Jump to content
hifibloke

Klub BK subwoofer

Recommended Posts

Co taka cisza w klubie BK ? 🙂

Mam aktualnie Velodyne EQ-MAX10 i chyba w ciemno wymienię go na coś od BK. Zastanawiam się tylko czy XXLS400 będzie mocniejszy od tego Velodyne również w kinie ? Przy muzyce pewnie jako konstrukcja zamknięta będzie się lepiej spisywał, ale czy wygra w kinie z otwartym, słabszym i mniejszym Velodyne ? Jak obstawiacie ? 

Bo jednak Monolith+ to krowa i nie wiem czy chce aż tak przeginać z zastawianiem pokoju. 

U mnie jeden gra a drugi służy jako stolik ade3558bafcd9e7ad41c7df8abc41f13.jpg

Video;TV LG79",Epson eh-tw7300, adeo130" Audio;CD, BD, AVR, PM, MM; Marantz.

Kolumny; Wharfedale Diamond 10.

Ale to jest Monolith+ tak ? Mam rozumieć, że chcesz go sprzedać ? 😁

To jak ? Ktoś jest w stanie się wypowiedzieć na temat mocy przy filmach o XXLS400 vs Velodyne EQ-MAX 10 ? 

8 hours ago, Bigos92 said:

To jak ? Ktoś jest w stanie się wypowiedzieć na temat mocy przy filmach o XXLS400 vs Velodyne EQ-MAX 10

xxls400 to 12" przetwornik w obudowie zamknietej  a eq-max 10 to 10" w obudowie otwartej z portem bass-reflex u dolu.  Jesli zalezy Ci na mocy to przy tanszych subach zawsze lepiej jest wybrac konstrukcje otwarta. 

xxls400 jest szybki i bardziej punktowy jak sub z portem, moim zdaniem mocy do kina tez ma pod dostatkiem....

Jesli zalezy Ci na subie z portem, polecam mono bez plusa, ktory jest prawie w tej samej cenie co xxls400.  Moca RMS sie nie sugeruj gdyz w slepych testach przy normalnych odsluchach oba graly tak samo....choc byly opinie, ze mono schodzi ciut nizej jak mono+  

Velo to znana marka i produkcja masowa,  BK to manufaktura 🙂

Osobiscie mialem kiedys xxls i rel gdzie cenowo byla przepasc... jakosciowo juz nie. 

Pzdr

Ten post wyraza moja opinie w dniu dzisiejszym i nie moze on sluzyc przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani kazdym innym nastepujacym po tym terminie.

Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

@hifibloke miałeś może okazję posłuchać SVS PB-2000 żeby móc go porównać do swojego Monilotha+ ? 

Jakość wykonania i waga wydaje się na + dla BK, ale ciekawe jak to w odsłuchu się przekłada. Pytam, bo mam możliwość zakupienia PB-2000 za 2500 zł i stawiam to jako konkurencja dla tego Monolitha+ 😉

PB-2000 i mono+  mozna powiedziec to suby z tej samej półki.....

glowne roznice to svs ma class D amp, bk AB 

Bk mozna miec w roznych fornirach oraz z przetwornikiem na froncie lub spodzie suba.

PB 2000 nie mialem okazji posluchac jedynie czytalem opinie ludzi z forum "avforums" ktorzy mieli takie suby. Napewno nie zawahalbym sie go kupic. 

Ja mam  BK z przetwornikiem u dolu.... taki chcialem, nie wplywa to na wydajnosc suba a chroni przed przypadkowym uszkodzeniem membrany. Kwestia gustu 😉

Dzis gdybym mial zmieniac suby mono+ to bralbym pb-4000 

Ten post wyraza moja opinie w dniu dzisiejszym i nie moze on sluzyc przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani kazdym innym nastepujacym po tym terminie.

Ale to jest Monolith+ tak ? Mam rozumieć, że chcesz go sprzedać ? 
Absolutnie, nie na sprzedaż

No nic. Wystawiłem mojego Velodyne EQ-MAX 10 na sprzedaż. Jeśli sprzedam zanim ktoś mi wykupi tego SVS, to kupię SVS, a jeśli nie zdążę to wezmę Monolith+ ale w wersji FF, bo FF jestem w stanie zmieścić na mojej ścianie, a DF nie. 

Tak zapytam...sub jakos ustawiasz poprzez odsluchy czy pakujesz tam gdzie wejdzie ??

Pierwsze co to ustawiłem jak jak mi się wizualnie zgadzało, ale później biegałem z nim po pokoju z ciekawości i się okazuje, że i tak lepszego miejsca nie ma jeśli chodzi o samo granie. Nie mówię, że jest idealnie, bo niestety najniżej schodzi na przedpokoju 😂, ale z tego co mam do wyboru to i tak najlepiej gra tam, gdzie najlepiej wygląda.

Miałem velodyne eq-max 12 I przesiadłem się na dwa sb2000 svs. Jest to zupełnie inny bas, bardziej kontrolowany, precyzyjnie oddany,  bez przebasowienia, nie ciągnący się. Ponadto zastosowałem dwa suby zamiast jednego velo i odbiór oraz rozłożenie basu w pomieszczeniu nabrało nowego wymiaru.  

Ja przy velo miałem problem z jego mocą bo grał u mnie na vol 4 ze skali 0-80. Najprawdopodobniej miałem gdzieś negatywny mod pomieszczenia, który podbijał mi częstotliwości 30 i 65hz a kalibracja obcinała głosność aby to zniwelować. Przy dwóch subach ten problem nie występują, oba pracują na ok 30% i basu mam poddostatkim..:-)

• Like 3

Bipo

Svs robi dobre suby w przystępnej cenie sam będę takie robił ale z membraną bierną😀 do tego wzm.z dsp i jazda.

20190227_111346-1.thumb.jpg.c5c76c4dfe63b450db33e68301f779c7.jpg

Bipo dokladnie tak.... z jednym subem czesto sa problemy z odpowiednim ustawieniem. 

Dwa suby rozwiazuja ten problem.

Fajny material na temat dual subs...  ( w j. ang ) 

Miałem velodyne eq-max 12 I przesiadłem się na dwa sb2000 svs. Jest to zupełnie inny bas, bardziej kontrolowany, precyzyjnie oddany,  bez przebasowienia, nie ciągnący się. Ponadto zastosowałem dwa suby zamiast jednego velo i odbiór oraz rozłożenie basu w pomieszczeniu nabrało nowego wymiaru.  
Ja przy velo miałem problem z jego mocą bo grał u mnie na vol 4 ze skali 0-80. Najprawdopodobniej miałem gdzieś negatywny mod pomieszczenia, który podbijał mi częstotliwości 30 i 65hz a kalibracja obcinała głosność aby to zniwelować. Przy dwóch subach ten problem nie występują, oba pracują na ok 30% i basu mam poddostatkim..:-)
Wybieram się w odwiedziny

Kluby 2.0

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.