Skocz do zawartości
IGNORED

Klub BK subwoofer


hifibloke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź.

Mam zamówionego na odsłuch tego velodyne ale ten BK+ jest też bardzo ciekawą propozycją.

Miałem wcześniej na testach Sumiko ale mi nie zagrał.(20m2).Boję się że to problemy z akustyką.Dlatego myślałem o czymś z automatyczną korekcją.

Widzę ze BK ma dużo ustawień i wziął bym tego z ff. Dało by radę to ustawić jakoś? (no tak na kolana i dawaj po podłodze ;)).Tylko co jak to nie zagra?

 

Kusi mnie jeszcze Svs Sb-4000 ale ta cena...(ale wygląd to cud, malina)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Daniyal9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu pomyslalbym nad dwoma subami... to na dzien dobry rozwiazuje duzo problemow zwiazanych z akustyka.

Ja osobiscie wolalbym wybrac np dwa svs pb2000 jak jeden pb4000 no chyba, ze dokupisz kiedys tam drugi.

Tak naprawde jezeli nie dociskasz suba z volume do referencji, to bk mono ten "bez plusa" jest rownie dobry a jeszcze tanszy. Duzo uzytkownikow z av forums nawet twierdzi, ze mono schodzi slyszalnie ciut ciut nizej. Sugerowanie sie wylacznie wartoscia RMS przy tych mono jest bledne.

XXLS400 w obudowie zamknietej tez jest swietny... inny smaczek basu....bedzie zdecydowanie lepszy do muzyki od suba z portem.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widzę ze BK ma dużo ustawień i wziął bym tego z ff. Dało by radę to ustawić jakoś? (no tak na kolana i dawaj po podłodze ;)).Tylko co jak to nie zagra?

 

 

Nie wiem gdzie ty widzisz duzo ustawien. Sa tylko standardowe pokretla glosnosc, odciecie i faza to samo co w kazdym innym subie.

 

Mam tez BK i jest to dla mnie jeden z najlepszych zakupow w mojej salce. Drugi sub (jamo sub 360) przy tym BK odzyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadowolonych jest więcej. Jak akurat w stereo sobie słucham od paru dni XXLS400-FF na kolcach SuperSpikes, na dotarciu, a już nabieram szacunku do jakości basu (kontrola, barwa i wypełnienie). Tylko ten dodany kabelek Neutrik to jakaś żyłkowa chudzina. Chyba warto zamienić, czy na rynku jest coś lepszego od MDRSUB Melodiki w podobnym budżecie? pozdrowienia G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Witam wszystkich. Rozważając cenę zastanawiam się nad BK do muzyki. Hifibloke poradził mi xxls400 z uwagi na zamkniętą obudowę tyle że zastanawiam się czy mono+ był by aż tak wolny . Mam miejsce nawet na 2 takowe i lubię czuć a nie nisko słuchać i dlatego takie rozważania. Jest też przystępny cenowo klipsch r112sw lub 115,Może ktoś porownywał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Właśnie też myślę pod tym kontem. Svs daje 60 dni na zwrot i pytania w stylu- 2 czy 1 lub pb1000 czy pb2000 masz z głowy. BK nie znam ale nie wątpię że są dobre tyle że to dalej kupno w "ciemno" . Nawet 2 klipsche można zorganizować i porównać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja z 2 subami jest dosyć ciekawa(dziękuję, policzę i pomyślę).

Zastanawiam się tylko, jak mi ten BK Mono. Plus nie podpasuje to czy będę mógł go zwrócić?.Zawsze to jakieś ryzyko jest. SVS jednak w Polsce ma dystrybutora.

 

Ze zwroceniem pewnie klolot (koszt wysylki itp).

Jezeli boisz sie BK to ja bym zrobil tak.

 

Na ebay.co.uk jest koles colosussbx co sprzedaje suby od BK, one chyba sa w drugim gatunku ale cena nizsza:

http://m.ebay.pl/sch/colosussxb/m.html?isRefine=true&_pgn=1&_nkw=sprzedawca%3Acolosussxb&_sasl=colosussxb

 

Mozesz kupic takiego suba, jak nie przypasuje to masz prawie pewnosc ze ze wzgledu na cene i latwy dostep sprzedasz tego suba na allegro w moment.

 

Pilnuje te suby od pol roku i powiem ci ze monolithy+ bardzo zadko sie zdazaja u tego kolesia raz byl bialy kolega z forum kupil i teraz jest czarny. Jak sie przeniose do innej salki to chyba tez dokupie drugiego monolitha :) Narazie jestem ograniczony tym ze na poddaszu (nad sypialniami) nie moge sobie pozwolic na zbyt wiele. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem u niego dwa czarne, jeden po drugim w odstępie tygodnia, może dwóch tygodni.

Ma cały czas w sprzedaży.

 

Ale widzę że jest inny sprzedawca bk_sales z jeszcze lepszą ceną.

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https://www.ebay.co.uk/ulk/itm/372197570501

Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pol roku czekalem i tylko bialy sie pojawil. Kurna faktycznie chyba czas aby kupic drugiego... albo poczekac moze cos nowego bedzie.

 

U mnie lipa bo nie mam paypal a jak przelalem kase z konta to nie dosc ze okradli mnie na wymianie waluty to jeszcze za przelew obciazyli mnie 120zl... pozdrowienia dl PKO SA - zlodzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego te Monolithy różnią się membrana?
Jak dlaczego?? przeciez widac, ze to dwa rozne glosniki i dwa rozne wzmacniacze... dlatego jeden jest mono a drugi mono+

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie ty widzisz duzo ustawien. Sa tylko standardowe pokretla glosnosc, odciecie i faza to samo co w kazdym innym subie.

 

Akurat faza w BK jest regulowana płynnie (mam XLS200), co nie jest wcale tak częste w subach w tym budżecie, a przydaje się jeśli np. chcemy wpiąć suba do systemu stereo gdzie zazwyczaj nie ma możliwości ustawienia opóźnień głośników jak w typowym ampli KD.

 

Mi brakuje za to wejścia trigger 12V, byla opcja zamówienia XLS200 w bkelec z dodanym switchem auto-on, ale na to się nie zdecydowałem.

 

Ogólnie również polecam BK, wg. mnie bardzo dobry stosunek wartości do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Panowie ale myśląc o dual jest trochę ciężkie patrząc na rozmiary mono + no i jakoś ciężko znaleźć w sieci parametry i pomiary w db. Trochę słaba opcja kupna w ciemno i sprzedaży w razie coś bo trzeba wtedy organizować porównanie do innych we własnych warunkach a to dodatkowe koszta

 

Mono + jedynie wchodzi w grę jak u mnie bo jeżeli miałbym brać zamknięty to wybrał bym svs sb12 nad. Moc podobna,sporo mniejszy a i można 2 testować do 60 dni gdzie xxls400 musisz kupić i bujać się jak nie podejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Akurat faza w BK jest regulowana płynnie (mam XLS200), co nie jest wcale tak częste w subach w tym budżecie, a przydaje się jeśli np. chcemy wpiąć suba do systemu stereo gdzie zazwyczaj nie ma możliwości ustawienia opóźnień głośników jak w typowym ampli KD.

 

 

Ja mam plynna faze nawet w moim subie od Jamo ktory wart jest ze 300zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. ..juz 2 lata temu czytałem test na stereolife...i mam ten sam dylemat.

Tak też myślę by wypożyczyć tego SVS PB2000...konstrukcyjnie podobny do BK Mono.+ i jak przypasi to oddać i wziąć BK,ale to i tak ryzyko. ..hmmm...

Za duży wybór teraz mamy Panowie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Gdzieś przeczytałem że bk mono+ to coś koło 90% tego co prezentuje pb2000 ale za mniejszą kasę. A jeżeli już to wypróbuj 2xpb1000 bo i tak pewnie z czasem zabierzesz ochoty na dual:) Z drugiej jednak strony 2xpb2000 to prawie 8k zł i wtedy to bk mono+ wypada korzystniej. Nie zapominając jeszcze o niemieckich cenach klipscha r112sw(500€ Plus ok 30-40 za przesyłkę) a r115sw-600€Plus przesyłka. Suby klipscha za oceanem są lubiane mimo tego że kosztują więcej niż w Europie i uznawane za najwydajniejsze. Całkiem się komplikuje sprawa:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckim HiFi forum tez większość pozytywnych opinii dla Svs jak dla Xtz 12.17.

Jest dylemat.

Na moich 20 metrach ciężko będzie z 2-ma ,chociaż chętnie tym przetestował.Te 2 SVS PB1000 całkiem, całkiem. ..

 

Edytowane przez Daniyal9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Hifibloke ma dwa na 17m to już nie wyczyn? Przemyślam i kalkuluje i napisałem do xtz co do wysyłki itp. Oczekiwanie ,cena i ta nieszczęsna opcja z ebajem z uszkodzonymi subami to jakiś żart. Czuje że odpuszczę BK i zostanę przy xtz 12.17 Plus jego opcje eq i możliwości regulacji portów też nie są bez znaczenia a niewielka głębokość przyda się przy dodaniu jeszcze jednego przy moich 20metrach. Możliwe że spróbuje pb1000 ale wątpię czy ma szansę j3zeli chodzi o wydajnosc(10" vs 12" , 300W vs 500W) a jeżeli znajdę chętnego do wypożyczenia mi klipscha nie omieszkam sprawdzić 2xr112sw bo 2x115 bedzie trochę za duzo:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa na 20m2.

One nie są uszkodzone, tylko mogą mieć kosmetyczne jakieś małe problemy ☺

Jeden mój miał małą ryskę na ściance z potencjometrami a drugi nie ma nic, szukałem dobrze.

 

Przychodzą normalnie fabrycznie zapakowane (bardzo solidnie zapakowane ).

Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy tam jest jakaś gwarancja wogóle. Ja akurat mieszkam w UK i wiem że można się dogadać z producentem w razie potrzeby naprawy. Nie trzeba całego suba wysyłać, tylko płytkę z elektroniką, no bo co innego się może zepsuć, przy tych klocach☺...

 

Ale przecież dałem link do innego sprzedawcy, do producenta i tam już w opisie jest "New" a cena jeszcze lepsza niż od tego, co ma z "wadą". I w opisie jest 2 lata gwarancji.

Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa no to wszystko się zgadza.

Cena za nowy mono + będzie wyższa.

 

A co do tamtego sprzedawcy.

Doczytałem.

Subwoofer jest nowy "jak pisałem fabrycznie zapakowany " i ma faktycznie 2 lata gwarancji.

"Grade B" znaczy, że kontrola jakości wykryła jakąś bardzo mała usterkę wizualna i nie jest już "Grade A" ale nie ma to wpływu na gwarancję itp.

Widać gościu ma znajomości w fabryce i bierze od nich takie suby i sprzedaje. Pewnie potwierdzenie zakupu z ebuy wystarczy do gwarancji. Tu nie Polska ☺.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Hmmm pewnie,może,powinno wystarczyć itp. Żadnych konkretów czy potwierdzonych reklamacji i dalej kupno w ciemno towaru za ok 2,5-3tys. Xtz daje 30 dni na wypróbowanie i pokrywasz koszty przesyłki,w tym wypadku z Niemiec gdzie jest najbliższy oddział. Dodaj do tego możliwości eq i opcje dobierania ustawienia i sprawa robi się bardziej prosta i na placu boju zostaje SVS i XTZ jak dla mnie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.