Skocz do zawartości
IGNORED

Klub BK subwoofer


hifibloke

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Subwoofer "BK Electronics P12-300SB-FF Satin Black" dojechał, w sumie od zamówienia do otrzymania przesyłki trwało to 10 dni w tym sama wysyłka 5 dni (zaliczając weekend i święto) więc dość szybko. Zapakowany super solidnie, we wszystkich foliach, piankach i styropianach, pachnący nowością :) Obejrzałem go dokładnie i mimo że na aukcji był opisany "Grade B might have a small mark which will not spoil the look of the cabinet" to nie dostrzegłem niczego na obudowie, na upartego można by uznać za tę "wadę" takie mikro wgłębienie (1x1x0.5mm) w lakierze, ale to bardzo się doszukując czegoś (żeby zobaczyć w ogóle tę "wadę" trzeba ślęczeć z nosem przy obudowie i skanować ją centymetr po centymetrze). W zestawie dostałem kabel speakon do połączeń high level, RCA-RCA do low level, kolce (szkoda że nie ma jeszcze choćby najprostszych nóżek) i instrukcję oraz pancerne kartonowe pudło :)

 

Taka poglądowa fotka na szybko (USTAWIENIE BARDZO TYMCZASOWE :))

 

post-67353-0-50096200-1503035132_thumb.jpg

 

Po wyjęciu solidnego klocka (prawie 30kg które kurier wytargał po schodach na ostatnie piętro kamienicy) pierwsze wrażenie było takie, że jest spory jak na mój pokój, poglądowo ma wielkość (nawet odrobinę więcej) dwóch postawionych obok siebie na styk podstawkowych kolumn Monitor Audio Bronze 2 które posiadam. Co do samego wyglądu i wykonania subwoofera to zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie - obudowa, głośnik jak i panel z pokrętłami widać po prostu, że są solidnie wykonane, tyle mogę powiedzieć "na oko". Satynowy czarny kolor również jest całkiem przyjemny, ma troszkę tendencję do "palcowania" ale łatwo to wyczyścić, więc wszystko jest estetycznie OK. Mały minus to maskownica - co prawda trzyma się solidnie, wygląda na to że dobrze będzie chronić głośnik bo materiał jest stosunkowo mocny i nie naciąga się za mocno, jednak sama maskownica nie przylega do obudowy i trochę odstaje (jakieś 1.5-2cm) więc czysto teoretycznie coś tam może wpaść. Samo jej wykonanie też moim zdaniem jest ciut gorsze od znakomitego wykonania samego suba - jest zrobiona z kawałka kwadratowej dość cienkiej płyty MDF z wyciętym okrągłym otworem w środku, na to mamy przypięty materiał, który od wewnętrznej strony jest przybity zszywkami z takera, spod których w paru miejscach wystają obręby nadmiarowego materiału. Tak czy owak jest to baaaardzo niewielki minus, na który pewnie mało kto zwróci uwagę.

 

Póki co podłączyłem dołączonym kablem RCA-RCA pod subwoofer pre-out w amplitunerze, odpaliłem na szybko kalibrację Audyssey w Marantzu (nie mam jeszcze podłączonych surroundów, może w ten weekend...) i kilka testowych fragmentów filmów. Okazało się, że chyba muszę powalczyć z ustawieniem suba w pokoju i kalibracją w amplitunerze, bo na razie jedyne co uzyskałem to fakt, że subwoofer się odzywa, ale o żadnym kopie mocy nie ma mowy - nie mówię, że będę chciał to osiągnąć żeby przestawiał mi szklanki w kuchni, ale chcę wiedzieć że zrobi swoją robotę kiedy będzie potrzeba :) Z tego względu wrażeń odsłuchowym nie mam jeszcze co opisywać, ale wszystko przede mną, oby tylko był czas na zabawę w ustawianie...

Edytowane przez zanskarix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pewien forumowicz też polecił mi tą markę i ze względu na budżet chyba się na niego zdecyduję. Najbardziej zależy mi na kinie więc idę w dual sub żeby wyrównać charakterystykę w pomieszczeniu. Co sądzicie o dual XLS200 w metrażu 8m2? Zrobi robotę po odpowiedniej kalibracji i ustawieniu fazowym tak aby zniwelować fale stojące?

Już się nie mogę doczekać kiedy uzbieram odpowiednią gotówkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich teraz po czytaniu o tych subwooferach, sam się nakręciłem żeby kupić 2 Monolith Plus i wymienić swojego Velodyne oraz Polka audio na nie. Trochę boje się ich wysokości, co prawda mam własny pokój kinowy :D. Zastanawiam się czy nie kupić jednego DF i jednego FF i czy by to wspólnie grało ?

RAF777 a jak podłączyłeś u siebie 4 subwoofery ? Jak to jest możliwe, i jaki masz sprzęt co to napędza ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAF77 co do tych 4 subwooferów to masz je podłączone wszystkie 4 podczas seansu i ci działają ?

Ja nie jestem aż tak obeznanym we wszystkim, z tego co wiem to twój Marantz ma wyjście 2 RCA, czyli według tego co wiem to idzie podłączyć 2 subwoofery. Ale oczywiście mogę się mylić cały czas się uczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich teraz po czytaniu o tych subwooferach, sam się nakręciłem żeby kupić 2 Monolith Plus i wymienić swojego Velodyne oraz Polka audio na nie. Trochę boje się ich wysokości, co prawda mam własny pokój kinowy :D. Zastanawiam się czy nie kupić jednego DF i jednego FF i czy by to wspólnie grało ?

RAF777 a jak podłączyłeś u siebie 4 subwoofery ? Jak to jest możliwe, i jaki masz sprzęt co to napędza ?

Pozdrawiam.

 

Zastanawia mnie dlaczego chcialbys kupic jeden ff i jeden df ??

Teoretycznie to sa te same suby ta sama wydajnosc... jednak ja bym nie kombinowal i kupil dwa identyczne tzn. ff lub df.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie się zastanawiam tylko nad tym, czy takie rozwiązanie by miało sens jeden ff i df .

Mam swój subwoofer polk audio jest on z głośnikiem z przodu a wylot w dół i daje rade, a drugi jaki posiadam to velodyne zamknięty. Ogólnie słaby jest do polk audio, może przez to że polk to 10 a velodyne to 8.

A myślę nad taki i takim,żeby nie spaść piętro niżej w domu, hehe jak by kupić takie dwa DF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze opcje tego monoliha obok (bez plusa) to jest ta sama skrzynia gabarytowo.... moc 300W RMS czytalem na avforums ,ze przy normalnych odsluchach nie sposob odroznic tyc subow a teraz roznica cenowa jest dosc znaczna. Ten z + ma troche wiecej pary jak ktos chce mocno podkrecac i burzyc sciany za to ten drugi podobno ciut nizej schodzi czy slyszalnie tego nie wiem. Glosnik w karzdym razie tego z + to Lab12 jest na piance a ten drugi to zdaje sie peerles jest na gumie.

 

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie słaby jest do polk audio, może przez to że polk to 10 a velodyne to 8.

Pewnie jest to przyczyna, subów 8" nie kupuje się do kina ;)

 

Jeśli chodzi o suby z dwoma różnymi umiejscowieniami głośników to ja bym nie kombinował i wziął dwa identyczne. Teoretycznie powinny grać tak samo, ale dopóki nie postawisz u siebie obu i nie sprawdzisz to się nie dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go bo miałem zamiar sprzedać swojego polk audio, jak to wszyscy zachwalają velodyne. A że kosztował mnie tylko 100 funtów, to nie widziałem problemu zawsze można odsprzedać.

A jak wam się sprawują subwoofery od BK, teraz od czasu kiedy je kupiliście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje sprawuja sie wysmienicie :)

W sumie BK xxls 400 w obudowie zamknietej tez jest bardzo imponujacy... mialem go, potem wymienilem na rel r528se i przed kupnem monolith nawet bylem bliski znowu kupic xxls400 tym razem dwa :)

Bass tego suba jest solidny, miesisty nie taki suchy jak z rela.

Tak jak juz pisalem w innym temacie jezeli mialbym zmnieniac dzis BK to, tylko na svs ultra te nowe 16" (a propos to nie sa 16" glosniki) to sa o wiele mocniejsze i drozsze suby.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hifibloke, a jak mógłbyś porównać tego Rela do pojedyńczego Monolitha w kinie ?

 

Właśnie SVS 16" podobno nie ma 16" tylko jest mniejszy. Jest gdzieś filmik na internecie jak gość mierzy zarówno 13" i 16" SVS. Oba są mniejsze.

 

Trzeba zaczac od tego, ze to sa dwie rozne konstrukcje, wiec bass jest tez inny. Jednym sie podoba taki drugim taki itp. A kluczem do sukcesu i tak zawsze bedzie dobre pomieszczenie i ustawienie ...

Rel byl bardzo dobry, bardzo szybki, jednak jak dla mnie byl miejscami az za szybki :) i za suchy. Bardzo dobrze sprawdzal sie gdzie np. byly strzaly z ciezkich karabinow maszynowych, ale przy jakis wybuchach mi juz ten bas nie podchodzil. Dla mnie duzo ciekawiej wypadal xxls400 ( mialem je razem) w kinie gral mi lepiej choc to obudowa calkowicie zamknieta. W audio stereo oczywiscie rel wymiata.

Monolith ma port i duza skrzynie jest moc i potenga :) typowy taki kinowy bass. Mysle, ze w obudowie zamknietej trzeba czegos z podwojna wartoscia RMS zeby dorownac temu mono.

Edytowane przez hifibloke

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, a małe pytanko czy to są urządzenia do kalibracji subwooferów ?

Anti-Mode 8033 Cinema

Anti Mode 8033SII

Anti Mode Dual Core

 

Tak. Jednak jak czytalem na angielskim forum raz to pomaga wiecej raz mniej wszystko zalezy kto jaki ma sub, reszte sprzetu, pomieszczenie itd. Moim zdaniem prostym sposobem na niedostatki czy problemy z basem w kinie jest dodanie drugiego suba.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zaczac od tego, ze to sa dwie rozne konstrukcje, wiec bass jest tez inny. Jednym sie podoba taki drugim taki itp. A kluczem do sukcesu i tak zawsze bedzie dobre pomieszczenie i ustawienie ...

Rel byl bardzo dobry, bardzo szybki, jednak jak dla mnie byl miejscami az za szybki :) i za suchy. Bardzo dobrze sprawdzal sie gdzie np. byly strzaly z ciezkich karabinow maszynowych, ale przy jakis wybuchach mi juz ten bas nie podchodzil. Dla mnie duzo ciekawiej wypadal xxls400 ( mialem je razem) w kinie gral mi lepiej choc to obudowa calkowicie zamknieta. W audio stereo oczywiscie rel wymiata.

Monolith ma port i duza skrzynie jest moc i potenga :) typowy taki kinowy bass. Mysle, ze w obudowie zamknietej trzeba czegos z podwojna wartoscia RMS zeby dorownac temu mono.

 

Dzięki za opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, szukam suba do 20m2 i moją uwagę zwróciły dwa modele BK XLS200 i większy BK XXLS400. Powinien być uniwersalny ponieważ będzie służył i do filmów i do muzyki. Który byście polecili?

 

Jezeli roznica cenowa nie gra zajebiscie ogromnej roli to polecam xxls400

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem w zestawie kable bodajże Monacor (RCA-RCA i speakon), wyglądają dość solidnie, ale nie są to jakieś wyszukane kable, więc jak ktoś ma potrzebę kombinowana z przewodami i "słyszy kable" to pewnie będzie szukał czegoś innego. Osobiście mam tylko zamiar spróbować z kablem typu Y, bo ja jako profan do kabli niezbyt przywiązuję wagę, byle były odpowiednio grube, miedziane i na oko porządnie wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś próbował, zapewne tak, ja mam zamiar spróbować :) Nic złego mu się nie stanie z tego powodu, a jeśli się okaże, że jest lepiej przy takim podłączeniu to tak zostanie. Cudów żadnych się nie spodziewam, bardziej z ciekawości chcę to przetestować. Może jak ktoś jest taki wyczulony, że w ślepych testach słyszy różnice między kablami, to dla niego byłoby to istotne bardzo, ja po prostu chcę się przekonać czy przy tego typu podłączeniu będzie jakaś różnica w dynamice i szybkości wzbudzenia subwoofera (bo te rzeczy jestem w stanie zauważyć).

Edytowane przez zanskarix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sm1980

(Konto usunięte)

Z tego co widzę, to subwoofer posiada wejścia RCA L / R (lewy i prawy), a jeśli się połączy to kablem Y, to będzie po prostu głośniej.

 

Nie jestem posiadaczem subwoofera BK, ale zaciekawiła mnie ta marka. Mam 12 m2 pokoik i chciałem uzupełnić w podstawkach bas małym/tanim subwooferem, ale nawet najmniejszy model BK ma przetwornik 25 cm i jest całkiem spory :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.