gdzie nabyłeś konwerter 6N2P => 12AX7?

 

Bo domyślam się, że dokładnie taką samą modyfikację można przeprowadzić w Silver Luna - te same lampy sterujące - i trochę mnie to kusi... Głównie ze względu na niski koszt samej zmiany i chęć zobaczenia, co ta zmiana wniesie w moim systemie.

 

I pytanie do @Fezz Audio Maciej - czy takie podłączenie lamp 6N2P przez konwerter ma jakiś wpływ na gwarancję?

Nie ma to wpływu na gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fezz Silver Luna: Co myslicie o zamianie standardowych EH el34 na RTF El34 i wymianie standardowych Ecc83 EH na E83CC Tesla ze zlotymi pinami?

Proszę przejrzeć wnikliwie wątek klubowy. Temat wymiany lamp mocy na RTF'y był już poruszany.

Jeśli chodzi o E83CC Tesli to na pewno warto je sprawdzić. Czy będzie to właściwy wybór w wielkim stopniu zależy od charakterystyki całego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem caly watek od pierwszej do 39 strony. Ciesze sie ze jest duzo pochlebnych informacji na temat rtf el34, ale nie byly sparowane z Teslami E88cc, stad moje pytanie. System ktory uzywam daje duzo radosci dla ucha, ale jesli moze byc lepiej czemu nie sprobowac. Aktualnie te lampy chetnie przetestuje z Fezz Audio Silver Luna w konfiguracji systemu z Mcintosh MCD201, Thiel CS 1.6, Interconnect Transparent MusikLink Plus, kable kolumny Transparent MusicWave Plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana EL34 z EH na RFT, bez względu na sterujące od razu zmieni dźwięk na lepsze, w każdym aspekcie muzycznym. Bas, dynamika, wysokie tony, wyczyszczenie średnicy. Lampki sterujące dobierz sobie charakterem grania do tych lamp mocy, a nie odwrotnie. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana EL34 z EH na RFT, bez względu na sterujące od razu zmieni dźwięk na lepsze, w każdym aspekcie muzycznym. Bas, dynamika, wysokie tony, wyczyszczenie średnicy. Lampki sterujące dobierz sobie charakterem grania do tych lamp mocy, a nie odwrotnie. Takie jest moje zdanie.

Dziekuje za odpowiedz, tylko na co beda mialy wplywa lampki sterujace ECC83?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można nimi dostroić niemal wszystko. Jedne grają bardziej średnica, inne skrajami. Kolejne jeszcze starają się być w miarę neutralne. Z E88CC słyszałem ostatnio Philipsa SQ i wypadły one bardzo ciekawie, bez dziur w paśmie. Jako ECC83 używam w swojej Jolidzie Raytheon Baldwin long black plate. Bardzo gładkie, z dźwięczną górą, takie analogowe granie z nimi jest, ale bez ubytków specjalnych na dole pasma i wciąż niezłą dynamiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zmiana EL34 z EH na RFT, bez względu na sterujące od razu zmieni dźwięk na lepsze, w każdym aspekcie muzycznym. Bas, dynamika, wysokie tony, wyczyszczenie średnicy. Lampki sterujące dobierz sobie charakterem grania do tych lamp mocy, a nie odwrotnie. Takie jest moje zdanie.

potwierdzam i dodam ,że według mnie el34 rft najlepiej się zgrywają w mojej Lunie z ecc83 Telefunken żebrowane anody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów ponownie. Tak jak obiecałem, chciałem Wam przedstawić kilka uwag odnośnie porównania lamp 6N2P do wcześniej opisanych 6N2P-EW w mojej Titanii. Zacząłem je wygrzewać przed urlopem ( były fabrycznie nowe) i po powrocie dokończyłem. Szerokość sceny i jej detaliczność są porównywalne w obu rodzajach lamp.. Głębokość sceny jest taka sama – czyli dźwięk generalnie jest na wysokości kolumn. Natomiast sama jakość dźwięku rożni się dość znacznie. Lampy 6N2P mają słabszy bas. To nie znaczy , że jest słaby, ale nie schodzi tak nisko jak w EW. Wysokie tony grają na wyższych częstotliwościach. Jak wspomniałem słuchając lamp EW talerze w perkusji były prawie niesłyszalne. W lampach „nie EW” jest inaczej czyli lepiej. Średnie tony grają jaśniej. Przewagę ma ich wyższa część pasma. Są zdecydowanie jaśniejsze od EW..Generalnie jak lampy EW porównałem brzmieniem do Mullard/Brimar tak „nie EW’ porównałbym do pary Siemens/Valvo. Mają jednak słabszą detaliczność niż lampy niemieckie.. Podsumowując oba rodzaje lamp słucha się je z dużą przyjemnością. Są na pewno godne uwagi. Przy dotychczasowej cenie są po prostu super. Ostatnia uwaga, moje „nie EW’ minimalnie brumią. Nie przeszkadza to w słuchaniu, ale między utworami je słychać. Żadne inne moje lampy tak nie mają.

Edytowane przez gary_42937
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, co piszesz. Właśnie przymierzałem się do kupna Telefunkenow, ale z gładkimi.

 

Miałeś okazje porównać obie wersje u siebie?

miałem okazję porównać,różnice są minimalne, nie pamiętam dokładnie czym się różniły (chyba opisywałem to w tym wątku) poprostu bardziej zgrały mi się z systemem żebrowane anody. Edytowane przez Domin01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zachwalajcie tak tych wojskowych EW bo cena w górę pójdzie. ;)

Gary ma racje. Ta scena nie wyłażąca do przodu to ich największy mankament. Da się do tego przyzwyczaić.

Dawno temu tez pisałem, ze te lampy robią wrażenie jakby się siedziało kilka rzędów od sceny. Fajnie to się sprawdza w muzyce klasycznej.

Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, zalozylem NOS Tesla E88cc do fezz luny silver i nastala cisza, lekkie strzalynw glosnikach ... lampy nie odpalily :/ czy to znaczy ze sa martwe?

 

 

Można nimi dostroić niemal wszystko. Jedne grają bardziej średnica, inne skrajami. Kolejne jeszcze starają się być w miarę neutralne. Z E88CC słyszałem ostatnio Philipsa SQ i wypadły one bardzo ciekawie, bez dziur w paśmie. Jako ECC83 używam w swojej Jolidzie Raytheon Baldwin long black plate. Bardzo gładkie, z dźwięczną górą, takie analogowe granie z nimi jest, ale bez ubytków specjalnych na dole pasma i wciąż niezłą dynamiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, zalozylem NOS Tesla E88cc do fezz luny silver i nastala cisza, lekkie strzalynw glosnikach ... lampy nie odpalily :/ czy to znaczy ze sa martwe?

Nie jestem super specjalistą od lamp, ale to są zupełnie inne lampy. E88CC napięcie 6,3 V ma między kołkami 4 i 5; ECC83 6,3 V ma między kołkami 9 i 4-5 [ten ostatni połączony ze sobą]. Dlatego wydaje mi się, że raczej nie powinno to chodzić. Widziałem konwertery ale tylko z ECC83 do E88CC. W drugą stronę nie spotkałem. WuMike napisał o E88CC, że używał, ale nie wiem czy to nie była pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie kieruję do Pana Maciej z Fezz Audio. Jestem posiadaczem wzmacniacza Luna. Chciałby zainstalować w nim wejście HT (pre-in) input. W jaki sposób jest to realizowane?

Wzmacniacz należy wysłać do naszego serwisu na adres:

Fezz Audio SERWIS

ul. Mazowiecka 20

16-001 Księżyno

Wewnątrz opakowania zamieścić informację co serwis ma zrobić ze wzmacniaczem oraz podać adres zwrotny z numerem telefonu do odbiorcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Tour de Pologne z Wojciechem Pacułą już w najbliższą sobotę 21 października w Poznaniu. Fezz Audio i Pylon Audio zapraszają na spotkanie, które poprowadzi – redaktor naczelny magazynu High Fidelity - osoba ciesząca się największym autorytetem w dziedzinie recenzji sprzętu hi-fi w Polsce. Opowie o najlepszych sposobach ustawienia kolumn w pomieszczeniu, które to zagadnienie jest najczęściej zaniedbywanym elementem w systemie. Udzieli słuchaczom przydatnych porad, dzięki którym ich kolumny będą miały szansę zagrać dokładnie tak, jak sobie wymarzyli. Zdradzi tajniki rejestracji dźwięku i jego obróbki.

Przygotujcie się na blisko 2 godzinne spotkanie po, którym nic w świecie audio nie będzie już dla Ciebie takie same.

#muzykajestnajważniejsza

Audio Strefa POZNAŃ ul.Głogowska 122 start: 14.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał okazję posłuchać Mira Ceti i może się wypowiedzieć na temat brzmienia tego wzmacniacza ? O ile Silver Luna to udana konstrukcja i świetny stosunek jakość/cena to MC to pułap gdzie można już porównywać z takimi konstrukcjami jak Leben 300F na temat którego jest mnóstwo pozytywnych recenzji. Prośba więc do osób, które miały okazję odsłuchu o swoją opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdą niedzielę wieczorem na stronie facebook'owym fan page'u Fezz Audio będę w krótkim video poradniku opowiadał o wzmacniaczach lampowych. Jeśli macie jakieś pytania na ten temat to zadawajcie je tutaj:

Postaram się na nie odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.