Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  162 członków

Fezz Audio Klub
IGNORED

Klub Fezz Audio


Domin01

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 14.02.2019 o 20:36, rafikk76k napisał:

...czy zmiana na fezz luna cos wniesie do systemu mojego audio czyli :

 

Rafikk76k - widzę w avatarze lunkę, czyżby zagościła u Ciebie na dobre? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
10 godzin temu, LukaszMag napisał:

lampową Silver Lunę,

daj sobie spokój z tym wzmacniaczem. Chyba że lubisz problemy. U mnie czeszczy skrzeczy. 3 letni sprzęt. Potencjometr to jakaś katastrofa. Przełącznik sygnału powoduje Brum. A idź z tym złomem.

 

Edytowane przez Klaus1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Klaus1973 napisał:

daj sobie spokój z tym wzmacniaczem. Chyba że lubisz problemy. U mnie czeszczy skrzeczy. 3 letni sprzęt. Potencjometr to jakaś katastrofa. Przełącznik sygnału powoduje Brum. A idź z tym złomem.

 

Dobre, nawet bardzo dobre. Krótko i na temat. Prawie bym uwierzył. Może Kolega ma wyjątkową przypadłość do posiadania rzeczy z reguły popsutych. A może tak troszkę wpisu tytułem wstępu i zaznajomienia z przebytym doświadczeniem. Z chęcią wysłucham

 

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Klaus1973 napisał:

daj sobie spokój z tym wzmacniaczem. Chyba że lubisz problemy. U mnie czeszczy skrzeczy. 3 letni sprzęt. Potencjometr to jakaś katastrofa. Przełącznik sygnału powoduje Brum. A idź z tym złomem.

 

Hmmm... trochę nie spodziwałem się takiej opinii ? Tak poważnie, czy jakaś ironia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, LukaszMag napisał:

Hmmm... trochę nie spodziwałem się takiej opinii ? Tak poważnie, czy jakaś ironia?

poważnie - gdyby nie to jak gra. To bym go się pozbył. Ale na lampach 6ca7 i małych 6np2 (mam wersję prestiż - może być tutaj 12 tongsoul) to nawet ciężki havy metal techniczny tak popierdala a jednocześnie jest tak melodyjny. 
Ale co nerwów napsuł to napsuł.

29 minut temu, piotrella41 napisał:

Dobre, nawet bardzo dobre. Krótko i na temat. Prawie bym uwierzył. Może Kolega ma wyjątkową przypadłość do posiadania rzeczy z reguły popsutych. A może tak troszkę wpisu tytułem wstępu i zaznajomienia z przebytym doświadczeniem. Z chęcią wysłucham

 

mam wersję jedną z pierwszych 2016 (prestiż) z dodanym autobiasem i tak:
- płytka lewko kanału 
- luźne rca
- przełącznik sygnału znow lekki brum i trzaski przy dotknięciu, jak podotykam, kartkę podłożę cisza (teraz wymieniam na inny - nie chcę drugiego od fezza)
- no i teraz potencjometr.

tylem słowem wstępu jeśli chodzi o naprawę.

 

Edytowane przez Klaus1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Klaus1973 napisał:

poważnie - gdyby nie to jak gra. To bym go się pozbył. Ale na lampach 6ca7 i małych 6np2 (mam wersję prestiż - może być tutaj 12 tongsoul) to nawet ciężki havy metal techniczny tak popierdala a jednocześnie jest tak melodyjny. 
Ale co nerwów napsuł to napsuł.

mam wersję jedną z pierwszych 2016 (prestiż) z dodanym autobiasem i tak:
- płytka lewko kanału 
- luźne rca
- przełącznik sygnału znow lekki brum i trzaski przy dotknięciu, jak podotykam, kartkę podłożę cisza (teraz wymieniam na inny - nie chcę drugiego od fezza)
- no i teraz potencjometr.

tylem słowem wstępu jeśli chodzi o naprawę.

 

No to przeszedłeś szlak jak do Berlina. Troszkę się tego uzbierało. Nie ma co. No i po gwarancji. U mnie Titania niespełna 2 lata od zakupu i trzyma fason. Może jedna mała żaluzja do cichego buczenia w obu głośnikach przy zerowym ustawieniu potencjometru. Trzeba jednak przyłożyć ucho centralnie do głośnika. Z innymi wzmacniaczami tego nie było. Zmieniałem okablowanie ale problem pozostał. Niemniej dla brzmienia tej lampy warto przyjąć pewne kompromisy. 

A tak na marginesie masz inny wzmak w planach. Można wiedzieć z jakiej stajni? 

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mieszkam niedaleko zakładu produkujące te wzmacniacze... Chyba się skuszę. Przeglądam już dłuższy czas ofertę lamp i w cenie do 4500-5000zl to chyba jedyna opcja. Myślałem też nad Sinus Audio, ale Silver Luny mogę wcześniej posłuchać... Bardzo ciekawi mnie synergia z Bowersami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Klaus1973 napisał:

nie na razie nie mam zamiaru zmieniać.
bo i na co? wymienię te gałki na inne i wiem że będzie cudownie. 

Wytrwały Jesteś, by czasem nie powiedzieć wierny ideałowi brzmienia. I słusznie, właśnie o to w tym chodzi.

Godzinę temu, LukaszMag napisał:

Przeglądam już dłuższy czas ofertę lamp i w cenie do 4500-5000zl to chyba jedyna opcja.

Rzeczywiście cenowo ta polska manufaktura jest atrakcyjna. 

Godzinę temu, LukaszMag napisał:

Silver Luny mogę wcześniej posłuchać..

I tego się trzymaj Drogi Kolego, nade wszystko i przede wszystkim odsłuch. Pełnia sukcesu i brak rozczarowań. 

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2019 o 09:59, LukaszMag napisał:

Dzięki za odpowiedź. Mieszkam niedaleko zakładu produkujące te wzmacniacze... Chyba się skuszę. Przeglądam już dłuższy czas ofertę lamp i w cenie do 4500-5000zl to chyba jedyna opcja. Myślałem też nad Sinus Audio, ale Silver Luny mogę wcześniej posłuchać... Bardzo ciekawi mnie synergia z Bowersami. 

Jeżeli masz możliwość to posłuchaj na innych lampach sterujących ECC83, bo te seryjne to raczej nie grają zbyt fajnie i możesz od razu się zrazić do dźwięku.  Po wymianie na GE z seri NOS  dopiero ten wzmacniacz u mnie zacząć grać. Wymiana lamp el34 na NOS RFT tez troszkę wniosła, ale już nie tyle, co wyżej wspomniane sterujące.

A co do różnic: w końcu jest fajny niski kontrolowany bas, wszystko jest bardziej kontrolowane i poukładane przybyło parę dźwięków, których wcześniej nie słyszałem, no i przede wszystkim wysokie tony się uspokoiły i zaczęły normalnie grać nie drażniąc ucha.

Ogólnie polecam mój gra jak na razie bez zarzutu i nic nie trzeszczy i brumi tylko musiałem kupić płytę granitowa by się stolik nie grzał, ale to szczegół.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2019 o 09:59, LukaszMag napisał:

Dzięki za odpowiedź. Mieszkam niedaleko zakładu produkujące te wzmacniacze... Chyba się skuszę. Przeglądam już dłuższy czas ofertę lamp i w cenie do 4500-5000zl to chyba jedyna opcja. Myślałem też nad Sinus Audio, ale Silver Luny mogę wcześniej posłuchać... Bardzo ciekawi mnie synergia z Bowersami. 

Jeżeli masz możliwość to posłuchaj na innych lampach sterujących ECC83, bo te seryjne to raczej nie grają zbyt fajnie i możesz od razu się zrazić do dźwięku.  Po wymianie na GE z seri NOS  dopiero ten wzmacniacz u mnie zacząć grać. Wymiana lamp el34 na NOS RFT tez troszkę wniosła, ale już nie tyle, co wyżej wspomniane sterujące.

A co do różnic: w końcu jest fajny niski kontrolowany bas, wszystko jest bardziej kontrolowane i poukładane przybyło parę dźwięków, których wcześniej nie słyszałem, no i przede wszystkim wysokie tony się uspokoiły i zaczęły normalnie grać nie drażniąc ucha.

Ogólnie polecam mój gra jak na razie bez zarzutu i nic nie trzeszczy i brumi tylko musiałem kupić płytę granitowa by się stolik nie grzał, ale to szczegół.

Ja gram z Vienna Acoustics Mozart

Edytowane przez rafikk76k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odebrałem od naprawy fezza. Po raz pierwszy dałem do tzw. warsztatu a nie do saloonu audio. No sorry ale selektor to jakaś kpina. Na pracach technika lepiej lutowałem w podstawówce. Nie wspomnę o tym super patencie a raczej "patęćie" selektor trzyma się na lutach - ja pier.... to już jest magia. Nie jest w ogóle mocowany a blokują go przewody. 

fezz-selektor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Klaus1973 napisał:

Odebrałem od naprawy fezza. Po raz pierwszy dałem do tzw. warsztatu a nie do saloonu audio. No sorry ale selektor to jakaś kpina. Na pracach technika lepiej lutowałem w podstawówce. Nie wspomnę o tym super patencie a raczej "patęćie" selektor trzyma się na lutach - ja pier.... to już jest magia. Nie jest w ogóle mocowany a blokują go przewody. 

fezz-selektor.jpg

Cała magia Feeza. Mizerna jakość z patriotycznymi hasłami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szczypior88 napisał:

Cała magia Feeza. Mizerna jakość

Mógł byś to rozwinąć Drogi Kolego. Nie opierajmy się na spostrzeżeniach lecz bazujmy na faktach. Rozumiem, że masz dowody na słabe wykonanie oraz zaopatrzenie elementów przez tego polskiego producenta. Istotnym więc byłoby przedstawienie argumentów do ewentualnej dyskusji. Wszak wielu zaglądających do tego wątku przyszłych i obecnych posiadaczy tej polskiej manufaktury oczekuje odpowiedzi na wiele pytań. Nie ukrywam, że sam jestem żywo zainteresowany Twoim doświadczeniem. 

 

1 godzinę temu, szczypior88 napisał:

z patriotycznymi hasłami

Nie mieszajmy do tego patriotyzmu bo zabrniemy w ślepy zaułek. 

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Klaus1973 napisał:

Czy powyższe zdjęcie gdzie 3 nadlane luty to mało? A ta płytka? 

Oczywiście, że nie wygląda to na prawdziwą precyzję. Niemniej skierowałem to zapytanie do Kolegi szczypior88 

Może trzeba przyjrzeć się problemowi nieco bliżej i rozpytać rzeczoznawcę w temacie. Jednak do rozszyfrowania wymowy zdjęcia które byłeś uprzejmy udostępnić fachowca nie trzeba. 

Swoją drogą mamy prawo dopytywać, bowiem wzmacniacze z tej polskiej manufaktury do tanich nie należą.  

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zbigniew_69223 napisał:

Moim zdaniem zdjęcie pokazuje w jakim stanie odebraleś Lunę z "warsztatu", a nie w jakim stanie opuszczają wzmacniacze fabrykę. 

Słuszne spostrzeżenie. Pytanie czy warsztat jest autoryzowany ? o przepraszam winno być serwis świadczący naprawy. 

16 godzin temu, Klaus1973 napisał:

Odebrałem od naprawy fezza. Po raz pierwszy dałem do tzw. warsztatu a nie do saloonu audio.

A można doprecyzować tzw. warsztat ???

Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Zbigniew_69223 napisał:

Moim zdaniem zdjęcie pokazuje w jakim stanie odebraleś Lunę z "warsztatu", a nie w jakim stanie opuszczają wzmacniacze fabrykę. 

Zbigniew to jest zdjęcie nie z warsztatu a po zakupie luny z 2016 roku. 

Dla porównania 

zdjecie najtańszej chińszczyzny 

 

A8CF1DD7-69E5-4F22-BCA4-1932983A960F.jpeg

Edytowane przez Klaus1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Klaus1973 napisał:

zdjęcie nie z warsztatu a po zakupie luny z 2016 roku. 

No to mamy klarowną odpowiedź w temacie. 

O ile mnie pamięć nie zawodzi, to na tym właśnie forum, zlinczowano i nie dopuszczono do głosu jednego osobnika, niekoniecznie posiadacza wyrobów tego polskiego producenta, który nota bene ośmielił się zakwestionować jakość wyrobów od Fezza bazując na sposobie rozmieszczenia podzespołów we wnętrzu wzmacniacza. Nie uzyskał konkretnej odpowiedzi w tym zakresie, ba z powodu niektórych komentarzy wycofał się pozostawiając temat bez rozpatrzenia. Nawiasem mówiąc to ciekawe, ten zbieg okoliczności.  

Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, piotrella41 napisał:

łuszne spostrzeżenie. Pytanie czy warsztat jest autoryzowany

Co ma mieć dyplom na ściśnie ze ukończył pozytywnie kurs skręcania przewodów? 

Autoryzowany? Masakra. 

Ja wole jednak jak osoby się orientują co i jak. I kilkadziesiąt wzmacniacz same skonstruowały, 

dyplomy, dywaniki u krasomówca. Super nic dodać nic ująć. 

Mam nadzieje że uda mi się to sprzedać, po tym jak mnie wytłumaczono co to jest. Chciałem kilku osobom oszczędzić nerwów, ale widzę że nie ma sensu. 

Z ulubionym moim pozdrowieniem: Najbardziej zniewolony jest ten który, żyje w przekonaniu ze jest wolny. 

Edytowane przez Klaus1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Klaus1973 napisał:

Autoryzowany? Masakra. 

Kolega nie wyczuł ironii ???

4 minuty temu, Klaus1973 napisał:

Najbardziej zniewolony jest ten który, żyje w przekonaniu ze jest wolny. 

A jednak filozof z Ciebie 

5 minut temu, Klaus1973 napisał:

po tym jak mnie wytłumaczone co to jest.

Czyli wszedłeś w posiadanie wiedzy od fachowca w temacie. 

6 minut temu, Klaus1973 napisał:

Chciałem kilku osobom oszczędzić nerwów ale widzę że nie ma sensu. 

Tutaj nie powinno być sentymentów, tylko realia bez złudzeń. W końcu pozostawiamy spore kwoty za porządne audio, nieprawdaż ???

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to grzeczniej i bez filozofii.

Nic nie mam do tego jak gra silver luna. Na 6n2p i lampach mocy 6CA7 naprawdę przyzwoicie. 

Ale teraz po tym jak osoba nie związana ze sprzedażą pokazała mi potencjalne zagrożenia z wysokimi napięciami sprzedaje ten wzmacniacz. Kończę przygodę z firma Fezz 

za marketing maja u mnie 6+ 

szczególnie blog audiofezzowanie - wielu na pewno z tego korzysta i super. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Klaus1973 napisał:

potencjalne zagrożenia z wysokimi napięciami

Właśnie o tym pisał ów osobnik na tym właśnie forum. Czyżby zwykły przypadek ???

7 minut temu, Klaus1973 napisał:

sprzedaje ten wzmacniacz.

Trochę szkoda. Dobre przyzwoite brzmienie. No ale z bezpieczeństwem nie ma co ryzykować. 

No ale jak widać Naszej dyskusji bacznie przygląda się Pan Michał z branży. Może zdoła to wyjaśnić w racjonalny sposób. 

Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.