Skocz do zawartości
IGNORED

Klub BK subwoofer


hifibloke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

omen tak jak napisalem wczesniej rachunek na £612 ja robilem przelew w euro dostawa do Austrii. Do Polski przesylka powinna byc tansza.

 

Jak rozumiem, że to jest cena z przesyłką, więc na Polskie wyjdzie około 3180zł. Velodyne Eq-max12, o którym pisał Stivi jest o 600zł droższy.

Jeśli jednak weźmiemy do porównania Rela o jak najbardziej zbliżonych parametrach, czyli model S5 to jego koszt wynosi 7900zł, przepaść cenowa, a jak pisze Hifibloke ten BK i tak lepiej wypada w kinie.

 

Rel od pewnego czasu jawi mi się trochę na dziwną firmę, tak w sumie to nie wiadomo do czego te suby mają być.

Z moich krótkich doświadczeń z tą firmą i tego co się da wyczytać na forum, te suby średnio nadają się do kina, nie są za bardzo spektakularne, a w każdym razie w tej cenie można dużo lepiej, co potwierdził sa Hifibloke, sub BK Monolith plus o połowę tańszy daje lepszy efekt.

Można niby uzupełniać nimi bas w stereo, tylko, że do tego w większości przypadków wystarczą suby typu T5, T9, ewentualnie ktoś może się szarpnąć na S2, jednak po co komu kobyła R-528 czy nowszy S5 do muzyki ?

W kinie z kolei szału nie robi, za te pieniądze można lepiej, może nawet lepiej i taniej.

 

Oczywiście to moja prywatna opinia, ktoś może mieć inną.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wtedy rzucilem na ta wersje Rela special edition i zaplacilem 8500zl Dobrze, ze nie kupilem G1 ojj to bym stracil.

fakt do muzyki lepszego suba nie slyszalem to jest jak glosnik z jakiejs hi endowej kolumny stereo. Budowa drivera pierwsza klasa guma i ta carbonowa plecionka jest super twarda. ( parametrow samego glosnika nie znalazlem) Niestety w kinie w "moim" pomieszczeniu duzo mi brakowalo... bas tak jakby byl za szybki nie bylo tego niskiego jeb... tego pomruku.

Zobaczcie sobie na tube filmik rela jak wzmacniaja kilka kanalow kilkoma subami:) jak policzyc to za taka kase kupi jakies monstrum a nie rela...

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Stivi weź ty się ogarnij, przecież na stronie pisze wyraźnie, moc 500W RMS, zejście -3dB: 20Hz / In Room at 15Hz.

Poza tym zejście z głośnika 12" może być 25Hz i może być 13Hz, pytanie tylko jeszcze z jakim spadkiem te dane podaje producent. W moim Velodyne było napisane 22-120Hz +/- 3 db oraz maksymalne zejście 13Hz, i co powiesz na to ? Jak ktoś się uprze to może podać 22Hz, a może 13Hz, a jeszcze ktoś inny poda bez spadku i wyjdzie 25Hz.

 

Kolejna sprawa to usytuowanie suba. Niskie czestotliwości poniżej 80Hz są praktycznie nie do zlokalizowania, więc nie będziesz wiedział czy ten sub stoi z przodu między głośnikami czy obok kanapy. Najważniejsze, aby wybrać miejsce gdzie daje najlepszy bas, czyli najmocniejszy i najmniej wzbudzający się, tzn. jak najbardziej punktowy i dokładny.

Masz w tej chwili jakiś subwoofer w domu ?

 

Widzę, że sam sub 550x5,2zł wychodzi 2860zł.

Hifibloke ile ten sub wyszedł cię całościowo, tzn z przesyłką ?

 

Ja mam sie ogarnąć??? To ty sie ogarnij człowieku !!! Przecież pisałem ze patrzyłem tylko na zastosowany glosnik. Czytać ktoś tu nie umie. A co do Bk patrzyłem nie dawno na ich suby i wpadł mi jeden w oko ale jest to obudowa zamknięta wiec nie wiem czy taki do kina sie nadaje bo do muzyki jak najbardziej

 

A co pytania to mam suba jak widać na foto czyli jest nim Klipsch R-12SW

post-25069-0-51500900-1470060762_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem ze patrzyłem tylko na zastosowany glosnik. Czytać ktoś tu nie umie.

 

Sam przetwornik o wszystkim nie mówi, na tym samym głośniku można różne suby zbudować, dlatego zawsze należy patrzeć na parametry końcowego produktu, w tym przypadku gotowego suba.

Wsadzisz glośnik w większą obudowę i już masz inne zejście na basie, albo inaczej zestroisz port bas reflexu.

 

Masz suba, więc powiedz mi, czy słyszysz z którego miejsca wydobywa się jego bas ? Jak go przesuniesz całkiem w bok czy obok kanapy to słyszysz właśnie tutaj bas ?

Generalnie słyszysz, że bas wydobywa się właśnie z suba ?

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Jasne ze słyszę nie ważne gdzie go postawie to i tak go zlokalizuje a tymbardziej jak stoi w narożniku w tedy jest dodatkowe wzmocnienie +9 db tak jak mój teraz stoi to jest niby +6db dodam ze ja nie mam ampla z auto kalibracja jade bezpośrednio z BD do va8es poprzez wyjście 5.1 i z tamtąd na suba dlatego założyłem nowy temat w dziale kino domowe

Edytowane przez Stivi89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to ciekawe, jeśli masz suba odciętego od góry na 80Hz to teoretycznie nie powinieneś lokalizować źródła basu. Owszem są czasami takie miejsca, że jak tam postawisz to słyszysz, że bas gdzieś z tej strony dochodzi, ale żeby w każdym miejscu gdzie go nie postawisz to tam lokalizujesz to dziwne.

 

Czy Ty przypadkiem nie kupowałeś dwóch subów ? Coś mi tak świta, bo na zdjęciu masz jeden.

Z tego co pisałeś, jeśli dobrze pamiętam, to ten sub za mały i chcesz na 15" wymienić tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 15" z portem to bedzie krowa i w tym miescu co jest klipsch moze troche zawadzac. Svs 13 Ultra ma glosnik 13.5 cala a buda jest jeszcze wieksza jak monolith no i cena €2k.

Stivi jezeli masz na mysli xxls400 (ten ma box zamkniety) oczywiscie tez sie nadaje do kina, ale nie bedzie takiego dolu co ma box z portem.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Hmmm, to ciekawe, jeśli masz suba odciętego od góry na 80Hz to teoretycznie nie powinieneś lokalizować źródła basu. Owszem są czasami takie miejsca, że jak tam postawisz to słyszysz, że bas gdzieś z tej strony dochodzi, ale żeby w każdym miejscu gdzie go nie postawisz to tam lokalizujesz to dziwne.

 

Czy Ty przypadkiem nie kupowałeś dwóch subów ? Coś mi tak świta, bo na zdjęciu masz jeden.

Z tego co pisałeś, jeśli dobrze pamiętam, to ten sub za mały i chcesz na 15" wymienić tak ?

 

 

Tak to ja pisałem. Suba mam odcietego trochę niżej powiedzmy 65-70hz z tylu na panelu od suba potencjometr na godzinie 9 według zegara. Miałem dwa suby i cztery dopiero przy czterech nie mogłem ich za diabła zlokalizować ale to przerost treści nad forma sprzedałem trzy zostawiając sobie jednego i zbierając kase na nowe zabaweczki. Ale tak myśle tak samo ja hifibloke ze zmiana na 15 cali może nic nie zmienić z tym ze bedzie na pewno niżej schodził no i bedzie mocniejszy. Czy skrzynia bedzie 40/40/40 czy 60/60/60 to mi to nie przeszkadza jestem sam tylko byle otrzymać zamierzony efekt... Dlatego szukam i błądzę i juz sam nie wiem co wybrać, czy kupić nowy ampl plus kolumny czy tylko suba wymienić na lepszego ??? Głowa aż boli od tego ciągłego myślenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

W tych R-12SW kabel uderzał o kosz głośnika i podczas pracy wprowadzał w drgania po koszu stąd był ten problem musiałem je rozkręcić i przymocować owy kabel do obudowy i potem już było oki. Dywan mam 1,8x2,4 do tego narożnik 2,7x2,3 kwiatów sztuk 5 komode 160x80x40 stolik pod sprzet widoczny na foto 140x50x40 i regał na szkło 60x198x40, ściany są owszem gołe tz tapeta jest i firany wysokie na 2,4 i długie na cała ściane czyli 6 metrów. Robiłem cos takiego że wziąłem materac z łóżka w sypialni 140x210 i było dużo lepiej rzekłbym że o wiele lepiej ale i tak suba mogłem zlokalizować. Dobra może nie będę tutaj zaśmiecał bo to klub o subach marki BK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych R-12SW kabel uderzał o kosz głośnika i podczas pracy wprowadzał w drgania po koszu stąd był ten problem musiałem je rozkręcić i przymocować owy kabel do obudowy i potem już było oki. Dywan mam 1,8x2,4 do tego narożnik 2,7x2,3 kwiatów sztuk 5 komode 160x80x40 stolik pod sprzet widoczny na foto 140x50x40 i regał na szkło 60x198x40, ściany są owszem gołe tz tapeta jest i firany wysokie na 2,4 i długie na cała ściane czyli 6 metrów. Robiłem cos takiego że wziąłem materac z łóżka w sypialni 140x210 i było dużo lepiej rzekłbym że o wiele lepiej ale i tak suba mogłem zlokalizować. Dobra może nie będę tutaj zaśmiecał bo to klub o subach marki BK

Przesuń subwoofer na środek przed szafkę ta ze sprzętem i sprawdź czy będziesz słyszał z jakiego sub gra miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Wlasnie na ten pomysł nie wpadłem póki ty go nie zaproponowałeś. Jestem juz po sprawdzeniu zeczywiscie trudno było go zlokalizować czy znajduje sie z boku czy z tylu całkiem inaczej tez pracował lepiej , grało to o niebo lepiej jak do tychczas dzięki za podsuniecie pomysłu tylko ze nie dawno kupiłem wlasnie owy stolik pod sprzęt i nie bede go teraz wywalal szkoda 150€ :( musi zostać tak jak jest :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzisz.... zawsze mowie trzeba szukac miejsca gdzie najlepiej nam zagra, stawianie tam gdzie pasuje bardzo rzadko sie sprawdza.

A ja za jakes dwa tygodnie zamawiam nastepnego mono+ calkowicie w ciemno w tym sesie, ze nie wiem jaki otrzymam efekt (dual sub) w swoim pokoju.

Jezeli nie bedzie dla mnie zadowalajacy to byc moze sprzedam.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Mógłbyś cos skrobnąć na temat tego monolita+??? Sam jestem zainteresowany ale to pod znakiem zapytania bo ja bym brał z frontalnym portem i głośnikiem no i w innym kolorze napewno nie czarnym albo wiśnia albo taki by pasował pod kolumny... Tylko cena to 600 plus 72 wysyłka to daje jakies 3,5 tys czy w tej cenie bedzie cos lepszego hmm raczej watpię :(

 

A co do umiejscowienia tylko tam nie sprawdzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci przejrzec troche fora

https://www.avforums.com/forums/subwoofers.127/

 

nawet jesli nie operujesz angielskim to google mysle na tyle tlumaczy zeby ogarnac sens postow.

Tam jest bardzo duzo uzytkownikow obecnych i bylych subow marki bk. Moge potwierdzic, ze opisy, ktore tam znalazlem calkowicie sie pokrywaja.

Ja przed xxls400 i R528se mialem pare innych subow do 200W i powiem, ze to byly pierdziawki nie suby. A potem takie cos laduje na allegro z opisami potwor, potega mocy itp. brednie......

Wisnia i gloss fakt kosztuja troche wiecej, ale wysylka powinna byc tansza ?? zawsze mozna do nich napisac o jakis rabat na deliverke.

Po mono+ wyrazny przeskok to np. svs pb 13ultra. ten jest lepszy nawet od dwoch mono+ ;) mi jednak chodzi o rowniejsze rozlozenie basu wiec ide w dual bk.

Co do FF lub DF to nie wplywa to na osiagi tego suba.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade kablem typu chinch, pokretlo od crossover na LFE czyli max. na ampli 80Hz choc u mnie fronty i centralka maja potencjal to na 60Hz chyba lepiej i volume na subie tak godz.10 to juz trzesie sofa :) Filmy w zaleznosci od nagrania miedzy -22db do -10db glosniej to po calym seansie krew z uszu by poszla, zakres ampli yamahy jest do +16db blokade mam wlaczona na 0.0db

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jednak trzeba byc tez fer i zaznaczyc, ze bk monolith to konstrukcja z bass reflex wielka skrzynia 95litra a rel np seria 5 jest z membrana bierna tz. pol otwarta co ma niby laczyc zalety konstrukcji otwartej i zamknietej.

Predzej dla porownania bym postawil obok xxls400 ten naprawde wiele nie odstawal od serii 5 a za kase rela mozna bylo kupic smialo dwie sztuki i jeszcze by zostala reszta :) Tak czy siak jesli chodzi "wylacznie o kino LFE" to wyleczylem sie z rela na dobre.

 

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wielkość skrzyni robi tu swoje. W kwestii basu ma to duże znaczenie. Z drugiej strony tej wielkości sub to raczej już dla kogoś kto ma dedykowany pomieszczenie pod kino domowe. Nie wyobrażam go sobie w klitce w bloku. Co do cen to na szczęście można go kupić bezpośrednio u producenta, bo jakby się zaczęła szersza dystrybucja to ceny by od razu skoczyły.

 

Jakbym teraz wracał do kina domowego to pewnie też by się skończyło na BK.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam go sobie w klitce w bloku.

 

Fakt ja mam dedykowane, ale wyobraz sobie ostatnio widzialem dwa suby na 14" (troche wieksze jak ten bk monolith) i to wlasnie w bloku.....jak pier... to az mnie wcislo w fotel :) zazdraszczam sasiadom jak leci filmik to maja full wypas audio.

Edytowane przez hifibloke

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie domyślam się że ta firma jest niedostępna w PL ?

 

To jest firma Angielska i suby tez sa tam budowane. Sprzedaje to bezposrednio producent ,wiec w sklepach tego nie zobaczysz....jedynie co to na ebay.

Ewentualnie nastepna bardzo dobra opcja choc troche drozej to cos z SVS. Swojego czasu bylo cos w sklepach internetowych w PL, ale teraz chyba juz nie ma.

Klipscha mozna bez wiekszego problemu odsluchac w salonach audio w Polsce. Ceny tez sa przystepne za 112sw czy 115sw. Widzialem z bliska dobrze wyglada. Nastepny raz juz ogarne czas to sobie odslucham.

Jak widzisz opcji tych tanszych cos sie znajdzie to tak zeby nie bylo, ze naganiam czy cos wciskam, bo nikt mi za to nie placi hehe na tym forum mozna pisac o roznych subach

baaa nawet sitek ze swoim t7 moze wpasc powalczyc ja sie nie obraze :)

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banan na twarzy :) kurs funta dalej leci w dol .... Kupilem mono+ 14/07/2016 za £612,94 liczac po kursie srednim z tego dnia to 3215zl a liczac po kursie srednim dzisiejszym to 2934zl :)) niby niewiele jednak prawie trzy stowy piechota nie chodzi.

Jak nic mi nie wyskoczy to drugiego chce zamowic za tydzien.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.