Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  95 członków

Albedo Klub
IGNORED

Klub albedo


panerai_47
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nazwał bym tego modą, tylko świadomy wybór.

Mam Enerr Holograph Hybrid, zastanawiałem się skąd ten Hybrid w nazwie, a tu przyznam po kilku latach doszedlem, że  odpowiedź  tkwi we wtykach, schuko Rod, IEC chyba Gold.

Mam tak zrobiony Elecaudio na fajnych wtykach Yarbo z miedzi Tellurowej, schuko rod, IEC czysta miedź, wisi na OLX.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów. 

Dołączam do fanów marki. Od tygodnia posiadam Solidy w wersji monocrystal, zarówno interkonekt (rca) jak i głośnikowe. Miałem okazję testować interkonekt solid, ale w wersji pure silver. Różnica jest istotna, i to w każdym aspekcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2019 o 16:26, naczesany napisał:

W takim razie od przyszłego tygodnia będę go testował bo wygrałem. Mam już Flat One (od niego zaczynałem) i Geo. Oba spodobały mi się poprzez swoją neutralność. Podobnie jak głośnikowy Tellurium Q Black II.

I jak tam kabelek? Jakieś różnice z Geo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, obcymars napisał:

I jak tam kabelek? Jakieś różnice z Geo?

Dzisiaj wracam z sanatorium; kabelek już czeka więc wieczorem potestuję. Może to być duże zaskoczenie bo w końcu prawie 4 tygodnie bez dobrego sprzętu. Po takim czasie wszystko może dobrze zagrać. Zacznę od najsłabszego zestawienia a potem już tylko wyżyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.10.2019 o 14:41, naczesany napisał:

https://allegro.pl/oferta/albedo-monolith-0-75m-8517713198

Możecie mi powiedzieć czy to oryginał? Jakieś wtyki dziwne ma.

W przybliżeniu te wtyki wyglądają nieciekawie.. ale może tylko w necie.

Mój flat one (najstarsza wersja) ma oryginalne wtyki w izolacji do końca.

Podobno pierwsze (najstarsze) wersje wszystkich serii, są najbardziej ''czarujące'' o kremowej barwie z najlepszym dociążeniem (mimo srebra).

Może czas pomyśleć o takim Monolicie... :)

Edytowane przez Cezary_58669

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.10.2019 o 20:31, naczesany napisał:

Nabyłem tego Monolitha z All_ro i ciągle chodzi mi po głowie: a gdyby tak wymienić w nim wtyki na jakieś rzeczywiście warte uwagi, drogie. Wiem, że wtyki mają znaczenie bo przekonałem się na przykładzie Furutech FI11 i 28/38 g i r. A może dać je wymienić do producenta?

Jeszcze nie miałem okazji słuchać.

Macie może jakiś pomysł jak pozbyć się tego czarnego nalotu? Tuleje zaciskane można szmatką i pastą do zębów ale środek wtyczki i

bolec?

1837498062_IMG_20191015_085809_zmierozmiar.thumb.jpg.fe27d76ff3f11a664789790ea76dad86.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, naczesany napisał:

Jeszcze nie miałem okazji słuchać.

Macie może jakiś pomysł jak pozbyć się tego czarnego nalotu? Tuleje zaciskane można szmatką i pastą do zębów ale środek wtyczki i

bolec?

1837498062_IMG_20191015_085809_zmierozmiar.thumb.jpg.fe27d76ff3f11a664789790ea76dad86.jpg

https://allegro.pl/oferta/dremel-3000-15-akcesoriow-etui-6588802996?snapshot=MjAxOS0wMi0yMFQyMDozOTo0Mi40NTFaO2J1eWVyOzBmZWY2ZmQ5NjcxODE4ZjNmMWVjMDdiN2JkMGJjNDkyMThlMDQ3ZGZhNzFkMjIxMjEzOGI4YmEwMzFiODFmZDI%3D

https://allegro.pl/oferta/150-elementowy-zestaw-akcesoriow-724-dremel-6583725751?reco_id=6eead852-ef2a-11e9-98c9-246e96321a90&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Edytowane przez freju
dodaje info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.10.2019 o 22:28, obcymars napisał:
W dniu 5.10.2019 o 16:26, naczesany napisał:

W takim razie od przyszłego tygodnia będę go testował bo wygrałem. Mam już Flat One (od niego zaczynałem) i Geo. Oba spodobały mi się poprzez swoją neutralność. Podobnie jak głośnikowy Tellurium Q Black II.

I jak tam kabelek? Jakieś różnice z Geo?

Po wpięciu Monolitha nie mam złudzeń że jest najlepszy z trzech jakie mam: Flat One i Geo.

Jeszcze popracuję nad wtykami (polerka moją najnowszą zabawką Dremel) i można słuchać.

Na razie wpiąłem w Feliks Espressivo, CD Moon CD1 i AKG Q701 i wyższość Monolitha nad Flat One słychać w każdym aspekcie.

Mój Feliks to bardzo ciepłe, lampowe brzmienie które nie do końca mi odpowiadało. Preferowałem raczej hybrydową Sohę III ale po wpięciu Monolitha w Feliksa pojawiło się wiele szczegółów i smaczków, które gubiły się przy Flat One. Z CD Simaudio Moon CD1 - który jest odrobinę jasnym CD, brzmienie jest bardzo neutralne, szczegółowe zarazem i niemęczące jak czasami miało miejsce przy Flat One ("zlewanie się" przy bardziej skomplikowanym utworze). Zasilające to Furutech'i  FP-3TS762 i Alpha 3 na wtykach 28/38 g i r które też swoje robią. Jestem bardzo zadowolony z brzmienia. Aż strach pomyśleć, że można jeszcze lepiej (Solid MONOCRYSTAL).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, naczesany napisał:

W zestawie jest klocek pasty który znakomicie się sprawdza z tulejką filcową. Próbowałem z pastą do zębów ale się rozbryzgiwała.

Pytam bo sam tego jeszcze nie robiłem he , jest tam jakiś napis co to za pasta ? bo myślę że zwykła tempo" też by chyba mogła być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
3 godziny temu, Ajg0r napisał:

Czy któryś z kolegów miał możliwość porównania IC Solid Pure Silver z Monolitem?

Nigdzie nie mogę znaleźć opinii na temat tego kabla.

Z opinii branży i nie tylko wynika, że jest lepszy, ale jak jest trzeba sprawdzić u siebie.

Więcej powietrza, lepsza scena w szerz etc.

Trzeba u siebie nie ma bata, inaczej nikt Ci nie powie, każdy ma inne warunki, elektronikę itp.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 14.12.2019 o 14:26, Robert84 napisał:

Warto kupić starszą wersje czerwoną Flat One, czy lepszy będzie nowej generacji?

Jeżeli w dobrym stanie, to warto kupić starszą wersję, na pewno będzie taniej.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, sir.jax napisał:

Bordowa "dociepla" troszku ?

Ale naturalnie i leciutko.. w porównaniu np. do takiego harmonixa ci-230mk2.

Mam na myśli czerwoną a nie bordową.. :)

Edytowane przez Cezary_58669

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Robert84 zapytał,  więc odpowiadam.

Trudno ocenić, który lepszy bordowy w porównaniu do czerwonej gra cieplej, bardziej nasyconym barwami, przyjemnie, ale czy lepiej?-raczej inaczej.

Jednemu podejdzie czerwony, drugiemu nowsza wersja bordowy.

?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.