Skocz do zawartości
IGNORED

High Endowe okulary


ASURA

Rekomendowane odpowiedzi

Używam na co dzień okulary od 45 roku życia co jest jakimś łaskawym zdarzeniem bo wielu używać musi znacznie wcześniej. Od razu piszę że przerabiałem szkła kontaktowe i jest to nie dla mnie! Jest jeden problem przy słuchaniu muzyki w pokoju, na koncercie zakładając okulary mam minimalnie zakłoconą lokalizację zarówno naturalnych jak i pozornych źródeł dźwięku. Być może dla wielu jest to "pierdoła" ale dla mnie jak mam mieć przyjemność ze słuchania muzyki jest to czynnik który zmusza mnie do zaprzestania innych czynności robionych w okularach i skupieniu się na słuchaniu muzyki. Jak wiemy nie zawsze jest to możliwe.

 

Chciałbym nim wątek tradycyjnie wyląduje na bocznicy uzyskać odpowiedź czy zetknęliście się z takimi oprawkami, szkłami, rozwiązaniami które umożliwiały by jednoczesne korzystanie zarówno z zmysłu słuchu jak i wzroku bez dysonansów o których wyżej pisałem

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz się spotykam z czymś takim, choć okulary mam na nosie od chyba 35 lat. Co w Twoim przypadku powoduje, że zakładając okulary masz zakłócenia?

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz się spotykam z czymś takim, choć okulary mam na nosie od chyba 35 lat. Co w Twoim przypadku powoduje, że zakładając okulary masz zakłócenia?

 

Jeśli kiedyś czytałeś o technice nagrywania metodą sztucznej głowy w realizmie tak zrobionego nagrania miał dużo do powiedzenia nos i fale uginające się na nim i na plastikowych policzkach mikrofonu. Atrapa głowy bez nosa dawała znacznie gorszy efekt realizmu podczas odsłuchu na słuchawkach niż z sztucznym nosem.

 

Taka analogia dzieje się w realu dodatkowo założone na nos okulary powodują w procesorze jakim jest nasz mózg bledną lokalizacje pozornych źródeł dźwięku. Sprawa może by była pomijalna bo mózg to genialne urządzenie samo uczące gdybyśmy latami mieli non stop na nosie te same okulary. Jednak okulary co parę lat się zmienia (akurat tyle trwa proces pełnej adaptacji mózgu a na dodatek np. ja używam różnych okularów zależnie od potrzeby. Tak że w momencie zakładania szkieł odczuwam minimalny dyskomfort w słuchaniu. Napisałem to w wątku High End, bo na co dzień ludzie nie zwracają uwagi na takie "pierdoły" ale ludzie wrażliwi na jakość sprzętu, melomani oraz audiofile już tak.

 

W sumie banalny test dla osób z dobrym wzrokiem; proszę założyć pożyczone od kogoś okulary i posłuchać co się wtedy podczas odsłuchu z kolumn zmienia.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

rozwiązaniami które umożliwiały by jednoczesne korzystanie zarówno z zmysłu słuchu jak i wzroku bez dysonansów o których wyżej pisałem

 

Ja nosiłem okulary od liceum, teraz 5 lat bez oprawek, bez szkieł, bez soczewek. Rozwiązanie szeroko stosowane w świecie: Lasik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję rozszerzyć watek na fryzurę. Czy audiofil powinien być łysy? A może "jeżyk" albo "trwała"?

 

Posiadanie owłosienia na głowie dzięki korzystnej dyfrakcji jest lepszy odsłuch, jak nie wierzysz to pożycz perukę choćby w stylu Jimmy Hendrixa. Duże płaszczyzny nawet te krzywe błyszczace łysiny (analogia do szkieł okularów) nie są wskazane ;P

 

Fryzura to raczej pikuś zakłócałaby jedynie odbicia. Gorzej z bokobrodami :D

 

Jeśli masz taki zarost jak na awatarze to jesteś w domu; to jest w sumie analogicznie tak jak z kolcami pod sprzęt ;)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz , mam ten sam problem co autor watku, z ta roznica ze okulary nosze juz od 6-tego roku zycia. Niestety do sluchania muzyki, czy na koncertach sciagam poprostu okulary. Na szczescie moja wada dotyczaca glownie jednego oka pozwala mi na zachowanie choc odrobiny komfortu laczenia w takich sytuacjach zmyslu sluchu i wzroku.

 

Posiadanie owłosienia na głowie dzięki korzystnej dyfrakcji jest lepszy odsłuch, jak nie wierzysz to pożycz perukę choćby w stylu Jimmy Hendrixa. Duże płaszczyzny nawet te krzywe błyszczace łysiny (analogia do szkieł okularów) nie są wskazane ;P

Cholerka wlosow mam juz bardzo niewiele - moze dlatego robie sie wybredniejszy i grzebie przy kablach?....Peruki nie zaloze, nawet tupecika - predzej zdechne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz , mam ten sam problem co autor watku, choc juz od 6-tego roku zycia. Niestety do sluchania muzyki, czy na koncertach sciagam poprostu okulary. Na szczescie moja wada dotyczaca glownie jednego oka pozwala mi na zachowanie choc odrobiny komfortu laczenia w takich sytuacjach zmyslu sluchu i wzroku.

 

Witaj w grupie zwracającej uwagę jak co słychać; różnica jest nieduża bo sporo nadrabia DPS mózgu ale jednak ją czuć!

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka wlosow mam juz bardzo niewiele - moze dlatego robie sie wybredniejszy i grzebie przy kablach?....Peruki nie zaloze, nawet tupecika - predzej zdechne.

 

Tylko żebyś się nie skusił za namową innych na kupno dywanu; on robi "martwy" dźwięk a założony na głowę podejrzewam nie pomaga ;)

 

Może beret? Taki włochaty

 

Podejrzewasz że te wszystkie babcie z "Torunia" to audiofilki? ;)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artysta Bono nosi od jakiegoś czasu różne obło aerodynamiczne okulary i jakby ich realizacje poprawiły się od strony technicznej może to jest kierunek do podążania?

 

E tam pewnie na motorze jeździ, ja tam jego żadnego utworu nie potrafię zanucić, jak dla mnie October to jego ostatni udany utwór

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może beret? Taki włochaty

Ja nie torunski piernik...

 

Tylko żebyś się nie skusił za namową innych na kupno dywanu; on robi "martwy" dźwięk a założony na głowę podejrzewam nie pomaga ;)

 

Kurcze, mam wykladzine dywanowa.....

 

mamy do czynienia z namacalną średnicą, wtedy również dotyk może być potrzebny...

I odruch ssania - czlowiek wraca z wiekiem do "korzeni".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej byłoby wyłączyć pozostałe zmysły

 

Uważam, że w tym przypadku to bardzo dobry pomysł. Szanowny Autorze Wątku weź solidny rozbieg, kierunek ściana gaz do dechy i broń Panie Boże nie hamuj!

Będzie dobrze.

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gagacek szczęściarzu, okularów nie nosisz to o takowym problemie g. wiesz ;P

 

Ale filmik szkoleniowy jak to z tą ścianą robiłeś to mógłbyś wrzucić, razem byśmy się pośmieli.

 

Profilaktycznie wrzucę ci w saloniku (pewnie tam nie zaglądasz ale gdyby?) jedną żółtą kartkę, strasznie mnie zagotowałeś tym swoim wpisem ;)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- pośmiali

- Dziękuję, ale ja używam papieru toaletowego.

- Przykro mi, ale ja nawet nie wiem co to salonik

 

Wielka szkoda, że to swoje "Bawcie się beze mnie," nie potraktowałeś poważnie, pozdrawiam.

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaelu, może nie powinieneś nosić zbyt dużych okularów, bo to faktycznie może zaburzać odbiór muzyki np:

post-11828-0-78550900-1461007217_thumb.jpg

 

Z drugiej strony, czasami trudno wyłączyć inne zmysły np:

post-11828-0-42760800-1461007278_thumb.jpg

 

A serio to noszę okulary "od zawsze" i tak już pozostanie - cienkie oprawki i małe szkła załatwiają problem, ale może się zbytnio przyzwyczaiłem, a pozostałe zmysły u mnie jeszcze sprawne, więc odbieram bodźce kompleksowo;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A serio to noszę okulary "od zawsze" i tak już pozostanie - cienkie oprawki i małe szkła załatwiają problem,

 

U mnie nie! Plastiki utwardzane załatwiam moment a do każdej odległości muszę mieć inny szlif tak ze na małym szkle to ciągle ruszając głową wyglądał bym jak kret wychodzący z kretowiska ;) Zmienna ogniskowa odpada nie można sobie podzezowac na ładne obiekty z boku tylko łeb trzeba na nie głowę skierowywać i patrzeć jak wół ;) Ramki druciaki nie trzymają dobrze geometrii szlifu i trzeba sztywniejsze a co za tym idzie zakłócające fale dźwiękowe grube plastikowe ramki.

 

Widzę że dalej jestem w punkcie wyjścia czyli okulary z głowy i dopiero wtedy fajnie możemy posłuchać :(

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jako fan kina trochę tych okularów 3D trochę uzbieranych ale mnie wkurza bo zapominam które do którego są kina w Krakowie są dwa standardy niekompatybilne z sobą.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.