Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  162 członków

Fezz Audio Klub
IGNORED

Klub Fezz Audio


Domin01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce mi sie czytać do końca coś tu nabazgrał.

Jesteśmy na forum dyskusyjnym Panie....

 

To jak chcesz dyskutować? Skoro nie czytasz wypowiedzi interlokutorów? Chyba, że to ma być monolog, to wtedy polecam kółko teatralne...

Może będzie bardziej adekwatne do potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Panowie obrzucać się inwektywami i złośliwościami. Do niczego to nie prowadzi. Nie jest tematem forum i nic nie wnosi do merytoryki dyskusji. A w temacie awaryjności. Jak pamiętacie z wcześniejszych moich postów sam miałem problemy z Titanią. Miałem model z początków produkcji. Trafiłem na egzemplarz z wymienionymi tutaj wadami tzn. z palonymi bezpiecznikami i szalejącymi prądami lamp. Był dwa razy w naprawie. Za trzecim razem dostałem nową Titanię z automatyczną regulacją biasu. Póki co gra już 11 miesięcy bez wcześniejszych problemów. Wykonanie zewnętrzne w moim drugim egzemplarzu też jest na zdecydowanie lepszym poziomie niż w Titanii z pierwszej serii. Zatem mogę stwierdzić, że firma czyni postępy. Nie wypowiadam się na temat jakości montażu wewnątrz gdyż nie rozkręcałam wzmacniacza. Obecna cena jest w moim odczuciu trochę za wysoka, ale to chyba stała tendencja w tej branży. Mam przedwzmacniacz Feliks Audio Ekspressivo Mark II. Dwa lata temu dałem za niego 1300zł. Teraz wersja z 2018 r. po pewnej modyfikacji kosztuje 3300zł. To jest dopiero skok cenowy. Dzisiaj 1300zł u Feliks Audio kosztuje mocno zubożona wersja. Myślę że wzrost cen sprzętu lampowego jest wprost proporcjonalny do liczby pozytywnych recenzji. Zwłaszcza w zachonich mediach. Tą tendencję obserwuję również u innych polskich producentów. Najpierw wypuszczenie sprzętu rozsądnie wycenionego, a następnie po pozytywnym przyjęciu przez rynek podnoszenie ceny. A tak na

marginesie przypomnę to co już kiedyś pisałem, że ja za mój egzemplarz Titanii zapłaciłem w sierpniu 2016r. 5750zł po rabacie u dystrybutora. To była dopiero atrakcyjna cena i dlatego przekonała mnie do zakupu. Oczywiście kupowałem nie tylko wzmacniacz.

Edytowane przez gary_42937
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Panowie obrzucać się inwektywami i złośliwościami. Do niczego to nie prowadzi. Nie jest tematem forum i nic nie wnosi do merytoryki dyskusji. A w temacie awaryjności. Jak pamiętacie z wcześniejszych moich postów sam miałem problemy z Titanią. Miałem model z początków produkcji. Trafiłem na egzemplarz z wymienionymi tutaj wadami tzn. z palonymi bezpiecznikami i szalejącymi prądami lamp. Był dwa razy w naprawie. Za trzecim razem dostałem nową Titanię z automatyczną regulacją biasu. Póki co gra już 11 miesięcy bez wcześniejszych problemów. Wykonanie zewnętrzne w moim drugim egzemplarzu też jest na zdecydowanie lepszym poziomie niż w Titanii z pierwszej serii. Zatem mogę stwierdzić, że firma czyni postępy. Nie wypowiadam się na temat jakości montażu wewnątrz gdyż nie rozkręcałam wzmacniacza. Obecna cena jest w moim odczuciu trochę za wysoka, ale to chyba stała tendencja w tej branży. Mam przedwzmacniacz Feliks Audio Ekspressivo Mark II. Dwa lata temu dałem za niego 1300zł. Teraz wersja z 2018 r. po pewnej modyfikacji kosztuje 3300zł. To jest dopiero skok cenowy. Dzisiaj 1300zł u Feliks Audio kosztuje mocno zubożona wersja. Myślę że wzrost cen sprzętu lampowego jest wprost proporcjonalny do liczby pozytywnych recenzji. Zwłaszcza w zachonich mediach. Tą tendencję obserwuję również u innych polskich producentów. Najpierw wypuszczenie sprzętu rozsądnie wycenionego, a następnie po pozytywnym przyjęciu przez rynek podnoszenie ceny. A tak na

marginesie przypomnę to co już kiedyś pisałem, że ja za mój egzemplarz Titanii zapłaciłem w sierpniu 2016r. 5750zł po rabacie u dystrybutora. To była dopiero atrakcyjna cena i dlatego przekonała mnie do zakupu. Oczywiście kupowałem nie tylko wzmacniacz.

 

To już lepiej przy takim rabacie. Najważniejsze że jesteś zadowolony.

 

 

 

 

To jak chcesz dyskutować? Skoro nie czytasz wypowiedzi interlokutorów? Chyba, że to ma być monolog, to wtedy polecam kółko teatralne...

Może będzie bardziej adekwatne do potrzeb.

Dyskutować to ja moge z Tobą lub nie. Po co wywołujesz nie potrzebnie kolejną polemikę?

Następny mądry sie znalazł....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowy Fezz Audio to jakiś żart. Grubość jak w konserwie

 

Przepraszam ale czy Ty słuchasz obudową i kupujesz audio oczyma. Trochę dziwne zapatrywanie na rzeczywistość melomana poprzez pryzmat doznań wzrokowych. Oj zalatuje początkującym audiofilem. Nie obraź się ale to niegrzecznie tak zdecydowanie odrzucać polską manufakturę na rzecz chińskiej produkcji. Choć nie twierdzę, że z definicji jest ona zła. Liczą się walory brzmieniowe. Jednemu podpada drugiemu zaś nie. Prawo wyboru. Unikałbym jednak tendencyjnego skreślania polskich wyrobów. Użytkuję od dłuższego czasu i nie wnoszę żadnego ale, przesiadka z atolla jak najbardziej była zasadna.

 

Pozdrawiam serdecznie

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przepraszam ale czy Ty słuchasz obudową i kupujesz audio oczyma. Trochę dziwne zapatrywanie na rzeczywistość melomana poprzez pryzmat doznań wzrokowych. Oj zalatuje początkującym audiofilem. Nie obraź się ale to niegrzecznie tak zdecydowanie odrzucać polską manufakturę na rzecz chińskiej produkcji. Choć nie twierdzę, że z definicji jest ona zła. Liczą się walory brzmieniowe. Jednemu podpada drugiemu zaś nie. Prawo wyboru. Unikałbym jednak tendencyjnego skreślania polskich wyrobów. Użytkuję od dłuższego czasu i nie wnoszę żadnego ale, przesiadka z atolla jak najbardziej była zasadna.

 

Pozdrawiam serdecznie

Nie słucham obudowy ale miło jeśli jakość produktu którego ceny są wysokie, była choć na jakimś akceptowalny poziomie a nie żeby blachy były cieniutkie, loga odpadły... Psioczymy na chinoli a oni tutaj wypadają zdecydowanie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loga odpadły...

 

Jak na razie traktujmy to w kategorii incydentu, albowiem jest to jedyny znany mi przypadek opisany przez Kolegę. Nie podnośmy więc go do rangi pandemii. Ongiś użytkowałem poczciwe produkty od Harmana Kardona. Swojego czasu HK 990 oraz HD 990 były atrakcyjnym rozwiązaniem za w miarę przystępną cenę. I co się stało odpadła jedna literka w tak zacnym sprzęcie. Larum nie było, a nie słyszałem aby było to powszechne. W każdej produkcji może znaleźć się wada. Normalna sprawa. Proponuję zatem sprostowanie "nie loga odpadły" lecz :logo odpadło". To zmienia diametralnie postać rzeczy.

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już drugą Titanię i jeżeli mówimy o obudowie to absolutnie nie mogę potwierdzić że blachy się wyginają. Wcześniej oglądałem Lunę i też nie zauważyłem żeby miała cieńką blachę. Czy aby na pewno mówimy o tym samym sprzęcie. Często się zdarza wśród Polaków że krytykują coś czego nie widzieli itp. Próbowałem w czasie tej dyskusji oderwać logo. Nie dało się. Oczywiście ręcznie a nie jakimś metalowym przedmiotem. Biorąc pod uwagę że, logo jest wycinane laserowo to nie sądxę że jest mocowane na taśmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównać trzeba do Cayin... koniecznie :-)

Porównywałem. Miałem kupić Cayina CS55A. W moim odczuciu sprzęt godny. Duże możliwości. Wygoda użytkowania bez dodatkowych skrzynek. Wygląd bardzo ładny. Dźwięk porównywalny z Titanią. Może odrobinę lepszy na odtwarzaczu sieciowym i CD w Cayinie, ale nie na tyle żeby w moim odczuciu jednoznacznie wskazywał na korzyść Cayina. Wygoda z posiadania daca. Natomiast na gramofonie, to Titania pokazała klasę i to tylko z przedwzmacniaczem Rega Fono Mini A2D. A generalnie słucham płyt gramofonowych.To, plus dużo niższa cena spowodowały, że kupiłem Feeza i nie żałuję. Fakt, że Cayiny, to w swojej klasie cenowej są bardzo godne uwagi. Ale firma, która stoi za ich produkcją to chińska górna półka technologiczna. Zatem nie ma się co dziwić.

A jeszcze w temacie kabli. Rozważałem zakup kabli za ok. 300 - 400 zł. Wiem, że nie są to jakieś wielkie pieniądze ale milionerem też nie jestem. Przetestowałem i stwierdziłem, że jak na moje uszy, różnice w dźwięku są tak subtelne ( bo są), że nie ma sensu wydawać ok 1,5 tys. na nie i zostałem przy moich tylko melodikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem cayina a88t to bardzo dobrze brzmiący wzmacniacz prawie tak dobry jak jadis da50 czy mcintosh mc275. Choć nie przepadam za Chińczykami wykonanie na wysokim poziomie. Titani jeszcze nie słuchałem ale spędziłem jeden wieczór ze znajomego mira celti. Z tubami zagrał kapitalnie z duża kultura nie był tak dynamiczny jak mc275 ale żaden set jaki miałem nie miał dynamiki maca. Dla mnie mira Celti zagrała zdecydowanie lepiej niż yaquin 300b i prawie tak dobrze jak doinwestowany sun audio. Gdyby zapodać jakieś dobre lampy przypuszczam ze różnica by się zatarła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zapodać jakieś dobre lampy przypuszczam ze różnica by się zatarła.

 

Jestem podobnego zdania, bowiem Titania ma potencjał i można go wobec tego wykorzystać. Zamiana na dobre lampy z pewnością przyniesie korzyść słuchaczowi, dając satysfakcję z odsłuchów.

 

Mówiąc szczerze może i ja przymierzę się do eksperymentu jeszcze przed świętami. Zobaczymy

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nam niezmiernie miło poinformować o tym,że Fezz Audio Omega Lupi został uznany za najlepszy wzmacniacz słuchawkowy 2018 roku.

765e8549074a14acmed.png

 

Recenzję wzmacniacza możecie Państwo przeczytać pod tym adresem http://highfidelity.pl/@main-3299&lang=?fbclid=IwAR1ChboyjK-C-SOF_nwi1hgOKaA36mg0CCJpwae8AUhyqp5s4ksLdrFfJi0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nam niezmiernie miło poinformować o tym,że Fezz Audio Omega Lupi został uznany za najlepszy wzmacniacz słuchawkowy 2018 roku.

 

No proszę w kategorii sukcesu - sukces goni sukces. To istotne wydarzenie w rozwoju Państwa firmy. Z tego co obserwuję obraliście Państwo dobry kierunek. Życzę powodzenia

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych kolegów

kieruje do was zapytanie jako użytkowników wzmacniaczy fezz audio.

czy któryś ze wzmacniaczy fezz audio napędzi moje małe kolumienki boenicke w5 ? sa to dość wymagajace prądowo kolumny ( impedancja 4 omy i skutecznośc ok. 86 db.) zestaw miałby grac w pomieszczeniu ok. 20 m2 , raczej na niskich i srednich poziomach głośności .

pozdrawiam

tomek

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych kolegów

kieruje do was zapytanie jako użytkowników wzmacniaczy fezz audio.

czy któryś ze wzmacniaczy fezz audio napędzi moje małe kolumienki boenicke w5 ? sa to dość wymagajace prądowo kolumny ( impedancja 4 omy i skutecznośc ok. 86 db.) zestaw miałby grac w pomieszczeniu ok. 20 m2 , raczej na niskich i srednich poziomach głośności .

pozdrawiam

tomek

Jeśli już, to chyba tylko Titania. Ale najlepiej pożyczyć do siebie i odsłuchać w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaxcek dzięki za sugestie. Koledzy żeby była jasność, może nie do końca wyjaśniłem swoje intencje. Dobrze wiem z jakim wzmacniaczem czy to tranzystor czy lampa te kolumny zagrają pełnia możliwości. Ale:

chciałbym mieć w końcu polski produkt , który nie kosztuje majątku, a prezentuje dobry poziom. Stad pytanie na ww. Forum skierowane do osób znających możliwości wzmacniaczy Fezz, oraz konstruktora tych wzmacniaczy, czy jest sens interesować się tymi wzmacniaczami w połączeniu z podanymi kolumnami

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy któryś ze wzmacniaczy fezz audio napędzi moje małe kolumienki boenicke w5 ?

 

Możesz jeszcze napisać, jakiego brzmienia szukasz ? Jeśli szukasz wzmacniacza uniwersalnego, o brzmieniu neutralny z lekko zaakcentowaną średnicą to zdecydowanie polecam Titanię. Bez problemu napędzi Twoje dość wymagające kolumny.

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.