Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  162 członków

Fezz Audio Klub
IGNORED

Klub Fezz Audio


Domin01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Idealna partia, oczywiście można wyżej jeśli chodzi o francuskie podłogówki. Pytanie czy warto porywać się na wyżyny jak sukces można osiągnąć na przyzwoitym pułapie.  

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Vonnegut napisał:

Proszę o podpowiedź 

Fezz Titania plus Focale 926?

Zastanawiam się jak w ogóle można polecać do prostego wzmacniacza lampowego Fezz Audio Titania opartego na zasilaczu 225W i posiadającego 2 lampy mocy KT88 na kanał tak niskoefektywne, prądożerne kolumny jak Focus Aria 926 - impedancja 4 Ω (z 3-omowym minimum), czułość 87 dB, nieliniowa charakterystyka impedancji. 

Ten wzmacniacz z pewnością nie zagra z takimi głośnikami w sposób prawidłowy - to znaczy nie wysteruje tych głośników i sam nie pokaże na co go stać. Będzie się wydobywał dźwięk, będzie coś burczało ale nie będzie to muzyka.

Jest to jakaś przerażająca obsesja łączenia przeznaczonych do silnych końcówek mocy głośników ze wzmacniaczami lampowymi.  Do takich wzmacniaczy potrzeba specjalnie zaprojektowanych głośników o rzeczywistej dość wysokiej efektywności, wysokiej impedancji o równym jej przebiegu w paśmie, wysokiej podatności głośników i nierozbudowanej pożerającej prąd zwrotnicy.

 

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam czytałem na telefonie i źle Cię zrozumiałem. Faktycznie są takie połączenia w ofertach w necie.  No ciekawe jak to by zagrało. Naim zazwyczaj mimo nie za dużej mocy na papierze dobrze sobie radzi. Wracając do Fezza to najlepiej posłuchać jak to wypadnie z Arią 926. Na pewno trzeba dobrać tak kolumny , żeby wzmacniacz się nie męczył bo ani kolumny nie pokażą swoich możliwości jak i sama lampa. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Titania teoretycznie może i da radę. Jednak dobór kolumn do lampy to bardziej złożona sprawa niż dobór kolumn do tranzystora. Różna impedancja w różnej częstotliwości pasma i potem może być narzekanie, że np. basu brakuje i może jakimś kabelkiem da się to skompensować. ;)

Posłuchaj i tyle. Skuteczność na poziomie 87dB to lampka ostrzegawcza. Dla lampy może być za mało, ale z drugiej strony gdy jakieś 2 lata temu zmieniałem kolumny na takie o skuteczności 91dB to okazało się, że Luna od Fezza sobie z nimi nie radziła. Tak, że tak naprawdę odsłuch jedyną możliwością sprawdzenia czy dany zestaw osiągnie zadowalający Cię poziom synergii.

 

Edit: Nie zauważyłem, że słuchałeś. Skoro słuchałeś i było ok, to w czym problem? Na testy weź nagrania, które wydają się zbyt jasne i takie które toną w basie i takie, które lubisz i znasz. Realizacje kiepskie i realizacje wybitne. Wtedy m.w. ocenisz czy jest naprawdę ok. Trochę też zależeć może od źródła. Może się okazać, że z CD gra ok, a gramofon dostaje świra i tnie po uszach.

 

Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc.

Tak, słuchałem. Tak, podoba mi się. Niestety 95% osób zaczynających przygodę z fotografią zachwyca się zdjęciami przeostrzonymi i przesączonymi kolorami. Z czasem doceniaja( jesli mają estetyczny smak) naturalność w fotografii. Tego się boję.  Że za 3 miesiące uderzy mnie nienaturalność, której dzisiaj nie słyszę.  No, ale w problemach z czasoprzestrzenią nikt mi nie pomoże.:)

Jeszcze raz dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, szaman777 napisał:

a gramofon dostaje świra i tnie po uszach.

 

Hmm Ty to Kolego rzeczywiście jakiś szaman Jesteś, bowiem mam podobne spostrzeżenia przy odsłuchach ze swojej Regi. Warto się pochylić nad tematem. Dostałem ostatnio dwa winyle w prezencie i za Twoim kierunkiem trochę przysiądę do tematu. Coś na rzeczy jest. Pełne wartości brzmienia uzyskuję na cd i plikach, natomiast gdy odtwarzam nagranie z płyty analogowej czuję mały niedosyt. Oczywiście system jest wzbogacony o przedwzmacniacz z tej samej stajni, kable też zacne. Obyś nie był w tej materii prorokiem. Nie chcę wbijać się w kolejne koszty bo popadnę w audiofilię. Niemniej dałeś mi do myślenia............... 

Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, tak miałem z Luną i aktualnymi kolumnami Tannoy.

Gramofon grał dobrze na jednych odczepach, a cyfra na drugich. Nie pamiętam już co na których 4ohm/8ohm.

I co miałem zrobić? Poszedłem do mistrza z Danii i mocniejsza lampa przytrzymała te kolumny za pysk.

Nie to, że Luna zła. Wręcz przeciwnie. Z Monitor Audio grała przepysznie niezależnie od źródła ale z Tannoyami nie potrafiła się dogadać. Problem był jedynie w dopasowaniu kolumn do niej. Już o tym pisałem kiedyś zdaje się.

Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)

Tannoye lubią prąd

Niestety, tak miałem z Luną i aktualnymi kolumnami Tannoy.
Gramofon grał dobrze na jednych odczepach, a cyfra na drugich. Nie pamiętam już co na których 4ohm/8ohm.
I co miałem zrobić? Poszedłem do mistrza z Danii i mocniejsza lampa przytrzymała te kolumny za pysk.
Nie to, że Luna zła. Wręcz przeciwnie. Z Monitor Audio grała przepysznie niezależnie od źródła ale z Tannoyami nie potrafiła się dogadać. Problem był jedynie w dopasowaniu kolumn do niej. Już o tym pisałem kiedyś zdaje się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry.
Jako szczęśliwy albo raczej prawie szczęśliwy posiadasz silver luny mam mały problem.
Moje głośniki to Stx electrino, i mam problema, co zamiast tych glośników wybrać, oczywiście zrobię to po odsłuchu.
Jednak mam ze 40 km do  miasta z pracy to nawet ze 50 km i nie chcę robić pustych przebiegów  po głośniki.
Czy możecie wpisać w tym wątku, jakich glośników używacie? W pierwszej kolejności wymieniam głośniki.

Moja muza od jazzu przez rush do death, trochę chóralnej muzyki i sporo nagrań piano z wokalem - edukacyjne rzeczy mojej córki.
Przewody od mb Crystal - srebro z domieszką złota koncówki RCA NEUTRIK PROFI .
Dac - obecnie brak - będzie Hegel HD 11 lub 12 - zakup max miesiąc po głośnikach - grać to będzie z macmini i internetami
gramofon lecno 
przedwazmacniacz - obecnie brak - zakup max 2 miesiące po glośnikach - klon EAR lub Marantz na pewno lampa.


Dzięki serdeczne i pozdrawiam
Klaus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj coś w stajni Pylon Audio. 

Pamiętam że na AVS 2016 Silver Luna pięknie grała z Opal 23.

W tym linku jest troszkę informacji 

http://highfidelity.pl/@main-2882&lang=

Poczytaj też bloga Audiofezzowanie.pl 

http://audiofezzowanie.pl/randka-silver-luny-z-opalami-23/

Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Klaus1973 napisał:

Moja muza od jazzu przez rush do death, trochę chóralnej muzyki i sporo nagrań piano z wokalem - edukacyjne rzeczy mojej córki.

Mając na uwadze Twoje muzyczne preferencje zdecydowanie proponuję Definitive Technology BP 10. Pod lampeczką Titanii to  miód dla uszu. Potrzebujesz bowiem przestrzeni oraz naturalności. Te kolumny dadzą efekt w tych obszarach.   

Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za Pylonami. Słuchałem STX Electrino z Luną i bym powiedział że to nie gra, zresztą nie mogłem znaleźć jakiegoś dobrego połączenia wzmacniacza z tymi kolumnami, gdyż zawsze było brak kultury dźwięku w tych kolumnach. Nie napisałeś jaki budżet i jakiej wielkości pokój, oraz czego oczekujesz od takiego zestawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Budżet to 3 tys. raczej używane zanabędę drogą kupna. 
pokój odsłuchowy, a raczej zakątek to 16 m2 sam pokój w kształcie litery L to 37 m2.

A oczekuję dobrego czystego dźwięku, szczególnie solówek z Rush i Death.
Idealnej perkusji i piano w e.s.t
dobrych wokali kiedy muszą moje dziewczyny przygotować materiał na koncert i odsłuchać nagrania chórów.

Głośniki podstawkowe mają u mnie na plus. Rozmiar i możliwości. 

pozdrawiam Klaus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym szedł w Pylon Diamond Monitor, jeśli akustyka pomieszczenia pozwala, albo Amphion Argon 1. Zresztą Amphiony to jedne z moich ulubionych kolumn, będzie w nich bardzo czysty dźwięk, bardzo dobre wokale, idealne pianino, a perkusja też jest dobra. Tylko że zawsze należy odsłuchać w swoim pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, misiekkb napisał:

 Pylon Diamond Monitor, jeśli akustyka pomieszczenia pozwala, albo Amphion Argon 1.

Amphion Argon 1 jakby nie było za drogie przy moim skromny budżecie.
na liście 
1. Pylon Diamond Monitor - wszystkie 3 "monitory" od Pylona przetestuję 

9 godzin temu, Zbigniew_69223 napisał:

Poczytaj też bloga Audiofezzowanie.pl 

http://audiofezzowanie.pl/randka-silver-luny-z-opalami-23/

Pzdr

 

20 lat w marketingu pracuję. I nie ważne do której z 2 grup (opłacony znawca tematu czy pożyteczny wielbiciel) bym zaliczył osobę prowadzącą tego bloga nie zaufam. Nie wim kim jest facet, ale pachnie to jakimś szkoleniowcem od sprzedaży i marketingu. 
bardzo bardzo nie lubię jak ktoś opisuje sprzęt tak jak to jest w przypadku Pylon Diamond Monitor z tego bloga. 
Do tego jestem motocyklistą od 31 lat i HD nie ma duszy - ma marketing. Ale to inna bajka. I żeby nie było jednego sportstera miałem całe 4 miesiące. I nie jeździł nic a nic. Motocykl ma jeździć, a nie mieć duszę.

pozdrawiam Klaus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępuj zgodnie z własnym sumieniem i uszami. To Ty masz czuć się dobrze z tym co stanie w Twoim pokoju. 

Podpowiedź bloga była tylko niezobowiązującą propozycją, bo teksty tam umieszczone w mojej ocenie należą do tych mniej poetyckich, ale to tylko moje zdanie. 

W temacie motocykli lubię Nakedy... 

Pzdr

PS. Jeżeli będziesz słuchał Pylonów to oprócz podstawkowych posłuchaj Sapphire 23. U mnie dają radę w 23m2

Edytowane przez Zbigniew_69223
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo cieszyłem się Silver Luną. Zajebisty wzmak!! Z Pylonami była kupa. Biorąc pod uwagę podobne preferencje muzyczne polecam kolumny Audiovector. Słuchałem go z Pylonami u dealera. Odrzuciłem je ze względu na mułowatość i brak otwartości. Po pylonach zapieliśmy studio16Hz i już było lepiej. Seria QR marki Audiovector wyjaśniła wszystkich konkurentów. Zdecydowałem się na nie z pełnym zafowoleniem wydanej kasy. 

Pozdrawiam i życzę rozsądnego wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

posiadam obecnie amplituner NAD T775 i vienna acoustics mozart stary model  i planuje cos zmienic.

Slucham tylko stereo a amplituner to bylo kupno tzw  okazja

czy zmiana na fezz luna cos wniesie do systemu mojego audio czyli :

fuzz luna i vienna acoustics mozart i ok 25 m pokoj.

mial mozliwosc ktos takiego odsluchu ?

Prosze o opinie

bede bardzo za to wdzieczny

Pozdrawiam

 

Ps Przepraszam za brak polskich znakow 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 marca, w piątek od godziny 18.00 w salonie Artom Audio, ul. Pomorska 13, Bydgoszczy odbędzie się  polska premiera

Fezz Audio Mira Ceti 2A3

Odbędzie się ona w czasie specjalnego pokazu z udziałem twórców tego unikalnego wzmacniacza.
Posłuchamy, ile i jakiej muzyki wydobywa się z 3 watowego wzmacniacza, wysokoskutecznych kolumn Klipsh Forte i Klipsh Heresy.
To wszystko w Bydgoszczy,.
W programie również oferty specjalne, konkursy z nagrodami!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam obecnie zarówno wzmacniacz na lampach 2a3 jak i kolumny klipsch heresy III i do tego jestem z Bydgoszczy. Zagra to przepięknie, gwarantuje :). Mam nadzieję że uda mi się dostać na spotkanie.

Edytowane przez Tomek Koko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.