Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  162 członków

Fezz Audio Klub
IGNORED

Klub Fezz Audio


Domin01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Odebrałem od firmy fezz audio moją silver lunę. Coś cudownego. Nie wiem co mam napisać. firma nie tylko poprawiła okablowanie wzmacniacz a także pięknie go opisała, wymieniła gałki na nowe.
Do tej pory silver luna była szczegółowa, mocna i melodyjna. Teraz (wiem że to zasługa serwisu który dokonał ustawień do moich lamp) jest super szczegółowa, słychać palce na gryfie kontrabasisty w EST, i to przy głośnikach typu Phonar P20 czy nawet electrino od stx. 
Ten wzmacniacz był super, teraz jest cudowny. W tym przedziale cenowym i tych mocach  nie ma konkurencji. 
Bardzo dziękuję za tak profesjonalne i godne naśladowania przez inne firmy podejście do klienta.

I teraz mogę dalej chwalić dźwięki wydobywające się z tego wzmacniacza dźwięki.
Fezz i z winyla jazz idealne jest.

Już oczami wyobraźni widzę przedwzmacniacz gramofonowy od fezza.

 

Pozdrawiam Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaprosiłem kilka osób aby mi przytaknęły. A słuchały dużo ze mną. I pożyczyliśmy kolumny. Matko jedyna jak ja zmienię paczki na coś w stylu Yamahy NS1000, albo coś z sonido. 
Scena jest tak szeroka. 
Goldring 1042 - Preamp DIY na Lachowskich klamotach 2x12ax7 Gold od EH (3 lampa bufor) - SIlver luna 2x6n2p 4x6CA7 od EH. i paczki z lat Yamaha NS1000. Teraz rozumiem po firma zaleca wymianę lamp po 3 latach i ustawienie wzmacniacza pod lampy (nie będę wchodził w szczegóły - nie masz miernika itd. więc niech ci w cenie lamp to z fezzują. 

Fezz i z winyla metal - od pierwszej minuty podnieta.

Pozdrawiam 
Klaus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2019 o 13:22, Klaus1973 napisał:

Odebrałem od firmy fezz audio moją silver lunę

Super ,że się Fezz wywiązał z obietnicy. Świadczy to bardzo dobrze o tej marce. 
Czy mógłbyś pochwalić się zdjęciem wnętrza ? Jestem ciekaw jak wygląda całość po poprawkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2019 o 12:35, Rubcio napisał:

Super ,że się Fezz wywiązał z obietnicy. Świadczy to bardzo dobrze o tej marce. 
Czy mógłbyś pochwalić się zdjęciem wnętrza ? Jestem ciekaw jak wygląda całość po poprawkach. 

ależ oczywiście
Tak wygląda porządnie wykonany wzmacniacz. 

Bo mój Fezz perfekcyjny jest. 

fezzu.jpg

Edytowane przez Klaus1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Rubcio napisał:

Dziękuję za zdjęcie. 

Nie ma za co. Ja to zrobiłem dla wszystkich tych którzy się zastanawiają czy kupić.
Polski pięknie brzmiący wzmacniacz, dobrze wykonany, dający sporo frajdy z odsłuchu. A przy tym wiemy że firma nie zostawi cię po gwarancji, jest sens go za nabyć. O cenie nie wspomnę bo w tym przedziale cenowym bije wszystkie lampy na głowę. Ja bym nawet się pokusił że większość na EL34, ale co ja tam wiem.
Jest na tyle mocny że wybór kolumn jest dość szeroki. Krótko mówiąc jest to przepustka do świata lamp. 
I owszem miał jeden błąd, ale teraz jest Silver Luna Perfect i zamykam temat. Wiem jedno że mam porządny wzmacniacz z dobrym wsparciem producenta.

Pozdrawiam 
Klaus Fezzujący 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2019 o 14:07, Klaus1973 napisał:

Przez ostatnie 3 tygodnie miałem 3 lampowce od chińczyków. Opiszę porównanie jak wróci moja luna.  Na weekend także pożyczę coś na 6CA7. 

Pozdrawiam Klaus 

 

No i jak porównanie? 

Napisz kilka zdań. 

Pozdrawiam

Zbyszek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
14 godzin temu, Klaus1973 napisał:

i znalazłem kolumny do silver luny.
Beszele 2 - monitory od BMN z Bydgoszczy. Trud poszukiwań zakończony. Najlepszy stosunek ceny do jakości.
Pozdrawiam Klaus  
 

Ja również poszukiwałem kolumn do silver luny, u mnie sprawdzają się cabasse jersey mc170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 czerwca 2019 w siedzibie radia RMF Classic odbyło się spotkanie  "Muzyka spod igły LIVE"
Gośćmi specjalnymi byli – Marcin Oleś, kontrabasista jazzowy, Maciej Lachowski twórca wzmacniaczy Fezz Audio, Wojciech Pacuła – red. nacz. High Fidelity.
Wszystkim naszym Gościom serdecznie dziękujemy za przybycie.

 

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, Klaus1973 napisał:

ale co jest nie tak w tej obudowie? 

Obudowa świetna, nawiązuje do stylistyki fezza (no może poza tym przyciskiem pod "logo" z prawej strony) rozumiem też że to może być wersja robocza, ale jakoś lampy nie wystają, no chyba, że głęboko schowane :) stąd mam wątpliwości czy to nie tranzystor ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ów tajemniczy element systemu, to specjalny model studyjny przedwzmacniacza gramofonowego. Został przygotowany i dopasowany na potrzeby rejestracji płyt winylowych dla audycji  "Muzyka spod igły" w RMF Classic.
Ptaszki dobrze ćwierkają, że szykujemy przedwzmacniacz gramofonowy. Premiera i więcej szczegółów tuż po wakacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
5 godzin temu, Vonnegut napisał:

Poproszę o podpowiedź 

Fezz Titania. Jaki przedwzmacniacz?

Może podpowiecie komplet z gram.?

pytanie 1. nowy czy używany? Ja jestem zwolennikiem gramofobów używanych , ramię 12 cali itd.

Co do preampa wstrzymaj się chilę zobaczymy co też po wakacjach zaprezentuje Fezz. Ja używam preampa klona EAR na lampach 6np2 EV OS - wtedy w lunie 12ax7. Jeśli w lunie 6np2 EV OS to w preampie ecc83 RFT. Titania dla mnie jest mało wyrazista więc preamp koniecznie na lampach. 
A bierz poprawkę że ja od miesiąca nie mogę zapomnieć wzmacniacza wzmacniacza na lampach 300b. 
I mam teraz skrzywioną ocenę.
Jeszcze jakie kolumny ? I czy w ogóle chcesz się pchać w winyle? Nie takie to boskie jak wszystkie ćwierkają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Klaus1973 napisał:

Ja używam preampa klona EAR

Gratuluję. Bardzo dobry projekt. Jeżeli został rozumnie zmodyfikowany, to będzie grał sporo lepiej od oryginału, wręcz wybitnie. Dobrze się zastanów zanim wymienisz go na coś innego. Nie wymieniaj w ciemno, swoje decyzje oprzyj na wnikliwych, samodzielnych odsłuchach. 

3 godziny temu, Klaus1973 napisał:

czy w ogóle chcesz się pchać w winyle? Nie takie to boskie jak wszystkie ćwierkają.

Nie wszyscy ćwierkają. I owszem, potrafi to być "boskie", ale pod warunkiem że się w to wpompuje furę siana w sprzęt, i drugą furę siana w płyty. I tu rodzi się pytanie czy warto mnożyć byty? I czy nie lepiej i prościej byłoby doskonalić tor cyfrowy oraz kolekcję nagrań w formatach cyfrowych? Dla przypomnienia, w biedronce można zakupić zarówno winyle jak i CD. Za cenę dwóch winyli można kupić pięć płyt CD, a kiedy mają promocję, to nawet prawie siedem płyt CD. Wynika z tego że średnio licząc winyl jest niemal trzykrotnie droższy niż CD. Skłania do refleksji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, McGyver napisał:

Za cenę dwóch winyli można kupić pięć płyt CD, a kiedy mają promocję, to nawet prawie siedem płyt CD. Wynika z tego że średnio licząc winyl jest niemal trzykrotnie droższy niż CD. 

Jak jest w biedrze promocja na cd, to z automatu jest na winyle i gry. To oczywiście dalej x 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, McGyver napisał:

Gratuluję. Bardzo dobry projekt. Jeżeli został rozumnie zmodyfikowany, to będzie grał sporo lepiej od oryginału, wręcz wybitnie. Dobrze się zastanów zanim wymienisz go na coś innego. Nie wymieniaj w ciemno, swoje decyzje oprzyj na wnikliwych, samodzielnych odsłuchach. 

Nie wszyscy ćwierkają. I owszem, potrafi to być "boskie", ale pod warunkiem że się w to wpompuje furę siana w sprzęt, i drugą furę siana w płyty. I tu rodzi się pytanie czy warto mnożyć byty? I czy nie lepiej i prościej byłoby doskonalić tor cyfrowy oraz kolekcję nagrań w formatach cyfrowych? Dla przypomnienia, w biedronce można zakupić zarówno winyle jak i CD. Za cenę dwóch winyli można kupić pięć płyt CD, a kiedy mają promocję, to nawet prawie siedem płyt CD. Wynika z tego że średnio licząc winyl jest niemal trzykrotnie droższy niż CD. Skłania do refleksji?

No niby wszystko tak ekonomicznie i na czasie. A gdzie sentyment, gdzie korzenie purystycznego stereo i magii czarnego krążka. Chyba już jestem słusznego wieku skoro odszedłem od tranzystorów na rzecz lampy, cyfrowych plików i CD na rzecz winyli. No cóż każdy lubi to co lubi. Refleksja jak najbardziej..............

14 godzin temu, Vonnegut napisał:

Poproszę o podpowiedź 

Fezz Titania. Jaki przedwzmacniacz?

Może podpowiecie komplet z gram.?

Jakie mam kolumny?

Focal 926

Proponuję coś od REGI. 

Sam mam podpięty gramofon Rega Planar 3 na wkładce Elys 2 z dedykowanym przedwzmacniaczem również od Regi (2017). Pełna synergia.  

14 godzin temu, Vonnegut napisał:

 

Focal 926

Ciekaw jestem jak się spisują pod lampami KT 88. 

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie tak informacyjnie u mnie zmiana, zbywam Titanię, jak ktoś zainteresowany zapraszam na priv. 

Przyznam rozstaję się z łezką w oku, ale po odsłuchach Ayona decyzja już zapadła.

Pozdrawiam szanowne grono. 

 

Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego najskromniejszego oczywiście, mianowicie Ayon Scorpio 

Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.