Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  162 członków

Fezz Audio Klub
IGNORED

Klub Fezz Audio


Domin01

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Tak. O środek. Z zewnątrz tez nie porażają te projekty.

Ale oczywiście nie słuchałem, wiec są to tylko luźne uwagi. Aczkolwiek montaż w środku wyglada podejrzanie bardzo slabo.

Moje zdanie jest takie,jest to prosta konstrukcja,bez zbędnych bajerów(które wpływają negatywnie na jakość dzwięku)na przyzwoitych podzespołach,co do jakości lutów itp.nie wypowiadam się,bo elektronikiem nie jestem.Polecam posłuchać,w mojej Lunie ze zdjęć wynika,że jeszcze mniej jest w środku...ale jak to się ma do jakości dzwięku...?Prostota konstrukcji + transformator toroidalny= dobrej jakości dzwięk.Takie wnioski mogę przedstawić.Nie wszystko proste oznacza słabe,i z moich obserwacji wynika,że ten trend wraca w wielu branżach...(powrót do starych dobrych czasów?gdzie robiono dobre, proste i niezawodne konstrukcje,a nie masówkę, jaką teraz wytwarza większość firm...) Edytowane przez Domin01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam mam prosty, a nawet chyba jeszcze prostszy sprzęt. Nie o to chodzi. Chodzi o jakość montażu. A to w użytkowaniu może mieć znaczenie.

To już zwerifikują użytkownicy,jeśli mi coś złego zdarzy się z moją Luną w okresie gwarancyjnym,to napewno podzielę się tymi informacjami,póki co gra u mnie w systemie drugi miesiąc po kilka godzin dziennie i wszystko jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

 

 

Tak. O środek. Z zewnątrz tez nie porażają te projekty.

Ale oczywiście nie słuchałem, wiec są to tylko luźne uwagi. Aczkolwiek montaż w środku wyglada podejrzanie bardzo slabo.

 

Poczekal bym na seryjne modele i wtedy komentowal. Z tego co sie dowiedzialem na targach recenzent dostal wersje przedpremierowa i wiedzial o tym ,ze srodek jest jeszcze do dopracowania.

Edytowane przez kennijczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie porównanie tego wzmacniacza z dobrymi markami typu jadis czy manley jak również z podobnymi cenowo chińczykami.

Posiadałem dwa wzmacniacze z głośnikowymi trafami toroidalnymi i zawsze dół pasma wypadał niekorzystnie w stosunku do "tradycyjnych traf".

 

W mojej opinie we wzmacniaczu za 7500 zł powinny siedzieć trochę lepsze elementy , lepsze niż w chińskiej konkurencji gdzie za podobne pieniądze widywałem seryjnie montowane jantezeny a czasem nawet olejowe janseny.

 

Tak czy inaczej kibicuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem wielokrotnie u kolegi Domin01 Fezz Silwer Luna i pochlebnie o tym wzmacniaczu się wypowiedziałem

jest to młoda firma i niech się rozwija...trzymam kciuki....natomiast co do porównania Fezz SL do Jadisa

hmm....patrząc na cenę wzmacniacza Fezz Audio SL i Jadisa i88 nie będzie dla nikogo zdziwienia

jak napiszę że w każdym aspekcie brzmienia Jadis jest znacznie lepszy...za jakiś czas u Domin01 zrobimy

porównanie Silwer Luny do Jadisa DA50 i z pewnością podzielimy się wrażeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze dół pasma wypadał niekorzystnie w stosunku do "tradycyjnych traf".

 

Sprecyzuj proszę, co się dokładnie z niższą średnicą i basem działo ?

Ponieważ mam zupełnie inne odczucia

Edytowane przez Waluch

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj proszę, co się dokładnie z niższą średnicą i basem działo ?

Ponieważ mam zupełnie inne odczucia

 

 

Moje spostrzeżenia dotyczą tylko basu.

Dla przykładu podam amplifona Wt40 . Bardzo dobry wzmacniacz ale nie w kwestii basu (trafa toroidalne). Miałem jednocześnie Seta na tej samej lampie na trafach Ogonowskiego i mimo mniejszej mocy i układu który Se któremu zarzuca się gorszy bas niż wzmacniaczom w układzie push pull (słusznie) set grał lepszym szybszym i równie głębokim basem nawet z tak trudnymi kolumnami jak sonus faber amator 1. Można trochę poczytać o tym wzmacniaczu na forum i chyba każdy użytkownik ma podobne spostrzeżenia.

Frezz audio ma swoje trafa a trafo trafie nie równe dlatego chętnie bym porównał ze swoim da50 gdzie bas jest jak petarda z 15 calowym wooferem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frezz audio ma swoje trafa a trafo trafie nie równe

 

zgadza się, Fezz ma opatentowany autorski 'sposób' nawijania traf wyjściowych, co za tym idzie nie brzmią tak samo jak inne.

Mierzą się świetnie, moim zdaniem brzmią tak samo świetnie, szczególnie pod względem basu.

 

Niedługo odbędą się odsłuchy w Białymstoku, na pewno warto posłuchać, będziesz zaskoczony jak dobrze brzmią wzmacniacze na tych trafach.

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już opisywałem wcześniej moje doświadczenia co do niskich rejestrów,uważam że bass jest mocną stroną tego wzmacniacza,dobrze kontrolowany,mięsisty ma swoją odpowiednią głębie przy moich podstawkach schodzi naprawdę nisko,miałem także możliwość posłuchania Luny na podłogówkach za około 10tyś i tam pierwsze dwa kawałki z płyty Depeche Mode-Delta Machine dosłownie wbiły mnie w kanapę ,a szczęka mi opadła.Myśle,iż Luna jest już na tyle dostępna w naszym kraju,że każdy ma możliwość posłuchania jej w różnych konfiguracjach i przede wszystkim na żywo,a co za tym idzie poczuć te niskie rejestry na własnej skórze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w kwestii basu i traf odmiennie zdanie. O ile trafa wyjściowe wg parametrów są na prawdę super, to już w odsłuchu na basie mają niedosyt i nie wiem skąd to wynika. Wzmacniacz z gorszymi teoretycznie transformatorami na basie, poradził sobie lepiej - sprężyściej, z większym wypełnieniem.

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w kwestii basu i traf odmiennie zdanie. O ile trafa wyjściowe wg parametrów są na prawdę super, to już w odsłuchu na basie mają niedosyt i nie wiem skąd to wynika. Wzmacniacz z gorszymi teoretycznie transformatorami na basie, poradził sobie lepiej - sprężyściej, z większym wypełnieniem.

w jakiej konfiguracji słuchałeś?i czy próbowałeś na różnych interkonektach?Luna jest dość wrażliwa na kabelki i sam słyszałem dużą różnicę przy zmianie kabli.Najlepiej isć do salonu i posłuchać w kilku możliwych kombinacjach,ja miałem tak ,że odrazu trafiłem na odpowiednio dopasowane kable,a przy zamianie na inne ic bywało ,że znacząco góra była za ostra lub dół pasma zbyt ucięty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakiej konfiguracji słuchałeś?i czy próbowałeś na różnych interkonektach?Luna jest dość wrażliwa na kabelki i sam słyszałem dużą różnicę przy zmianie kabli.Najlepiej isć do salonu i posłuchać w kilku możliwych kombinacjach,ja miałem tak ,że odrazu trafiłem na odpowiednio dopasowane kable,a przy zamianie na inne ic bywało ,że znacząco góra była za ostra lub dół pasma zbyt ucięty

Jeden i drugi był podpięty z tym samym zestawieniem (źródło, okablowanie, kolumny, to samo pomieszczenie) aby mieć bezpośrednie porównanie.

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Interconekt Wile Rock,czekam jeszcze na te kabelki od Fezza zobaczymy jak sie sprawdzą.

 

A ja własnie będę testował kabelek Fezz Audio. Choć mam wrażenie ,że mój system po paru dniach wyłączenia z prądu wciąż śpi ;) A może to tylko wrażenie które zostało po 3 dniach w Monachum i odsłuchach drogich sprzętów. Trochę żałuję ,że nie udało mi się więcej posłuchać fezz z pylonem ,ale za dużo czasu spędziłem w sobote i niedziele słuchając tego na co mnie nie stać. No ale rzadko zdarza się taka okazja (link na dole). Wracając do naszych polskich firm to zarówno Mateusz z Pylon i Maciej z Fezz oraz reszta ich ekipy których imion nie znam, przesympatyczne osoby i przyjemnie było mi z nimi spędzić trochę czasu i porozmawiać w sobotę i niedzielę. Maciej sprezentował mi kabel o którym pisze na początku, kompletnie spontanicznie ,bo przecież tam się dopiero poznaliśmy.Bardzo mi to umiliło dzień i teraz będę miał trochę zabawy z odsłuchami :) Wiem z rozmów ,że obie firmy dostały dużo pozytywnych reakcji od zwiedzających i kolegów z branży, sam tez widziałem zainteresowanie w okół stanowiska. Trzymam kciuki za obie firmy oby szlo im jak najlepiej.

 

Fotki Pylon i Fezz są pod koniec mojego albumu:

http://s1377.photobucket.com/user/kenniGT/Audio%20-%20Rozne/Munich%20Hi%20End%20Show%202016/story

 

A kabelek zabrałem na kolacje przy winie :)

20160508_192306_zpsjegfxkyt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja własnie będę testował kabelek Fezz Audio. Choć mam wrażenie ,że mój system po paru dniach wyłączenia z prądu wciąż śpi ;) A może to tylko wrażenie które zostało po 3 dniach w Monachum i odsłuchach drogich sprzętów. Trochę żałuję ,że nie udało mi się więcej posłuchać fezz z pylonem ,ale za dużo czasu spędziłem w sobote i niedziele słuchając tego na co mnie nie stać. No ale rzadko zdarza się taka okazja (link na dole). Wracając do naszych polskich firm to zarówno Mateusz z Pylon i Maciej z Fezz oraz reszta ich ekipy których imion nie znam, przesympatyczne osoby i przyjemnie było mi z nimi spędzić trochę czasu i porozmawiać w sobotę i niedzielę. Maciej sprezentował mi kabel o którym pisze na początku, kompletnie spontanicznie ,bo przecież tam się dopiero poznaliśmy.Bardzo mi to umiliło dzień i teraz będę miał trochę zabawy z odsłuchami :) Wiem z rozmów ,że obie firmy dostały dużo pozytywnych reakcji od zwiedzających i kolegów z branży, sam tez widziałem zainteresowanie w okół stanowiska. Trzymam kciuki za obie firmy oby szlo im jak najlepiej.

 

Fotki Pylon i Fezz są pod koniec mojego albumu:

http://s1377.photobucket.com/user/kenniGT/Audio%20-%20Rozne/Munich%20Hi%20End%20Show%202016/story

 

A kabelek zabrałem na kolacje przy winie :)

20160508_192306_zpsjegfxkyt.jpg

No to czekamy na wrażenia z odsłuchów:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku mojemu zdziwieniu podniósł się wielki rumor na temat wnętrza przedprodukcyjnej wersji wzmacniacza Fezz Audio Titania.

Na szybko otworzyłem wzmacniacz właśnie wygrzewający się w naszym laboratorium i wykonałem zdjęcie :

https://www.dropbox.com/s/ew1bxxd07gtk0l7/titania%20inside.jpg?dl=0

Mam nadzieję, że rozwieje to wszelkie wątpliwości dotyczące jakości produktów naszej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku mojemu zdziwieniu podniósł się wielki rumor na temat wnętrza przedprodukcyjnej wersji wzmacniacza Fezz Audio Titania.

Na szybko otworzyłem wzmacniacz właśnie wygrzewający się w naszym laboratorium i wykonałem zdjęcie :

https://www.dropbox.com/s/ew1bxxd07gtk0l7/titania%20inside.jpg?dl=0

Mam nadzieję, że rozwieje to wszelkie wątpliwości dotyczące jakości produktów naszej firmy.

 

 

Spytam raz: jesteś zadowolony z tego co widać na tym zdjęciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z czego kolego ty jestes nie zadowolony patrząc na to zdjecie?według mnie wszystko jest ok

 

Mam ci kolego pokazać wnętrze urządzeń porównywalnych cenowo z pewnej krakowskiej manufaktury? Nie chcesz tego. Ani ty ani producent.

Jest słabo. Wstawcie to zdjęcie na forum gdzie ludzie się troche znają na budowie sprzętów, to się dowiesz więcej.

Ale gratuluje dobrego samopoczucia. To tez ważne.

 

Po co ja ten wątek podbijam?? I beze mnie dacie radę.

Cześć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam ci kolego pokazać wnętrze urządzeń porównywalnych cenowo z pewnej krakowskiej manufaktury? Nie chcesz tego. Ani ty ani producent.

Jest słabo. Wstawcie to zdjęcie na forum gdzie ludzie się troche znają na budowie sprzętów, to się dowiesz więcej.

Ale gratuluje dobrego samopoczucia. To tez ważne.

 

Po co ja ten wątek podbijam?? I beze mnie dacie radę.

Cześć.

 

Każdy może mieć swoje zdanie,jeśli dla Ciebie ważniejsze są wnetrzności niż jakość dzwięku to ok,Tak jak pisałem wcześniej,luna ma jeszcze mniej w środku,a gra cudownie,porównywałem ją z różnymi wzmacniaczami z tej półki cenowej a nawet droższej i większość miała wiecej elementów w środku,ale co z tego...??? grały słabiej! Nie ma takiej reguły,że wzmacniacz który ma wiecej napchane w bebechy bedzie grał lepiej, jeśli jesteś takich fachowcem to powinieneś to wiedzieć.

Edytowane przez Domin01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

No to czekamy na wrażenia z odsłuchów:)

 

Mam w domu taki kabelek do porównania:

http://www.roe-hifi.de/en/cable-accessory/rca-cable/reson-TBB-Eichmann-Bullet-Plug-rca-cable-0-45-meter.html

 

Po jednym wieczorze za dużo nie mogę powiedzieć, posłucham pare dni i dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maki: Potrafię zrozumieć że komuś z zacięciem do tworzenia własnych konstrukcji bałagan wewnątrz urządzenia może podświadomie przeszkadzać w odsłuchu. Osobiście nie korci mnie zaglądanie do wewnątrz wzmacniaczy, telewizorów, komputerów czy innych urządzeń. Nie znam się na tym. Istotne, żeby działało tak jak tego oczekuję.

 

Znalazłam na Stereolife (pod recenzją Tytanii) takiego oto posta ich autorstwa.

Tam się wywiązała dyskusja a propos bałaganu w kabelkach pod maską.

 

cyt: "Jeśli już mamy porównywać się z Unisonem, to trzeba by było brać pod uwagę model najbardziej zbliżony konstrukcyjnie i mocowo do Titanii czyli Sinfonia - tutaj cena wynosi 22700 zł. A skoro podajecie Państwo przykłady, to i my wrzucimy jedno zdjęcie - oto wnętrze wzmacniacza Cary Audio SLI-80, uznawanego za jedną z najlepszych lamp w swojej cenie, która w Polsce wynosi 19420 zł:

http://audiogarret.com.ua/download/file.php?id=5838..

 

Fotka z jest w linku, niestety nie umiem załączać na tym forum zdjęć do postów, więc trzeba sobie kliknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem juz się nie odzywać ale... Cary Audio jest akurat szczytowym przykładem niechlujstwa w montażu. I o tym wiadomo nie od dzis, te fotki sa znane. I w życiu bym takiego klocka nie kupił. I to nie jest tez żadnym wytłumaczeniem dla niechlujstwa innych producentów. To jest troche tak, ze nawet najtańszy rower z mikrokeszu po wyjechaniu ze sklepu jeździ bez zarzutu. Do czasu.

Pcb można wytrawic porządnie, przyciąć porzadnie, przymocowac porządnie (nie mówiąc juz o montażu przestrzennym w tego typu klockach), luty mogą wyglądać zupełnie inaczej itd itd. Nie twierdze ze to nie gra, ale te zdjęcia wyglądają pod wieloma względami bardzo "tanio". Ja bym się nimi nie chwalił jak juz to ktoś przede mną zauważył...

 

Powodzenia.

EOT

Edytowane przez Maki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Miałem juz się nie odzywać ale... Cary Audio jest akurat szczytowym przykładem niechlujstwa w montażu. I o tym wiadomo nie od dzis, te fotki sa znane. I w życiu bym takiego klocka nie kupił. I to nie jest tez żadnym wytłumaczeniem dla niechlujstwa innych producentów. To jest troche tak, ze nawet najtańszy rower z mikrokeszu po wyjechaniu ze sklepu jeździ bez zarzutu. Do czasu.

Pcb można wytrawic porządnie, przyciąć porzadnie, przymocowac porządnie (nie mówiąc juz o montażu przestrzennym w tego typu klockach), luty mogą wyglądać zupełnie inaczej itd itd. Nie twierdze ze to nie gra, ale te zdjęcia wyglądają pod wieloma względami bardzo "tanio". Ja bym się nimi nie chwalił jak juz to ktoś przede mną zauważył...

 

Powodzenia.

EOT

 

Masz trochę racji, ale ja bym się tak bardzo nie czepiał młodej firmy. Ważne ,ze wszystko jest solidnie wykonane, to da im platformę na przyszłość i na pewno poprawa będzie. Najważniejsze to ze dobrze gra ,bo o to jest najtrudniej. Kabelki w środku nie uciekną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.