Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  96 członków

Albedo Klub
IGNORED

Klub albedo


panerai_47

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, również polecam monokystaliczny. Wcześniej miałem Monolith wersję drugą, jednak monokryształ jest w moim systemie lepszy. Myślę, że można liczyć na zniżkę a swoje kabelki kupiłem w Koris Poznań, świetna obsługa. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witajcie, mam wzmacniacz haiku sol II i kolumny wigg art enzo. Miałem zamiar kupić kable monolith monocrystal ale salon w którym kupowałem sprzęt do tego połączenia zdecydowanie bardziej poleca geo. Co o tym myślicie? Zależy mi na przestrzeni, klarownosci, detalicznosci i niepodbijaniu basu bo kolumny mają go sporo a pomieszczenie nie należy do największych. Myślę też że muszą to być kable dość uniwersalne bo za jakiś czas będzie inna elektronika może, może inne kolumny, wiadomo, nerwica. Dodam że facet z salonu sam gra w domu na tym wzmacniaczu więc możnaby mniemać że pojęcie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monolithy mam od lat, nie mam zamiaru zmieniać. sprawdzały się z różnymi testowanymi przeze mnie wzmacniaczami. Od lampowych przez tranzystory i hybrydy. Nie szukam dalej, nawet tych monokrystalicznych. Po co. 

Geo jest niżej i jak dobrze pamiętam, bardziej rozjaśniony, ale mogę się mylić.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arturpj napisał:

Witajcie, mam wzmacniacz haiku sol II i kolumny wigg art enzo. Miałem zamiar kupić kable monolith monocrystal ale salon w którym kupowałem sprzęt do tego połączenia zdecydowanie bardziej poleca geo. Co o tym myślicie? Zależy mi na przestrzeni, klarownosci, detalicznosci i niepodbijaniu basu bo kolumny mają go sporo a pomieszczenie nie należy do największych. Myślę też że muszą to być kable dość uniwersalne bo za jakiś czas będzie inna elektronika może, może inne kolumny, wiadomo, nerwica. Dodam że facet z salonu sam gra w domu na tym wzmacniaczu więc możnaby mniemać że pojęcie ma

Mam Haiku Audio Sol ll SE i Aida Acoustics Thasis i Audio Academy Rhea i od dawna łącze Albedo Monilith i jest świetnie. Polecam wypożycz i sprawdź u Siebie może Ci Geo się wpasuje? Tylko próba w naszym systemie powie co jest dla nas najlepsze. 

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze właśnie przez to rozjaśnienie poleca go do wiggartow które basem stoją?

Sprawdzanie trzech kabli w systemie, wygrzanie, odsłuchy, porównania, to jest dla mnie droga przez mękę. Nie cierpię tego, słucham dla muzyki, dla przyjemności, nienawidzę tak analizować każdego niuansu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, arturpj napisał:

Moze właśnie przez to rozjaśnienie poleca go do wiggartow które basem stoją?

Sprawdzanie trzech kabli w systemie, wygrzanie, odsłuchy, porównania, to jest dla mnie droga przez mękę. Nie cierpię tego, słucham dla muzyki, dla przyjemności, nienawidzę tak analizować każdego niuansu

Każdy zakup audio w ciemno bez osobistego odsłuchu na podstawie recenzji czy porad na forum  wiąże się z ryzkiem . Jeśli nie chcesz sprawdzić u siebie to chociaż przed zakupem jedź osobiście do salonu posłuchaj obu przynajmniej poznasz charakter brzmienia ( i tak to nie to bo nie nasz system itp.) Ale zawsze test.

Na szczęście kable Albedo z tej półki to klasa sama w sobie i czy Geo czy Monolith będzie świetnie grać A Ty nie będziesz wiedział czy nie mogło być lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, arturpj napisał:

Moze właśnie przez to rozjaśnienie poleca go do wiggartow które basem stoją?

Sprawdzanie trzech kabli w systemie, wygrzanie, odsłuchy, porównania, to jest dla mnie droga przez mękę. Nie cierpię tego, słucham dla muzyki, dla przyjemności, nienawidzę tak analizować każdego niuansu

Toż to panie normalna droga w audio powinieneś sie cieszyć że masz taką możliwość przetestowania , bo lenistwo nie raz nie pozwoli nam zaznać co tak na prawde potrafi nasz sysytem i tkwisz w niewiedzy przez lata a szkoda przecież ;))

Pamiętaj że albedo to kierunek w jasną stronę mocy i uszczupli ci bass wytęmperuje stanie sie bardziej zwarty różnorodny no świetny ale bardzo bardzo nisko juz nie zejdzie  , wiem bo mam albedo cały set monocrystali i mam tez kable wile głośnikowe i coax  i na wile5.1  głoś ,doły są juz dużo potężniejsze też dobrze kontrolowane ale przekaz jest już ciemniejszy i np w moim przypadku przy dac jfeng uds-03 na sabre ten kabel sprawdza się lepiej , to nie znaczy ze kable albedo są do bani bo xlr i rca monokrystale zostały w torze ale głośnikowy wile sprawdza mi się tu lepiej i też ze względu na kolumny AP sitara25 nie słyną z potężnych dołów i tutaj jest to tzw antidotum constans .

Dlatego może w twoim przypadku geo ci celowo polecają żebyś np nie miał przewalonego basu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do salonu nie pojadę bo jest 400km ode mnie, wiem że chce albedo bo kiedyś miałem niższe modele interconectow i to jest klasa sama w sobie, poza tym uparłem się że chce polski sprzęt. Nie przepadam za szukaniem i kombinowaniem w nieskończoność. Jeśli pożyczę trzy kable to nie będę się umiał zdecydować. U mnie kolumny grają w 22m mniej więcej i stoją na przeciwko okien. Pułapki basowe, panele za kolumnami sporo wniosły dobrego w akustykę ale napewno muszę kupić kable które nie są przebasowione, niewielkie uszczuplenie basu nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, arturpj napisał:

Nie przepadam za szukaniem i kombinowaniem w nieskończoność.

W takim wypadku w grę wchodzi monolith lub solid. I znowu dylemat..bierz najdroższy.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, arturpj napisał:

Tylko dlaczego facet, który zna doskonale i kolumny moje i wznak, twierdzi że geo będzie lepszy?

Sklep może mieć inne powody, aby Ci ''wcisnąć''  akurat geo.., natomiast tutaj koledzy mają i proponują monolitha, dzieląc się swoim doświadczeniem i osłuchaniem. Po za tym monolith to lepszy i bardziej wyrafinowany dźwięk.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym przypadku możemy wykluczyć inne powody i próby wciśnięcia, naprawdę. Wiem że monolith jest lepszy od geo, po prostu zastanawiam się o co chodzi. Czy to możliwe że geo uzyska lepsza przestrzeń i scenę a monolith zbytnio uwypukli bass?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arturpj napisał:

Akurat w tym przypadku możemy wykluczyć inne powody i próby wciśnięcia, naprawdę. Wiem że monolith jest lepszy od geo, po prostu zastanawiam się o co chodzi. Czy to możliwe że geo uzyska lepsza przestrzeń i scenę a monolith zbytnio uwypukli bass?

Masz tak długi staż na forum ? i nie umiem sobie wyobrazić że nie czytałeś o czym wszyscy ( oprócz nowych adeptów Audio ) piszą i wałkują tylko osobiste doświadczenia są prawdziwe . Każdy z nas jest inny . Mamy takie lub inne poglądy ,mamy lub nie żony lub dziewczyny blondynki ,brunetki . Młodsze lub dojrzalsze. Inne mieszkania lub domy. Przykłady różnic można mnożyć. Ale to dotyczy i Audio ,lubimy i słyszymy po swojemu ,jedni głośniej drudzy ciszej różnej muzyki i w różnych warunkach .NIE MA gotowych przepisów na Audio . Coś do czegoś pasuje lepiej ale nie koniecznie u nas to dobrze zagra . To ma być nasza muzyka i nam ma sprawiać przyjemność ,tak na koniec to nasze ciężko za robione pieniądze .

Po co gdybać deliberować co lepsze , co będzie jak będzie u nas grało , pożycz Geo lub Monolith posłuchaj jak będzie wow!!! to zostaw jak coś byś zmienił pożycz drugi .Ty Masz być szczęśliwym posiadaczem tego systemu .

Nie słuchaj cudzych rad ! (;Moich też)

Posłuchaj i kup to co  się będzie Tobie podobało

Ps. Monolith jak wyżej pisał kolega wcale nie ma dużo basu !(  są tlusciejsze kable ) ,ale jest kontrolowany wielobarwny z podziałem na ten niski średni i ten wyższy , piękne naturalne wokale góra szczegółową ale nie ostra . Scena wielo planowa stereofonia kolumny znikają ,czarne tło lokalizacja instrumentów i tak długo można . Monolith jest drogi ale warto każdej złotówki , w dobrze dobranym systemie to wisienka na torcie odkrywa piękno muzyki.

Zrobisz jak uważasz 

Pozdrawiam i życzę powodzenia na drodze Audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mztv napisał:

u mnie geo okazał się bardziej srebrny na górze niż monolith....trochę za bardzo akcentował wysokie 

No właśnie i niektórzy taki charakter odbierają jako bardziej przestrzenny i analityczny, aj bym powiedział, że bardziej męczący.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sir.jax napisał:

No właśnie i niektórzy taki charakter odbierają jako bardziej przestrzenny i analityczny, aj bym powiedział, że bardziej męczący.

Dokładnie to samo odczuwam. Na pierwszy "rzut ucha" jest zafascynowanie ale na dłuższą metę męczący. Może Geo do zbyt "mułowatych" systemów - potrafi je ożywić. Monolith to uporządkowanie, kultura, równowaga. Przynajmniej jest tak u mnie.

Jakby co to mam Geo na sprzedaż (za dużo już mam kabli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bogus18 napisał:

Bo Monilith to jest bardzo dobry kabel

Droższy - to i bardzo dobry,  za lepsze rzeczy (w tym kable) trzeba więcej zapłacić, rzadko kiedy jest inaczej..

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bogus18 napisał:

Masz tak długi staż na forum ? i nie umiem sobie wyobrazić że nie czytałeś o czym wszyscy ( oprócz nowych adeptów Audio ) piszą i wałkują tylko osobiste doświadczenia są prawdziwe . 

Staż na forum długi, staż w stereo nawet nie roczny ?

20lat słuchałem tylko słuchawek i tu sprawa jest o wiele prostsza bo jeśli masz kilku zaufanych recenzentów to nie ma wtopy, dlatego że nie występuje problem indywidualnej akustyki. Miałem w życiu kilka naprawdę nie tanich torów sluchawkowych, wszystkie kupowane w ciemno po recenzjach i opisach i zaden mnie nie zawiódł. W stereo już widzę że jest duuuuuzo trudniej ?

Edytowane przez arturpj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, arturpj napisał:

Staż na forum długi, staż w stereo nawet nie roczny ?

20lat słuchałem tylko słuchawek i tu sprawa jest o wiele prostsza bo jeśli masz kilku zaufanych recenzentów to nie ma wtopy, dlatego że nie występuje problem indywidualnej akustyki. Miałem w życiu kilka naprawdę nie tanich torów sluchawkowych, wszystkie kupowane w ciemno po recenzjach i opisach i zaden mnie nie zawiódł. W stereo już widzę że jest duuuuuzo trudniej ?

Jak jesteś osłuchany to juz jest bardzo dobrze.  Nikt latwo kitu Ci nie wcisnie .Teraz wystaczy uzbroić się  w odrobinę cierpliwości i zaufać sobie .Wypozycz jeden lub oba glosnikowce jak środków  wystarczy .Posluchaj porownaj i podejmij własną decyzją. To Twoj system i to Ty będziesz  słuchał i To Tobie ma się podobać.  

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze środkami problemu nie ma, z drugiej strony ten salon nie bierze ode mnie kaucji za wypożyczanie więc i piec mogę pożyczyć, tylko tak jak pisałem wcześniej, dla mnie to męka takie analizowanie i rozbieranie na atomy i zawsze jak mam za duży wybór to nie umiem się zdecydować. Skończy się tym że kupię jeszcze dwie pary kolumn i trzy kable ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arturpj napisał:

Ze środkami problemu nie ma, z drugiej strony ten salon nie bierze ode mnie kaucji za wypożyczanie więc i piec mogę pożyczyć, tylko tak jak pisałem wcześniej, dla mnie to męka takie analizowanie i rozbieranie na atomy i zawsze jak mam za duży wybór to nie umiem się zdecydować. Skończy się tym że kupię jeszcze dwie pary kolumn i trzy kable ?

Jeżeli sam nie potrafisz lub nie chcesz zdecydowac o optymalnym wyborze, to Ci współczuję i jednocześnie nie rozumiem Twojego postepowania.. Cokolwiek wybierzesz a nie będzie to Twoja osobista decyzja, to generalnie będzie to Twoja porażka.

Jak masz kasę to kup parę zestawów stereo, może wtedy dotrze do Ciebie, że każdy system i jego składniki grają inaczej.

 

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego szukam złotego Graala uniwersalności i neutralności. Jak ktoś, tak jak ja słucha muzyki od hildegardy z bingen po daft punk. Jazzu, rocka, bluesa, metalu, symfonii, chorałów średniowiecznych itp to naprawdę nie jest łatwo wybrać którąkolwiek część toru. Dlatego napisałem na samym początku że szukam jak najbardziej uniwersalnego kabla. 

Nie pisz mi że coś zrozumiem, mam alergię na takie traktowanie z góry, rozumów wszystkich nie zjadłeś i kto wie czy nie rozumiem więcej od Ciebie.

O ile w słuchawkach to nie kłopot mieć dwa, trzy wzmaki i cztery pary nauszników żeby każdy styl brzmiał dokładnie tak jak chce. W kolumnach muszę znaleźć uniwersalizm, nie mam tak dużego salonu żeby trzy systemy wstawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arturpj napisał:

Nie pisz mi że coś zrozumiem, mam alergię na takie traktowanie z góry, rozumów wszystkich nie zjadłeś i kto wie czy nie rozumiem więcej od Ciebie.

Nie bądź złośliwy. Nie ma uniwersalnego zestawienia. No chyba że za naprawdę wielkie pieniądze. Coś co dobrze zagra z kameralnym składem smyczkowym niekoniecznie da radę w dużych partiach czy w rock'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arturpj napisał:

Dlatego szukam złotego Graala uniwersalności i neutralności.

no to nie pozostaje nic tylko albedo METAMORPHOSIS. :)

kilka miesięcy tamu były 1m xlr na giełdzie hifi.....koleś wystawił za 6500 PLN

https://www.hifishark.com/search?q=albedo+METAMORPHOSIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, arturpj napisał:

Dlatego szukam złotego Graala uniwersalności i neutralności. Jak ktoś, tak jak ja słucha muzyki od hildegardy z bingen po daft punk. Jazzu, rocka, bluesa, metalu, symfonii, chorałów średniowiecznych itp to naprawdę nie jest łatwo wybrać którąkolwiek część toru. Dlatego napisałem na samym początku że szukam jak najbardziej uniwersalnego kabla. 

Zeby czegoś szukać, trzeba najpierw słuchać a nie odwrotnie. Nie dociera do Ciebie, że Monolith jest bardziej uniwersalny w swojej klasie od Geo? Drążysz temat i nic z tego nie wynika, jak kulą w płot.

 

W dniu 15.04.2020 o 21:24, arturpj napisał:

. Myślę też że muszą to być kable dość uniwersalne bo za jakiś czas będzie inna elektronika może, może inne kolumny, wiadomo, nerwica

Jakbyś bardziej ufał sobie i brał pod uwagę zaufane  opinie,  to pewnie problemy z nerwicą by ustapiły, podczas słuchania muzyki..

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.