Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  162 członków

Fezz Audio Klub
IGNORED

Klub Fezz Audio


Domin01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Jareqw napisał:

Luna dojechała zapakowana tak pancernie, że nie było chyba opcji aby była uszkodzona. Po "ostygnięciu", podłączeniu mimo niewygrzanych lamp stwierdzam,że w porównaniu do mojego poprzedniego wzmaka CA C640V2 jest dużo lepiej.

Szersza scena, więcej detali, bas mocny schodzi nisko ale się nie wlecze, wokale fantastyczne i wrażenie mam,że jej 35 W jest mocniejsze od 75W CA.

Jestem zadowolony ?

144581096_1773258446165944_66117270712387542_n.jpg

Teraz pozostaje tylko zabawa ze zmianami lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jaroslaw74 napisał:

Teraz pozostaje tylko zabawa ze zmianami lamp.

To mój pierwszy wzmacniacz lampowy i pierwszy kontakt z lampami. Na razie zgłębiam temat,czytam i raczej na pewno będzie to melodia przyszłości. A w tej chwili słucham muzyki i cieszę się fajnym dźwiękiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zaproszeniu Maćka i Michała miałem przyjemność zwiedzić siedzibę Fezz Audio.

To jest mega fabryka "toroidów" i wzmacniaczy. Główna hala, ale i te mniejsze wyglądają bardzo profesjonalnie.

Widać, że kochają te druty ? W sumie nawet mi wytłumaczono dlaczego wzmacniacze Fezz nie brumią w przeciwieństwie do wielu wzmaków lampowych, ale nie potrafię powtórzyć.

Posłuchałem również kolumn w sali testowej oraz wzmacniacza Lybra. Dźwięk z tych dużych "Tesli" to coś wielkiego. Dla mnie zbyt dużego, bo jestem przyzwyczajony do malutkiego pomieszczenia i niewielkich kolumienek. Scena robi wrażenie ! Wzmacniacz Lybra gra bardzo magicznie, przepiękną średnicą, bez straty pozostałych części pasma. Mam nadzieję, że to szansa na optymalne napędzenie kolumn, które nie są bardzo wysokoskuteczne. Z pewnością do dalszego odsłuchu w domu. Kolejne kolumny to były jakieś monitory Pylona za ok 5-6 tys, grało to bardzo przyjemnie.

Z pewnością warto by mieć w tym pokoju jeszcze inne, bardzo dobre kolumny, pokazujące barwę Lybry i innych wzmacniaczy lampowych.

Fajnie patrzeć jak się poważnie i światowo rozwinęła lokalna firma audiofilska ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Mam pytanie do posiadaczy Silver Luny. W swoim wzmacniaczu zauważyłem, delikatne mrowienie przy dotykaniu potencjometru volume. Jest to odczuwalne kiedy przesuwamy delikatnie opuszkiem palca po potencjometrze. Jest to mało odczuwalne, ale jest zauważalna różnica kiedy jest wzmacniacz włączony lub też nie. Nie ma tego efektu przy potencjometrze selektora wejść. Żadne brumienia i inne efekty nie występują. Moja Luna jest jeszcze na gwarancji producenta.

Czy w swoich Lunach też zauważyliście taki efekt przy dotykaniu potencjometru głośności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2021 o 11:11, jaroslaw74 napisał:

Witam,

Mam pytanie do posiadaczy ( choć nie tylko posiadaczy) Silver Luny  . Jestem na etapie poszukiwania odtwarzacza sieciowego (Tidal, radio internetowe) Jaki polecacie odtwarzacz sieciowy który bardzo dobrze współpracował by z Silver Luna oraz kolumnami beszele 2.

Tidal komputer -> NAD M51 -> Silver luna
Działa perfect. Możesz jeszcze audirvana jako soft na kompie zainstalować, ale drogo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2021 o 19:18, przjan88 napisał:

Cześć,

Mam pytanie do posiadaczy Silver Luny. W swoim wzmacniaczu zauważyłem, delikatne mrowienie przy dotykaniu potencjometru volume. Jest to odczuwalne kiedy przesuwamy delikatnie opuszkiem palca po potencjometrze. Jest to mało odczuwalne, ale jest zauważalna różnica kiedy jest wzmacniacz włączony lub też nie. Nie ma tego efektu przy potencjometrze selektora wejść. Żadne brumienia i inne efekty nie występują. Moja Luna jest jeszcze na gwarancji producenta.

Czy w swoich Lunach też zauważyliście taki efekt przy dotykaniu potencjometru głośności?

Zadzwoń do Fezz Audio, ja swoją Lunę miałem na serwisie,  teraz wszystko działa jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2021 o 19:18, przjan88 napisał:

Czy w swoich Lunach też zauważyliście taki efekt przy dotykaniu potencjometru głośności?

Nie mam Luny, nie jestem pewien co na to odopowiedzieć, ale tak przyszło mi do głowy zapytać czy aby na pewno wzmacniacz używany jest w instalacji z przewodem ochronnym? (Gniazdko z przewodem ochronnym ma bolec).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, przjan88 napisał:

Z tego samego powodu miałeś Lunę w serwisie?

Mam jedną z pierwszych Silver Lun jakie Fezz produkował,  było tam trochę niedociągnięć. (między innymi jak dotykałem potencjometr to delikatnie było słychać w głośniku). Wysłałem do Fezz Audio  i wszystko gra. Full serwis ? łącznie z wymianą biasu manualnego na automatyczny (jednak wymiany biasu żałuję). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2021 o 08:34, jaroslaw74 napisał:

Mam jedną z pierwszych Silver Lun jakie Fezz produkował,  było tam trochę niedociągnięć. (między innymi jak dotykałem potencjometr to delikatnie było słychać w głośniku). Wysłałem do Fezz Audio  i wszystko gra. Full serwis ? łącznie z wymianą biasu manualnego na automatyczny (jednak wymiany biasu żałuję). 

Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, grzegorzlepek napisał:

Dlaczego?

Pytanie dotyczy biasu?

Jeśli tak to, to miałem pierwotnie bias manualny. Daje on duże możliwości w ksztaltowaniu dźwięku. Z reguly jest tak, że jak bias jest wyższy, bas jest zwarty, a góra "ostrzejsza". Można regulować bias według swoich upodobań (oczywiście w granicach rozsądku). Minusem jest na pewno kontrola biasu, trzeba to czynić raz, dwa razy w miesiącu. Autobias natomiast jest wygodny, nie trzeba kontrolować ustawień  biasu. Lecz przy autobiasie  zwiększa się pobór prądu i wzmacniacz więcej się nagrzewa. I najważniejsze, nie można kształtować dźwięku ( i wlasnie tej kontroli najbardziej żałuję). Rozmawiałem z Fezz Audio, lecz niestety powrotu do biasu manualnego nie ma. Wszystkie produkty Fezz są z autobiasem. Czemu? ponieważ klienci mieli problem z regulacją biasu, bądź go niekontrolowali , co miało zgubne skutki dla lamp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, jaroslaw74 napisał:

Pytanie dotyczy biasu?

Jeśli tak to, to miałem pierwotnie bias manualny. Daje on duże możliwości w ksztaltowaniu dźwięku. Z reguly jest tak, że jak bias jest wyższy, bas jest zwarty, a góra "ostrzejsza". Można regulować bias według swoich upodobań (oczywiście w granicach rozsądku). Minusem jest na pewno kontrola biasu, trzeba to czynić raz, dwa razy w miesiącu. Autobias natomiast jest wygodny, nie trzeba kontrolować ustawień  biasu. Lecz przy autobiasie  zwiększa się pobór prądu i wzmacniacz więcej się nagrzewa. I najważniejsze, nie można kształtować dźwięku ( i wlasnie tej kontroli najbardziej żałuję). Rozmawiałem z Fezz Audio, lecz niestety powrotu do biasu manualnego nie ma. Wszystkie produkty Fezz są z autobiasem. Czemu? ponieważ klienci mieli problem z regulacją biasu, bądź go niekontrolowali , co miało zgubne skutki dla lamp. 

?ok

Edytowane przez grzegorzlepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Czy może mi ktoś wskazać wewnątrz Mirac Ceti możliwość regulacji Hum Balans.

aby wzmacniacz nie buczał z kolumnami typu Klipsch 

brak takiej możliwości powoduje stałe wychylenie głośnika basowego i buczenie kolumny. Co powinno być możliwe do regulacji. 
 

pozdrawiam 

F9FC933F-FBEC-4B32-A588-625A99CECA67.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Klaus1973 napisał:

Dzień dobry.

Czy może mi ktoś wskazać wewnątrz Mirac Ceti możliwość regulacji Hum Balans.

aby wzmacniacz nie buczał z kolumnami typu Klipsch 

brak takiej możliwości powoduje stałe wychylenie głośnika basowego i buczenie kolumny. Co powinno być możliwe do regulacji. 

 

edit: - jest stały punkt żarzenia 
problemem są dołączone lampy 6SN7 - po zmianie membrana już się nie wychyla.
Wiadomo że producent wzmacniacza nie może być odpowiedzialny za każdą parę lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Klaus1973 napisał:

edit: - jest stały punkt żarzenia 
problemem są dołączone lampy 6SN7 - po zmianie membrana już się nie wychyla.
Wiadomo że producent wzmacniacza nie może być odpowiedzialny za każdą parę lamp.

zbyt szybko to napisałem 

Problem jest cały czas

nawet na lampach 300B Sphia i 6nsp EH Gold, Psvane czy shuguang.

NA KTOŚ NA TO RECEPTĘ. 
Do serwisu raczej nie odeślę bo po pytaniu o regulację punktu żarzenia nikt nie wiedział o co pytam.
Zresztą musiałem zapłacić za naprawę gwarancyjną, bo stwierdzili że kupiłem w nieautoryzowanym punkcie i źle lampy włożyłem. - Brak słów. 

Na innych wzmacniaczach np: silver luna lekkiego buczenia nie ma.
Słyszalne buczenie i wychylanie membrany średnio-niskotonowej bez podanego źródła dźwięku. Są one wyłączone. Wystarczy włączyć wzmacniacz i już jest buczenie.
 

Pozdrawiam
Klaus
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym reklamował na podstawie rekojmi u sprzedawcy. 

Po co sie bawic i grzebac, skoro mozna wymienic na nowke?

Tylko słabe podejście producenta, ze cie zlał. 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, margaryna85 napisał:

Te od BMN ? Na jakim wysokotonowym zamówiłeś ?

Jak się zgrywają z lampą . Jakie gatunki muzyczne słuchasz ?

Byłem u producenta osobiście z Luną, słuchałem na satori beryllium i scan speak szpilka.  Mi osobiście bardziej odpowiadała szpilka. Jak zgrywają się Beszele 2 z lampą? Dla mnie bardzo dobrze, mam nadzieję, że po małym upgrade Silver Luny będzie rewelacyjnie.  Pytasz o muzykę, różne gatunki, że wskazaniem na jazz.

Edytowane przez jaroslaw74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie mialem okazji sluchac innego wzmacniacza od Fezz niz Lunę, którą mialem lekko ponad rok temu.

Gdyby byl jakis chetny ze Szczecina z Titanią to chętnie porównalbym ze swoim h300 ?

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, aliengbl napisał:

Kurcze nie mialem okazji sluchac innego wzmacniacza od Fezz niz Lunę, którą mialem lekko ponad rok temu.

Gdyby byl jakis chetny ze Szczecina z Titanią to chętnie porównalbym ze swoim h300 ?

Jak kolega jest zadowolony, to po co zmieniać...Jedno jest pewne, żaden tranzystor nie zagra jak lampa i żadna lampa, nie zagra jak tranzystor? 

Mój Creek Destiny to świetny wzmacniacz, ale Titania, idzie trochę dalej.????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, grzegorzlepek napisał:

Jak kolega jest zadowolony, to po co zmieniać...Jedno jest pewne, żaden tranzystor nie zagra jak lampa i żadna lampa, nie zagra jak tranzystor? 

Mój Creek Destiny to świetny wzmacniacz, ale Titania, idzie trochę dalej.????

Nie miałem nic złego na myśli ? jestem po prostu ciekawy jak trochę lepsza lampa poradziłaby sobie z kolumnami i jakby to zabrzmiało 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.