Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  162 członków

Fezz Audio Klub
IGNORED

Klub Fezz Audio


Domin01

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, aliengbl napisał:

Nie miałem nic złego na myśli ? jestem po prostu ciekawy jak trochę lepsza lampa poradziłaby sobie z kolumnami i jakby to zabrzmiało 

Nie no spokojnie. Nikogo nie oceniam, przez 11 lat grałem na wzmacniaczu Creek Destiny i uważam, że jest to wybitny wzmacniacz. Ale słuchajac Titani wciąga mnie jak na początku z Creekem, tylko bardziej ? 

Bałem się, że moje kolumny, Audio Physic Yara ll Superior , będą za dużym obciążeniem, ale się polubili.??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, grzegorzlepek napisał:

Nie no spokojnie. Nikogo nie oceniam, przez 11 lat grałem na wzmacniaczu Creek Destiny i uważam, że jest to wybitny wzmacniacz. Ale słuchajac Titani wciąga mnie jak na początku z Creekem, tylko bardziej ? 

Bałem się, że moje kolumny, Audio Physic Yara ll Superior , będą za dużym obciążeniem, ale się polubili.??

Pozdrawiam

AP dosc proste do napędzenia jednak jest ?

Moje kolumny biora 100-400W i czarno widze lampe ?

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, aliengbl napisał:

AP dosc proste do napędzenia jednak jest ?

Moje kolumny biora 100-400W i czarno widze lampe ?

Pomimo, że mają cztery głośniki to efektywność na poziomie 89db. Im wyższa to lepiej dla lampy. Hegel to moc a jak brzmienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sls napisał:

To jest tylko rekomendowana moc wzmacniacza.

 

Tak, ale mam watpliwosci jak sobie poradzi wzmacniacz o duzo slabszej mocy (myslalem jakis czas temu o zakupie Lebena CS300F, ktory daje 15W na kanal) z kolumnami o duzo wiekszym zapotrzebowaniu 😉

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.03.2021 o 08:13, aliengbl napisał:

Tak, ale mam watpliwosci jak sobie poradzi wzmacniacz o duzo slabszej mocy (myslalem jakis czas temu o zakupie Lebena CS300F, ktory daje 15W na kanal) z kolumnami o duzo wiekszym zapotrzebowaniu 😉

Myślę, że nie na problemu z wypożyczeniem. Wszystko zależy od efektywnosci kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2021 o 21:36, grzegorzlepek napisał:

Myślę, że nie na problemu z wypożyczeniem. Wszystko zależy od efektywnosci kolumn.

87 dB 😉

Jak bedzie okazja to wypozycze i zobacze jak to dziala 😉

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Od nowa buduję mój cały zestaw muzyczny. Trochę problematyczne jest pogodzenie moich preferencji (głównie klasyka i jazz - zarówno pliki cyfrowe jak i gramofon) z upodobaniami żony (szeroko pojęty radiowy pop), ale musimy oboje spotkać się gdzieś pośrodku. Zastanawiam się nad dwoma wzmacniaczami: Titania oraz Lybra. Ta pierwsza gra lepiej muzykę współczesną, Lybra czaruje dźwiękiem 300b w klasyce. Titania jasna, precyzyjna i ostrzejsza - Lybra bardziej melodyczna, liryczna, ale też ciemniejsza. Obu słuchałem na:

1) Klipsch RF-7 III (Titania bardzo szczegółowe, ostre wysokie zakresy, ale na dłuższą metę właśnie ta ostrość będzie męcząca - Lybra nieco to stonowała, ale ciągle za ostro. Przy obu bardzo wyraźny, separowany dół, ale zbyt bombastyczny)

2) Focal Aria 948 ( Titania zdecydowanie mniej ostro niż na RF-7, bardziej okrągło, choć bas przy większej głośności zaczyna się zlewać - Lybra przepięknie, melodyjnie, ale przy głośniejszym słuchaniu bas staje się hałasem - skuteczność na poziomie deklarowanych 92 robi swoje, co przy 15W na kanał jest zrozumiałe.

Po tych doświadczeniach zacząłem zastanawiać się nad wysokoskutecznymi Klips FORTE IV. Z nimi nawet Lybra powinna sobie poradzić. Tutaj dołu jest więcej niż w HERESY IV. Góry z zasady ta seria ma sporo.  W związku z tym pojawia się obawa czy Titania nie przekieruje odbioru w stronę góry. Może właśnie ciemniejsza Lybra ze swoimi melodyjnymi 300b uspokoi górny zakresu, a jednocześnie doda jeszcze więcej ciekawego dołu.

Co myślicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, LATARNIK napisał:

Od nowa buduję mój cały zestaw muzyczny. Trochę problematyczne jest pogodzenie moich preferencji (głównie klasyka i jazz - zarówno pliki cyfrowe jak i gramofon) z upodobaniami żony (szeroko pojęty radiowy pop), ale musimy oboje spotkać się gdzieś pośrodku. Zastanawiam się nad dwoma wzmacniaczami: Titania oraz Lybra. Ta pierwsza gra lepiej muzykę współczesną, Lybra czaruje dźwiękiem 300b w klasyce. Titania jasna, precyzyjna i ostrzejsza - Lybra bardziej melodyczna, liryczna, ale też ciemniejsza. Obu słuchałem na:

1) Klipsch RF-7 III (Titania bardzo szczegółowe, ostre wysokie zakresy, ale na dłuższą metę właśnie ta ostrość będzie męcząca - Lybra nieco to stonowała, ale ciągle za ostro. Przy obu bardzo wyraźny, separowany dół, ale zbyt bombastyczny)

2) Focal Aria 948 ( Titania zdecydowanie mniej ostro niż na RF-7, bardziej okrągło, choć bas przy większej głośności zaczyna się zlewać - Lybra przepięknie, melodyjnie, ale przy głośniejszym słuchaniu bas staje się hałasem - skuteczność na poziomie deklarowanych 92 robi swoje, co przy 15W na kanał jest zrozumiałe.

Po tych doświadczeniach zacząłem zastanawiać się nad wysokoskutecznymi Klips FORTE IV. Z nimi nawet Lybra powinna sobie poradzić. Tutaj dołu jest więcej niż w HERESY IV. Góry z zasady ta seria ma sporo.  W związku z tym pojawia się obawa czy Titania nie przekieruje odbioru w stronę góry. Może właśnie ciemniejsza Lybra ze swoimi melodyjnymi 300b uspokoi górny zakresu, a jednocześnie doda jeszcze więcej ciekawego dołu.

Co myślicie o tym?

Albo 😉

 

https://www.audiophase.pl/opium.html

 

Parametry:

Efektywność:  90dB

Impedancja :  8ohm ( minimum 5,7ohm )

Zalecana moc wzmacniacza:  od 7W

 

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolumny podstawkowe nie wchodzą w grę, gdyż mam małe dzieciaki. Na Pylonach Diamond 25 i 28 słuchałem obu wzmacniaczy. Mira Ceti ma 2x8W i było bardzo źle, na Lybrze było trochę lepiej bo ma 2x15W. Jednak efekt absolutnie mnie nie satysfakcjonował. Przy kolumnach wysokoefektywnych  jest o niebo lepiej - czyściej, brak efektu smogu, lepsza separacja, itd. Oczywiście jak na tę klasę kolumn było całkiem przyzwoicie. Ja jednak szukam czegoś więcej...

A może jakieś inne kolumny wysokoefektywne, stanowiące alternatywę do Klipscha przychodzą Wam do głowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam klubowiczów . Mam pytanie odnośnie czy wzmacniacz fezz audio pasuje do monitor audio gold 100 mało się znam na lampowych konstrukcjach... chodzi mi o fezz audio silver luna .. prosiłbym o pomoc bo rozglądam się za różnymi wzmacniaczami i robię listę kilku do rozważenia .dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Szogun71 napisał:

Witam klubowiczów . Mam pytanie odnośnie czy wzmacniacz fezz audio pasuje do monitor audio gold 100 mało się znam na lampowych konstrukcjach... chodzi mi o fezz audio silver luna .. prosiłbym o pomoc bo rozglądam się za różnymi wzmacniaczami i robię listę kilku do rozważenia .dziękuję 

Cześć, na pewno da radę je napędzić i na pewno będzie fajnie grać, ale czy to będzie granie w Twoim stylu i Tobie pasujące to raczej nikt nie podpowie. Musisz sam posłuchać. Ja mam z Lunę z Opal monitor w pokoju ok 25m i jest naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do salonu Q21 na odsłuchy świetnego wzmacniacza Fezz Audio Mira Ceti 2A3.

fezz_audio_mira_ceti_01.jpg

fezz_audio_mira_ceti_02.jpg

fezz_audio_mira_ceti_03.jpg

fezz_audio_mira_ceti_04.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.02.2021 o 13:27, Corvin74 napisał:

Witam Klubowiczów.

Właśnie odbieram przedwzmacniacz gramofonowy Gaia - i tutaj mam pytanie. Przedwzmacniacz ma op-amp Burson v5i - czy da się go w przyszłości wymienić na Burson V6 vivid?  Czy będzie to miało sens?

Tak. Tak.

Różnica miedzy v5 a v6 VIVID (classic bym odpuścił całkowicie) jest dość znacząca i ma głęboki sens.

W dniu 3.02.2021 o 08:34, Jareqw napisał:

Luna dojechała zapakowana tak pancernie, że nie było chyba opcji aby była uszkodzona. Po "ostygnięciu", podłączeniu mimo niewygrzanych lamp stwierdzam,że w porównaniu do mojego poprzedniego wzmaka CA C640V2 jest dużo lepiej.

Szersza scena, więcej detali, bas mocny schodzi nisko ale się nie wlecze, wokale fantastyczne i wrażenie mam,że jej 35 W jest mocniejsze od 75W CA.

Jestem zadowolony ?

144581096_1773258446165944_66117270712387542_n.jpg

Lunka to fantastyczny wzmacniacz. Napewno nie jest to urządzenie pozbawione wad brzmieniowych ale daje jednocześnie dużą frajdę z obcowania z muzyką i wszelkie niedociągnięcia schodzą na dalszy plan.

Miałem okazje słuchać ją u siebie z Naim NDX i Audium Comp3. Przyznam że z dużym bólem oddawałem ją do salonu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

My tu gadu gadu o lampach a nadchodzi seria ( ?!) tranzystorowa pod nazwą Taurus.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marek-1969 napisał:

My tu gadu gadu o lampach a nadchodzi seria ( ?!) tranzystorowa pod nazwą Taurus.

I bardzo mnie to cieszy bo będę szukał wkrótce nowego wzmacniacza. 

Niestety mam dość duże potrzeby co do ilości wejść liniowych (minimum 5 plus pętla magnetofonowa) oraz potrzebuję wyjścia A i B na głośniki. 

Ważny jest też budżet na jaki mogę sobie pozwolić (max 8tyś)

Ale jak jakość dźwięku mnie przekona, to kto wie, kto wie...

Czekam z niecierpliwością jak na dostawę lizaków do kiosku w latach 80'

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sagita ma 8 wejść . Ale też kosztuje w ok 6,5 tysia.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taurus będzie czarny i srebrny . W trzech wersjach ( moc i/lub wyposażenie )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze potrzebuję porady: obecnie zmieniłem lampy sterujące na RFT ECC83. Jakie lampy mocy polecacie zastosować zamiast electro harmonix EL34, żeby jeszcze bardziej otworzyć górę i zdyscyplinować bas? Czy ktoś z Was używa tych lamp? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 

Tutaj masz fajnie opisane http://audiofezzowanie.pl/zamienniki-lamp-do-silver-luny/

http://audiofezzowanie.pl/jakie-lampy-dla-silver-luny-czesc-2/,  ja się ciągle waham na jakie zamienić, na razie wymienione mam 12AX7 na Genalex Gold Lion 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena stereo zrobiła się bardziej trójwymiarowa, góra bardziej wyrazista, słuchając płyty Jean Michel Jarre Amazonia przy zamkniętych oczach odbywasz niesamowitą wyprawę nie opuszczając pokoju.

Teraz jeszcze będę chciał wymienić El34 Harmonixa na.... sam tego jeszcze nie wiem, przez chwilę myślałem o Psvane Philips Holland Replika EL34PH, albo Tesla lub Tung Sol ?? Za duży wybór 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 17

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.