Skocz do zawartości
IGNORED

Cambridge Audio Azur 751R v2 czy Anthem MRX 310


catdragon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś mi pomoże rozwiązać dylemat czy Cambridge Audio Azur 751R v2 czy Anthem MRX 310.

Proszę o wypowiedzi osób zaznajomionych z tym sprzętem, który wybrać w zastępstwie do umierającej Yamahy DSP A5 ?

Cenowo sprzęt wygląda podobnie, z tym że znalazłem Cambridge Audio Azur 751R v2 za 3600zł za nowy , to chyba cena warta uwagi ?

Interesuje mnie przede wszystkim przyzwoite kino domowe i spokój na parę lat .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez catdragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To amplitunery o trochę innym brzmieniu, Anthem jest bardziej dociążony, większy nacisk kładzie na dobry niski bas. Cambridge Audio natomiast bardziej gra góra pasma, przedstawiając materiał bardzo analitycznie. Anthem poza tym ma świetny system kalibracji akustyki pomieszczenia.

 

Jesli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. W przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. U nas także otrzymasz taka cenę na 751R.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stereo używam audiolaba czy któryś z tych amplitunerow jest zbieżny z charakterem tego wzmacniacza , bo ten dzwięk mi odpowiada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź , już się tyle naczytałem o tym sprzęcie że głowa boli, cały czas pojawiają się nowe opcje , ponieważ nie jestem przywiązany do żadnej marki to w miarę wgryzania się w temat, rozwiązań jest coraz więcej a w dodatku widać z dnia na dzień że sprzęt tanieje, ciekawe kiedy ta tendencja dotrze do nas ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oprócz tego widzę że tematem pomocy w doborze sprzętu zajmuje się tylko branża , co jest dziwne na tylu użytkowników forum , że nikt prywatnie nie ma zdania o tym sprzęcie lub też nie potrafi podpowiedzieć w którym kierunku iść .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anthem 310 rozni sie ponoc podzespolami od serii 5 i 7.te dwa wyzsze roznia się tylko mocą wie seria 3 moze odbiegac dzwiekiem od nich . ogólnie zakup najniższego modelu moze być nie za dobr pomysłem. W koncu to wersja nisko budżetowa wiec wodotrysków bym się nie spodziewał. Nie sluchalem . To tylko moje przemyślenia. Musisz sam sprawdzic...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na stronie anthem jest tylko napisane że różnią się mocą oraz ilością kanałów i wejść HDMI tor audio jest ponoć taki sam i żaden z tych modeli nie ma wodotrysków .;) chodzi przecież tylko o przyzwoity dźwięk w kinie . Przez pryzmat supermarketowych amplitunerów w cenach od 700 do 3000zł to anthema trudno nazwać wersją nisko budżetową , wynikało by że każdy inny wzmacniacz av w podobnej cenie jest lepszy bo pochodzi ze środka oferty konkurencji a nie jak 310 ją otwiera, trzeba również pamiętać że jest to następna generacja amplitunerów tej firmy . Coraz bliżej mi do Cambridge Audio Azur 751R v2 bo przynajmniej coś o nim wiadomo a tu i w innych miejscach fani/użytkownicy anthema milczą jak zaklęci niezależnie od wersji jaką posiadają i nie chcą się podzielić swoimi wrażeniami .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tylu użytkowników forum , że nikt prywatnie nie ma zdania o tym sprzęcie lub też nie potrafi podpowiedzieć w którym kierunku iść .

Q21 podpowiedziało wg mnie na tyle trafnie, iż po prostu nie ma za wiele co dodawać - te amplitunery grają kompletnie różnie od siebie, CA właśnie rozjaśnionym dźwiękiem, z genialną dynamiką i czytelnością, i jeśli tylko nie masz jasno grających kolumn to mój zdecydowany faworyt. A Anthem? Jak dla mnie za dużo dodaje od siebie do brzmienia, może ciepła, może ciemności, ale wielu osobom podoba się ta barwa, więc bez odsłuchów nie polecam niczego kupować - raz, że opinie w internecie mogą się opierać na odsłuchach na znacznie inaczej grających kolumnach, a dwa, że każdy ma inny gust.

Nie wiem jak Onkyo RZ800, ale RZ900 (różnią się chyba tylko innym zasilaniem) gra zdecydowanie lepiej niż Anthem 310 przede wszystkim pod względem naturalności dźwięku, choć np do Yamahy brakuje mu sporo pod tym względem. Jeśli bas uzupełniasz subwooferem, to już A850 w kinie zagra bardzo dobrze. Jeśli jednak zależy Ci również na dobrym basie (jakościowo, bo ilościowo już w 850 jest nieźle) z frontów, to 1050 lub 2050. No i również - nie do rozjaśniających brzmienie kolumn.

Przez pryzmat supermarketowych amplitunerów w cenach od 700 do 3000zł to anthema trudno nazwać wersją nisko budżetową , wynikało by że każdy inny wzmacniacz av w podobnej cenie jest lepszy bo pochodzi ze środka oferty konkurencji a nie jak 310 ją otwiera

Osobiście właśnie takie odnoszę wrażenie nie tylko w stosunku do Anthema ale i do znacznie droższego Arcama - mianowicie iż wyższe modele popularnych marek, jak Yamaha czy Onkyo, grają lepiej od tych podstawowych modeli "drogich" marek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź , widać nie ma co się napinać i pchać w audiofilskie sprzęty , tylko skupić się na poprawnej klasie średniej . A co odsłuchów to wszyscy mają racje, z tym że można tylko w danej konfiguracji przesłuchać kilka urządzeń i porównać je między sobą , nadal to nic nie wnosi jak to zagra z głośnikami które obecnie mam w domu nie będę przecież taszczył całego zestawu do sklepu tym bardziej że w takim sklepie to i tak zupełnie inaczej zagra niż koniec końców w domu. Dlatego też liczyłem na jakieś / jakiekolwiek opinie od zaawansowanych użytkowników , ja chcę tylko wymienić stary wzmacniacz AV na nowe urządzenie i nie doznać rozczarowania tym bardziej że budżet 4000zł wydaje mi się na ten cel wystarczający .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samych frontów nie dasz rady przewieźć na odsłuchy? Wg mnie warto - zobaczysz czy w ogóle zgrywają się z danym amplitunerem. O ile nie masz gołych ścian, to niedopracowana akustyka w normalnym pokoju domu zwykle co najwyżej powoduje, że słyszymy mniej szczegółów, gorsze efekty stereo, ale charakter brzmienia zwykle nie różni się aż tak, jak pomiędzy samymi amplitunerami czy kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej możliwości , głośniki zbyt duże , auto zbyt małe , prościej i bezpieczniej będzie zamówić przez neta amplituner i w razie czego odesłać .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Wybrałem CA 751rv2 w komplecie z BD752. Przed zakupem byłem na odsłuchu i porównywałem CA751rv2 vs Anthem 710. Słuchałem na kolumnach MA Silver 8, bo takie uzytkuje. W porównaniu faktycznie CA gra jaśniej od Anthema, ale moim zdaniem bardziej szczegółowo. Wybrałem CA ponieważ Anthem wykraczał poza budżet. Co do 310 nie słuchałem, ale jest jeszcze 510 - coś pomiędzy, a 710 gra naprawdę przyzwoicie. O kinie wielokanałowym na dzień dzisiejszy nic nie powiem, ponieważ aktualnie gram w trybie dwukanałowym na MA Silver 8 i gra naprawdę dobrze - jak dla mnie wystarczająco. Sporo słucham muzyki i w tej materii jest bardzo OK, chociaż z moimi MA jasno, na kablach Melodiki SugarBrawn, ale to zależy kto co lubi. Jeżeli Lubisz mocny bas to CA 751 rozczaruje. Bas jest delikatny, nie jest słaby ale nie jest też mocny. Słucham sporo Jazu i tu jest OK. Diana Krall brzmi cudnie. Świetnie wypada repertuar w stylu: Dire Straits, Pink Floyd, ale coś mocniejszego to już nie zagra na dobrym poziomie chyba że z innymi kolumnami niż moje (pomaga w tedy trochę podkręcenie gałki potencjometra). Najlepsza jest góra - tutaj CA pokazuje to co potrafi najlepiej, szczególnie instrumenty szarpane. Generalnie sprzęt godny uwagi, a za taką cenę naprawdę warto a co ważne ma jeszcze wyjście na przedwzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, może się pojawi się jeszcze ktoś kto używa tego sprzętu do kina , bardzo by mi zależało na wypowiedzi kogoś takiego .

Pozdrawiam

w końcu jesteśmy w dziale kino domowe ;)

Powiem szczerze nie wiem czy moje głośniki grają jasno , mi odpowiada ten dźwięk nie jest drażniący i męczący niezależnie czy słucham muzyki z audiolaba czy używam ich do kina z yamahą DSP-A5 dźwięk jest ok, a basu jest na tyle wystarczająco że w kinie nie potrzebuje się wspomagać subem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez catdragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wiem czy wniose do rozmowy cos interesujacego, ale jestem posiadaczem CA 751R v1 (nie jestem audiofilem). Oto co moge o nim powiedziec:

 

Wyglad - ok (duzo przyciskow - jednym sie to podoba innym nie. Mi nie przeszkadza)

Dzwiek - Kino (przez HDMI) super, Stereo (po analogu) - super, 5.1 (koncerty po analogu) - super, ALE...

 

musze zganic CA za sterowanie (obsluge) i mozliwosci przypisywania zlacz - pod tym wzgledem CA to totalne rozczarowanie (z ktorym poradzilem sobie na swoj sposob - obejscie problemu a nie rozwiazanie). Taki zawod przezylem 2gi raz w zyciu (pierwszy jak sie dowiedzialem ze audi nie ma ogrzewanych lusterek w standardzie :) po fakcie) ale do rzeczy: W owym amplitunerze (przynajmniej w v1 - nie wiem jak jest w v2) wystepuja takie problemy:

do kazdego przycisku (zrodla BD/VIDEO1/VIDEO2...) mozna przypisac 1 hdmi, 1 coaxial, 1 spdif i 1 analog. Raz wykorzystane zrodlo (HDMI1) nie moze byc wykorzystane juz nigdzie indziej - czyli np nie moge skonfigurowac obrazu z bluraya pod dwoma przyciskami (raz z cyfrowym audio a raz z analogowym...) zastanawiacie sie po co to komu... juz mowie. Dzwiek w kinie domowym jest super (naprawde uwazam ze jest genialny) najepsze sa opcje korekcji EQ - taki mix zmiany glosnosci i equalizera dzieki ktoremu wszystko jest czysto i wyraznie nawet jak slucha sie cicho - a ja mam sasiadow i uzywam tego... no wlasnie... chcialo by sie powiedziec "zawsze" i pozostawic temat, ale niestety nie moge, bo musze zwrocic uwage na to iz opcje te nie nadaja sie do sluchania muzyki (wiec wypadalo by opcje wylaczyc, albo sluchac analogu - wtedy ampli jest tylko wzmacniaczem, nie ingeruje w sygnal) wylaczenie tej opcji nie jest takie proste bo: trzeba miec wlaczony TV (menu jest tylko na tv - nie na wyswietlaczu amplitunera) wejsc w odpowiednia opcje i ja wylaczyc (juz widze jak moja dziewczyna to robi!). Nie trzeba bylo by tego robic gdyby dana opcja (poprawiajaca dzwieku w kinie) byla przypisana tylko np do bluraya (ale tak nie jest - opcja ta albo jest wlaczona albo nie i koniec - zawsze do wszystkich zrodel). Dlatego do stereo mam osobny przetwornik cyfrowo analogowy (mimo iz CA ma bardzo dobry swoj + USB) (a plyt slucham z bluraya tez po analogu) i tu wita nas poprzedni problem (raz wykorzystane zlacze hdmi nie moze byc przypisane do dwoch innych zrodel (bd/video1/video2...) cale szczescie ze moj bluray ma 2 hdmi i oboma musialem podpiac go do CA (pisalem nawet do cambridge audio - ale dpisali ze sory, ale tak juz jest) [wyjasnienie dla tych co nie zrozumieli, a chca - w tej chwili bluray podlaczony mam przez HDMI1 HDMI2 Audio-analog-stereo i Audio-analog-5.1 (TAK az tyle kabli) bo: jak ogladam filmy to ogladam z HDMI1 - wszytsko jest super - dzwiek jest poddany korekcji. Jak ogladam koncert to na HDMI1 jest przebasowany (korekcja nie nadaje sie do muzyki a ze nie chce mi sie wchodzic do menu i tego wylaczac to...) wiec ogladam z HDMI2 i analogowego 5.1 a jak slucham muzyki to slucham analogowego stereo (analogowego - dzieki temu tez nie ma ingerencji w dzwiek - nic nie musze przestawiac) ale to nie jest normalne, Zeby widziec obraz (podczas sluchania CD - zeby np widziec cdtext) musze uzyc funkcji SPLIT (bo przeciez nie mam bluraya podlaczonego 3ma hdmi (tylko dwoma) wiec biore obraz z hdmi1 i dzwiek z analog stereo. Dlaczego nie uzyc funkcji SPLIT podczas ogladania koncertow spytacie... bo w przypadku analogowego 7.1 (bo tak dokladnie nazywa sie zlacze) opcja ta nie jest dostepna (dlatego te przyciski sa na obudowie oddzielone).]

 

Ja sobie z tym wszytskim poradzilem ale biorac pod uwage cene urzadzenia to powiem wam... nie wiem czy kupil bym go drugi raz jak bym to wszystko wiedzial przed (teraz wiem jak sobie z tym poradzic - i jest naprawde bezproblemowo, ale to powinno tak byc juz w chwili zakupu, a nie po miesiacu wojowania).

 

Na plus jest jeszcze opcja drugiego pilota i opcji 2giej strefy (tam mozna puscic niezaleznie stereo w analogu, lub stereo cyfrowe ale tylko przez FOLLOW MAIN (czyli juz zaleznie od glownego zrodla - bo jest jeden przetwornik CA).

Ogolnie pilot - to niestey kolejny MINUS - jest beznadziejny (sorry ale mam projektor sony i tam pilot jest jakis taki... zrobiony z klasa) po prostu kawalek plastiku.

Ale nie o to chodzi - ma grac i gra. Dzwiek jest moim zdaniem super i co do basu to powiem ze wszystko kwestia danego utworu (roznica miedzy Beyonce a Dire Straits w ilosci basu wydobywajacych sie z glosnikow jest przeogromna. Gdzie ma byc bas to jest.)

 

mam nadzeije ze pomoglem,

sorry za brak polskich znakow

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hp13

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze nie wiem czy moje głośniki grają jasno , mi odpowiada ten dźwięk nie jest drażniący i męczący niezależnie czy słucham muzyki z audiolaba czy używam ich do kina z yamahą DSP-A5 dźwięk jest ok, a basu jest na tyle wystarczająco że w kinie nie potrzebuje się wspomagać subem.

Skoro grasz bez subwoofera, to jednak CA nie będę doradzał - bo w nim im niższy bas, tym jakby grał z dużo większej odległości, po prostu ciszej i w kinie z efektami nie będzie różowo. Natomiast skoro Twoje kolumny nie przejaskrawiają, to mocno pomyślałbym o nowej Yamasze - 1050 lub 2050 właśnie. Gdyby przyszedł do Ciebie na film nawet użytkownik Arcama za kilkanaście tys zł, to będzie pod wrażeniem, jak realnie brzmią na tej Yamasze wszelkie efekty dźwiękowe, od najniższych, po najwyższe jak dzwonki, tłuczone szkło, łyżeczka o filiżankę, uderzenia młotkiem - doskonale rozróżnisz, czy ktoś uderza młotkiem w stal czy w blachę, czy w drewno, i czy młotek był podgumowany, bo na amplitunerach konkurencji wydaje się, jakby między stal a stal cienką warstwę gumy wkładać (zwłaszcza u Anthema). Do muzyki to rozumiem, iż gusty są różne i niektórzy lubią takie "ugrzecznienie", ale w filmach? Im prawdziwiej poczujesz atmosferę wywołaną przez dźwięki dookoła siebie, tym lepiej, i wszelkie ugrzecznienia wg mnie tylko to psują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki hp13, u mnie złożenie jest takie żeby ca było tylko do kina więc chyba ominę te problemy z konfiguracją o ile w v2 ich nie uprościli , aczkolwiek istnieje obawa że CA zagra lepiej niż mój obecny wzmacniacz stereo i wtedy chciałbym uniknąć takich przygód , jeszcze raz dzięki o taki opinie mi chodziło bo wiadomo dźwięk każdy odbiera inaczej , a funkcjonalność w klocku za 4000 powinna być na najwyższym poziomie zresztą tak jak w audi . :).

Miś1185 sub to nie problem można z czasem dokupić jeżeli basu będzie za mało a co do Yamahy 1050 to jest niestety poza budżetem , w tej kasie to chyba bym już celował w onkyo rz800.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki hp13

 

spoko, jesli sie zdecydujesz i bedziesz mial jakis problem to cyna na priv (ja mam tego klocka juz od ponad roku - troche go juz poznalem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HP 13, jak wygląda kwestia kalibracji w kinie domowym używałeś mikrofonu i autokonfiguracji czy manualnie ustawiłeś wszystkie parametry , i jeszcze jedno z jakimi głośnikami to u Ciebie gra i na jakiej powierzchni ?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HP 13, jak wygląda kwestia kalibracji w kinie domowym używałeś mikrofonu i autokonfiguracji czy manualnie ustawiłeś wszystkie parametry , i jeszcze jedno z jakimi głośnikami to u Ciebie gra i na jakiej powierzchni ?

Pozdrawiam

 

kalibracja zalaczonym mikrofonem (3 pozycje), plus drobne korekcje "na ucho".

kolumny (jak ponizej) Monitor Audio GX200 (+reszta do kompletu - Sub model Silver)

powierzchnia okolo 22m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hp13

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HP 13 jeszcze jedno jeśli można :), widzę że w opisie masz dac nostromo - jak ma się dac wbudowany w CA do tego nostromo ? robiłeś porównania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HP 13 jeszcze jedno jeśli można :), widzę że w opisie masz dac nostromo - jak ma się dac wbudowany w CA do tego nostromo ? robiłeś porównania ?

 

zawsze mozna. Jak juz wspomnialem ja tam audiofilem nie jestem wiec i porownywania obu DACow sie nie podjalem (jak dla mnie to oba graja bardzo dobrze) - co do CA to duzo w sieci opisow ludzi ktorzy sie na tym lepiej znaja (przynajmniej ich zdaniem)

 

np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

DAC Nostromo mam przy kompie (zamiast dzwiekowki), a zostal kupiony tylko i wylacznie z powodu uposledzenia AZURa (nie chce mi sie przelaczac tej funkcji - o ktorej sie tak rozpisalem) wiec uzywam wejsc analogowych a do tego uzywam DACow (czy to nostromo, czy to z Bluraya-OPPO)

 

w woli jasnosci:

 

CA751R uzywam do:

filmow jako DACa i wzmacniacza,

muzyki jako wzmacniacza (DAC z bluraya/pc-Nostromo)*

koncertow jako wzmacniacza (DAC z bluraya)*

 

*bo nie chce mi sie przelaczac tej opcji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hp13

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też audiofilem nie jestem, dzięki bardzo za wszystkie odpowiedzi .

Pozdrawiam

 

powiem jeszcze tylko ze cena jest ciekawa/zastanawiajaca

jak dobrze widzialem to v2 kosztuje okolo 4000zl

jak kupowalem v1 (ponad rok temu) to kosztowala 8000zl a w zaznajomionym salonie 6000zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno wymieniłem moją Yamahę RX-v1500 na Azura.

Yamaha niestety przy dłuższym oglądaniu filmów na wysokich głośnościach potrafiła kilka razy podczas seansu się wyłączyć.

Próbowałem chłodzić ją dodatkowym wiatrakiem, oprócz tego, że wiatrak mnie denerwował, to nic nie pomagało.

Po wymianie, dźwięk nabrał dynamiki i przestrzenności, szczególnie z tyłu jest lepiej.

Tak naprawdę mam wrażenie, że w każdym aspekcie jest lepiej niż w Yamaszce. I nie potrzeba do tego mnogość trybów DSP

Nie jest to zmiana rewolucyjna, ale jest.

Za to w stereo jest duża poprawa, szerokość sceny i dynamika.

Wreszcie moje B&W otrzymały więcej mocy, marnowały się wcześniej.

Ja też miałem problem z ustawieniami złączy cyfrowych, też musiałem się nakombinować, aby po wszystko poustawiać

Powiedział bym , że to w ogóle nie jest przemyślane. Najbardziej boli brak przelotki Hdmi przy wyłączonym amplitunerze. Musiałem dokupić splitter hdmi, aby rozdzielić sygnał z dekodera C+ aby zwykłą telewizję można było oglądać bez włączonego ampli.

Jeśli sprawę dżwięku można jakoś załatwić,jak kolega wyżej, to rozdzielenie obrazu po hdmi bez dodatkowych wydatków jest niemożliwe w moim przypadku.

Mam projektor Epsona i TV, do tego odtwarzacz sieciowy do filmów i Blu-ray. Myślałem, że kupując tak drogi sprzęt to sprawę kabli będę miał załatwiona,

jak się myliłem.

I jeszcze jedno co rzuca mi się w oczy to pobór prądu maksymalnego z sieci

Cambridge Audio Azur 751R v2 to 1700W

Anthem MRX 310 to 410 W

Yamaha RX-V1500 500W

A dlaczego taka cena? Zapewne za kilka miesięcy Cambridge Audio Azur 751R v2 będzie dostępny tylko z drugiej ręki, wchodzą nowe modele

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz v2 chyba też nie ma HDMI Standby Pass-through, co jest pewnym utrapieniem przy dużej ilości cywilnego sprzętu , a nie dało się tak skonfigurować żeby za pomocą ARC szedł dźwięk z tv do CA a tuner satki był podłączony do TV według mnie to powinno tak działać .

Pozdrawiam

Ps. ja też właśnie chcę Yamahę wymienić , moja się wprawdzie nie grzeje ale parę drobiazgów już jej dolega .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez catdragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym tak zrobić ale posiadam TV i projektor plus cztery urządzenia wejściowe bez splittera hdmi i tak by się nie obeszło. W ten sposób miałem podłączony stary system, no i domownicy nie za bardzo sobie z tym radzili :)

Znając wady CA i przymykając na nie oko, jest to jednak bardzo fajny sprzęcik. Miałem kilka amplitunerów przeważnie yamahy, to tylko Rx-v1500 mógłby w jakiś sposób konkurować, z tym że tylko w kinie. W stereo przegrywa zdecydowanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pandeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze tez taki klocek z takimi mozliwosciami otrzymal soft od ludzi ktorzy nie maja pojecia co robia :( (albo po prostu sa wybrakowani jesli chodzi o mozliwosci logicznego juz nawet myslenia) :( To troche tak jak samochod TVR: drogi, pare setek konic i zadnej kontroli trakcji. Mocniejsze nacisniecie gazu i zamiast przyspieszac jestes w niekontrolowanym poslizgu :(

 

Na obrone CA faktycznie trzeba wymienic jakosc dzwieku.

W sumie to ja mam podlaczone teraz wszysto co chcialem a nawet wiecej. Bardzo fajnie uzywa sie 2 stref (dodatkowy pilot) (ja uzywam tylko audio 2giej strefy) ale glosniki mam w sypialni, kuchni a nawet lazience + sluchawki (tez jako strefa 2) :) wszystko podlaczone do CA - takze jak ktos sobie przy nim posiedzi i rozkmini co zorobic zeby "sie dalo" to potem pozostaje juz tylko cieszyc sie jakoscia.

Jedyne miejsce w ktorym nie dziala SPLIT (obraz i audio z innego zrodla w jednym czasie) to analogowe 7.1 (tam trzeba przypisac zrodlo wideo na stale) pozatym da rade (no i oczywiscie nie mozna ogladac obrazu z hdmi1 a sluchac audio z hdmi2, bo to jednak oba takie same zlacza)

 

wez jeszcze po uwage to ze my (ja i Pandeusz) mamy tego kloca i mowimy "jak jest" wrecz wytykamy Ci jego wady zeby Cie uswiadomic. Problem w wyborze czegos innego jest taki ze najpierw musi znalezs sie ktos kto ten inny klocek bedzie mial i bedzie na tyle zaawansowan, zeby faktycznie chcial wykorzystac dany sprzet i na tyle szezcery zeby poinformowac Cie o jego ograniczeniach... sa ludzie ktorzy uwazaja ze to co kupili jest zawsze najlepsze i od nich prawdy sie nie dowiesz... (co chce powiedziec to to ze zawsze moze byc gorzej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hp13

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podsumowanie , własnie na takich kwestiach mi zależy ( coś co wychodzi po paru dniach , tygodniach a potem nie daje spokoju i denerwuje ) .

Dobrze że według was jakość dźwięku potem to rekompensuje.

Muszę jeszcze kogoś szczerego z anthemem dokładnie przepytać , żeby mieć pełny obraz od strony użytkownika , a potem już tylko odsłuch pozostanie .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem kiedys na wielogodzinnym odsluchu CA 751 v2 i niestety ten ampli nie przypadl mi do gustu, opisywalem to szczegolowo w ktoryms poscie, a tak na szybkosci to cieply dzwiek bez basu i z lekko stlumiona gora grajacy srodkiem, mozna porownac do denona, w stereo moze sie to komus podobac ale w kinie ma byc efekciarsko a nie tak grzecznie, gra czysto schludnie poprawnie ale bez zadnego woow, a druga wada to okrojenie ze wszystkich nowinek internetowych lacznie z usb co juz w ogole jest smieszne, jesli miales wczesniej ampli z funkcjami sieciowymi to to moze denerwowac i to bardzo, aa i jeszcze jedno ktos pisal ze pobor mocy 1700 wat hehe tak jest napisane w sieci ale w realu na tylnej sciance napisane cale 600 wat takze tez daje do myslenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was myslal o użyciu CA 751 jako procesora/pre? Może nie w sensie stricte ale np. do napędzania nim kolumn surround, a fronty i centralny z zewnętrznymi końcówkami mocy.

Mi się aż wierzyć nie chce że CA ma takie zapasy mocy, bylby to ewenement na skalę światową chyba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.