Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  162 członków

Fezz Audio Klub
IGNORED

Klub Fezz Audio


Domin01

Rekomendowane odpowiedzi

Masz fajne. kolumny Fezz Audio Silver Luna to świetny wzmacniacz za bardzo rozsądne pieniądze daj temu zestawowi szansę .

Źródło to ważny element zestawu audio . Jeśli nie kupisz na razie to wypozycz choć dobry dac i sprawdź bo warto !

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, aliengbl napisał:

raspberry z kartą dźwiękową

To nie będzie rozwiązanie wysokich lotów. Lepszą opcją jest nakładka "hat" do rasberry wyposażona w wyjście cyfrowe. Do tego zewnętrzny DAC. Może konstrukcja DIY.

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hudykot napisał:

Tudzież malina z nakładką dac i bezpośrednio do wzmacniacza.

To mam na mysli ?

23 godziny temu, bogus18 napisał:

Masz fajne. kolumny Fezz Audio Silver Luna to świetny wzmacniacz za bardzo rozsądne pieniądze daj temu zestawowi szansę .

Źródło to ważny element zestawu audio . Jeśli nie kupisz na razie to wypozycz choć dobry dac i sprawdź bo warto !

Pozdrawiam

Nie musze dawać szansy - jestem zadowolony. Kwestia upgradu źródła teraz juz tylko ?

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.01.2020 o 20:08, bogus18 napisał:

Jeśli nie musisz i jesteś zadowolony to Twój system .

Zawsze jednak można sprawdzić , choć się przymierzyć bo warto .

Chodziło mi o to, że nie muszę dawać szansy aktualnemu zestawowi bo jest ok. Dobieram dalszy tor teraz ?

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Drodzy Koledzy informacyjnie nadszedł czas poważnej i przemyślanej decyzji. Moja Titania ostatecznie pod młotek. Wystawiłem na sprzedaż. To już ostateczna decyzja po wielu poprzednich próbach rozstania się z moim ulubieńcem. Szczegóły dla zainteresowanych na priv. Żegnam się z tym forum choć łączy mnie z nim wiele owocnych dyskusji. Od czasu do czasu wejdę na nie z sentymentu no i z ciekawości. Dziękując wszystkim za dobrze spędzone chwile pozdrawiam serdecznie.  

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
54 minuty temu, aliengbl napisał:

A cóż to Kolegę zmotywowało do rozstania. U mnie to inne urządzenia peryferyjne. Po prostu zmiana na nieco wyższy poziom. Ale to oczywiście nie zasada. Życzę powodzenia w przedaży. Niemniej z tym linkiem do aukcji to ostrożnie bo moderator jest na tą kwestię wrażliwy. 

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to nie wiedizałem, że wstawianie linków do aukcji nie jest mile widziane ?

 

Wzmacniacz jest świetny. To był mój pierwszy sprzęt hifi. Mineło pół roku i słyszę już czego mi brakuje. Skoro finansowo mogę sobie pozwolić to nie widzę powodu, żeby nie zmienić na coś lepszego - teraz pora na tranzystor. Zobaczymy jak to zabrzmi i za rok może znowu skocze na inny kwiatek. Do tego aktualnie zrobiłem sobie z mieszkania kino i szkoda mi lampek na filmy ?

 

Generalnie Lunę polecam. Naprawdę dała mi masę przyjemności przez ten czas. 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 19.06.2020 o 22:06, niki666 napisał:

Orientuje się może ktoś czy można kupić/wypożyczyć Silver Lune bezpośrednio od producenta? Jeżeli tak to czy mogę liczyć na jakiś rabat? 

Na stronie widziałem, że zaczeli skupywać i sprzedawać ponownie używki - moze to jakis pomysł jak chcesz troche zaoszczedzic:

https://fezzaudio.store/pl/c/Odnowione/485

Pół roku gwarancji, cena 2850. Tylko napisz maila moze i zaklep, bo aktualnie dostepna tylko wersja prestige ?

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aliengbl napisał:

Na stronie widziałem, że zaczeli skupywać i sprzedawać ponownie używki - moze to jakis pomysł jak chcesz troche zaoszczedzic:

https://fezzaudio.store/pl/c/Odnowione/485

Pół roku gwarancji, cena 2850. Tylko napisz maila moze i zaklep, bo aktualnie dostepna tylko wersja prestige ?

Dzięki za info, ale jak będę kupował to wolałbym raczej nowy. Używkę to mógłbym ewentualnie wypożyczyć na testy. 

Edytowane przez niki666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Testuje sobie od kilku dni Silver Lune i ogólnie wzmacniacz podoba mi się. Gra szybko, dynamicznie, ma dobrą kontrolę basu. Mam jednak zastrzeżenia odnośnie góry, w moim systemie jest jej po prostu za dużo. Dla porównania z moim Dayens Menuetto nie ma tego problemu. Pytanie czy wymiana lamp sterujących na inne pomoże stonować nieco górne rejestry? Jeżeli tak to na jakie? 

Edytowane przez niki666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, niki666 napisał:

Dzwoniłem dzisiaj z tym pytaniem bezpośrednio do producenta, poleca 12ax7 Mullard żeby złagodzić górę. Ktoś może potwierdzić, że faktycznie tak jest? 

Z tego co pamietam to autor blogu https://audiofezzowanie.pl/ bawił się dużo lampami i jakieś artykuły popełnił. 

A ja ci powiem, że sam jak posiadałem Lune myślałem nad zabawą lampami, ale po przeliczeniu kosztów wyszło mi lepiej kupic inny wzmacniacz ? Jak będzie kiedyś okazja to chetnie posłucham wyższych modelów, ale na ten moment zrezygnowalem z lampy. 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, Econestorex napisał:

Witam, czy ktos ma do sprzedania klatke zabezpieczajaca do silver luny ? Potrzebuje zabezpieczyc przed dziecmi? Pozdrawiam

Pisz jak najszybciej do producenta. Raty się znajdą jak jest potrzeba. Na wtórnym, nawet jak się doczekasz, minie sporo czasu.

"Potrzebuje zabezpieczyc przed dziecmi"

Zdanie klucz. Nie ma się co rozglądać. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na wstępie chciałem się przywitać jako nowy członek klubu luny.

W lunie przerabiałem trzy rodzaje lamp sterujących oryginalne EH 12AX7 każdy wie jakie są, później trafiłem za parę groszy dopasowaną parę RFT ECC83 z lat 60.Było lepiej, ale w sumie nie potrafię sprecyzować co się zmieniło. Aktualnie moja luna gra z 6N2P-ER NOS na adapterach z ebay w zestawie 2xRFT EL34 '65 i 2xEH EL34. 

Na samym początku te lampy doprowadzały mnie do szału jak były nowe, ale postanowiłem im dać trochę czasu i cieszę się z tego powodu, że nie poleciały do szuflady. Na samym początku poprawiła się dynamika i rozdzielczość, ale wysokie stały się nieznośne. Jednak po przegraniu powiedzmy gdzieś 50h, lampy zaczęły pokazywać swoją prawdziwą naturę. Powiem tak w moim odczuciu jakoś tak poukładały granie luny góra się uspokoiła, wokale zyskały, a bas stał się punktowy. Z 12AX7/ECC83  które rządziły EL34 dla mnie było jakoś tak nijako, a teraz już zapomniałem o lampach sterujących, nie chcę się ich pozbywać "rusków". Teraz zostały do wymiany mocy jakieś propozycje panowie?  Zastanawiam się nad 6CA7 lub KT77 chociaż cena tych drugich w wersji GL zabija, zaś opinii o JJ'ach jest mało lub są tragiczne. Zastanawia mnie czy ktoś próbował eksperymentować w silver lunie z 6L6,6V6 wiem, wiem nie są to zamienniki dla EL34.                 

Edytowane przez Green-Ivan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Luna dojechała zapakowana tak pancernie, że nie było chyba opcji aby była uszkodzona. Po "ostygnięciu", podłączeniu mimo niewygrzanych lamp stwierdzam,że w porównaniu do mojego poprzedniego wzmaka CA C640V2 jest dużo lepiej.

Szersza scena, więcej detali, bas mocny schodzi nisko ale się nie wlecze, wokale fantastyczne i wrażenie mam,że jej 35 W jest mocniejsze od 75W CA.

Jestem zadowolony ?

144581096_1773258446165944_66117270712387542_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.