Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  96 członków

Albedo Klub
IGNORED

Klub albedo


panerai_47

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, freju napisał:

No tak ,już pisałem że miałem dwa i chłopaki tu z klubu je mają ,ale nie napiszę ci tu eleboratu bo nie potrafię , staram się tylko takie najważniejsze cechy opisywać bo reszta i tak się dzieje już tylko w naszych własnych głowach ;))

Czyli nie walą srednica ? 😅😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, freju napisał:

hm może na siłę bym napisał że mogą lekko podbić średni bas  , wokal jest fajny gładki czysty ,monolith o niczym nie zapomina ;))

Bede mial na test caly set monolith glosnikowy i Interconnect. Opisze swoje wrazenia. W tym momencie mam wireworld equinox 8 i XLR Wireworld silver Eclipse.  Szukam lekkosci, powietrza i przetrzeni pomiedzy instrumentami. Equinox gra dosc gesto na srednicy, dociarza ja i wali twardym basem. A silver eclipse xlr jest jakis taki bez zycia, bez barw i tez dociarza srednice i ma strerylna meczaca gore. Zobaczymy co bedzie

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam klubowiczów

Chciałem zapytać o podpowiedź przy doborze kabli głośnikowych mam wzmacniacz Roksan Caspian i kolumny Harpia Amstaff mini.

zastanawiam się czy głośnikowy Albedo Blue Waszym zdaniem wpasuje się w system?

Proszę o podpowiedzi, a może ktoś już próbował takiego lub podobnego połączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedlbym dalej w Albedo Air II lub III, chyba już tylko rynek wtórny. 

Nie wiem jak zagra z twoim sprzetem, ale u mnie przeżył dwa systemy i było dobrze, aż do momentu przytargania Monolitha.😁

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich Albedowiczow. Mam ponad 10 lat stare albedo monolith. I faktycznie tańsze przewody są od nich zazwyczaj słabsze ale w moim systemie kabel nordost a w podobnej cenie nieco lepiej. Szybciej, precyzyjniej, przyjemniej.potem kolega pożyczył mi fadel art chyba referentz one i przy nim monolith wypadł słabo, innym razem pożyczyłem jakieś niewygledne NBS a te rozjechaly monolith niczym walec biedronke. Wniosek lepiej nie eksperymentować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2021 o 06:52, topciu napisał:

Witam serdecznie wszystkich Albedowiczow. Mam ponad 10 lat stare albedo monolith. I faktycznie tańsze przewody są od nich zazwyczaj słabsze ale w moim systemie kabel nordost a w podobnej cenie nieco lepiej. Szybciej, precyzyjniej, przyjemniej.potem kolega pożyczył mi fadel art chyba referentz one i przy nim monolith wypadł słabo, innym razem pożyczyłem jakieś niewygledne NBS a te rozjechaly monolith niczym walec biedronke. Wniosek lepiej nie eksperymentować. 

To super...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś ma doświadczenia z cyfrowymi kablami Albedo coaxial? O głośnikowych jest wiele opinii, na ogół pochlebnych, a o cyfrowych trochę cisza. Pytanie czy robią to naprawdę kompetentnie, czy to trochę takie uboczne uzupełnienie oferty. Ktoś może porównywał z innymi ciekawymi polskimi, na przykład Ear Stream?

Edytowane przez MacP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MacP

Albedo faktycznie ma tylko jeden przewód coax.

Obecnie chyba na monokrystalicznej srebrze, wcześniej były zwykłe.

Myślę, ze Albedo będzie ciekawszym kabelkiem od EarStream, nie miałem tego od Michała Wyroby, ale miałem kilka innych i były spoko.

Ciekawie wypada VDH The Wave, są w parach jako interkonekty, ale można na sztuki jako coaxial, sprawdza się w obu rolach.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sir.jax napisał:

@MacP

Albedo faktycznie ma tylko jeden przewód coax.

Obecnie chyba na monokrystalicznej srebrze, wcześniej były zwykłe.

Myślę, ze Albedo będzie ciekawszym kabelkiem od EarStream, nie miałem tego od Michała Wyroby, ale miałem kilka innych i były spoko.

Ciekawie wypada VDH The Wave, są w parach jako interkonekty, ale można na sztuki jako coaxial, sprawdza się w obu rolach.

 

Albedo ma kilka cyfrowych kabli tylko niestety nie ma ich na stronie. Sam używam Albedo digital monocrystal reference z wtykami furytecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, w klubie mały ruch, to może ja zadam pytanie:

Czy ktoś porównywał kabel IC Metamorphosis (RCA) z Hijiri HGP Million lub KBL Sound Himalaya/PRO ?

Poszukuję interkonektu z wyszej półki, z cechami takimi jak: barwa, gładkość, płynność z wyrafinowaną średnicą, oczywiście z zachowanie dobrej rozdzielczości, atmosfery utworów oraz dynamiki (mikro jak i makro). Słucham każdego rodzaju muzyki z wyjatkiem rapu oraz ciężkiego metalu. Byłbym wdzięczny za opinie i Wasze rekomendacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Poszukuję nowych kabli głośnikowych . Obecnie mam Monitor Audio Silver 300 + Chord Clearway podłączony do 2 końcówek mocy KECES S125 . Wiem że MA to raczej budżetowe kolumny , ale zmieniając cały tor audio + zasilanie udało mi się wycisnąć z nich więcej niż się spodziewałem. Myślę że ostatnim elementem ograniczającym może być głośnikowy . Podejrzewam, że zmiana na np Tellurium q Black II lub coś w podobnej cenie już by wiele wniosła , ale nigdy nie miałem kabli na srebrze . Pomyślałem o Albedo Monolith .

Chciałbym w brzmieniu jeszcze więcej przestrzeni, holografii, trochę lepszego basu , bez utraty detali i fajnej średnicy.

Mój DAC Gustard x26pro gra dość detalicznie ale i ciepło , coś między ESS Sabre a R2R. 

Czy ktoś łączył Albedo Monolith z Monitor Audio??

Może jakieś inne sugestie ? Będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carlos med napisał:

Witam. Poszukuję nowych kabli głośnikowych . Obecnie mam Monitor Audio Silver 300 + Chord Clearway podłączony do 2 końcówek mocy KECES S125 . Wiem że MA to raczej budżetowe kolumny , ale zmieniając cały tor audio + zasilanie udało mi się wycisnąć z nich więcej niż się spodziewałem. Myślę że ostatnim elementem ograniczającym może być głośnikowy . Podejrzewam, że zmiana na np Tellurium q Black II lub coś w podobnej cenie już by wiele wniosła , ale nigdy nie miałem kabli na srebrze . Pomyślałem o Albedo Monolith .

Chciałbym w brzmieniu jeszcze więcej przestrzeni, holografii, trochę lepszego basu , bez utraty detali i fajnej średnicy.

Mój DAC Gustard x26pro gra dość detalicznie ale i ciepło , coś między ESS Sabre a R2R. 

Czy ktoś łączył Albedo Monolith z Monitor Audio??

Może jakieś inne sugestie ? Będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Te cechy  o ktorych piszesz ma  Albedo Monilith . Na pewno przestrzeń holografia   i detale oraz piękna średnica to domena tego modelu Albedo. Co do basu To Monilith go nie dołoży lecz zdyscplinuje  pokaże podział na ten niższy i  wyższy ,będzie kontur i szybkość, sprężystość tempo . 

 Wypożycz i posłuchaj u siebie .Decyzja będzie  łatwiejsza .

Polecam i Pozdrawiwiam 

 

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Słuchajcie, czy ktoś z Was wymieniał banany w monolit monocrystal? Nie podobają mi się te fabryczne, nachodzą ciemnym nalotem, gną się pod ciężarem kabla kiedy są poziomo w gnieździe. I zauważyłem że mają tendencję do wysuwania się z gniazd. Myślę o wymianie na jakieś, które pewniej i lepiej siedziały by w gniazdach, co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albedo Monolit jedna z pierwszych wersji. Pozbyłem się tej koszulki (chyba z węża ogrodowego :). Zostały tylko paski srebra.

Wstawiłem WBT 0102 Ag Nextgen Signature

Nie ma nawet co porównywać do wtyków fabrycznych. Jest ogólnie bardziej spokojnie, uporządkowanie, selektywniej, żadnych wyostrzeń. A że drogo? Czego się nie robi dla pasji. Samemu trzeba sobie odpowiedzieć czy warto. Pewnie do "jasnych" systemów bezpieczniej jest spróbować na miedzi.

Wtyki WBT mają specyficzny styk (punktowy) a wiadomo są różne szkoły. U mnie gniazdo też WBT i jestem zadowolony. Źródło CD z lampami wyjściowymi więc się zgrało na rodzie.

Miałem kiedyś najnowsze Monolit Monocrystal i zostały jednak te z pierwszej wersji.

Albedo na WBT.jpg

Albedo_old_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arturpj napisał:

Słuchajcie, czy ktoś z Was wymieniał banany w monolit monocrystal? Nie podobają mi się te fabryczne, nachodzą ciemnym nalotem, gną się pod ciężarem kabla kiedy są poziomo w gnieździe. I zauważyłem że mają tendencję do wysuwania się z gniazd. Myślę o wymianie na jakieś, które pewniej i lepiej siedziały by w gniazdach, co o tym myślicie?

Ja bym nie zmieniał.

Nie zrobisz tego porządnie, oni nie lutuje kabli tylko zgrzewają, tak mi się zdaje.

Możesz zagadać z Grzegorzem z Albedo.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, naczesany napisał:

Albedo Monolit jedna z pierwszych wersji. Pozbyłem się tej koszulki (chyba z węża ogrodowego :). Zostały tylko paski srebra.

Wstawiłem WBT 0102 Ag Nextgen Signature

Nie ma nawet co porównywać do wtyków fabrycznych. Jest ogólnie bardziej spokojnie, uporządkowanie, selektywniej, żadnych wyostrzeń. A że drogo? Czego się nie robi dla pasji. Samemu trzeba sobie odpowiedzieć czy warto. Pewnie do "jasnych" systemów bezpieczniej jest spróbować na miedzi.

Wtyki WBT mają specyficzny styk (punktowy) a wiadomo są różne szkoły. U mnie gniazdo też WBT i jestem zadowolony. Źródło CD z lampami wyjściowymi więc się zgrało na rodzie.

Miałem kiedyś najnowsze Monolit Monocrystal i zostały jednak te z pierwszej wersji.

Albedo na WBT.jpg

Albedo_old_01.jpg

Fajnie zrobiłeś, ale jeśli dobrze widzę to masz ic a ja głośnikowe banany chce zmienić, ale zapewne będzie podobnie. Też myślę o rodowanych albo złoconych. Ale może furutech? WBT komplet 8szt prawie 2200 🙂 furu by wyszedł połowę.

23 minuty temu, sir.jax napisał:

Ja bym nie zmieniał.

Nie zrobisz tego porządnie, oni nie lutuje kabli tylko zgrzewają, tak mi się zdaje.

Możesz zagadać z Grzegorzem z Albedo.

Ej no, do odważnych świat należy 😉 zresztą chyba bananów nie lutuje? Widziałem że mają imbusik taki mały, muszę spróbować rozkręcić ten który mi się wygiął jak wrócę. Takie wygięcie też napewno nie sprzyja dźwiękowi. A nalot czyścicie czy nie ma znaczenia sonicznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, arturpj napisał:

Ej no, do odważnych świat należy 😉 zresztą chyba bananów nie lutuje? Widziałem że mają imbusik taki mały, muszę spróbować rozkręcić ten który mi się wygiął jak wrócę. Takie wygięcie też napewno nie sprzyja dźwiękowi. A nalot czyścicie czy nie ma znaczenia sonicznego?

Wtyki Albedo banany BFA chyba raczej są niezłe. Jak pisze Kolega ja bym nie zmieniał bo mogą być zgrzewane. Nie wiem jak rozwiązano konstrukcyjnie docisk srebrnej taśmy śrubką z imbusem ale jak rozbierzesz to się dowiemy he he.
Pamiętaj, że potem może być Ci trudno odsprzedać taki głośnikowy bo koszulki jednak są fajnie spasowane i zgrzane.
Ja swojego RCA rozkminiłem tylko z jednego powodu.
Miałem drugą taką parę (I wersja) która przeszła już pewnie przez niejedne ręce i pewnego razu zaczęła przerywać.
Po rozebraniu te tasiemki były przerwane, a w kilku kolejnych załamane. Nawet w takim grubym oplocie taśmy poddały się wpływowi czasu.
Na szczęście obecny jest w dobrym stanie a poprzedni służy do krótkich połączeń lutowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, naczesany napisał:

Wtyki Albedo banany BFA chyba raczej są niezłe. Jak pisze Kolega ja bym nie zmieniał bo mogą być zgrzewane. Nie wiem jak rozwiązano konstrukcyjnie docisk srebrnej taśmy śrubką z imbusem ale jak rozbierzesz to się dowiemy he he.
Pamiętaj, że potem może być Ci trudno odsprzedać taki głośnikowy bo koszulki jednak są fajnie spasowane i zgrzane.
Ja swojego RCA rozkminiłem tylko z jednego powodu.
Miałem drugą taką parę (I wersja) która przeszła już pewnie przez niejedne ręce i pewnego razu zaczęła przerywać.
Po rozebraniu te tasiemki były przerwane, a w kilku kolejnych załamane. Nawet w takim grubym oplocie taśmy poddały się wpływowi czasu.
Na szczęście obecny jest w dobrym stanie a poprzedni służy do krótkich połączeń lutowanych.

W sumie masz rację ale denerwuje mnie to że ten jeden zrobił się taki plastyczny i się wygina, nie trzyma sztywno. Nerwica.

 

A może w ogóle ich używać bez konfekcji? Co o tym myślicie?

Edytowane przez arturpj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.