Skocz do zawartości
IGNORED

Klub BK subwoofer


hifibloke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Co taka cisza w klubie BK ? ?

Mam aktualnie Velodyne EQ-MAX10 i chyba w ciemno wymienię go na coś od BK. Zastanawiam się tylko czy XXLS400 będzie mocniejszy od tego Velodyne również w kinie ? Przy muzyce pewnie jako konstrukcja zamknięta będzie się lepiej spisywał, ale czy wygra w kinie z otwartym, słabszym i mniejszym Velodyne ? Jak obstawiacie ? 

Bo jednak Monolith+ to krowa i nie wiem czy chce aż tak przeginać z zastawianiem pokoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 hours ago, Bigos92 said:

To jak ? Ktoś jest w stanie się wypowiedzieć na temat mocy przy filmach o XXLS400 vs Velodyne EQ-MAX 10

 xxls400 to 12" przetwornik w obudowie zamknietej  a eq-max 10 to 10" w obudowie otwartej z portem bass-reflex u dolu.  Jesli zalezy Ci na mocy to przy tanszych subach zawsze lepiej jest wybrac konstrukcje otwarta. 

xxls400 jest szybki i bardziej punktowy jak sub z portem, moim zdaniem mocy do kina tez ma pod dostatkiem....

Jesli zalezy Ci na subie z portem, polecam mono bez plusa, ktory jest prawie w tej samej cenie co xxls400.  Moca RMS sie nie sugeruj gdyz w slepych testach przy normalnych odsluchach oba graly tak samo....choc byly opinie, ze mono schodzi ciut nizej jak mono+  

Velo to znana marka i produkcja masowa,  BK to manufaktura ?

Osobiscie mialem kiedys xxls i rel gdzie cenowo byla przepasc... jakosciowo juz nie. 

 

Pzdr

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hifibloke miałeś może okazję posłuchać SVS PB-2000 żeby móc go porównać do swojego Monilotha+ ? 

Jakość wykonania i waga wydaje się na + dla BK, ale ciekawe jak to w odsłuchu się przekłada. Pytam, bo mam możliwość zakupienia PB-2000 za 2500 zł i stawiam to jako konkurencja dla tego Monolitha+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB-2000 i mono+  mozna powiedziec to suby z tej samej półki.....

glowne roznice to svs ma class D amp, bk AB 

Bk mozna miec w roznych fornirach oraz z przetwornikiem na froncie lub spodzie suba.

PB 2000 nie mialem okazji posluchac jedynie czytalem opinie ludzi z forum "avforums" ktorzy mieli takie suby. Napewno nie zawahalbym sie go kupic. 

Ja mam  BK z przetwornikiem u dolu.... taki chcialem, nie wplywa to na wydajnosc suba a chroni przed przypadkowym uszkodzeniem membrany. Kwestia gustu ?

Dzis gdybym mial zmieniac suby mono+ to bralbym pb-4000 

 

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to ustawiłem jak jak mi się wizualnie zgadzało, ale później biegałem z nim po pokoju z ciekawości i się okazuje, że i tak lepszego miejsca nie ma jeśli chodzi o samo granie. Nie mówię, że jest idealnie, bo niestety najniżej schodzi na przedpokoju ?, ale z tego co mam do wyboru to i tak najlepiej gra tam, gdzie najlepiej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem velodyne eq-max 12 I przesiadłem się na dwa sb2000 svs. Jest to zupełnie inny bas, bardziej kontrolowany, precyzyjnie oddany,  bez przebasowienia, nie ciągnący się. Ponadto zastosowałem dwa suby zamiast jednego velo i odbiór oraz rozłożenie basu w pomieszczeniu nabrało nowego wymiaru.  

Ja przy velo miałem problem z jego mocą bo grał u mnie na vol 4 ze skali 0-80. Najprawdopodobniej miałem gdzieś negatywny mod pomieszczenia, który podbijał mi częstotliwości 30 i 65hz a kalibracja obcinała głosność aby to zniwelować. Przy dwóch subach ten problem nie występują, oba pracują na ok 30% i basu mam poddostatkim..:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Miałem velodyne eq-max 12 I przesiadłem się na dwa sb2000 svs. Jest to zupełnie inny bas, bardziej kontrolowany, precyzyjnie oddany,  bez przebasowienia, nie ciągnący się. Ponadto zastosowałem dwa suby zamiast jednego velo i odbiór oraz rozłożenie basu w pomieszczeniu nabrało nowego wymiaru.  
Ja przy velo miałem problem z jego mocą bo grał u mnie na vol 4 ze skali 0-80. Najprawdopodobniej miałem gdzieś negatywny mod pomieszczenia, który podbijał mi częstotliwości 30 i 65hz a kalibracja obcinała głosność aby to zniwelować. Przy dwóch subach ten problem nie występują, oba pracują na ok 30% i basu mam poddostatkim..:-)
Wybieram się w odwiedziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

 

9 godzin temu, tede80 napisał:

Czemu sprzedajesz? ? Opisz wrażenia z dwoma monolithami vs jeden, może bym dokupił drugi ?

Kto raz w kinie odpalił dual sub do jednego juz nie wraca ?

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem do bk prośbę o wycenę i dostałem pytanie :

 

Hello Danit

Many thanks for your valued enquiry. Before I send the quote for the order could you let me know if the Anti-Mode the Cinema or the SII version?

Also, are the two subwoofers for a stereo left and right pair or for a twin mono setup

Regards

Tom

Jest lewy i prawy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hifibloke zdradzisz co masz zamiar kupić lub co już kupiłeś w zastępstwie 2xmonolith+? :) Jak jest z konfiguracją dwóch subwooferów, jest dużo problemów? Jednego ustawiłem w prawie optymalnym miejscu w pomieszczeniu wspomagając się decybelomierzem, Spectroid oraz czołganiem się po salonie, jak to się ma do konfiguracji z dwoma subami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 
Kto raz w kinie odpalił dual sub do jednego juz nie wraca
Otóż, ja wróciłem.
Złożyłem do bk prośbę o wycenę i dostałem pytanie :
 
Hello Danit
Many thanks for your valued enquiry. Before I send the quote for the order could you let me know if the Anti-Mode the Cinema or the SII version?
Also, are the two subwoofers for a stereo left and right pair or for a twin mono setup
Regards
Tom
Jest lewy i prawy? 
Heheeh.
Nie wiesz,.co odpowiedzieć..

Bk, można podpiąć do wyjścia głośnikowego, wtedy masz lewy i prawy, tak jak lewy i prawy kanał front.

Lub do wyjścia "subwoofer" w aplitunerze, gdzie są na 99% dwa wyjścia mono.
hifibloke zdradzisz co masz zamiar kupić lub co już kupiłeś w zastępstwie 2xmonolith+? :) Jak jest z konfiguracją dwóch subwooferów, jest dużo problemów? Jednego ustawiłem w prawie optymalnym miejscu w pomieszczeniu wspomagając się decybelomierzem, Spectroid oraz czołganiem się po salonie, jak to się ma do konfiguracji z dwoma subami?
Z dwoma jest łatwiej. Przeważnie ustawia się je symetrycznie, w wybranej konfiguracji.
Najbardziej popularne jest dwa na froncie, ale są inne opcje. Tył, boki, przód i tył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.