Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  96 członków

Albedo Klub
IGNORED

Klub albedo


panerai_47

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, naczesany napisał:

Nie bądź złośliwy. Nie ma uniwersalnego zestawienia. No chyba że za naprawdę wielkie pieniądze. Coś co dobrze zagra z kameralnym składem smyczkowym niekoniecznie da radę w dużych partiach czy w rock'u.

No właśnie, i teraz zobacz, biorę do domu trzy kable, jeden jest bajeczny w rocku, drugi w symfonice, trzeci w elektronice... Tego typu problemów chce uniknąć.

 

Godzinę temu, mztv napisał:

no to nie pozostaje nic tylko albedo METAMORPHOSIS. ?

 

Przeszło mi to przez myśl, ale na początku ustaliłem sobie pewien próg wydatków na stereo, chociażby po to żeby kupić sobie niimbusa do słuchawek, więc chciałbym jednak kabel do 5tys. Bardzo poważnie rozpatruje za to interconnect metamorphosis

12 minut temu, Cezary_58669 napisał:

 Nie dociera do Ciebie, że Monolith jest bardziej uniwersalny w swojej klasie od geo?

Właśnie tego nikt tak zupełnie wprost nie napisał, forum jest po to żeby dyskutować i drążyć, denerwuje Cię to?

14 minut temu, Cezary_58669 napisał:

 

Jakbyś bardziej ufał sobie i brał pod uwagę zaufane  opinie,  to pewnie problemy z nerwicą by ustapiły, podczas słuchania muzyki..

Nawet jeśli nerwica i problemy kompulsywne są nie tylko przenośnia a realna choroba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, arturpj napisał:

Bardzo poważnie rozpatruje za to interconnect metamorphosis

Naprawdę myślisz, że IC Metamorphosis wyleczy twoje rozsterki.

Pisałem już , napisze jeszcze raz duet Monolitha sprawdzał się z kilkoma różnymi konstrukcjami wzmacniaczy.

Kilka osób pisało w podobnym tonie.

Przypomnij jakim sprzętem dysponujesz, ze chcesz mierzyć aż w Methamorphosis.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sir.jax napisał:

Naprawdę myślisz, że IC Metamorphosis wyleczy twoje rozsterki.

Pisałem już , napisze jeszcze raz duet Monolitha sprawdzał się z kilkoma różnymi konstrukcjami wzmacniaczy.

Kilka osób pisało w podobnym tonie.

Przypomnij jakim sprzętem dysponujesz, ze chcesz mierzyć aż w Methamorphosis.

Metamorphosis rozpatruje jako ic do systemu słuchawkowego. Grałby na zmianę z ayonem ha3 i niimbusem (oczywiście jeśli w końcu rzeczywiście niimbusa kupię)

 

Do stereo zamierzam kupić odpowiednik głośnikowego, czyli pewnie będą dwa monolithy

Edytowane przez arturpj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arturpj napisał:

Metamorphosis rozpatruje jako ic do systemu słuchawkowego. Grałby na zmianę z ayonem ha3 i niimbusem (oczywiście jeśli w końcu rzeczywiście niimbusa kupię)

 

Do stereo zamierzam kupić odpowiednik głośnikowego, czyli pewnie będą dwa monolithy

Bierz Monolitha jak Ci tutaj koledzy radzą, a zaoszczędzone pieniądze zainwestuj w kolumny lub wzmacniacz. Naprawdę chcesz inwestować 12 tysięcy na kable? ?

Edytowane przez Robert84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Robert84 napisał:

Bierz Monolitha jak Ci tutaj koledzy radzą, a zaoszczędzone pieniądze zainwestuj w kolumny lub wzmacniacz. Naprawdę chcesz inwestować 12 tysięcy na kable? ?

Kolumny i wzmacniacz już mam, rzeczywiście zdecyduje się na monolitha, nie wiem tylko czy monocrystal czy zwykły. 

Metamorphosis chce kupić do wzmakow słuchawkowych, myślę że to będzie dobry zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2020 o 19:35, arturpj napisał:

Metamorphosis chce kupić do wzmakow słuchawkowych, myślę że to będzie dobry zakup.

Musisz mieć fajny system słuchawkowy skoro inwestujesz w Metamorphosis. W końcu na słuchawkach słychać chyba najlepiej wpływ RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, naczesany napisał:

Musisz mieć fajny system słuchawkowy skoro inwestujesz w Metamorphosis. W końcu na słuchawkach słychać chyba najlepiej wpływ RCA.

Na słuchawkach każdą zmianę slychac najlepiej, to prawda. 

System mam taki który zasługuje na ten kabel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mztv napisał:

myślę, że wiem czemu szukasz srebra do połączenia ayona ze scan speak-ami ? tak...monolith to dobra koncepcja  jak byś miał okazję posłuchaj solida

Z ciekawości skąd wiesz czemu szukam srebra do takiego zestawu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2020 o 20:29, grzegorzlepek napisał:

Witam, również polecam monokystaliczny. Wcześniej miałem Monolith wersję drugą, jednak monokryształ jest w moim systemie lepszy. Myślę, że można liczyć na zniżkę a swoje kabelki kupiłem w Koris Poznań, świetna obsługa. Pozdrawiam.

 

Mam Monolitha monokryształek od kilku tygodni i to jest to. Zwykły Monolith pomimo tego, że bardzo dobry to jednak ustępuje monkryształkowi (jak już wcześniej pisałem). Czuję, że jest to kabel, który zostanie już u mnie na lata ? Zwykły Monolith sprzedany i będzie cieszył nowego właściciela, oby jak najdłużej. 

Mam też RCA Monolitha podpięty pomiędzy głównym żródłem (CD) a wzmacniaczem  i czuje, że za jakiś czas również tu będzie kusiło mnie przejście na wersję mococrystal. Ale to chyba dopiero w przyszłym roku.  

Czy ktoś porównywała RCA Monolitha zwykłego i monocrystal?   CZy są podobne różnice jak w przypadku głośnikowych?

 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
19 godzin temu, will88 napisał:

Od kilku dobrych lat mam spiete monobloki Rca Geo z pierwszej wersji, reszta miedz, czasami srebra tez jest za duzo...

Piekna elektrownia i myślę, że Tektron zasługuje na lepsze ic, może Monolith albo coś ''porządnego'' z miedzi.

Pewnie 300b jak wygląda tak gra..:)

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam kolegów.

W racji przetasowań w systemie mam na sprzedaż głośnikowe Monolith monocrystal na rodowanych widełkach 2x2,5m oraz RCA Monolith z pierwszych serii (grube moce przewody) 1m.  Ogłoszenia są na allegro.  Zainteresowanych proszę na kontakt tu na Priv.  

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dzień dobry , w końcu ludzie słyszący przewody. Ostatnio na testach miałem komplet 2xxlr i głośnikowy połączony z Mcintoshem, ale niewiele poza lepszą kontrolą basu różnił się od posiadanych Puristów AUREUS (w puriście moim zdaniem pełniej wybrzmiewały instrumenty). Zastanawiam się jak solid będzie różnił się w zakresie tonów wysokich i średnicy w porównaiu z monolith reference. Ktoś może porównywał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

 Witam !

Nie porównywałem wersji  pierwszej. Bo posiadałem wersję drugą . Dla mnie wersja Monolith Monocrystal jest lepsza pod każdym względem od wersji drugiej tj. lepsza przestrzeń, barwa instrumentów, stereofonia  i szybkość dźwięku. Krótko to dla mnie  kabel na lata.

Pozdrawiam

Edytowane przez grzegorzlepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem moje z tą nową wersją (raczej wygrzaną). W moim przypadku zbytnio dociążają. Owszem, jest lepsza przestrzeń, różnicowanie ale nie sprawdziły się. Może moje Chario już nie potrafią niżej zejść ale niskie stały się zbyt potężne. Jest coś w rodzaju buuu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

czy ktoś z używkowników RCA Monolith Monocrystal może napisać jak one interpretują dzwięk? Co wnoszą? Interesuje mnie najbardziej ich wpływ na bas. Czy uszczuplaja go, czy też nie? Chciałbym zakupić używane, ale trudno mi podjąć decyzję bez testu. Ewentualnie Solid Monocrystal - to samo pytanie.

Może ktoś opisać w kilku zdaniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, PatiJ napisał:

czy ktoś z używkowników RCA Monolith Monocrystal może napisać jak one interpretują dzwięk?

U mnie z głośnikowymi Albedo Monolith MONOCRYSTAL (z nowej serii) RCA z nowej serii się nie sprawdził (napisałem jak wyżej); u kolegi efekt podobny na podłogowych Monitor Audio. Pozostał przy Flat One. Przy starej wersji RCA jak na zdjęciach jest idealnie.

Byłbym ostrożny przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.