Skocz do zawartości
IGNORED

Klub BK subwoofer


hifibloke

Rekomendowane odpowiedzi

Sb4000 -8,5kpln bez rabatów sztuka i gwarantuje że 2 zagrają lepiej niż 6 x Mono+.

Subfan czy te gwarancje opierasz na bazie jakichś odsłuchów ?

 

Padnie driver ?? nie ma problemu sklep internetowy czy ebay wszysko jest na stanie. Lab12 do mono+ to cyrka $160. Padnie wzmacniacz na gwarancji... wysylam sam wzmacniacz do BK.

A co z svs ? a po gwarancji ?? jaki tego koszt i skad ??

To jest ciekawa kwestia jaką poruszył Hifibloke.

Te drogie suby z systemami autokalibracji, potężną mocą jak SVS, Velodyne, Paradigm itp. to fajne zabawki, ale koszty naprawy faktycznie potrafią powalić w razie awarii po gwarancji, może się nawet okazać, że nie opłaca się naprawiać.

Jak coś padnie to najczęściej autoryzowane serwisy nie chcą naprawiać jakichś pojedynczych podzespołów tylko wymieniają np. całą elektronikę i tutaj zaczyna się cenowy dramat.

Zdaje się, że jakiś czas temu HQ150 zepsuł się Velodyne DD+ 12" i za naprawę serwis zażyczył sobie 6 tyś jeśli dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Opieram to drogi Omenie na tym że miałem poprzednika sb4000 czyli sb13 ultra. BK jak widzę stawia na wagę swoich subów a nie na ich parametry. Sub ważący 46kg nie będzie lepszy od 35 kilogramowego bo dalej bedzie miał 500W. Nawet 146 kg obudowy nie zmieni tu nic. Wielkość i ciężar dębowej komody a moc marne 500W i 12".

1200W vs 500W,12"vs 13,5" wielkość i ciężar też o stronie SVS.

 

Co do napraw to nowy sub jest od razu skazany na zepsucia a kolumny i piece z drugiej ręki chulają na portalach dziesiecio-dwudziestoletnie ,ludzie kupują słuchają i dalej sprzedają i jest Ok? Wiadomo że mogą kosztować ponad 10k lekką ręką.

 

Aha 6xmono + w RMS to 3000W vs 2400 ale w szczycie 6000W mono vs ponad 8000 SVS!!!!

 

Nie można zapomnieć oczywiście na plus dla SVS możliwość ustawień z poziomu smartfona i szeroki eq gdzie BK jest głęboko w lesie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opieram to drogi Omenie na tym że miałem poprzednika sb4000 czyli sb13 ultra. BK jak widzę stawia na wagę swoich subów a nie na ich parametry. Sub ważący 46kg nie będzie lepszy od 35 kilogramowego bo dalej bedzie miał 500W. Nawet 146 kg obudowy nie zmieni tu nic. Wielkość i ciężar dębowej komody a moc marne 500W i 12".

1200W vs 500W,12"vs 13,5" wielkość i ciężar też o stronie SVS.

 

Dziękuję za odpowiedź, pewnie tak jest, że SVS 13 Ultra jest lepszy od Monolitha, jednak jak rozumiem miałeś tylko SVSa więc nie do końca możesz porównać z BK.

 

Czemu sprzedałeś SVSa ?

 

Nie można zapomnieć oczywiście na plus dla SVS możliwość ustawień z poziomu smartfona i szeroki eq gdzie BK jest głęboko w lesie.

Tylko, że to jeśli dobrze wyczytałem jest korekcja ręczna, te suby nie mają systemu automatycznej kalibracji. Czyli dla przeciętnego użytkownika to niewiele daje bo żeby to wykorzystać trzeba mieć jakiś system pomiarowy.

Jeśli tak jest to można powiedzieć z kolei, że SVS jest w lesie za Velodyne czy Paradigmem, chyba że źle odczytałem informacje na ich stronie.

 

Na dodatek SVS 13 Ultra ten system razem z wyświetlaczem miał na tylnej ściance, to też świetny pomysł w subie który waży chyba 70kg.

Także nie wszystko takie piękne jak w katalogu.

 

Co do napraw to nowy sub jest od razu skazany na zepsucia a kolumny i piece z drugiej ręki chulają na portalach dziesiecio-dwudziestoletnie ,ludzie kupują słuchają i dalej sprzedają i jest Ok? Wiadomo że mogą kosztować ponad 10k lekką ręką.

Jedne grają inne nie grają, ja tylko zauważam tę kwestię, koszty napraw tych wypasionych subów są koszmarne, warto po prostu mieć tego świadomość.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Omen poczytaj które suby od SVS ważą 70 kg. Sprzedałem sb13 bratu wraz z sm65 i miałem mu temu powody(Wielkość mebli w salonie,dziewczyna itp było ich kilka)teraz jestem przy podlogówkach i do wyjazdu zmienie RTV na panel ścienny i zajmę się akustyką w miarę moich możliwości. Hifibloke to w porządku gość i nie chce zamieniać założonego przez niego klubu w prywatną pyskówke z tobą-wybacz.

 

Masz pytania,chcesz mi nawtykać-pisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaką pyskówkę ? Przecież to normalna rozmowa.

 

Omen poczytaj które suby od SVS ważą 70 kg

Przecież na stronie przy PB13 Ultra jest napisane:

Weight (unboxed): 155 pounds

 

Poza tym ile by nie ważył umieszczenie wyświetlacza na tylnej ściance uniemożliwia kalibrację SVSa, bo raczej nikt suba na środku pokoju nie stawia.

 

Ja jak kupowałem suba myślałem właśnie o PB13 Ultra, ale rozmiary np. głębokość 70cm mnie skutecznie zniechęciły.

 

Dobra kończę już o SVS bo to faktycznie nie ten klub, no i trzeba pamiętać ile kosztuje taki Monolith od BK, a ile SVS np.właśnie PB13 Ultra.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj że zrozumieniem. Była mowa o sb4000 który wazy ok 40kg i ma wyświetlacz z przodu.

 

A w monolicie regulacja jest z przodu ????? Waga ponad 40kg!!

Ja pisałem o PB13 Ultra, poza tym co to za różnica czy 40 czy 70 kg ? To prawda seria 4000 ma wyświetlacz z przodu, ale to jest nowa seria, więc to się zmieniło niedawno.

 

Monotlit ma regulację z tyłu, jak zresztą chyba większość subów, jednak nie ma on systemu korekcji, której należy dokonać na zainstalowanym wyświetlaczu, który znajduje się na tylnej ściance.

 

W poprzedniej serii SVSów to rozwiązanie było całkowicie niepraktyczne, nie wiem po co się o to spierać.

Miałeś SVSa może napisać coś więcej o tej kalibracji ? Jak to działa ? Jak to się ustawia ?

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Używałem go do stereo więc nie pomogę.

Na czacie dowiesz się wszystkiego co chcesz na svs.com.

 

Ale po co wałkować sb13 skoro jest sb4000 i to tańszy

 

Z resztą widzę że zmierza to w stronę "udowodnij że to miałeś " więc odpowiadam - NIE MUSZĘ. Znajdziesz w wyszukiwarce tematy w których co nie co o nim pisałem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o PB13 Ultra, poza tym co to za różnica czy 40 czy 70 kg ? To prawda seria 4000 ma wyświetlacz z przodu, ale to jest nowa seria, więc to się zmieniło niedawno.

 

Monotlit ma regulację z tyłu, jak zresztą chyba większość subów, jednak nie ma on systemu korekcji, której należy dokonać na zainstalowanym wyświetlaczu, który znajduje się na tylnej ściance.

 

W poprzedniej serii SVSów to rozwiązanie było całkowicie niepraktyczne, nie wiem po co się o to spierać.

Miałeś SVSa może napisać coś więcej o tej kalibracji ? Jak to działa ? Jak to się ustawia ?

To może założyć sobie temat o svs prns wgdjis i co tam jeszcze wam się podoba.

To jest klub BK!

Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach wyjątku nie skasuję powyższe posty kompletnie nie odnoszące się do podjętego tematu klubowego.

Jednak kolejne posty po moim, nie podejmujące w treści tematykę klubową zostaną usunięte, a Forumowicz otrzyma punkty zgodnie z regulaminem + ban w temacie.

Mod.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie już nic nie piszemy nie na temat.

 

To co tam nowego w BK ? :)

 

Przeciez BK ma "autokerekcje" do kupienia osobno ktora i tak wyjdzie taniej niz SVS :)

No właśnie ma ktoś to urządzenie do korekcji od BK, używał, używa ? Ktoś wie jak to się spisuje ?

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Panie, Panowie, oficjalnie zapisuje się do klubu z XXLS400-DF. Na razie jeden, ale w planie jest drugi;)

 

I od razu pytanie, jak ustawiacie te suby? Chodzi mi głównie o poziom głośności i odcięcie. W instrukcji amplitunera (Yamaha) przeczytałem żeby ustawić na maks oferowany przez suba, czyli 120Hz. Tak też zrobiłem ale ciekawy jestem Waszych opinii wynikających z doświadczenia. Głośność mam na ten moment ustawioną na połowę skali, chociaż kusi żeby bardziej odkręcić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Razem z subem dostales instrukcje... tam jest opisane dokladnie jak to podlaczyc. Glosnosc przewaznie oscyluje w rejonach 10-11godz jezeli masz duze odchylki od tej wartosci tz. ze cos nie halo z ustawieniami.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich w klubie ;) Przymierzam się do kupna subwoferow i w związku z tym chciałbym o pomoc bardziej doświadczonych kolegów. Na wstępie powiem że mają służyć w 60% do muzyki 40% kino.Myslalem o 2xbk monolith plus ale przyszedł mi pomysl czy nie byłoby lepiej 4xbk xxls400 w każdym rogu. Pomieszczenie to okolo 27m2.Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich użytkowników subwooferów marki B.K. Electronics.

 

Postanowiłem wspomóc swój zestaw stereo o subwoofer właśnie tej marki. Prosił bym was o pomoc w wyborze odpowiedniego modelu.

Przeznaczenie 100% muzyka , pomieszczenie ok 22-24mkw ,podłączenie wyłącznie przez High Level. Oczekuję szybkiego i zwartego basu z dobrym zejściem lecz nie chcę aby bas dominował nad resztą pasma i nie chcę "burzyć" ścian.

Zainteresowałem się modelem XLS200, ale czy sprawdzi się w moim metrażu?nie będzie za słaby?

Może lepiej dołożyć te parę stów i wybrać XXLS400?- tu z kolei mam obawy że subwoofer będzie zbyt duży do tego pomieszczenia i bas zacznie dudnić.

Wiem że wiele zależy od ustawienia , ale w moim wypadku nie mam wielkiego manewru i subwoofer będzie stać albo w prawym albo lewym rogu pokoju za kolumnami.

Jak myślicie, który model sprawdzi się lepiej?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zacznę rozglądać się za XXLS400 , może pojawi się na rynku wtórnym. Jeśli nie to po Nowym Roku będzie trzeba zamówić nówkę.

Widzę że wiele osób kupowało swoje suby jako "Grade B" na eBay. Chyba też pójdę tą drogą.

 

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 3.11.2018 o 21:13, Qban napisał:

Więc zacznę rozglądać się za XXLS400 , może pojawi się na rynku wtórnym. Jeśli nie to po Nowym Roku będzie trzeba zamówić nówkę.

Widzę że wiele osób kupowało swoje suby jako "Grade B" na eBay. Chyba też pójdę tą drogą.

 

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Jeśli jeszcze nie kupiłeś to możesz też rozważyć jakiś model z serii Platinum (P12-300SB, 3 wersje w tej chwili - głośnik z przodu, z dołu i z dodatkową pasywną membraną), podobny do XXLS400 lecz nieco tańszy. Różnice to słabszy zasilacz i zastosowany inny głośnik, dodatkowo każdy ma "auto switch on" co bodajże w XXLS400 było (jest?) opcją dodatkową na zamówienie. Sam mam P12-300SB, polecam :) Także kupowałem na eBay "grade B" u colosussxb, sprzęt zapakowany normalnie jak nowy; żadnych wad, nawet wizualnych, nie stwierdziłem.

Na stronie BK widzę też nową ciekawą opcję w postaci nowego modelu Double Gem, taki wynalazek w mniejszych pomieszczeniach to chyba może być dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.