Skocz do zawartości
IGNORED

Klub BK subwoofer


hifibloke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

RAF77 Ty miałeś 2xMonolith+? czemu wróciłeś do jednego(jeden M+?)? Zastanawiam się nad drugim M+ ale myślę też czy nie kupić Anti-Mode 8033 i to da lepszy efekt
Do jednego ale nie do BK.
Svs SB 3000 kupiłem.

Nie wiem jak z antimode, nie miałem.
Myślę że będzie lepiej, będziesz mógł sobie zciszyc częstotliwości które ci dudnią, na przykład.

Ja mam teraz takie mini dsp wybudowane w subwoofer, tylko jakoś nie zebrałem się jeszcze żeby kupić mikrofon i pomiary robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od Toma z Bk

Tryb Anti-Mode s2 działa tylko na jednym kanale, może współpracować z 2 subwooferami z tym samym sygnałem wejściowym (dual mono), ale dla stereo lewy i prawy potrzebujesz 2 anty-tryby

Czyli nawet ten droższy antimode może tylko obsłużyć jeden kanał? 

Chciałem mieć dwa suby lewy, prawy kanał a tu widzę dup........ a. 

Podaje sygnał tylko z jednego kanału. Jest to bardzo istotne dla subwooferów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

dołączam do clubu z dwoma bk xxls400 ?

bezpośrednio porównywałem z

sumiko s5

rel t5  

svs 2000 

testowałem w pomieszczeniach kompletnie nieprzygotowanych .

pokój 18 m2 , 24 m2 i 50 m2 

W mało wymagającej muzyce wszystkie suby prezentują podobny poziom.

Mam kilka swoich utworów na których testuje swoje zestawy audio i dobrze pamiętam na czym wykładały sie poprzednie systemy. 

Tam gdzie trzeba pokazać  transjenty z nagłym zaskoczeniem maluszki sumiko deklasują wszystkie suby . Całkowicie inny wymiar dzwięku.  

Na drugim miejscu postawił bym rela z bk.    Rel za bardzo zbliżony bas do sumiko lecz zbyt mała moc. Bk nadrabia mocą ,fajna stopa perkusji ale gdzieś rozłazi się ten dzwięk na końcu wybrzmienia .

Svs gra najbardziej efektownie ale ma pudełkowate tanie naloty któregoś pasma. Ogólnie przyzwoity ale właśnie ale ...... to nie to .

Bk ze względu na cenę pozbawiam wad.

Oferuje wszystkiego po trochu .

Testowałem w pomieszczeniach wyżej wymienionych.

Po testach i całym dniu latania na kolanach i ustawieniu optymalnym stwierdzam :

bk xxls 400 w pierwszych pokojach 18m2 ,24 m2 mogą niemile rozczarować.

udało mi się wyszukać w nich basu ale można odczuwać pewien niedosyt . Jest dobrze ale mogło by być lepiej.

Za to co te suby potrafią w pomieszczeniu 50 m2 zwala z nóg . W dużym pomieszczeniu dopiero dostają pazura 

Dynamika i teraz to czuć na klacie walnięcie. 

Polecam dwa bk xxls 400 tylko do dużych pomieszczeń . W mniejszych to i z svs ultra nie będzie radochy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

Ciesze się ze jest ten klub.

Co polecicie do małego audio pomieszczenia - near field system (lampa + monitorki)

Mam na oku P12-300SB-DF jednak czytam ze serie XL są git - 200 oraz 400.

W ogóle nie widzę by ktoś się pozbywał - pewnie są za dobre.

PS. Czy jest sens iść w servo typu Rythmik w podobnej cenie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Cześć. Któryś z kolegów spinał może subwoofer z końcówką w klasie D za pomocą speakona? Jeśli tak to w jaki sposób? W instrukcji jest tylko wzmianka aby skontaktować się z producentem czy jest taka możliwość. REL w swoich materiałach szerzej opisał problem i odradzają a nawet zakazują podpinania czarnego przewodu do czarnego złącza głośnikowego ponieważ w D klasie na tym złączu znajduje się dodatni potencjał( 10-15v) względem masy i może  to po pewnym czasie spowodować uszkodzenie wzmacniacza w subie. Zalecają jednak pozostawienie czarnego przewodu „w powietrzu „ a w razie buczenia suba ten przewód można podłączyć pod obudowę końcówki. Czy to rozwiązanie można zastosować również w przypadku BK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.