Skocz do zawartości
IGNORED

Cambridge Audio Azur 751R v2 czy Anthem MRX 310


catdragon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownik Yodas dnia 29.04.2016 - 20:05 napisał

Myślę że ten jbl250

Użytkownik kinomaniak 2 dnia 29.04.2016 - 09:31 napisał

kupisz nowego JBL pw 250 do kina jest to petarda,

 

Kurcze Panowie ale ten sub to wielkie bydle , na prawdę do małego pokoju jest potrzebny taki potwór , nie ma w tej kasie czegoś co nie wygląda jak mini lodówka , co wystarczy do 16 m2 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może sub na głośniku 25cm, np. Jbl z serii 150. U mnie na 16m2 gra Velek z serii 10 i wykorzystuje go na 30% mocy

Parę dni temu od jednego z kolegów z forum dostałem propozycję zakupu Klipsch SW 110 w wydaje się atrakcyjnej cenie , sprzęt jest w prawdzie używany ale raczej o małym przebiegu . Czy to właściwa droga i ile za taki sprzęt można zapłacić jak już jest po gwarancji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Panowie ale ten sub to wielkie bydle , na prawdę do małego pokoju jest potrzebny taki potwór , nie ma w tej kasie czegoś co nie wygląda jak mini lodówka , co wystarczy do 16 m2 ?

Jbl es150 jest mniejszy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klipscha to Ci nie pomogę, nie miałe okazji posłuchać. Jest dużo opini na innych forach, musisz sam podjąć decyzję, można zaryzykować i kupić w ciemno ale to nie zalecane. A z innej strony, jeżeli to będzie Twój pierwszy sub to na pewno będziesz zadowolony i nabędziesz doświadczenia na przyszłość czego szukać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do suba to mam zasade brac jak najwiekszy, najmocniejszy i taki ktory schodzi najnizej przy dobrej skutecznosci, swego czasu mialem swojego suba 2x30 pasywna i bierna 1000w w rms w pokoju 10m2 i wystarczylo tylko sciszyc pokretlo glosnosci zeby ladnie zagral, bo suba to procz slyszenia ma tez byc czuc, a tylko w miare duzy mocny sub wytworzy odpowiednie cisnienie ktore poczujesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brac jak najwiekszy, najmocniejszy i taki ktory schodzi najnizej przy dobrej skutecznosci,

Hej to idealna sytuacja z tym że trzeba nie być ograniczonym miejscem i budżetem ,raczej liczyłem na znalezienie czegoś skutecznego ale subtelnego w wymiarze . Zdaje sobie sprawę że wielkość / moc zwiększa niezawodność i poziom radości z reprodukowanego dźwięku , ale jak już pisałem wcześniej , mam mały 16m2 pokój i spore skuteczne fronty które jako tako bas przenoszą i w partiach kontrabasu czy gitary basowej łagodnie gilgoczą w żołądku , więc mój pierwszy sub musi być wynikiem kompromisu pomiędzy wielkością , jakością , cena i akceptacją kobiety co do wszystkich tych parametrów . niestety nie mam osobnego pokoju na kino a zabawek już sporo .

W innym wątku do tego anthema polecają rela t5 nie wiem czy to dobra propozycja tym bardziej że jest dość drogi jak na moje potrzeby . Rozumiem że fajnie jak sofka podskakuje w rytm wybuchów ale z drugiej strony nie chce mieć sąsiadów u siebie na każdej projekcji .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez catdragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że skłaniasz się ku Anthemowi - ale nie słuchałeś go jeszcze? Poczekaj z subem cierpliwie aż dobierzesz amplituner. O Anthemie jest całe mnóstwo pochlebnych opinii, ale sam po przejściu z budżetowej Yamahy nie mogłem uwierzyć, iż sprzęt o tyle droższy może grać tak nieprawdziwym dźwiękiem. Piszesz, że masz dobrej klasy kolumnę centralną - z pewnością usłyszysz tę różnicę w dialogach. Anthem ma wiele plusów - system kalibracji, w miarę nieźle pokazuje różnice dynamiczne, ładnie wypełnia pomieszczenie dźwiękiem (między kolumnami, bo za szeroko to nie gra niestety), tylko właśnie.. - czemu ten dźwięk jest tak nierzeczywisty? Ale jeśli się spodoba taka barwa - to już kwestia gustu. Co do Rela T5 - polecają go podłączać do Anthema przez RCA czy wysokopoziomowo - dla uzupełnienia frontów? Jeśli wysokopoziomowo, to zagra takim dźwiękiem jaki Anthem mu przekaże, ale jeśli przez RCA, to wg mnie może się okazać, iż subwoofer będzie najbardziej żywiołowym elementem całego zestawu. Typowo do kina jednak i tak coś większego by się przydało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że skłaniasz się ku Anthemowi

Nie słuchałem anthema , ale chyba przekonuje mnie system kalibracji arc, który jest porównywany do Audyssey w wersji pro i do płatnego dodatkowo dirac .

Za subem to się dopiero rozgladam , oczywiście najpierw ampli a potem się zobaczy .

Nie mam pojęcia jak proponujących rela, wyobrażał sobie jego podłączenie .

Może typowy do kina wiekszy kupię dopiero następny jak będę wymieniał sprzęt na emotive :)

Czytałem kilka testów i wypowiedzi użytkowników na różnych forach na temat anthema i właściwie nie zdarzają się negatywne opinie o tym sprzęcie na kilkaset linijek takstu może dwie lub trzy włącznie z Twoją o tym nie prawdziwym dźwięku . A na tym forum w klubie anthema też same pozytywy .

Co do suba jak mam wydać powyżej 1 tyś to myślę o tych BK bo mają na prawdę dobre opinie i dodatkowo dobrą cenę, podwójny sposób kalibracji niezależnie dla stereo i Multi ch , ale oczywiście nikt tu ich nie zna mimo że klub BK jest na forum ;)

Pozdrawiam

Nie wiem czy centralny jest dobrej jakości , nigdy go nie rozbieralem nie wiem co jest w środku , jest wielki i był robiony na zamówienie . Ją osobiście i paru innych słuchaczy przez ostatnie paręnaście lat nigdy nie miało do niego zastrzeżeń , a środek sceny dźwiękowej wypełnia znakomicie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez catdragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno dobrego amplitunera to nie mały wydatek,pomijam to że u nas sprzęt jest najdroższy,i najpóżniej tanieje.. Ludzie czytają różne gazety fachowe,oraz kierują się tym co poleca znajomi,oraz branża.Mija się to jednak z prawdą,i często zwykły Kowalski przechwala to co własnie zakupił on,oraz jego koledzy,tak było jest i będzie.Brak obiektywizmu to standart..

Myślę, że kinomaniak 2 trafił tymi słowami w sedno. Ileż razy na tym forum czytałem, iż "do kina to Onkyo 646 i nic więcej nie trzeba", ileż razy czytałem, iż sprzęt za 5-6 tys jest doskonały w każdym calu (no, może mógłby mieć inaczej jakąś funkcję rozwiązaną i inny wyświetlacz czy pilot) i że trochę tańszy do półśrodek. Ale sam wspominasz o systemie dzielonym - ja przed sobą widzę taką właśnie drogę, choć daleką. Jednak choćby porównując wydatki - 20-25 tys na końcówki plus procesor, widać dokładnie, ile mogą być warte znakomite opinie posiadaczy nowych zabawek po 4-6 tys zł. Dla mnie te sprzęty różnią się wadami, zaletami, stosunkiem zalet do wad, i w ten sposób staram się je opisywać. A jeśli ktoś nie widzi wad w dźwięku z amplitunera za 4-6 tys zł, to - za kinomaniakiem: "przechwala to co własnie zakupił (...) Brak obiektywizmu to standart.."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przechwala to co własnie zakupił (...) Brak obiektywizmu to standart

Zgadzam się z Tobą jak i Kinomaniakiem2 ale czy to znaczy że za 4000 nie można kupić przyzwoitego ampli/ wzmacniacza AV , trudno mi w to uwierzyć. Na forum zresztą nie tylko tym jest od zawalenia wątków o kupnie całego systemu za 2000/3000/5000 zł (ampli, BR, glosniki 5,1)i są tacy co doradzają i są szczęśliwcy ,którzy takie sprzęt zakupili i są , wyobraź sobie zadowoleni z nabytego zestawu , więc o co tu chodzi ? Czy wszyscy jesteśmy d... W dupe przez producentów ? Jakieś tajemnicze lobby hi-fi-av-cinema ?

Czy wszyscy się mylą, czy każdy który zakupił droższy sprzęt milczy albo kłamie ? Po co w jakim celu , i nie mówię tu tylko o polskich forach .

O co tu chodzi i gdzie w tym wszystkim znaleźć złoty środek ?

Pozdrawiam

A może nam / wam ( bo nie wiem czy do tego grona należę ) w dupach się poprzewracało???

No offense.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta....:)

...każdy ma inne ucho ;) ....

 

Dla jednych i sprzęt za "pierdylion" ojro nie gra...a dla drugich za tysiaka brzmi wyśmienicie... po prostu Ci drudzy potrafią się cieszyć a nie szukać minusòw... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta....:)

...każdy ma inne ucho ;) ....

Tak na pewno i inna wrażliwość i tolerancję ale osoby które siedzą w branży i które są osluchane powinny potrafić powiedzieć jednoznacznie że w danej kwocie należy kupić sprzęt a,b,c i innym nie należy się zajmować a na pewno nie d i h , a reszta to już kwestia gustu sympatii wyglądu .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste jest że osoby osluchane i siedzące w branży mają większą praktykę i wiedzę co jak gra ale to ciągle nie nasze uszy ....a to one są najważniejsze... pozatym pamiętaj w wielu przypadkach czym więcej słuchamy stajemy się coraz bardziej zmanierowani i bardziej wybredni i ciągle gonimy królika a to już nie jest radość ze słuchania muzyki tylko ciągła pogoń i szukanie dziury w całym...

Pamiętam jak na jakimś Audioshow miałem "szczęście" akurat podążać po pokojach za tą samą trójką Panów i ciągle im nie pasowało co słyszeli ....ależ oni musieli być nieszczęśliwi...a słuchaliśmy różnych zestawòw tych mega drogich i tych bardziej dostępnych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pewno i inna wrażliwość i tolerancję ale osoby które siedzą w branży i które są osluchane powinny potrafić powiedzieć jednoznacznie że w danej kwocie należy kupić sprzęt a,b,c i innym nie należy się zajmować

No właśnie często zapominają dodać te słowa "w danej kwocie", przez co pozostaje samo zachwalanie, jak to sprzęt a jest bezkonkurencyjny względem sprzętu b i c, gdzie powiedzmy wszystkie są w przedziale 2000-2500zł.

Różnice w słuchu ludzkim są ogromne, więc jak najbardziej to może być powodem zachwalania tańszych sprzętów. Jak również to, iż ktoś przeniósł się z takiego za 1500 na taki za 2500 i z różnicy jest zadowolony przeogromnie, tylko że możliwe, iż nie słuchał w domowych warunkach takiego za 5000 itd.

Zgadzam się z Tobą jak i Kinomaniakiem2 ale czy to znaczy że za 4000 nie można kupić przyzwoitego ampli/ wzmacniacza AV , trudno mi w to uwierzyć. (...) Czy wszyscy jesteśmy d... W dupe przez producentów ? Jakieś tajemnicze lobby hi-fi-av-cinema ?

W pierwszej kolejności przez nasz rząd. Powiedzmy, że zarabiasz 3000zł miesięcznie - to kupno amplitunera za 4000zł to już jakiś tam wydatek wymagający kilkumiesięcznego przygotowania. A wyobraź sobie, że zarabiasz 3000 euro i na ten sam amplituner musisz wydać 900 euro. Dla Europy zachodniej tyle właśnie są warte te sprzęty. Dlatego nie ma sensu pisanie iż - jak w przypadku mojego RZ900 - "za tyle pieniędzy sprzęt niedomaga pod jakimś względem? Nie do wiary!" Bo ile on kosztuje? 1200 euro? Tyle jest warty przy zarobkach 3000 euro. My przy zarobkach 3000zł musimy na niego przeznaczyć powiedzmy 5500zł - dlatego oczekujemy od niego więcej niż nasi zachodni sąsiedzi. Ale czy słusznie? Bo nie na nasz rynek został on zaprojektowany i wyceniony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem dużo bardziej Video niż Audio i w pewnym momencie wpadłem w tą samą pułapkę czepiania się niedoskonałości w obrazie ale powiedziałem STOP i teraz cieszę się z oglądania a nie skupiam na aspektach jakości obrazu i dźwięku w moim "kąciku mniejAudio-bardziejVideo" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągle gonimy królika a to już nie jest radość ze słuchania muzyki tylko ciągła pogoń i szukanie dziury w całym...

Jednak cóż złego w tym, jeśli na forum wymienię owe dziury w amplitunerach, powiem który jakie ma, i zainteresowana osoba kupi dzięki temu sprzęt z mniejszą ilością dziur bądź z dziurami, które akurat dla niej są obojętne, a dowiadując się o dziurach w konkurencyjnym sprzęcie, których zaakceptować by nie była w stanie? Sam kupiłem ser.... sprzęt z dziurami, ale daje mi on wiele radości, nie jestem z nim nieszczęśliwy jak panowie których spotkałeś na audioshow, jednak rzetelnie mogę porównać jego dziury do dziur konkurencji. Przy zakupie ma to znaczenie, inaczej ludzie kupowaliby sprzęt na podstawie wyglądu, albo sam nie wiem na jakiej. ;) Ten temat ma za zadanie pokazać różnice między sprzętami za ok 4000zł, i wszelkie dziury o których tu pisałem właśnie tego dotyczą, a nie tego, jaki nieszczęśliwy byłem słuchając amplitunerów za 4-7 tys, bo gdybym taki był, to żadnego z nich bym nie kupił. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez miś1185
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stajemy się coraz bardziej zmanierowani i bardziej wybredni i ciągle gonimy królika

Ją nie chce gonić króliczka nie jestem Alicja , ale to fakt zmanierowani jesteśmy . Kiedyś też miałem przygodę z video musiałem przestać na etapie porównywania projektorów w cenie 15-20 tyś z projektorami typu barco lub runco , te pierwsze były doskonałe dopóki w w tym samym pomieszczeniu nie uruchomiliśmy tych drugich z tym samym materiałem video , jedyna pociecha w tym że w domowych warunkach te projektory nigdy się nie spotkały , a tańszy po chwili używania zamazał wspomnienie o idealnym projektorze .

W pierwszej kolejności przez nasz rząd. Powiedzmy, że zarabiasz 3000zł miesięcznie - to kupno amplitunera za 4000zł to już jakiś tam wydatek wymagający kilkumiesięcznego przygotowania

To forum świadczy o tym że jednak wiele osób jest w stanie pozwolić sobie na taki sprzęt, lub nawet droższy , a część z nich wymienia go w dodatku dość często , co nie do końca pokrywa się z Twoim zdaniem. ( wystarczy przejrzeć temat ,,nasze zestawy kina domowego ,, ) ;)

Jednak cóż złego w tym, jeśli na forum wymienię owe dziury w amplitunerach, powiem który jakie ma, i zainteresowana osoba kupi dzięki temu sprzęt z mniejszą ilością dziur bądź z dziurami, które akurat dla niej są obojętne, a dowiadując się o dziurach w konkurencyjnym sprzęcie, których zaakceptować by nie była w stanie?

Według mnie nie ma w tym nic złego, wręcz przeciwnie fora powinny służyć wymianie istotnych informacji ,z pierwszej ręki od zadowolonych bądź rozczarowany użytkowników, nie tylko agitacji i marketingowi.

Dodatkowo Twoje wypowiedzi w tym wątku uważam za przydatne , zresztą nie tylko Twoje ale pozostałych uczestniczacych w tym temacie również.

 

Niestety Polacy ( nie wszyscy oczywiście ) mają to do siebie że nigdy nie przyznają się do poniesionej porażki tym bardziej gdy była ona kosztowna , pozwolą innym brnąć w złe wybory , po to żeby się samemu lepiej poczuć .Taki rodzaj zawiści , zazdrości :(.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum świadczy o tym że jednak wiele osób jest w stanie pozwolić sobie na taki sprzęt, lub nawet droższy , a część z nich wymienia go w dodatku dość często , co nie do końca pokrywa się z Twoim zdaniem. ( wystarczy przejrzeć temat ,,nasze zestawy kina domowego ,, ) ;)

Wybacz, ale nie przypominam sobie bym kiedykolwiek miał myśli przeciwne do tego co wyżej napisałeś, więc albo mnie nieopatrznie zrozumiałeś, albo ja swe myśli niefortunnie wyraziłem. :) Wszak to, iż dałem przykładowy dochód 3000 wcale nie oznacza, iż nie ma osób więcej zarabiających. To tylko przykład. :)

Niestety Polacy ( nie wszyscy oczywiście ) mają to do siebie że nigdy nie przyznają się do poniesionej porażki tym bardziej gdy była ona kosztowna , pozwolą innym brnąć w złe wybory , po to żeby się samemu lepiej poczuć .Taki rodzaj zawiści , zazdrości :(.

Dlatego właśnie jednak na straty spisuję wszelkie opinie w stylu "kupiłem sprzęt xxx, dźwięk jest super". Takie wpisy nie mają żadnej merytorycznej wartości, a niegdyś również się nimi kierowałem. Przypomina mi to również dawną rozmowę nt motoryzacji, gdy usłyszałem od kogoś, iż Mercedes lepiej się prowadzi od BMW. Spytałem pod jakim względem? Czy ma większy zapas przyczepności na zakrętach, czy pewniej pokonuje zakręty, czy mniej podsterowny, czy mniej nadsterowny, itd. Po długim "ciągnięciu za język" okazało się, że lżej się kręci kierownicą. Jak widać - każdy ma inne potrzeby i jedno hasło "dźwięk super", tak jak "lepiej się prowadzi" - dla każdego może oznaczać zupełnie coś innego. Dlatego bez doprecyzowania, o jakie aspekty brzmienia/prowadzenia chodzi, takie opinie są bezużyteczne i odbieram je chłodno, choć jednocześnie ciepło ze względu na emocje jakie od nich biją. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale nie przypominam sobie bym kiedykolwiek miał myśli przeciwne do tego co wyżej napisałeś, więc albo mnie nieopatrznie zrozumiałeś, albo ja swe myśli niefortunnie wyraziłem. :) Wszak to, iż dałem przykładowy dochód 3000 wcale nie oznacza, iż nie ma osób więcej zarabiających. To tylko przykład. :)

Możliwe że się źle zrozumieliśmy , mi chodziło tylko o to że mimo że mało zarabiamy względem Niemców czy innych Francuzów , to jednak mamy bardzo dużą siłę nabywcza, mimo polityki niezależnie jaka jest , wystarczy spojrzeć właśnie na wcześniej wymieniona zakładkę lub w weekend (nie długi ) podjechać pod centrum chandlowe i w tym przypadku nie chodzi o to że mnóstwo ludzi idzie na spacer do sklepu tylko o to jakie pod tym centrum stoją samochody i w jakiej ilości.

Tak przykład z autami jest bardzo dobry bo jedno i drugie auto jeździ a auta w tej samej klasie różnią się w tym przypadku tylko detalami , a auta z innej klasy różnią się tylko zasobności portfela kupującego ale wszystkie jako tako jeżdżą i spełniają swoją podstawową rolę .

Niestety trudno jest mówić o swoich doświadczeniach ze sprzętemautem bez emocji tym bardziej jak się jest z tego sprzętu zadowolonym , ale jak euforia z zakupu opadnie i minie jakiś czas wtedy można wydać miarodajne opinie i podzielić się nimi z innymi przyszłymi użytkownikami.

To że każdy jest inny i każdy inaczej słyszy i ma inne doświadczenie , powinno być tylko inplus bo im więcej opini tym lepszy obraz całości .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to mówią więcej luzu,najważniejsze abyśmy byli zadowoleni z tego co kupimy adykwatnie do wydanych pieniędzy,czym więcej tym wymagania większe.Jedno jest pewne że za dobry system trzeba wydać dużo pieniędzy.,to po pierwsze ,lecz czy to konieczne.Raczej nie. Przeciętny Kowalski i tak będzie zadowolony jak sobie kupi budżetowy zestaw 5,1 za 5 tyś..Jak zacznie czytać słuchać porównywać nabierze trochę doświadczenia to z pewnością już będzie nie szczęśliwy.Dlatego cieszmy się z tego co mamy,lecz nie piszmy bzdur że jakiś tam model amplitunera w danym momencie wychwalany przez prasę sprzedawców,internet to kiler i że będzie najlepszym wyborem dla każdego.Jest to totalna bzdura ,bo mamy różne mieszkania domy,piwnice,.Wielkość pomieszczeń od 8m2 do 80 m2 i tu jest ta różnica czego tak naprawdę potrzebujemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kinomaniak 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ukrywam,że zaciekawiłeś mnie tym centralnym

Mam nadzieję że tym zaspokoję w pełni Twoją ciekawość

Wymiary szerokość 650mm ( nie taki duży jak mi się początkowo wydawało )

wysokość 180mm

głębokość 260mm

średnica środkowego głośnika 28mm

średnica pozostałych 112mm

zdjęcia w załączniku

wykonany cały z 18mm mdf , konstrukcja z przegrodą w środku tworzącą komorę zamkniętą dla 3 głośników środkowych i drugą komorę , patrząc z góry na głośnik , w formie litery c łączącą dwa skrajne głośniki .

Obudowa całkowicie zamknięta od tyły są tylko podwójne terminale .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-58341-0-08315800-1462385800_thumb.jpg

post-58341-0-96550800-1462385833_thumb.jpg

post-58341-0-62340900-1462386037_thumb.jpg

post-58341-0-96657100-1462386078_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Sam posiadam Azura w wersji 351R. Ktoś na forum napisał, że gra bardziej górą - i miał rację. Ale! :) Co zrobiłem aby "ocieplić" brzmienie i sprawić aby góra nie była aż tak wysoka? Dokupiłem do przednich kolumn głośnikowych (już nie pierwszej młodości bo są to RL 505 G4 Siemensa) kable głośnikowe Melodica Purple Rain. Około 20zł za metr. A jak puścisz jeszcze np odtwarzacz CD poprzez Direct Audio będziesz zadowolony. Jeśli moge też coś poradzić to odradzam podłączać CDeka poprzez cyfrowe wejścia bo góra jest nie do zniesienia w tym ampli - sprawdziłem na HD 710 i CDX-1060. Ale już po analogu z kabelkami RCA Wireworld Luna 7 dźwięk jest baaardzo dobry.

W tym amplitunerze bardzo łatwo i fajnie dostraja się głośniki do kina domowego. Ogólnie polecam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam Azura w wersji 351R.

Hej dzięki za odpowiedź, a jak sprawuje się Ci ten ampli w kinie domowym , ja osobiście potrzebuje ampli praktycznie tylko do kina więc ta tematyka mnie najbardziej interesuje , raczej nie będę podłączał do niego CD.

Do audio mam inny zestaw .

Pozdrawiam

Ps. masz do niego wpięty jakiś sub?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki za odpowiedź, a jak sprawuje się Ci ten ampli w kinie domowym , ja osobiście potrzebuje ampli praktycznie tylko do kina więc ta tematyka mnie najbardziej interesuje , raczej nie będę podłączał do niego CD.

Do audio mam inny zestaw .

Pozdrawiam

Ps. masz do niego wpięty jakiś sub?

Oczywiście. Mam Energy SUB-12 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), co podłączyłem kabelkiem typu Y. Filmy puszczam albo z Netflixa z PS4 albo podłączam laptopa. Kolumny głośnikowe ustawiłem w ampli na 90Hz. Polecam Ci z tymi ustawieniami eksperymentować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Energy SUB-12

Jak byś podał jeszcze wielkość pomieszczenia w jakim gra Twój zestaw ? To był bym bardzo wdzięczny .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś podał jeszcze wielkość pomieszczenia w jakim gra Twój zestaw ? To był bym bardzo wdzięczny .

Pozdrawiam

 

25m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dziękuje wszystkim obecnym w tej dyskusji, za pomoc i uwagi na temat sprzętu .

W czwartek ( w końcu ) wylądował u mnie Anthem mrx-510 (drapieżna bestia ), więc rozmowa z Wami była bardziej niż owocna .

Oczywiście teraz ciąg dalszy zabawy w ustawienia i zakup subwofera .

Jeżeli ktoś będzie miał pytania dotyczące wyżej wymienionego , zapraszam chętnie się podzielę swoimi wrażeniami jak i uwagami .

Pozdrawiam i dziękuje Catdragon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez catdragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Dziękuje wszystkim obecnym w tej dyskusji, za pomoc i uwagi na temat sprzętu .

W czwartek ( w końcu ) wylądował u mnie Anthem mrx-510 (drapieżna bestia ), więc rozmowa z Wami była bardziej niż owocna .

Oczywiście teraz ciąg dalszy zabawy w ustawienia i zakup subwofera .

Jeżeli ktoś będzie miał pytania dotyczące wyżej wymienionego , zapraszam chętnie się podzielę swoimi wrażeniami jak i uwagami .

Pozdrawiam i dziękuje Catdragon

 

No to dajesz :) Jak wrażenia audio/video? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mały 16m2 pokój i spore skuteczne fronty które jako tako bas przenoszą i w partiach kontrabasu czy gitary basowej łagodnie gilgoczą w żołądku , więc mój pierwszy sub musi być wynikiem kompromisu pomiędzy wielkością , jakością

 

skoro piszesz, że masz spore fronty z dobrym i masującym basem to widać, że ten bas Ci starczy jeśli chodzi o muzykę więc nie mozesz kupić małego suba do kina bo to mija się z celem. Nie zejdzie on na tyle nisko, żeby zadowolić Twoje uszy i ciało a tylko powieli i nieco wzmocni najniższe pasmo przenoszenia kolumn. Musisz patrzeć za subem , który będzie potrafił zejść niżej niż kolumny a je same odciać z ich najniższych częstotliwości, żeby je ciut odciążyć i zostawic tą robotę subwoferowi. On to zrobi lepiej niż kolumny. Do tego jest zrobiony. A niższe zejście da sub z większą membraną (12" - 30 cm).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adek45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.