Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  96 członków

Albedo Klub
IGNORED

Klub albedo


panerai_47

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, podoba, a co???

Słucham wielu gatunków, ale akurat w jazzowych bandach można delektować się jakością,m szkoda pieniędzy i sprzętu na jazgot marnie nagrany.

Czego mam słuchać twoim zdaniem?

POPu, Rocka, albo ciężkiego Rocka, Metalu etc.?

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monolith to podobny charakter brzmienia jak Tell. Silver ale podany w bardziej kulturalny sposób. Mam wrażenie, że pojawiło się "granie" za kolumnami np. perkusja właściwie umiejscowiona. W przypadku Silver'a wszystko było jakby na linii kolumn. Instrumenty lepiej rozseparowane, czytelniejsze. Zniknął "brud" - tak bym to nazwał. Kontrabas, gitara basowa wybrzmiewa znakomicie. Najniższe rejestry w utworach Cassandry zeszły wreszcie w czeluście piekieł. Ich nieprzyjemny charakter (najniższych) wynika z niedoskonałości akustyki. Pokój 18m2, wys. 2,70m, kolumny odsunięte od ścian tylnych na 1m, baza 2m, do odsłuchu 2,5m.

Żona wreszcie nie będzie mówiła: ścisz to, bo na 10-tej naprawdę można słuchać z przyjemnością. Żadnych syczących głosek, sybilantów (choć Tellurium też dawał radę). Oba kabelki nie dodają nic od siebie. Kabel jest 3 metrowy, wygrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczesany :   

Wypożyczyles bezpośrednio z Albedo? Oni cały czas wypożyczają na testy?

Z Tego co piszesz to jest lepiej niż TQ Silver. 

Chyba też będę musiał pomyśleć nad testem. 

W dniu 11.02.2020 o 05:44, freju napisał:

Zarówno jeden jak i drugi mam tylko tellurium wersja black I , pierwsze co sie rzuca po zmianie na tQ to ciemniejszy ogólnie przekaz mniej detali i przybrudzona góra doły schodzą niżej ale jest mniej rozciągnięte te pasmo ,dzwiek zaczyna sie wydobywać z kolumn na  monolith kolumny znikają lepsza sterefonia ,najbardziej boli góra w tq black ?

Zestaw h200A z streamer jfeng uds 03 ,mac mini- konwerter singxer su-1 ,AP sitara 25

teraz zmieniłem głośnikowe na kable wile 5,1 bo jfeng jest na kościach sabre i troche już za dużo dobrego było ? i ten kabel na tą chwile wpisuje się  lepiej ale jest przegrubaśny straszna lochopedia w środkowym odcinku grubość chyba 3 kciuków ;)) i strasznie zle się je układa ale tutaj dzwięk się wydobywa z czarnej dziury doły są pełniejsze schodzą niżej góra czytelna odważna czysta detaliczna ale nie krzykliwa , na efekt trzeba poczekać jeden dzień bo zaraz po wpięciu byłem załamany bo wiedziałem że sa wygrzane i teoretycznie powinny grac juz po godzinie a tak nie było , byłem bliski ich wypięcia ale poczekałem i rano juz było to czego oczekiwałęm ;))

Dzięki za info. Najbardziej kusi mnie to znikanie kolumn, o którym piszesz w stosunku do TQ Black.  

I jak tu spokojnie słuchać i nie gonić króliczka.  No nie da się  normalnie. 

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sebgla napisał:

Wypożyczyles bezpośrednio z Albedo? Oni cały czas wypożyczają na testy?

Wypożyczam z avcorp.

 

2 godziny temu, sebgla napisał:

Chyba też będę musiał pomyśleć nad testem.

Koniecznie. Może być ciekawie. Pozostaje kwestia czy warto dopłacić do Monolitha. To pytanie mnie zaczyna nurtować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2020 o 11:06, sir.jax napisał:

Ciekawy ten Nils Frahm. Utwory przepełnione smaczkami. Mnie się podoba bo w końcu ileż można. Ciągle Dire Straits i Dire Straits ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2020 o 22:23, naczesany napisał:

 

 

Pozostaje kwestia czy warto dopłacić do Monolitha. To pytanie mnie zaczyna nurtować.

I tutaj wkraczamy na dość śliski temat. Zakupiłem w grudniu zwykłe Monolithy, ale na szczęście nie doszło do finalizacji zakupu z winy producenta. Dlaczego na szczęście? W cenie kabli głośnikowych i interkonektu Albedo zakupiłem: Ten sam zestaw ale od Solid Core Audio, zostało jeszcze na Gustarda U16 łącznie z pożądanym okablowaniem, Audirvana na Mac-a, 2 komplety lamp . Efekt: Zmiana w odbiorze ogromna w porównaniu z 5% poprawą między kablem za 1000, a 4000zł.

W dniu 12.02.2020 o 14:06, naczesany napisał:

Oba kabelki nie dodają nic od siebie.

Jeżeli nic by nie wnosiły nie usłyszałbyś różnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilka razy eksperymentowałem z kablami, zawsze wracałem do Monolitha.
Ostatnio, w ramach ciekawostki przyrodniczej, bawiłem się Duelundami IC,

naprawdę fajne granie, w każdym aspekcie, nie sprawdziło się nic, co naczytałem się w necie i zarzucali im oponeci tych kabli.
Ale i tak (chyba) po raz piąty wróciłem do Monolitha.

Edytowane przez Krzysztof_56775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Robert84 napisał:

I tutaj wkraczamy na dość śliski temat. Zakupiłem w grudniu zwykłe Monolithy, ale na szczęście nie doszło do finalizacji zakupu z winy producenta. Dlaczego na szczęście? W cenie kabli głośnikowych i interkonektu Albedo zakupiłem: Ten sam zestaw ale od Solid Core Audio, zostało jeszcze na Gustarda U16 łącznie z pożądanym okablowaniem, Audirvana na Mac-a, 2 komplety lamp . Efekt: Zmiana w odbiorze ogromna w porównaniu z 5% poprawą między kablem za 1000, a 4000zł.

Jeżeli nic by nie wnosiły nie usłyszałbyś różnicy. 

Zgadza się dobry konwerter to podstawa u mnie konkurent bo singxer su-1 po modzie ,też gram z mac mini kabel usb albedo xlr  dalej albedo monolith monocrystal - ifi idefender z tomankiem na wyjściu  usb z maca na konwerter z konwertera na  streamer dac jfeng uds03 po aes ebu m&Baudio  i dopiero na piec h200A tu już  z głośnikowym niestety musiałem odpuścic z albedo dałem wile5.1, i moja konkluzja ta konfiguracja  wygoniła mi streamer bluesound node2i , mówię tu o samym np streamie z tidala bez żadnych Ronnów itp zwykła stała apka tidal na macu z idefenderem na usb  zasilanym tomankiem tym lepszym na tranach za chyba 800pln 5v-3A

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem wypożyczonego Monolith'a przez weekend, dzisiaj odesłałem. Teraz wróciłem do mojego Tellurium Silver i muszę przyznać, że Monolith to większa, zrównoważona kultura grania. Nie znaczy, że Silver jest zły. Lekko może rozjaśnić systemy. Zdecydowanie wrócę do Monolith'a dlatego wystawiam Tellurium na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, naczesany napisał:

Posłuchałem wypożyczonego Monolith'a przez weekend, dzisiaj odesłałem. Teraz wróciłem do mojego Tellurium Silver i muszę przyznać, że Monolith to większa, zrównoważona kultura grania. Nie znaczy, że Silver jest zły. Lekko może rozjaśnić systemy. Zdecydowanie wrócę do Monolith'a dlatego wystawiam Tellurium na sprzedaż.

Ach tylko kusisz mnie tym Monolithem. A TQ Black II miał być u mnie już głośnikowcem na lata.  I nic mi nie brakuje w dźwięku, nic nie doskwiera. Ale pomimo to Monolith kusi.  Chyba trzeba się z tego forum wypisać ?

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sebgla napisał:

Ach tylko kusisz mnie tym Monolithem. A TQ Black II miał być u mnie już głośnikowcem na lata.  I nic mi nie brakuje w dźwięku, nic nie doskwiera. Ale pomimo to Monolith kusi.  Chyba trzeba się z tego forum wypisać ?

Q Black II jest świetnym kablem do czasu jak nie wypożyczysz lepszego. Tym niewątpliwie jest Monolith. Cena niestety wysoka ale jak niektórzy piszą i tak niższa niż adekwatne kable zachodnie. Zrezygnuję z obiektywu na rzecz Monolitha. Postanowione. Może czasami lepiej nie wypożyczać. Sam czasami się dziwię jak można jeszcze coś wyciągnąć z wzmacniacza kiedy na Q Black wszystko było OK. Podziwiam wszystkich sprzedawców w salonach ile muszą poświęcić czasu na dobre zgranie systemu ale takiego demonstracyjnego po usłyszeniu którego, zaczyna się wątpić w swoje klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie jedna rzecz a propo srebrnych przewodów. Jaki może mieć pozytywny wpływ na dźwięk srebro skoro okablowanie zwrotnic i kabli w nich siedzących w kolumnie jest miedź? Wydaje mi się, że miałoby to jakikolwiek sens tylko wtedy kiedy cały tor od początku do końca zbudowany był ze srebrnych kabli. 

Edytowane przez Robert84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Robert84 napisał:

Nurtuje mnie jedna rzecz a propo srebrnych przewodów. Jaki może mieć pozytywny wpływ na dźwięk srebro skoro okablowanie zwrotnic i kabli w nich siedzących w kolumnie jest miedź? Wydaje mi się, że miałoby to jakikolwiek sens tylko wtedy kiedy cały tor od początku do końca zbudowany był ze srebrnych kabli. 

No taa Robert84 nic nie kupuj to nie ma sensu i tak sie nie uda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Robert84 napisał:

Wydaje mi się, że miałoby to jakikolwiek sens tylko wtedy kiedy cały tor od początku do końca zbudowany był ze srebrnych kabli. 

Myślisz, że Twój słuch by wytrzymał na samym srebrze? Co za dużo to niezdrowo, właśnie różnymi przewodnikami możemy dostosowywać brzmienie systemu do naszych oczekiwań i upodobań, oczywiście w jakimś ograniczonym zakresie. Im bardziej przejrzysty jest system tym wyraźniejsze słychać zmiany, pozytywne jak i negatywne.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Krzysztof_56775 napisał:

W audio dzieją się rzeczy, które się fizjologom nie śniły?.

I Gastrologom ?

3 godziny temu, Cezary_58669 napisał:

Co za dużo to niezdrowo, właśnie różnymi przewodnikami możemy dostosowywać brzmienie systemu do naszych oczekiwań i upodobań

Formować można np. interkonektami z czystego srebra lub złota jak ktoś bardziej majętny jest. 
Na logikę wlutuje w środek mojego kabla miedzianego 20cm kabla srebrnego i nagle co dźwięk się zmieni?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Robert84 napisał:

Nurtuje mnie jedna rzecz a propo srebrnych przewodów. Jaki może mieć pozytywny wpływ na dźwięk srebro skoro okablowanie zwrotnic i kabli w nich siedzących w kolumnie jest miedź? Wydaje mi się, że miałoby to jakikolwiek sens tylko wtedy kiedy cały tor od początku do końca zbudowany był ze srebrnych kabli. 

Po pierwsze nie zawsze jest to pozytywny wpływ. 

Po drugie gdyby taki tok myślenia,  że cały tor musiałby być od początku do końca "srebrny" lub z miedzi o czystości  7N, żeby miało to sens, to producenci już dawno by na to wpadli.

To takie dorabianie swojej jedynie słusznej ideologii, czemu to ma służyć?

Na koniec, skoro nurtuje Ciebie taka zależność, to co stoi na przeszkodzie, żeby to sprawdzić?

 

 

30 minut temu, Robert84 napisał:

Na logikę wlutuje w środek mojego kabla miedzianego 20cm kabla srebrnego i nagle co dźwięk się zmieni?

Na twoją logikę może tak, na moją konfabulujesz dla własnej satysfakcji i nie wiadomo czemu to ma służyć. 

Mogę tylko podsunąć pomysł,  jak już tak lubisz lutować,  kup w Sonus Olivia drut srebrny w izolacji teflonowej 2x1m i zrób sobie interkonekt, możesz zastosować ekranowane lub nie, pamiętaj o dobrych wtykach. Później weź i porównaj z jakimkolwiek innym miedzianym najlepiej z marketu.

Po co opierać się na domysłach, jak można sprawdzić w praktyce.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Robert84 napisał:

I Gastrologom ?

Formować można np. interkonektami z czystego srebra lub złota jak ktoś bardziej majętny jest. 
Na logikę wlutuje w środek mojego kabla miedzianego 20cm kabla srebrnego i nagle co dźwięk się zmieni?

 

Jeśli twój system jest choć trochę transparentny to powinieneś usłyszeć zmiany , ale z drugiej strony gdyby tak było nigdy byś nie zadał takiego pytania bo już byś to wiedział ,  zmiany słychać nawet jak  zmieniasz z miedzi na miedz wystarczy że będą różnej czystości ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sir.jax napisał:

Po pierwsze nie zawsze jest to pozytywny wpływ. 

Po drugie gdyby taki tok myślenia,  że cały tor musiałby być od początku do końca "srebrny" lub z miedzi o czystości  7N, żeby miało to sens, to producenci już dawno by na to wpadli.

To takie dorabianie swojej jedynie słusznej ideologii, czemu to ma służyć?

Na koniec, skoro nurtuje Ciebie taka zależność, to co stoi na przeszkodzie, żeby to sprawdzić?

 

 

Nikt nie wpadł bo to za drogie przedsięwzięcie, nie wyobrażam sobie koszt takiego wzmaka lampowego na srebrnych trafach. 

Nie dorabiam ideologii po prostu (dla mnie) trochę się to kupy nie trzyma. Chodzi mi o to, że końcowy tor czyli okablowanie kolumn, zwrotnice są z miedzi. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.