Skocz do zawartości
IGNORED

Klub BK subwoofer


hifibloke

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Co taka cisza w klubie BK ? ?

Mam aktualnie Velodyne EQ-MAX10 i chyba w ciemno wymienię go na coś od BK. Zastanawiam się tylko czy XXLS400 będzie mocniejszy od tego Velodyne również w kinie ? Przy muzyce pewnie jako konstrukcja zamknięta będzie się lepiej spisywał, ale czy wygra w kinie z otwartym, słabszym i mniejszym Velodyne ? Jak obstawiacie ? 

Bo jednak Monolith+ to krowa i nie wiem czy chce aż tak przeginać z zastawianiem pokoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Bigos92 said:

To jak ? Ktoś jest w stanie się wypowiedzieć na temat mocy przy filmach o XXLS400 vs Velodyne EQ-MAX 10

 xxls400 to 12" przetwornik w obudowie zamknietej  a eq-max 10 to 10" w obudowie otwartej z portem bass-reflex u dolu.  Jesli zalezy Ci na mocy to przy tanszych subach zawsze lepiej jest wybrac konstrukcje otwarta. 

xxls400 jest szybki i bardziej punktowy jak sub z portem, moim zdaniem mocy do kina tez ma pod dostatkiem....

Jesli zalezy Ci na subie z portem, polecam mono bez plusa, ktory jest prawie w tej samej cenie co xxls400.  Moca RMS sie nie sugeruj gdyz w slepych testach przy normalnych odsluchach oba graly tak samo....choc byly opinie, ze mono schodzi ciut nizej jak mono+  

Velo to znana marka i produkcja masowa,  BK to manufaktura ?

Osobiscie mialem kiedys xxls i rel gdzie cenowo byla przepasc... jakosciowo juz nie. 

 

Pzdr

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hifibloke miałeś może okazję posłuchać SVS PB-2000 żeby móc go porównać do swojego Monilotha+ ? 

Jakość wykonania i waga wydaje się na + dla BK, ale ciekawe jak to w odsłuchu się przekłada. Pytam, bo mam możliwość zakupienia PB-2000 za 2500 zł i stawiam to jako konkurencja dla tego Monolitha+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB-2000 i mono+  mozna powiedziec to suby z tej samej półki.....

glowne roznice to svs ma class D amp, bk AB 

Bk mozna miec w roznych fornirach oraz z przetwornikiem na froncie lub spodzie suba.

PB 2000 nie mialem okazji posluchac jedynie czytalem opinie ludzi z forum "avforums" ktorzy mieli takie suby. Napewno nie zawahalbym sie go kupic. 

Ja mam  BK z przetwornikiem u dolu.... taki chcialem, nie wplywa to na wydajnosc suba a chroni przed przypadkowym uszkodzeniem membrany. Kwestia gustu ?

Dzis gdybym mial zmieniac suby mono+ to bralbym pb-4000 

 

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to ustawiłem jak jak mi się wizualnie zgadzało, ale później biegałem z nim po pokoju z ciekawości i się okazuje, że i tak lepszego miejsca nie ma jeśli chodzi o samo granie. Nie mówię, że jest idealnie, bo niestety najniżej schodzi na przedpokoju ?, ale z tego co mam do wyboru to i tak najlepiej gra tam, gdzie najlepiej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem velodyne eq-max 12 I przesiadłem się na dwa sb2000 svs. Jest to zupełnie inny bas, bardziej kontrolowany, precyzyjnie oddany,  bez przebasowienia, nie ciągnący się. Ponadto zastosowałem dwa suby zamiast jednego velo i odbiór oraz rozłożenie basu w pomieszczeniu nabrało nowego wymiaru.  

Ja przy velo miałem problem z jego mocą bo grał u mnie na vol 4 ze skali 0-80. Najprawdopodobniej miałem gdzieś negatywny mod pomieszczenia, który podbijał mi częstotliwości 30 i 65hz a kalibracja obcinała głosność aby to zniwelować. Przy dwóch subach ten problem nie występują, oba pracują na ok 30% i basu mam poddostatkim..:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem velodyne eq-max 12 I przesiadłem się na dwa sb2000 svs. Jest to zupełnie inny bas, bardziej kontrolowany, precyzyjnie oddany,  bez przebasowienia, nie ciągnący się. Ponadto zastosowałem dwa suby zamiast jednego velo i odbiór oraz rozłożenie basu w pomieszczeniu nabrało nowego wymiaru.  
Ja przy velo miałem problem z jego mocą bo grał u mnie na vol 4 ze skali 0-80. Najprawdopodobniej miałem gdzieś negatywny mod pomieszczenia, który podbijał mi częstotliwości 30 i 65hz a kalibracja obcinała głosność aby to zniwelować. Przy dwóch subach ten problem nie występują, oba pracują na ok 30% i basu mam poddostatkim..:-)
Wybieram się w odwiedziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

 

9 godzin temu, tede80 napisał:

Czemu sprzedajesz? ? Opisz wrażenia z dwoma monolithami vs jeden, może bym dokupił drugi ?

Kto raz w kinie odpalił dual sub do jednego juz nie wraca ?

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem do bk prośbę o wycenę i dostałem pytanie :

 

Hello Danit

Many thanks for your valued enquiry. Before I send the quote for the order could you let me know if the Anti-Mode the Cinema or the SII version?

Also, are the two subwoofers for a stereo left and right pair or for a twin mono setup

Regards

Tom

Jest lewy i prawy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hifibloke zdradzisz co masz zamiar kupić lub co już kupiłeś w zastępstwie 2xmonolith+? :) Jak jest z konfiguracją dwóch subwooferów, jest dużo problemów? Jednego ustawiłem w prawie optymalnym miejscu w pomieszczeniu wspomagając się decybelomierzem, Spectroid oraz czołganiem się po salonie, jak to się ma do konfiguracji z dwoma subami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Kto raz w kinie odpalił dual sub do jednego juz nie wraca
Otóż, ja wróciłem.
Złożyłem do bk prośbę o wycenę i dostałem pytanie :
 
Hello Danit
Many thanks for your valued enquiry. Before I send the quote for the order could you let me know if the Anti-Mode the Cinema or the SII version?
Also, are the two subwoofers for a stereo left and right pair or for a twin mono setup
Regards
Tom
Jest lewy i prawy? 
Heheeh.
Nie wiesz,.co odpowiedzieć..

Bk, można podpiąć do wyjścia głośnikowego, wtedy masz lewy i prawy, tak jak lewy i prawy kanał front.

Lub do wyjścia "subwoofer" w aplitunerze, gdzie są na 99% dwa wyjścia mono.
hifibloke zdradzisz co masz zamiar kupić lub co już kupiłeś w zastępstwie 2xmonolith+? :) Jak jest z konfiguracją dwóch subwooferów, jest dużo problemów? Jednego ustawiłem w prawie optymalnym miejscu w pomieszczeniu wspomagając się decybelomierzem, Spectroid oraz czołganiem się po salonie, jak to się ma do konfiguracji z dwoma subami?
Z dwoma jest łatwiej. Przeważnie ustawia się je symetrycznie, w wybranej konfiguracji.
Najbardziej popularne jest dwa na froncie, ale są inne opcje. Tył, boki, przód i tył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 21

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.