Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  162 członków

Fezz Audio Klub
IGNORED

Klub Fezz Audio


Domin01

Rekomendowane odpowiedzi

o brzmieniu neutralny

 

Zdecydowanie tak to wyróżnik tego lampowca

 

z lekko zaakcentowaną średnicą

 

Zdecydowanie nie. Odniosłem zgoła inne wrażenie na podpiętych Defach. Oczywiście średnica nie jest akcentowana na przodzie, lecz uczestniczy w przekazie na równi z innymi rejestrami. No ale każdy z Nas ma inny słuch więc inne wrażenia są zrozumiałe.

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników Fezz Audio,to mój pierwszy post i pytanie,czy miał ktoś z was okazję posłuchać Mira Ceti lub Titania z kolumnami Tannoy Precision 6.4? Wiem,że to trochę inne granie ale wolał bym coś na 300b a jak wiadomo te lampy wolą kolumny w obudowach zamkniętych,które te tannoyki mają lecz po moich doświadczeniach z tranzystorami (obecnie grają z Nuda Veritas wi-4) wiem,że lubią dosyć mocne prądowo wzmaki czy Mira Ceti ewentualnie Titania pociągnęła by te kolumny?Niestety słucham wszystkiego po trochu,jazz,rock ale lubię elektronikę i rzadziej muzykę poważną,do rocka Nuda sprawuje się wyśmienicie i nie zamierzam jej sprzedawać,nie mam dużego doświadczenia z lampami ale do jazzu,klasyki i akustyki nie stworzono lepszych wzmacniaczy.Słyszałem,że Mira ale także Titania niezbyt dawały sobie radę z Tannoy Revolution XT 8F ale one mają bas reflex,nie chcę wydawać więcej niż 10 tysięcy ani pozbywać się kolumn,także proszę Lampową Brać o doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

czy Mira Ceti ewentualnie Titania pociągnęła by te kolumny?

Spróbuj wypożyczyć Titanię do odsłuchów, ewentualnie poczekać na nowego mocarza ze stajni Fezz - Magnetara na KT150 (patrz szajs-zbuk)

Co do Mira Ceti, to chyba będzie ciut za słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wypożyczyć Titanię do odsłuchów, ewentualnie poczekać na nowego mocarza ze stajni Fezz - Magnetara na KT150 (patrz szajs-zbuk)

Co do Mira Ceti, to chyba będzie ciut za słaba.

To znaczy brzmienie na lampach KT 150 jest marne czy cały wzmacniacz tak oceniasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

To znaczy brzmienie na lampach KT 150 jest marne czy cały wzmacniacz tak oceniasz?

Chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Magnetara na KT150 chyba jeszcze nikt nie słyszał, bo to nowość. Prototyp z tego co wiem mam być dopiero na Audioshow.

Ciężko mi się wypowiedzieć jak gra ;). Na pewno będzie miał moc do wysterowania najbardziej wymagających kolumn.

 

Titanię na KT88 słyszałem i wiem jak dobrze potrafi zagrać z dobrymi kolumnami, Mirę Ceti na 300B również.

 

Wg mnie Titania jest bardziej uniwersalna do grania (poradzi sobie z muzyką cięższą równie dobrze co z akustyczną).

Mira Ceti natomiast będzie czarować w muzyce akustycznej, choć przy skuteczności 90 dB Twoich kolumn, też powinna sobie poradzić z ich wysterowaniem.

 

Najlepiej wypożyczyć u źródła i sprawdzić w swoim systemie. Trochę zachodu, ale myślę, że taka próba rozwieje wątpliwości :)

 

Nie skreślałbym też Silver Luny Prestige, Tam mamy większą możliwość personalizacji grania poprzez możliwość przełączania lamp.

Sugerowałbym zadzwonić do Fezz Audio i pogadać, Pan Maciek właściciel firmy to bardzo komunikatywna osoba i bardzo rzeczowa, może coś od siebie doradzi.

 

Oczywiście każdy wzmacniacz później można dopieścić odpowiednimi lampami ale to zabawa na później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie skreślałbym też Silver Luny Prestige, Tam mamy większą możliwość personalizacji grania poprzez możliwość przełączania lamp.

Sugerowałbym zadzwonić do Fezz Audio i pogadać, Pan Maciek właściciel firmy to bardzo komunikatywna osoba i bardzo rzeczowa, może coś od siebie doradzi.

Oczywiście każdy wzmacniacz później można dopieścić odpowiednimi lampami ale to zabawa na później.

Jeśli kupię któryś z lampowców Fezz,chciał bym aby dała radę jednak Mirka bo słyszałem ją w jazzie,(tylko,że moje chciejstwo może mieć się nijak do tego jak będzie to grało z Tannoykami )będę was się radził na jakie lampy podmieniać.Nie muszę mieć lampy bardzo uniwersalnej ponieważ zostawiam sobie do rocka i części elektroniki mój stary wzmacniacz czyli Nudę Veritas,który jest bardzo dynamiczny i gęsty w dzwięku lecz odpada z lampowcami w jazzie,akustyce i klasyce,Silver Luny Prestige przyznam nie brałem pod uwagę,bo słyszałem,że podstawowa Silver Luna mogła by nie mieć siły na moje Tannoyki,niestety pewnie się nie obędzie bez wyjazdu do jakiegoś salonu,najbliżej mam Q21 a nie wiem czy mają na stanie jeszcze te kolumny żeby odsłuchać je z Fezz Audio.W każdym razie dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Chciałbym napisać czym skończyła się sprawa z Titanią. Otóż po kilkukrotnych rozmowach z p. Maciejem z Fezz Audio - dostałem nowy wzmacniacz (w nowej wersji obudowy), która bardzo mi się podoba. No i od kilku chwil sączy się muzyka, a ja zastanawiam się nad zaproponowanymi mi przez rozmówcę kompletami lamp, celem dopasowania dźwięku dokładnie do moich preferencji.

Jednym zdaniem - rzeczowa, szybka i konkretna reakcja firmy.

Pozdrawiam wszystkich

ps. szczególnie forumowych psychoznawców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I

Dzień dobry

Chciałbym napisać czym skończyła się sprawa z Titanią. Otóż po kilkukrotnych rozmowach z p. Maciejem z Fezz Audio - dostałem nowy wzmacniacz (w nowej wersji obudowy), która bardzo mi się podoba. No i od kilku chwil sączy się muzyka, a ja zastanawiam się nad zaproponowanymi mi przez rozmówcę kompletami lamp, celem dopasowania dźwięku dokładnie do moich preferencji.

Jednym zdaniem - rzeczowa, szybka i konkretna reakcja firmy.

Pozdrawiam wszystkich

ps. szczególnie forumowych psychoznawców :)

?

Wrzuć zdjęcie co to za nowa obudowa?

I po co ten hałas ?

Firma wie co dla niej najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż po kilkukrotnych rozmowach z p. Maciejem z Fezz Audio - dostałem nowy wzmacniacz (w nowej wersji obudowy)

 

Od samego początku byłem przekonany, że sprawa będzie miała taki a nie inny finał. Tzn z happy endem. Tym bardziej, że Pan Maciej do wszystkich znanych mi spraw podchodzi ludzko pomimo biznesowej profesji i statusu producenta. Tak właśnie powinna wyglądać współpraca z klientem. Życzę tego wielu firmom, bo niestety takie postępowanie należy do wyjątków, a w szczególności u mało znanych manufaktur. Niedaleko szukać, przykłady francuskiego Atolla. To szczyt arogancji.

 

Wracając na polski grunt, życzę przyjemności z użytkowania, no i wrażeń, z którymi mam nadzieję podzielisz się na forum. A tak na przyszłość więcej optymizmu i wiary. Świat audio wart jest poświeceń dla choćby jednej chwili zadowolenia z odsłuchu. Pozdrawiam

 

I po co ten hałas ?

Firma wie co dla niej najlepsze.

 

Właśnie. Nic dodać, nic ująć. Świetne podsumowanie.

Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio moja Silver Luna przebywała w serwisie – i korzystając z okazji poprosiłem o dołożenie do niej niedawnego pomysłu Fezz Audio, czyli odbiornika Bluetooth. Poniżej zebrałem swoje wrażenia z używania tego wynalazku.

 

Co się zmieniło wizualnie? Niewiele. Jedyną różnicą jest mała czarna antenka zainstalowana po prawej stronie wzmacniacza. Nie razi, nie przeszkadza, jest OK.

 

Jak to działa? Bardzo prosto. Odbiornik BT działa tylko wtedy, kiedy wzmacniacz ustawiony jest na źródło nr 3. Normalnie odtwarzany jest dźwięk z wejścia RCA. Kiedy zostanie sparowane połączenie BT, w głośnikach słychać krótkie „pip” i wzmacniacz przełącza się na BT. W momencie przerwania połączenia – z powrotem odtwarzany jest dźwięk z RCA.

 

Dla innych urządzeń Silver Luna widoczna jest jako urządzenie BT o nazwie „CSRA6415”. To może detal, ale dużo przyjemniej byłoby gdyby nazwa urządzenia była bardziej spersonalizowana… W każdym razie, zarówno telefony (Android i iOS) jak i komputer (Windows 10) łączą się ze wzmacniaczem bez problemów. Przy połączeniu z Androida telefon pokazuje, że wykorzystywany jest kodek aptX.

 

Po co mi to? Na co dzień słucham muzyki ze Spotify przez dedykowane do tego pudełko podłączone ze wzmacniaczem kablem. Natomiast czasami zdarza mi się, że odtwarzam jakiś filmik z YouTube albo jakiś film z dysku i chciałbym posłuchać go głośniej niż możliwości laptopa / telefonu. Wtedy zamiast rozwijać kabel i podłączać go paruję połączenie BT – i gra.

 

I ostatnie pytanie: jak to gra? Tutaj powinienem pewnie napisać, że przy połączeniu BT jest holografia eliptyczna zamienia się w sferyczną, zaokrągla się górna połowa dolnej średnicy, trzeci plan wychodzi przed drugi, a tonalność staje się lekko frywolna… Ale tak naprawdę, nie słyszę większych różnic w porównaniu do słuchania przez połączenie kablowe.

 

Podsumowując – ten drobiazg ułatwia życie i oszczędza mi podłączania kabli, kiedy chcę żeby filmiki oglądane na komputerze czy telefonie zabrzmiały głośno. Miła rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po dwóch latach nadal nie mogę się doczekać zdjęć ze środka tych wzmacniaczy, aby konstruktywnie porozmawiać o ich wykonaniu w kwestii bezpieczeństwa i norm IPC.

Fajnie, że się rozwijają i kibicuję, ale mimo to cały czas mam w pamięci kwestię podstawowych błędów montażowych.

W ramach przypomnienia:

http://www.audiostereo.pl/klub-fezz-audio_126815.html/page__st__120?do=findComment&comment=3824373

Edytowane przez dolphin123

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po dwóch latach nadal nie mogę się doczekać zdjęć ze środka tych wzmacniaczy, aby konstruktywnie porozmawiać o ich wykonaniu w kwestii bezpieczeństwa i norm IPC.

Dlaczego nie możesz napisać do Fezz-a maila ? Napisz ,że masz wątpliwości co do jakości montażu i boisz się o zdrowie i życie swoje i kolegów. Niech Ci wyślą zdjęcia + wszelkie dokumenty na spełnienie norm bezpieczeństwa , żebyś się już tak nie denerwował :)

Edytowane przez Waluch

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolphin123

Dawno cię nie było w tym wątku, ale tak dla przypomnienia,

to nie jest miejsce do wymądrzania się ,jest wiele innych form zaspokojenia twojej ciekawości np. :patrz post wyżej

O ile dobrze pamiętam moderatorzy również wyjaśniali co nie którym, od czego jest wątek klubowy .

Brak mi słów na takich trolii...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

ale Tobie widzę znowu gul skoczył...

No strasznie, aż nie mogę muzyki słuchać...

No Ty jak jakiś wieszcz jesteś...

Mądrze prawisz...

Po prostu zastanawiam się jak to będzie z moim bezpieczeństwem, wszędzie czai się jakiś spisek. Pewnie wzmacniacze z Fezza są tak zaprojektowane, żeby to był ostatni wzmacniacz w życiu...

 

i jeszcze za prąd podniosą ceny...

no jak żyć Dolphin, jak żyć? ;)

Edytowane przez boomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że dopytałem Panowie czy coś się w kwestii zmieniło :) Już się nie odzywam :)

 

PS. Poprosiłem o usunięcie tej dyskusji, aby nie biło Wam po oczach :)

Edytowane przez dolphin123

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że dopytałem Panowie czy coś się w kwestii zmieniło :) Już się nie odzywam :)

 

PS. Poprosiłem o usunięcie tej dyskusji, aby nie biło Wam po oczach :)

 

Ty to jednak Jesteś ciekawy człowiek, prawdziwy oryginał. Trochę socjotechniki i satysfakcja murowana, nieprawdaż ?

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne takie pyskówki i przepychanie skutkowac będzie punktami i ograniczeniem na dłuższy czas od tematu.

Mod.

 

Dziękujemy za reakcję z Państwa strony. Jak widać nadzór jest konieczny. Dyskusja winna być prowadzona na przyzwoitym poziomie.

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Koledzy z Fezz Klubu, co sądzicie o połączeniu Silver Luna+Audio Physic Yara Classic+NuPrime DAC-9+Malina i inne...Wyczytałem, że opcjonalnie jest możliwośc "dokupienia" wejścia HT-jak rozumiem jest to tryb końcówki mocy. Ponieważ mój NuPrime DAC-9 ma sterowanie głośnością za pomocą drabinki rezystorowej, zastanawia mnie jak grałoby takie połączenie z DACiem w roli przedwzmacniacza...? W tej chwili oczekiwałbym jednak od systemu, że by zagrał z jakimś powerem rocka i w miarę muzykalnie trochę spokojniejsze kawałki w 16 metrach...

Edytowane przez fido920

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.