Skocz do zawartości
IGNORED

Klub BK subwoofer


hifibloke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A czy lepszą opcja byłoby dokupić amplituner i podłączyć go do wzmacniacza (wzmacniacz oczywiście będzie zasilal fronty cerwin Vega xls215) wtedy z amplitunera rca do subwoferow? W przyszłości mam zamiar rozbudować system do kina domowego

 

Jesli chodzi o same kino.

Tu nie ma lepszej czy gorszej opcji. Oba "podlaczenia" moga pracowac jednoczesnie tak jak w REL. Musisz sam wybrac co Ci bedzie lepiej pasowalo tzn. albo podlaczenie suba przez speakon pod zaciski glosnikowe (np. do wzmacniacza czy koncowki) a kablem rca do amli pod sub out i ustawienie w ampli frontow na Large albo sam kabel rca i fronty na Small.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oba połączenia naraz. Choć teraz tego przez speakon już raczej nie używam, bo zmieniłem trochę system.

Ale dają fajna możliwość szybkiego podkręcania basu, niezależnie o ustawień systemu do kina i nie zależnie czy jest kanał lfe czy nie.

Poprostu "bas od zaraz" i w takiej ilości i z takim odcięciem jakie chcesz. (Osobna regulacja głośności i odcięcia).

Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak?

Świetnie

 

Baaa... bosko :)

 

Teraz to gra uzyskalem to co chcialem czyli rownomierne wypelnienie pokoju basem. Dodatkowo jest kapkie glosniej. Ktos mi kiedys polecal do foteli bass shaker... nie trzeba teraz fotele przy tych niskich LFE same drza.

Dla mnie efekt z dual sub to tak jakbym dostawil druga kolumne. Teraz nie ma juz powrotu do jednego suba nawet lepszego .... jak juz to dwa :)

W nastepny miesiac pewnie dojdzie mi nowy projek wtedy bede walkowac na nowo cala swoja ulubiona blu-ray filmoteke.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy wiecie że ten sub ma podwójna membranę.

Ta druga w dużej części odpowiada za wysokie tony (jak na subwoofer). Do tych 120hz to całkiem sporo dźwięku potrafi odtworzyć, ale tylko jak podłączysz go w hi-level.

Fajnie rozszerza przednie kolumny, szkoda że nie mogę ich postawić symetrycznie.

Aktualnie lewy mam przy kolumnie a prawy bliżej środka.

Jak słucham płyty CD stereo w auro3d i mam piorun w lewej to słyszę go i w kolumnie i w subie, nawet te wysokie tony pioruna.

Jak w prawej to piorun przechodzi z przodu do środka i do tyłu.

Wszystko z płyty CD.

Chciałbym lewy mieć też na środku pokoju po lewej. Symetrycznie do prawego. Niestety musiał bym sofę drugą wyrzucić.

Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaa... bosko :)

 

Teraz to gra uzyskalem to co chcialem czyli rownomierne wypelnienie pokoju basem. Dodatkowo jest kapkie glosniej. Ktos mi kiedys polecal do foteli bass shaker... nie trzeba teraz fotele przy tych niskich LFE same drza.

Dla mnie efekt z dual sub to tak jakbym dostawil druga kolumne. Teraz nie ma juz powrotu do jednego suba nawet lepszego .... jak juz to dwa :)

W nastepny miesiac pewnie dojdzie mi nowy projek wtedy bede walkowac na nowo cala swoja ulubiona blu-ray filmoteke.

 

Ty masz zdaje się wersję z głośnikiem w podłogę, takie suby zdecydowanie mocniej nią trzęsą, na dodatek masz blisko foteli, na których siedzisz. Całkiem możliwe, że efekt fizycznie odczuwany jest fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam iz oba suby mam na granicie, bez nich tzn. na wykladzinie bass wydaje mi sie tak jakby przepuszczony przez jakis filtr. Ciezko tak opisac... moze wykladzina tlumi ten wylot z portu br, poprostu mi to gra lepiej na kamieniu.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam Serdecznie

 

Za jakiś czas przymierzam się do kupna suba do muzyki , ale tez nie tylko - w 20 % do filmów tez bym chciał go wykorzystac pomyslałem o XXLS400 . moje pomieszczenie to poddasze ze spadami ok 20-25 m2 . proszę mi doradzić czy do muzyki ten sub się nada ? może mniejszy ? XLS200? zupełnie nie mam doświadczenia . sam posiadam tylko zestaw stereo i chodzi mi o system 2.1 który by wzbogacił nizsze rejestry a w przyszłości dobrze pasował do systemu 5.1 lub 7.1 ale to przyszłościowo , kiedy bym zakupił taki amplifier .

kiedyś zastanawiałem się nad REL T5

 

Prosze o pomoc

 

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpusc sobie rele serii T szkoda kasy... mialem kiedys r528 special edition ten do muzy byl super a do kina dla mnie byl wrecz zly... za szybki za twardy i za slaby.

Lepszym rozwiazaniem jezeli masz miejsce jest kupic 2x xls200 lub 2x xxls400.

 

 

 

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.