Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  96 członków

Albedo Klub
IGNORED

Klub albedo


panerai_47

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.12.2020 o 20:54, PatiJ napisał:

Cześć

czy ktoś z używkowników RCA Monolith Monocrystal może napisać jak one interpretują dzwięk? Co wnoszą? Interesuje mnie najbardziej ich wpływ na bas. Czy uszczuplaja go, czy też nie? Chciałbym zakupić używane, ale trudno mi podjąć decyzję bez testu. Ewentualnie Solid Monocrystal - to samo pytanie.

Może ktoś opisać w kilku zdaniach?

U mnie monocrystal łączy Denona dcd1600ne z Octave v70se. Porównywałem z Cardasem parcec i synergistic research. Z tych trzech Albedo jest po środku, Cardas miał głębszy bas , ale zamulał resztę pasma. Z kolei synergistic research był bardziej przejrzysty. Moim zdaniem i w moim systemie Albedo sprawdził się lepiej.Góra przejrzysta , selektywna , ale bez szpileczek,średnica wystarczająco otwarta ,bas dobry i szybki ,nie ciągnie się jak w cardasie , ale też nie ma tej głębi.Coś za coś.

Kable , to chyba najtrudniejszy element toru audio , żeby coś doradzić lub określić charakter brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Przymierzałem się do głośnikowych Monolith Monocrystal lub zwykły Monolith. Mam pozytywne doświadczenia A F1. Obecnie jadę na Tellurium Black w którego chwilowo "wyparł" z sytemu przypadkiem nabyty Cardas 101. Urzekła w   mnie  Cardasie plastyczność i kultura tego kabelka - za te pieniądze rewelacja! . Znikła prezentowaną przez Tellurium B czasami metaliczna, nieprzyjemna góra. Cardas w skrócie ma ta kulturę i gładkość znana mi z Albedo Flat One. Dodam że kolumny u mnie to beryl na górze i SS Revelatory na dole tak więc są wymagające ? - wiecie już wszystko.

Słyszałem opinie że Monolith luzują bas?? To byłaby dla mnie cechą nie do przyjęcia. Więc zanim się wpakuję w minę za kilka tyś. Zapytam doświadczonych ?. Na basie potrzebuje raczej trzymania w ryzach bo deficytu to ja tutaj nie mam.

 

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomek1777 napisał:

Słyszałem opinie że Monolith luzują bas??

Pierwsze słyszę,  może Albedo Air to bym się zgodzil, bo ten w bezpośrednim porównaniu z Monolithem właśnie był lekko "poluzowany" zmiękczony jakiś.

?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Widziałem tutaj wpisy o wyższości Monolith nad Tellurium Black. Byłby wdzięczny za kilka słów czego mogę się spodziewać po zmianie. I najważniejsze. Czy warto doplacić do wersji Monocrystal? Proszę mnie zrozumieć to są spore pieniążki za które  mógłby np kupić chińską lampę do wieczornego chilloutu ?. A może ktoś robił porównanie z Cardas 101, ponieważ ten najtańszy produkt Cardas robi bardzo dobre wrażenie. Jeśli już coś brakuje to może detalu, dynamiki.

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2020 o 11:57, izapat napisał:

U mnie monocrystal łączy Denona dcd1600ne z Octave v70se. Porównywałem z Cardasem parcec i synergistic research. Z tych trzech Albedo jest po środku, Cardas miał głębszy bas , ale zamulał resztę pasma. Z kolei synergistic research był bardziej przejrzysty. Moim zdaniem i w moim systemie Albedo sprawdził się lepiej.Góra przejrzysta , selektywna , ale bez szpileczek,średnica wystarczająco otwarta ,bas dobry i szybki ,nie ciągnie się jak w cardasie , ale też nie ma tej głębi.Coś za coś.

Kable , to chyba najtrudniejszy element toru audio , żeby coś doradzić lub określić charakter brzmienia.

Trochę się pogubiłem. Wiec Monolight mi odchudzi bas ? Czy to raczej kwestia systemu w jakim zagra i porównania do wcześniejszych kabelków?  Nie sądzę aby był chudszy niż w Tellurium B. W takim razie powtórzę pytanie o bezpośrednie porównanie wersji zwykłej i Monocrystal . Był już tutaj wpis o  wyższości tej drugiej . Jednak w czym to się dokładnie przejawia?

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem dodać ,że jest jeszcze trzecia droga ALBEDO Versus ....również bardzo dobre kabelki......swego czasu flagowe z Bydgoszczy.....jeśli pasuje długość 2mb to brałbym :)

https://allegrolokalnie.pl/oferta/albedo-versus-srebrny-przewod-glosnikowy-2-x-2m

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomek1777 napisał:

Trochę się pogubiłem. Wiec Monolight mi odchudzi bas ? Czy to raczej kwestia systemu w jakim zagra i porównania do wcześniejszych kabelków?  Nie sądzę aby był chudszy niż w Tellurium B. W takim razie powtórzę pytanie o bezpośrednie porównanie wersji zwykłej i Monocrystal . Był już tutaj wpis o  wyższości tej drugiej . Jednak w czym to się dokładnie przejawia?

Jeśli chodzi o Tellurium Q ultra black , to w porównaniu do monolith monocrystal, Q black  jest bardzo neutralnym kabelkiem ,bas jest lżejszy od Cardasa parseca . Jeśli chodzi o Albedo , to bas jest pomiędzy nimi , jednak jest bardziej zwarty. Góra jest jaśniejsza, wyraźniejsza.

Musisz posłuchać. Każdy ma inny system i co innego doradzi , albo źle doradzi. Z wypożyczeniem na pewno nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, izapat napisał:

Jeśli chodzi o Tellurium Q ultra black , to w porównaniu do monolith monocrystal, Q black  jest bardzo neutralnym kabelkiem ,bas jest lżejszy od Cardasa parseca . Jeśli chodzi o Albedo , to bas jest pomiędzy nimi , jednak jest bardziej zwarty. Góra jest jaśniejsza, wyraźniejsza.

Musisz posłuchać. Każdy ma inny system i co innego doradzi , albo źle doradzi. Z wypożyczeniem na pewno nie będzie problemu.

Mam zwykłego Black więc pewnie będzie  większa różnica na korzyść MM.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale pewnie i Panie ? przyjdzie oszaleć ! Wy tu o kabelkach , szlifowanie systemu . Tak nie chce wkładać kija w mrowisko ..ale co tam . Dostałem dzisiaj w cenie używanych MM również używanego dac/pre AUDIO GD 7.32, kto wie o co chodzi wie jaka to  półka. Opad szczęki , kontrolowany bo spodziewany . Szczegóły opiszę w klubie Audio GD ( bo to przesiadka z niższego) jak te przetworniki grają !

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci taki długi nie potrzebny to mam także na rodowanych widłach monocrystala 2x1,5m za 2tys ?

Mam jescze 2x2,5m na bananach ale on jescze musi zostać , bo walczy właśnie z vdh the wind mk2 , fajny ten vdh ma wszystko jak by co monocrystal ale chyba troszke idzie dołem delikatnie za dużo w moim systemie nie pożądanym w tym momencie , fajnie detaliczny otwarty gładki ,musze jeszcze polatać na nim ;))

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomek1777 napisał:

Dzięki. Widziałem tutaj wpisy o wyższości Monolith nad Tellurium Black. Byłby wdzięczny za kilka słów czego mogę się spodziewać po zmianie. I najważniejsze. Czy warto doplacić do wersji Monocrystal? Proszę mnie zrozumieć to są spore pieniążki za które  mógłby np kupić chińską lampę do wieczornego chilloutu ?. A może ktoś robił porównanie z Cardas 101, ponieważ ten najtańszy produkt Cardas robi bardzo dobre wrażenie. Jeśli już coś brakuje to może detalu, dynamiki.

A więc skoro spore pieniążki, to nie pytaj na forum, tylko sam sprawdź. 

Już ktoś napisał, każdy z nas ma inny system inne okablowanie towarzyszące, o akustyce nie wspomnę.

Nie da się na odległość stwierdzić jak będzie u Ciebie, czasem lepszą kontrolę i punktowość basu ludzie odbierają jako odchudzenie.

Wydając spore pieniądze na kabel, nigdy nie kupiłbym w ciemno,  zresztą nic nie kupuję w ciemno, nawet podkładki i absorberki pod sprzęt trzeba ocenić we własnym systemie. ?

P.S.

Wersja monocrystal podobno bardziej rozdzielcza, więcej wyciąga z tła. Mnie już nie pociąga przechodzenie z Monolitha na Monolitch Monocrystal. Szkoda mi kasy na niewielki "przyrost" jakości. 

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trochę DIY.

Porównywał ktoś może wyższy model głośnikowego Albedo z Neotechem ? Jest taki przewód Hook-up wire SOST-20 , który ostatnio bardzo mnie zaciekawił, UP-OCC, średnicy ma niecały milimetr. 

Mocy z monobloku idzie mi niecałe 2W, a głośniki mają skuteczność prawie 100db. Hmm...

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarobiłem sobie na nim kable  DC do zasilaczy ale sost 26 po dwa na żyłę w spirali do konwerterów usb singxer su-6 i su-1 po modzie , uważam że sa świetne i jeden do switcha ,wczesniej miałem dh labsa ooc srebrzone tez dobre ale w moim przypadku minimalnie dodawały dołu który akurat teraz w tym systemie nie jest wskazany , z neotechem sost26 jest otwarcie dynamika czystość i duży oddech w przekazie , to sa niuanse bo wiadomo to tylko dc zasilanko , ale to tez słychać i ważne zero wyostrzeń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2021 o 17:25, sir.jax napisał:

A więc skoro spore pieniążki, to nie pytaj na forum, tylko sam sprawdź. 

Już ktoś napisał, każdy z nas ma inny system inne okablowanie towarzyszące, o akustyce nie wspomnę.

Nie da się na odległość stwierdzić jak będzie u Ciebie, czasem lepszą kontrolę i punktowość basu ludzie odbierają jako odchudzenie.

Wydając spore pieniądze na kabel, nigdy nie kupiłbym w ciemno,  zresztą nic nie kupuję w ciemno, nawet podkładki i absorberki pod sprzęt trzeba ocenić we własnym systemie. ?

P.S.

Wersja monocrystal podobno bardziej rozdzielcza, więcej wyciąga z tła. Mnie już nie pociąga przechodzenie z Monolitha na Monolitch Monocrystal. Szkoda mi kasy na niewielki "przyrost" jakości. 

 

Dokładnie też tak tak uważam ,sprzedałem dwa monolithy tutaj chłopakom z klubu bo byłem chwile zuroczony vdh the wind mk2 ale miłośc szybko przemineła i wróciłem do ostatniego jaki mi został monolitch nie monokrystal ale w taśmie i mysle że w pewnych przypadkach może on byc nawet lepszy od monocrystala bo jest minimalnie gładszy w górnych rejestrach a detali na dac lks mh-dh004 czy smsl D1 na  kościach sabre  9038pro i tak jest tego mnóstwo i nie odczuwam jakiś braków tła itp,,, ;))

 Ale spróbował bym jeszcze reference ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2021 o 06:14, freju napisał:

Dokładnie też tak tak uważam ,sprzedałem dwa monolithy tutaj chłopakom z klubu bo byłem chwile zuroczony vdh the wind mk2 ale miłośc szybko przemineła i wróciłem do ostatniego jaki mi został monolitch nie monokrystal ale w taśmie i mysle że w pewnych przypadkach może on byc nawet lepszy od monocrystala bo jest minimalnie gładszy w górnych rejestrach a detali na dac lks mh-dh004 czy smsl D1 na  kościach sabre  9038pro i tak jest tego mnóstwo i nie odczuwam jakiś braków tła itp,,, ;))

 Ale spróbował bym jeszcze reference ? 

Czesc. Moglbys opisac roznice miedze wersja monolth zwykla a monolith monocrystal (albedo solid) pozdrawiam 🙂

W dniu 26.04.2020 o 14:31, mztv napisał:

myślę, że wiem czemu szukasz srebra do połączenia ayona ze scan speak-ami 🙂 tak...monolith to dobra koncepcja  jak byś miał okazję posłuchaj solida

Poprosze o opis roznic miedzy monolith a solid 🙂 system to paczki na SS gesto grajace i monobloki Gato tez grajace z duza masa 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sir.jax napisał:

Albedo nie rozjaśnia brzmienia, fakt, że ładnie pokazuje mikrodynamikę może nie być tym wypadku remedium na gęsto i ciemno grający system.

Warto jednak próbować. 

Ja nie mowie ze mi gra ciemno. I nie szukam remedium na to ze mam mase. Mi ona odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cybermike1 napisał:

Witam. Panowie jakie sa roznice dzwiekowe miedzy najnowsza seria Albedo Monolith i Albedo Solid. Chodzi mi o interkonekty i glosnikowe. 

Roznica w cenie jest nie duza, natomiast dzwieko - ktos porownywal ?

Pozdrawiam

Solida miałem głośnikowy nie monokrystaliczny 2x3,5m , i hmm jak sobie przypomne to sie uśmiecham pod nosem bo to był zaskakujący kabel , po pierwszym wpięciu miałem wrażenie że dzwięk spowolonił i to bardzo a talerze trąbki itp,,, dzwięczały  przesadnie długo , prze prze muzykalny kabel 😉 zabił mnie muzykalnością tak że miałem mdłości 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, freju napisał:

Solida miałem głośnikowy nie monokrystaliczny 2x3,5m , i hmm jak sobie przypomne to sie uśmiecham pod nosem bo to był zaskakujący kabel , po pierwszym wpięciu miałem wrażenie że dzwięk spowolonił i to bardzo a talerze trąbki itp,,, dzwięczały  przesadnie długo , prze prze muzykalny kabel 😉 zabił mnie muzykalnością tak że miałem mdłości 😂

Okej, bo teraz ten w sprzedazy to tylko wersja monkrystaliczna. Wlasnie o to chodzi, czasami wejscie na wyzszy model(teoretycznie wyzszy poziom dzwieku) wcale nie oznacza ze akurat w naszym systemie ktory np potrzebuke bardziej ataku niz muzykalnosci moze oznaczac degradacje dzwielu. I cos co jest tansze w ofercie jest dla naszwgo systemu duzo lepsze. A pytalem o glosnikowy monolith monocrystal(najnowszy) bo ktos tu napisal ze faworyzuje on srednice(tak samo interkonect) - dla mnie to nie akceptowalne 😡

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat bym tak tego nie generalizował  ,bo mój system był i jest szybki z dobrym szybkim drivem  wtedy był to hegel  h200A po modzie  teraz końcówka z pre hegla dac chyba jfenga wtedy miałem uds-3 na sabre i wyred4 dac2  kolumny AP sitara 25 ,więc żadnej zmuły nie było i co hmm w teorii powinien się fajnie w komponować ,wydaje mi się że tu raczej chodzi o nasze własne preferencje ,kupił je odemnie jakiś starszy gość do lampy i był zachwycony ,a mogło by się wydawać że z lampą to dopiero powinno być plumkanie ,i być może dla mnie plumkanie to dla niego fajny drive ,po za tym nie znam reszty jego toru a jak wiemy czynników jest pierdylion wpływających na dzwięk 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, freju napisał:

Tu akurat bym tak tego nie generalizował  ,bo mój system był i jest szybki z dobrym szybkim drivem  wtedy był to hegel  h200A po modzie  teraz końcówka z pre hegla dac chyba jfenga wtedy miałem uds-3 na sabre i wyred4 dac2  kolumny AP sitara 25 ,więc żadnej zmuły nie było i co hmm w teorii powinien się fajnie w komponować ,wydaje mi się że tu raczej chodzi o nasze własne preferencje ,kupił je odemnie jakiś starszy gość do lampy i był zachwycony ,a mogło by się wydawać że z lampą to dopiero powinno być plumkanie ,i być może dla mnie plumkanie to dla niego fajny drive ,po za tym nie znam reszty jego toru a jak wiemy czynników jest pierdylion wpływających na dzwięk 😉

A monolitha glosnikowego sluchales ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ,już pisałem że miałem dwa i chłopaki tu z klubu je mają ,ale nie napiszę ci tu eleboratu bo nie potrafię , staram się tylko takie najważniejsze cechy opisywać bo reszta i tak się dzieje już tylko w naszych własnych głowach ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 22

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.