Jump to content
IGNORED

Słuchawki do amplitunera


gregin

Recommended Posts

Wyjścia słuchawkowe montowane we wzmacniaczach, amplitunerach, odtwarzaczach CD bywają różnej jakości niezależnie od ceny. Czasami można się zaskoczyć się lub rozczarować, cena sprzętu nie zawsze jest miarodajna, to raz.

Mam wrażenie że bardziej liczy się marka sprzętu, bo czy podstawowy amplituner za 700zł, czy jego lepszy brat za 2 tys. to tą sekcję słuchawkową może mieć dość podobną, taką samą( ?).

Dwa, nie zawsze wydawanie dwu-trzy krotnie większej sumy na słuchawki zaowocuje spektakularnie lepszym dźwiękiem.

Trzy, bywają firmy, lub konkretne modele które mimo wysokiej ceny grają dźwiękiem ewidentnie nie takim jak chcemy i lubimy i mają braki w ergonomii.

Osobiście skupiłbym się najpierw na odpowiednim doborze typu: nauszne/ wokół uszne, otwarte/zamknięte, kwestia długości kabla, wygody padów, doborze brzmienia, niż mam nadzieję, nie tylko samym kryterium ceny.

Uważam, że spokojnie można zacząć szukać od niższego pułapu cenowego, chyba że przeświadczenie że wydałeś więcej daje Ci wewnętrzną satysfakcję.

Link to comment
Share on other sites

Szybkie pytanie, czy warto inwestować w słuchawki kwotę większą niż około 300 zł do amplitunera ze średniej półki? Chodzi o to czy odczuje się różnice przy słuchawkach za powiedzmy 600-1000 zł słuchając z amplitunera?

 

Proponuję na początek słuchawki Fostex TH-7BB można je wyrwać w cenie ok 300 złotych, po wygrzaniu pojawia się jeszcze lepszy bardziej kontrolowany bas i przyjemna bardzo precyzyjna góra. Średnica jest spoko. Jak Cię natchnie później to można wymienić kabel odjedziesz jeszcze dalej do przodu.

Na tegorocznym Audio Video Show moim zdaniem nie było słuchawek w tej a nawet wyższej cenie co by tak naturalnie grały. Z komórki też jako niskoomowe bardzo fajnie grają tak że jak byś miał jakieś wysokie aspiracje mogą zostać spokojnie jako drugi mobilny system słuchawkowy.

Link to comment
Share on other sites

Czyli wychodzi na to, że z g. bata się nie ukręci. To w takim przypadku lepiej kupie sobie słuchawki bluetooth i przy okazji przydają się do telefonu.

 

Co byście mogli polecić do około 500 zł bluetooth z bardzo dobrym wyciszeniem otoczenia. Może by się nadawały do koszenia trawy - wyciszyły by kosiarkę co bardzo mnie denerwuje, a przy okazji gdy ktoś dzwoni to nie muszę wyciągać telefonu z kieszeni ;)

Link to comment
Share on other sites

W okolicy 300zł ja polecam poniższe:

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

przeczytaj bo warto ;)

 

Gregin, jedyny produkt jaki znam, który ma szanse minimalnie wytłumić kosiarkę to ATH ANC9.

Nie znam nic, co byłoby przewodowe a w dodatku z tak dobrym poziomem redukcji hałasu.

ANC9 ma 3 poziomy redukcji w zależności od otoczenia w którym się znajdujesz i Twoich preferencji.

 

Wszystkim, którzy zastanawiają się nad słuchawkami z np Quiet Point polecam mój artykuł

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Link to comment
Share on other sites

Może by się nadawały do koszenia trawy - wyciszyły by kosiarkę

 

a Ty co, masz hektary z posianą trawą i każą Ci kosić ją kosiarką pewnie jeszcze taką jaką kosi się przed domem co :) Ile czasu spędza się przy koszeniu trawy, ile razy kosi się trawę. Poza tym wątpię czy słuchawki w skuteczny sposób stłumią kosiarę, choć to zależy co to za kosiarka, elektryczna chodzi w miarę cicho natomiast spaliniak niezle hałasuje. Zastanawiam się tylko jak długo wytrzyma Ci słuch. Po kilku takich sianokosach będziesz głuchy :)

 

Polecić, zasuwaj do sklepu z telefonem i zakładaj słuchaweczki bo nie widzę innego sposobu sprawdzenia które podejdą co do brzmienia i wyciszenia. Przypuszczam, że duże nauszne zamknięte będą najlepsze.

Link to comment
Share on other sites

Ile czasu spędza się przy koszeniu trawy, ile razy kosi się trawę. Poza tym wątpię czy słuchawki w skuteczny sposób stłumią kosiarę,

Zgadza się, szkoda lepszych, czy drogich słuchawek do takich czynności, bo i tak niuanse muzyki Ci zagłuszy kosiara. Można kupić sony xd150, czy jakieś wokół uszne philipsy za 60zł, czy faktycznie inny podstawowy model wokół uszny z opcją mikrofonu do rozmów tel. (pytanie jest czy Ty będziesz wtedy słyszany ) .

ATH to dobre zrównoważone brzmienie i są wygodne, pytanie jednak, czy aktywna redukcja szumu jak np. w słuchawkach Monster Inspiration ANC, da radę nie tyle z szumem, ale z wibracjami, potężnym hałasem kosiarki, silnika, wątpię.

Link to comment
Share on other sites

Ale naprawdę mam tego koszenia w zatrzęsienie ;) Jak się dojedzie do końca to tam gdzie się zaczęło to już odrosło i znowu trzeba ;) Dla własnego komfortu biorę zwykłe stopery, a o słuchawkach pomyślałem dla uprzyjemnienia pracy, a swoją drogą musiały by trochę tłumić otoczenie żeby nie psuć sobie słuchu od kosiary. Takie było założenie, a czy do przejścia to się właśnie próbowałem dowiedzieć. Ta kosiara to nie jest moja misja zawodowa oczywiście;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.