Skocz do zawartości
IGNORED

Interkonekty DIY


SomekPoland

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Ostatnio na forum zaobserwowałem tendencję do tworzenia kilku praktycznie bliźniaczych wątków. Po 3-4 stronach temat się urywa i wątek leci na 30 stronę wyszukiwarki google, przez co wydobycie z niego informacji, jest mocno niewygodne. Dlatego chciałbym zaproponować wszystkim tworzenie tematów zbiorczych, gdzie początkujący będzie mógł zadać pytanie, zaawansowani mogą dyskutować na temat trudniejszych zagadnień, etc. Plus jest też taki, że zaprowadzimy trochę ładu na forum. Pozwolę sobie zacząć od kilku uwag merytorycznych, które mogą się przydać początkującym.

 

BARDZO PROSZĘ O ZACHOWANIE KULTURY WYPOWIEDZI. WYCIECZKI OSOBISTE, CHAMSTWO I ROZMOWY NIE NA TEMAT NIE BĘDĄ TOLEROWANE.

 

WTYKI RCA:

Najlepszym wyborem w stosunku ceny do jakości jest bezsprzecznie seria ACPR firmy Amphenol. Drugim wyborem będzie Neutrik Rean NYS. To wtyki tanie i bardzo solidne. Oczywiście można później przejść na różnego typu WBT, Cardasy, Furutechy, ale tutaj cena będzie blokadą dla wielu, więc póki co nie drążę tematu.

 

WTYKI XLR:

Tu nie ma wyboru. Neutrik NC3FXX/MXX.

 

PRZEWODY:

Z tanich i dobrych przewody Mogami mają świetne opinie, ale ja nie miałem okazji używać. Firmy takie jak Canare, Cordial, Sommer, Belden, to te sprawdzone przeze mnie, dobra jakość, przy rozsądnej cenie. Dobrą opcją jest również wykonanie przewodów samemu, wyplatając je z trzech zaizolowanych żył, na przykład z rozhartowanego srebra wrapingowego w izolacji np. teflonowej. Można też użyć gotowych drucików w izolacji, tutaj tylko wyobraźnia nas ogranicza. Z przewodów z wyższej półki warto spojrzeć na produkty Neotech, Audio Note, Yarbo. Oczywiście każdy już tu ma swoich faworytów, więc dzielcie się spostrzeżeniami.

 

SPOIWO:

Ja używam cyny ze srebrem, ze względu na najlepsze właściwości mechaniczne i elektryczne w czasie. Naprawdę warto dołożyć te kilka zł i się nie martwić.

 

Osobiście zrobiłem już kilkanaście różnych par interkonektów, chwilowo moje ulubione to te na przewodach NEI-3004 Neotech i wtykach Eichmanna. Drugie miejsce ma plecionka z miedzi 7N traktowanej kriogenicznie na wtykach Neutrik z ruchomą masą. Postaram się później wrzucić zdjęcia :)

 

Zachęcam kolegów do dzielenia się uwagami i trzymania porządku na forum, które ostatnio zaczyna przypominać... Sejm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach zrobienie interkonektu, gdzie każda z dwóch żył będzie miała własny ekran. Oczywiście ekrany będą podłączone tylko z jednej strony. A przewodnikiem będzie miedź nawojowa. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Może znowu zorganizuję jakiś test dla forumowiczów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nerwów na odkrywanie ameryki od nowa, dlatego zrobiłem sobie interkonekty z markowych kabli nabytych na metry ze szpuli:

 

-Ultralink Ultima MkII z wtykami WBT-0144

-Transparent Audio Ultra z wtykami Furutech FP-160G

 

Dobór wtyków podyktowany był grubością koszulki kabla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawie roku słuchania na kablu telefonicznym, postanowiłem zrobić lepsze kable rca.

Zamówiliśmy z kolegą przewodniki 22awg z miedzi i srebra up-occ neotecha.

 

Wersja na srebrze z wtykami posrebrzanymi kle. Dwa przewodniki umieszczone w bawelnianej otulinie + oplot nylonowy.

 

Wersja na miedzi o przekroju prostokąta , na wtykach z pinami z miedzi tellurowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z przewodników usunąłem izolacje i umieściłem gołe, w teflonowych rurkach + oplot nylonowy.

 

Wersja srebrna, słuchałem tylko jeden dzień, bo robiłem dla kolegi.

Koszt ok 650zł, niewygrzany wywarł na mnie ogromne wrazenie.

Bardzo dobry bas ,szczegóły, zero ostrości ,bez sybilantów, słychać wyraznie co dzieje się w głębi.

 

Wersja miedzianą zrobiłem wczoraj, dla siebie. koszt ok 250zł.

Początkowo średnio mi się podobało, wyrazne sybilanty, dosyć jasne granie.

Po kilku godzinach , dzwięk wygładził się i wszystko zaczęło się poprawiać.

 

Jednak kabel srebrny zdecydowanie lepszy, mam nadzieję , ze miedziak jeszcze się wygrzeje i zagra, ale czuję, ze czeka mnie zakup części na wersję srebrną.

 

Niebawem porównamy nasze kabelki, i jak się dobrze wygrzeją, opisze wrazenia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wy znowu z tymi interkonektami wykonywanymi z metalu ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może nie powiem nic nowego bo nie stać mnie na drogie kable ale dla kolegów na próbę polecam zrobić taką skrętke z czterech przewodow( 2+2).Ten interk. zrobiony ze zwyklego OFC głosnikowego i ten sposób zaplecenia czterech przewodow mile mnie zaskoczył na tle dotychczas używanych kabli mikrofonowych dwie żyły plus ekran.Nie jest ekranowany bo w sumie nie ma co ekranować,ale sposób jest inny niż typowy warkocz z trzech przewodów.Jeśli zaniżyłem poziom przepraszam.Może ktoś spróbuje na lepszym materiale.Pozdrawiam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-40379-0-51239300-1461059857_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sposób zaplecenia czterech przewodow mile mnie zaskoczył

 

Zapytam nieśmiało, czy dałeś po 2 żyły na sygnał i masę? Też tak zaplatam przewody i 4 żyły to maksimum jakie opanowałem:) Z 8 to dopiero musi być jazda:) Gdyby ktoś z forumowiczów mógł podesłać link ze sposobami zaplatania, to bardzo proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 2 żyły sygnał i dwie masa.Nie da sie wytłumaczyć ale poćwiczzyć i gotowe .Ja zaczynam jak warkocz z trzech i dobieram czwarty potem od drugiej strony...hehe proste...? Da sie zrobić nawet osiem np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dopiero musi być jazda:) Gdyby ktoś z forumowiczów mógł podesłać link ze sposobami zaplatania, to bardzo proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ten sposób zaplecenia czterech przewodow mile mnie zaskoczył

A mnie - nie.

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wy znowu z tymi interkonektami wykonywanymi z metalu ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A mógłbyś rozwinąć myśl, bo zaintrygowałeś?

 

Być może nie powiem nic nowego bo nie stać mnie na drogie kable ale dla kolegów na próbę polecam zrobić taką skrętke z czterech przewodow( 2+2).

 

Czy miałoby sens zaplecenie w ten sposób okablowania ramienia gramofonu?

 

Pozdrawiam DIY-owców :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś rozwinąć myśl, bo zaintrygowałeś?

Już od jakiegoś czasu stosuję intekonekt na bazie włókna węglowego. Tak konkretnie: na bazie dwunastu tysięcy włókien węglowych. Od momentu gdy zacząłem takie właśnie kabelki DIY stosować, wykonane z tegoż włókna, to już jakoś odechciało mi się z innych korzystać. Nawet wysokiej czystości srebro w teflonie leży w szufladzie i się kurzy. Podbudowany pozytywnymi wrażeniami, jakie zaobserwowałem na bazie węglowych RCA, teraz jestem w trakcie robienia podobnych kabelków w standardzie XLR.

Są pewne przesłanki, które sprawiają, że kabel węglowy może realnie lepiej zagrać od metalowego. Przesłanki wywodzące się z teorii elektromagnetyzmu, z zjawisk naskórkowych, z właściwości falowodów, dielektryków, ze sposobu propagacji energii fali elektromagnetycznej, w szczególności zaś mechanizmy tej propagacji na granicy dwóch ośrodków, prędkości grupowej ... ale nie będę tutaj zanudzał. Czubek góry tego tematu jest nieco dotykany w artykule jak w linku jak niżej. Lektura jest raczej ciężka. Niektórzy to nazywają audio voodoo. Ja to nazywam zaawansowaną matematyką tensorową oraz ogólną teorią elektromagnetyzmu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

{{ Ostrzeżenie: przeczytanie, przetrawienie i zrozumienie tego artykułu, konsekwencji wynikających z opisanych w nim kwestii, a następnie dodatkowe pogłębienie wiedzy w zakresie zasygnalizowanej tematyki, może spowodować szereg skutków ubocznych: frustrację, zwątpienie, niedowierzanie, agresję, a potem brak zrozumienia wśód audiofili, szyderstwa, podśmie#ujki, i jeszcze parę innych }}

 

Czy miałoby sens zaplecenie w ten sposób okablowania ramienia gramofonu?

Tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są pewne przesłanki, które sprawiają, że kabel węglowy może realnie lepiej zagrać od metalowego

 

Podstawowa! Kabel taki ciągnie bardzo wysokie częstotliwości bez problemu gdzie metal już "wymięka"

 

Bardzo dużym problemem jest dobre włókno węglowe bardzo wysokiej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu aby widac było na grubych kablach sposób zaplatania czterech kabli .Analogicznie plecie sie 6 czy 8 .Dwa na krzyż i miedzy nie dwa na krzyż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak zaplecione (2x2, splot płaski, wylidełki, "na bazie" bardzo wczesnego Kimbera) przewody głośnikowe i powiem, że taki kabelek dupy nie urywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie lepiej jak zapleść 3 kabelki żeby splot był okrągły a nie płaski i sensownie wyglądał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umocuj 3 konce w zacisku, skręć wszystkie (osobno) w tę samą strone i pozwól im okręcić się wokół siebie- tak, jak robi się sznury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz szesc zyl tylko trzeba pocwiczyc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-40379-0-42435600-1461233037_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od jakiegoś czasu stosuję intekonekt na bazie włókna węglowego. Tak konkretnie: na bazie dwunastu tysięcy włókien węglowych. Od momentu gdy zacząłem takie właśnie kabelki DIY stosować, wykonane z tegoż włókna, to już jakoś odechciało mi się z innych korzystać. Nawet wysokiej czystości srebro w teflonie leży w szufladzie i się kurzy. Podbudowany pozytywnymi wrażeniami, jakie zaobserwowałem na bazie węglowych RCA, teraz jestem w trakcie robienia podobnych kabelków w standardzie XLR.

A czy mógłbyś conieco powiedzieć o sposobie wykonania takiego przewodu ?? Izolacja, sposób montażu wtyków, czy itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[email protected] napisał :

 

Kabel taki ciągnie bardzo wysokie częstotliwości bez problemu gdzie metal już "wymięka"

 

że też nikt mnie o tym nie poinformował, a pracuję kilkadziesiąt lat w technice do 11 Ghz;

i jakoś różne metale, jak to się dziś powszechnie mówi - "dają radę" ;-))

U mnie "ciągnie" już kilkanaście lat zwykła nawojówka poniżej 0,4 mm średnicy; też "daje radę"

fakt, że też w bardzo wysokich częstotliwościach, bo pewnie ze 30 kHz będzie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbyś conieco powiedzieć o sposobie wykonania takiego przewodu ?? Izolacja, sposób montażu wtyków, czy itp.

Włókno przewlekasz przez rurkę teflonową. Przewlekasz długim szydełkiem, wykonanym w formie pętli z długiego drutu nawojowego. Tępe kliny ze srebra lub srebrzanki, długości np. 2cm, o średnicy dopasowanej na w miarę ciasny wcisk w końce rurki, wbijasz w wystające z końca rurki włókno. Owijasz cienkim wrappingiem ze srebra, dodatkowo zaciskając teflon na klinie od zewnątrz oraz wchodząc nawojem kilka zwojów na sam klin. Lutujesz/zarabiasz samą końcówkę lutowniczą przez czas nie dłuższy jak 1 sekunda, mocną lutownicą, mieszanką 50/50% dwóch cyn: Sn60Pb40 czyli chamska cynel niebieska, oraz cyną bezołowiową z zawartością srebra 3%-4%.

Jak już wykonasz sobie odpowiednią ilość takich "przewodów" - to zaplatasz / konfekcjonujesz wedle preferencji, potem lutujesz wtyki wedle preferencji (RCA / XLR / inne ...).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to inaczej zrobię, lubię być oryginalny ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak, niektórym po wyjęciu bezpieczników ze sprzętu sprzęt nie chciał grać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś spłodziłem kabelki z miedzi krytej palladem. Prosto z Bajkonuru, jeszcze zalatują komunizmem. Lutuje się ładnie, jak gra? Sprawdzimy. W Warszawie w salonie Focal dnia 28.04. roku pańskiego tego co mamy będzie mała impreza, podczas której będą użyte te przewody. Chętnych zapraszam w godzinach otwarcia salonu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.