Skocz do zawartości
IGNORED

Cambridge Audio Azur 751R v2 czy Anthem MRX 310


catdragon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bylem kiedys na wielogodzinnym odsluchu CA 751 v2 i niestety ten ampli nie przypadl mi do gustu, opisywalem to szczegolowo w ktoryms poscie, a tak na szybkosci to cieply dzwiek bez basu i z lekko stlumiona gora grajacy srodkiem, mozna porownac do denona, w stereo moze sie to komus podobac ale w kinie ma byc efekciarsko a nie tak grzecznie, gra czysto schludnie poprawnie ale bez zadnego woow

To chyba z Tobą się już spisałem nt Cambrigde'a. Dla mnie bowiem ten dźwięk właśnie nie jest ugrzeczniony, a na pewno nie ciepły, tylko wręcz suchy, za suchy, i jasny. Ale to pewnie kwestia na jakich kolumnach i kablach słuchaliśmy. Ale bez żadnego wow? W żadnym amplitunerze którego słuchałem, nie było takiej dynamiki a zwłaszcza mikrodynamiki! M.in. Anthem 310, Marantz 7010, Arcam 550, Onkyo RZ900. Cambridge pod tym względem bije je wszystkie na głowę - i dla mnie zdecydowanie stanowi to o efekcie "wow". Bas ma jednak wycofany, przez co bez subwoofera filmy nie zagrają jak powinny, dlatego autorowi go nie polecam. Ale idąc za Twoimi słowami iż "w kinie ma być efekciarsko a nie tak grzecznie", to właśnie tym bardziej nie polecam Anthema 310.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem kiedys na wielogodzinnym odsluchu CA 751 v2 i niestety ten ampli nie przypadl mi do gustu, opisywalem to szczegolowo w ktoryms poscie, a tak na szybkosci to cieply dzwiek bez basu i z lekko stlumiona gora grajacy srodkiem, mozna porownac do denona, w stereo moze sie to komus podobac ale w kinie ma byc efekciarsko a nie tak grzecznie, gra czysto schludnie poprawnie ale bez zadnego woow, a druga wada to okrojenie ze wszystkich nowinek internetowych lacznie z usb co juz w ogole jest smieszne, jesli miales wczesniej ampli z funkcjami sieciowymi to to moze denerwowac i to bardzo, aa i jeszcze jedno ktos pisal ze pobor mocy 1700 wat hehe tak jest napisane w sieci ale w realu na tylnej sciance napisane cale 600 wat takze tez daje do myslenia

Rzeczywiście jest napisane Rated power consumption 685w podczas gdy starsze modele jak np. 640r mialy napisane maximal power consumption 1400w. O co chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku CA 751 v2 były też wypuszczane z napisem max power consumption, pewnie to przerażało kupujących to zmienili na średnie,zbadane zużycie. Co do basu w kinie to od tego jest subwoofer. W połączeniu z Klipsch R-112 mam wrażenie, że Azur lepiej go kontroluje, bas jest bardziej zwarty, skończyło się dudnienie a kiedy trzeba w żołądku nadal go czuć. W stereo słucham bez suba i nie stwierdzam słabszego basu. Nie bronię Azura jak bym potrzebował funkcji sieciowych z pewnością bym gonie kupił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w KD i stereo poprawnie grającego HK AVR 370 . Ale przy Onkyo RZ 900 jest dopiero zabawa :) Jeżeli szukasz wrażeń w KD , to Onkyo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję weź mały kredycik na ile Tobie brakuje i w 10 miesięcy nic nie odczujesz .

Kupując półśrodki strzelisz sobie tylko w kolano . Albo ma grać jak powinno , albo zmiana dla zmiany . Równie dobrze możesz zostać z tym , co masz .

Podawałem Tobie ceny na PW ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podawałeś , jeszcze parę dni/tygodni to ceny sprzętu osiągną oczekiwany poziom , ale tak na serio mam taką zasadę , może głupią , ale zabawki zawsze kupuje sobie za gotówkę więc albo przyjdzie mi poczekać na obniżki albo wybrać jednak coś na co będzie mnie stać .

Zostanie z tym co mam nie wchodzi w rachubę ponieważ aktualny ampli coraz bardziej niedomaga co odbiera przyjemność obcowania z kinem.

Rozumiem że nie porównywałeś bezpośrednio rz900 z rz800 , przed zakupem rz900 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując półśrodki strzelisz sobie tylko w kolano . Albo ma grać jak powinno , albo zmiana dla zmiany .

Ależ oczywiście, że amplituner za piątkę czy szóstkę jest półśrodkiem. Za dziesiątkę też. Kino domowe bez subwoofera również. Kwestia by dobrać te zabawki tak, by mimo to nas cieszyły. Bo jeśli nie będą - to rzeczywiście zmiana bez sensu.

Rozumiem że nie porównywałeś bezpośrednio rz900 z rz800 , przed zakupem rz900 ?

Gdy więcej się dzieje w dźwięku podczas głośnego słuchania, np. mocne przesterowane gitary plus reszta zespołu rockowego, albo forte orkiestry symfonicznej, RZ900 potrafi się gubić i zagrać brzydkimi zniekształceniami. Na chwilkę, ale jednak. Biorąc pod uwagę, iż RZ800 ma gorsze zasilanie, to podejrzewam, iż takie sytuacje mogą się zdarzać po prostu częściej, zwłaszcza dopóki nie odciążysz amplitunera subwooferem.

RZ900 gra dość dociążonym, rzekłbym "grubym" dźwiękiem (mimo iż mam dość jasne kolumny), z pewnością bez kinowego efekciarstwa. U mnie na 15m^2 w systemie 5.1 nie powiedziałbym, żeby miał zapas mocy, ale jednak w powiedzmy 99,8% sytuacji ma moc wystarczającą by nie powodować tych nieprzyjemnych zniekształceń. Typowo do kina jednak ponawiam propozycję Yamahy 1050 - cenowa konkurencja RZ800, a dźwięk z pewnością bardziej krystaliczny, rzekłbym, iż w warunkach KD o klasę wyżej niż RZ900, u mnie po prostu Onkyo lepiej się zgrało z jasnymi kolumnami a zestaw służy mi też do słuchania muzyki 2.0 i 5.1, ale nieco przesadziło z ugrzecznieniem dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez miś1185
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujme jak ja widze podzialy

 

efekciarski- grający skrajnie basem i sopranem

 

ugrzeczniony - grajacy pełny rownym pasmem

 

Warto przemyslec na co chcesz się zdecydować bo to ze słyszysz duzo niskich i wysokich tonów i starzaja one pierwsze wrażenie dynamiki jest mylne poniewaz dużej czesci dźwięk jest pomijany i wiele tracisz a sadzisz ze to udrzeczniony.sprobuj w domu na starym amplitunerze podbic pasma lub je wyrownac i posluchac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez michal535
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekciarski- grający skrajnie basem i sopranem

 

ugrzeczniony - grajacy pełny rownym pasmem

Ugrzeczniony to grający pełnym równym pasmem? Absolutnie nie! Jak na żywo słyszę talerze perkusji, dzwonki, flet czy skrzypce czy brzdąkanie o szkło - to potrafią to być bardzo ostre dźwięki. Naprawdę nie trzeba ich podbijać by były takie z głośników - wystarczy ich nie wycofywać. I jeśli sprzęt np dźwięk triangla uderzanego metalową pałeczką zamienia - raz że w wycofany (cichszy od reszty orkiestry) a dwa że w bliższy uderzaniu drewnianą pałeczką zamiast metalową - to w taki sposób rozumiem ugrzecznienie. A muzyki na żywo słucham na co dzień, więc porównanie mam dobre. ;)

 

Wiele sprzętów ugrzecznia wysokie tony - by ukryć, jak brzydko je wzmacnia. Dlatego nierzadko ludzie wolą ich nie podbijać i przyzwyczają się do ich unikania.

 

Dynamika to natomiast możliwość pokazania rzeczywistych różnic w głośności. Jak po crescendo orkiestry zamiast kotłów zagranych twardymi pałkami i prawdziwego blasku blachy, słyszę grube włochate pałki na kotłach i trąbki i puzony bardziej podobne do waltorni, a w dodatku nie ma łupnięcia - to nie dość, że dźwięk ugrzeczniony, to jeszcze dynamika niedomaga. Onkyo akurat dynamiki najgorszej nie ma, ale z szybkością dźwięku i górą pasma jest tak sobie, dlatego piszę, że ugrzecznia - względem grania na żywo, a nie względem ustawiania basów i sopranów na starych amplitunerach. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że nie porównywałeś bezpośrednio rz900 z rz800 , przed zakupem rz900 ?

Ja akurat miałem okazję odsłuchać jedno i drugie i różnica jest. Zarówno przy cichym jak i przy głośnym słuchaniu- oczywiście na korzyść 900setki. Co nie znaczy że 800 tce czegoś brakowało. Na odsłuchu poszła jako pierwsza i przyznam, że się uśmiechałem sam do siebie. 800 była już" wygrzana" a 900 prosto z pudełka. Powiedziano mi, że jak sobie pogra trochę to będzie jeszcze lepiej. Wziąłem 900 bo po nią pojechałem i nie żałuję. Dla mnie rewelacja.

ale z szybkością dźwięku i górą pasma jest tak sobie, dlatego piszę, że ugrzecznia - względem grania na żywo, a nie względem ustawiania basów i sopranów na starych amplitunerach. :)

W moim watku napisałem, ze 900 trochę gra górą- błąd. Miałeś rację. Góra jest wycofana i o ile w PURE AUDIO jest jak dla mnie ok, to w trybie stereo raczej się trzeba będzie pobawić korektorem, zwłaszcza przy moich bx6.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dynamiki - jest moc to i jest dynamika.a jak mocy nie ma. ..no właśnie

Mis - Alez absolutnie tak !

Podtrzymuje moje zdanie -:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez michal535
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje tylko zadać pytanie, kiedy ostatnio słuchałeś muzyki na żywo - bowiem w niej nie brakuje wysokich tonów, czy to w orkiestrze symfonicznej, czy na koncercie metalowym. Wejdź na salkę prób zespołu rockowego - tam to co przeszkadza to talerze. W Filharmonii Narodowej gdy blacha zagra pełnią dźwięku, to właśnie od wysokich tonów uszy bolą. Zdanie "ugrzeczniony - grajacy pełny rownym pasmem" może więc wynikać z Twoich preferencji w stosunku do sprzętu audio, ale nie ma zastosowania do dźwięku w kategoriach absolutnych.

Naturalny - grajacy pełnym rownym pasmem.

Ugrzeczniony - grający wycofaną górą i/lub złagodzonym atakiem dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tam w życiu słyszałam. ..

 

No i nadal podtrzymuje moje zdanie -:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez michal535
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za zmianę postu ale stwierdziłem że nie bede sie przechwalal gdzie bywalei i co słyszałem.

 

A czy w grze na żywo wycina sie jakieś pasma dzwieku tak jak robia to niektore amplitunery ?

Czy moze słyszymy wszystkie dzwieki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego z tych koncertów zazdroszczę, bo już nie będzie mi dane. ;)

A na żywo muzyka gra swoim pełnym pasmem - i gdy sprzęt również przekazuje je w pełni, to jak można mówić, iż jest wtedy ugrzeczniony? Skoro nie ugrzecznia, tylko pokazuje to co było naprawdę? Ugrzecznia wtedy, gdy łagodzi brzmienie, względem tego na żywo - a sprzęty grające łagodzą je zwykle na dwa sposoby - przytłumieniem wysokich tonów i pogorszeniem ataku dźwięku. Ale jest jeszcze trzeci sposób - przeciąganie wybrzmień. Np Marantz upodobał sobie te dwa ostatnie sposoby, przez co mimo iż zakresy dynamiki np 7010 ma duże, mimo iż nie brakuje blasku w dźwięku, to jednak nie sposób nazwać go żywiołowym - bo używa aż dwóch sposobów złagodzenia dźwięku na raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowię o kwocie do dobrania ( 1 tysiąc ) nie 10k . Skoro ma być tylko kino kup Onkyo z seri 6 lub 8 za tyle ile jestes w stanie zapłacić . A w KD ten amplituner napewno Cię zadowoli .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mis - sadze ze dla niektórych gra pelnym pasmem to gra ugrzeczniona. I dla tych osób podkreślone skrajne dzwieki to gra afekciarska.dlatego tak popularne jest np onkyo (tu pisze o starszych modelach , nowych nie sluchalem)

Oraz mowie o glosnikach marki klipsch które tez graja skrajnymi pasmami.

Moze zle ujalem to w poprzednich postach a ten post będzie sprostowaniem mojego punktu widzenia.

 

Podkreslam ze to moj punkt widzenia i macie prawo sie z nim nie zgadzac.ja pisze jak ja to widzę.

 

Doloze do tego jeszcze ze ugrzecznienie i brak dynamiki dzwieku moze byc również spowodowane brakiem mocy.

Ot taka moja teoria...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doloze do tego jeszcze ze ugrzecznienie i brak dynamiki dzwieku moze byc również spowodowane brakiem mocy.

Ot taka moja teoria...

W amplitunerach pewnie tak (choć pewnie w dużym stopniu dlatego, iż do wyższych modeli dawane są i większe moce i wyższej klasy przetworniki, przedwzmacniacze, końcówki), ale słyszałem słabe mocowo wzmacniacze stereo, których nijak nie sposób uznać za ugrzecznione - rewelacyjnie aktywnym dźwiękiem grały, już od najcichszych ustawień, tylko niestety przy głośniejszym odkręceniu siały zniekształceniami.

A nowe Onkyo.. - masz Arcama, to do 550-tki mogę porównać, iż RZ900 łagodzi brzmienie właśnie atakiem dźwięku o włos bardziej niż Arcam, góra minimalnie spokojniejsza, za to najniższy bas w tym Arcamie to nieporozumienie, rozpływa się jak z miękkiej gumy zamiast uderzyć, Onkyo nie ma z tym problemu. Ogólnie to RZ900 ustawiłbym maksymalnie o pół klasy poniżej 550-tki, droższej 2,5-krotnie - w stereo przez RCA. Bo przez HDMI to Onkyo wygrywa chyba w każdym aspekcie brzmienia. Ale też nie powiem, iż nie jest półśrodkiem, bo pogrubia dźwięk - choćby werbel brzmi bardzo ciężko, jakby grany grubą, podgumowaną pałką, w utworach o których wiem z innych sprzętów, iż jest szybki i selektywny - na Onkyo nie spotkałem nagrania które by to pokazało w realny sposób, a np na Yamasze - jak najbardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że nowsze arcamy pogorszyly sie pod względem mocy i dzwieku

W starszych problemu z basem nie ma a jest go naprawdę duzo i jest on dobrej jakości . z tego zresztą one slynely.

Nowych nie słuchałem bo stwierdziłem ze przez długie juz lata nie potrzebuje juz nic zmieniac

 

Wracając do ugrzecznien , dynamiki itp to wyznaje moj punk widzenia niezależnie czy to amplituner czy wzmacniacz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, U mnie na 15m^2 w systemie 5.1 nie powiedziałbym, żeby miał zapas mocy, ale jednak w powiedzmy 99,8% sytuacji ma moc wystarczającą by nie powodować tych nieprzyjemnych zniekształceń,,

 

Trochę to dla mnie zaskakujące , jak to możliwe że ampli który ma po 200w na kanał nie miał zapasu mocy jeszcze w dodatku w tak małym pomieszczeniu , moja yamaha ma 80w na kanał i powyżej godziny 10;30 nigdy jej nie rozkręciłem , bo by sąsiedzi myśleli że się budynek wali albo meteoryt spada , też mam mały salon około 15m2 + jakieś 10 dodatkowo otwarta kuchnia .

Co do kasy to można wydać dowolną kwotę 5000 10000 i więcej i nadal będzie to tylko cyfrowe odtworzenie rzeczywistości mniej lub bardziej udane, niezależnie od budżetu, więc wszystko jest umowne i kwestią kompromisu .

Co do uzupełnienia zestawu subem to jeżeli będzie taka potrzeba to dokupię ale na razie bez żadnych podbić basu czy innych konfiguracji jest go wystarczająco dużo na tym sprzęcie co mam , a przecież ma być lepiej.

Pozdrawiam

i pamiętajcie Panowie , bo wczytując się w wasze wypowiedzi widzę że większość dotyczy stereo , a mi czyli autorowi, jednak najbardziej zależy na dźwięku w kinie

Pozdrawiam jeszcze raz

Ps. to że rz 900 gubi się przy bardziej skomplikowanych partiach materiału też jest zresztą niepokojące , jak to możliwe przy tak wysokim modelu, zapasem mocy i tak pozytywnych opiniach w internecie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez catdragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczytując się w wasze wypowiedzi widzę że większość dotyczy stereo , a mi czyli autorowi, jednak najbardziej zależy na dźwięku w kinie

Pozdrawiam jeszcze raz

Ps. to że rz 900 gubi się przy bardziej skomplikowanych partiach materiału też jest zresztą niepokojące , jak to możliwe przy tak wysokim modelu, zapasem mocy i tak pozytywnych opiniach w internecie ?

Na przykładzie muzyki omawiam różnice w brzmieniu - bo na muzyce się znam. A przykładowo RZ900 jest wart pochlebnych opinii, zdecydowanie, ale z pewnością nie wychwalania go pod niebiosa, jak to niektórzy czynią, zresztą jak jakikolwiek inny amplituner, bowiem wszystkie mają jakieś wady dźwięku. Onkyo łagodzi dźwięk tym, że nieco spowalnia narastanie jego ataku (jednak mniej niż np Anthem), oraz nieco przygasza górę. Jeśli ktoś ma rozkrzyczane kolumny, to to jest jakieś lekarstwo i efekt taki, że wreszcie da się ich słuchać. Z tego co jednak piszesz, sam nie masz ostro grających kolumn, i dlatego konsekwentnie daleki jestem od polecania amplitunera który dźwięk będzie łagodził.

A co do gubienia się przy głośnym i skomplikowanym graniu - na skali 0-92, przy poziomie 82 jest napis THX Ref, a filmy oglądam zwykle w okolicach 62-67. Zbliżając się do 70, przy naprawdę głośnym graniu gdy naprawdę dużo się dzieje w dźwięku, to na kilka sekund potrafią się pojawić takie zniekształcenia. Max pobór mocy to wg Onkyo 840W. Nie jestem jednak pierwszą osobą uznającą te wysokie liczby za rozdmuchane. Jednak Onkyo bardzo ładnie otula pomieszczenie dźwiękiem, nie tak podobnym do rzeczywistego jak bym chciał, ale z pewnością daje dużo komfortu przy filmach. No i - i tak jest lepiej niż w kinach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na myśli i kino i stereo . generalnie pisałem o dźwięku . Czy 2 kanały czy 5 lub więcej. Zasada jest taka sama...

 

Sluchajac onkyo i przechodzac na denona uslyszalem wiele nowych dzwiekow w moich ulubionych filmach i sadzilem ze wiecej juz nie uslysze i jakie bylo moje zdziwienie jak oglądałem ulubione filmy ponownie na arcamie po przejściu z denona.jednak pojawily sie nowe dzwieki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasywna 12-tka Cantona z lat 80-tych w zamkniętej obudowie zasilana starym wzmacniaczem. To połączenie akurat ma zapas mocy na moich 15 metrach, bo jak za bardzo podkręcę to pokój chce mi demolować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasywna 12-tka Cantona z lat 80-tych w zamkniętej obudowie zasilana starym wzmacniaczem. To połączenie akurat ma zapas mocy na moich 15 metrach, bo jak za bardzo podkręcę to pokój chce mi demolować.

 

Zapewne Canton Plus C jak mniemam...mialem kiedys ten subwoofer, bardzo fajny basik sie z niego wydobywal, szybki, zwarty, punktowy, jak to z zamknietej obudowy i papierowej membrany o 12 calach. Byla wersja aktywna o nazwie Plus B, z tego co pamietam miala podobicie gdzies powyzej 20Hz. swietne stare zapomniane sprzety ktore na allegro ludzie za bezcen oddaja.

 

Ja u siebie mam subwoofery DIY, dwie sztuki (w tej chwili korzystam z jednej bo dwie to za duzo), kazdy zamkniety, 330 litrow, glosniki 15 cali, konkretnie Tesle ARN930 przewiniete na 8 omow z cewka 150 watowa. Membrany z celulozy i rezonans wlasny ponizej 20Hz. Zasilam to studyjnymi koncowkami Klein Hummela, te z kolei wysterowuje procesor Meridian 861. Dla mnie poszukiwania basu sie skonczyly bo jest wrecz sejsmiczny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nookie736
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są aktualnie dwie sztuki na alle. faktycznie za drobniaki , ale czym to zasilić ?

CANTON Plus B za to już powyżej tysiaka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez catdragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilisz to kazdym normalnym wzmacniaczem...ten Sub to czesc zestawu 2.1, w komplecie byly satelity, chyba Plus S, podlaczalo sie to do wzmaka stereo, w subie zwrotnica na 120Hz siedzi..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku akurat jeszcze wcześniejsze - GLS 50. :)

Jestem po seansie filmowym na Onkyo RZ900 - spróbowałem na chwilę zwiększyć głośność i niestety dźwięk robi się brzydki przy zbliżaniu się do "70" na potencjometrze, a przy "82 THX Ref" gra już niemal tak brzydko jak w kinach - krzyczy (jednak jakby zza kotary, bo ogranicza wysokie tony) i traci szczegóły i dynamikę. Po ściszeniu do 60, dźwięk naprawdę wyładniał, zrobiło się aż miło. Na mój gust - głośność do filmów czy koncertów mógłbym ustawiać u siebie nawet na 75 dla niektórych pozycji, ale nie kosztem jakości dźwięku, dlatego zostaję przy 63-67, w zależności od filmu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.