Jump to content
wojciech iwaszczukiewicz

Polish jazz Polskich Nagrań-wielki powrót.

Recommended Posts

Własnie nabyłem z tej serii "Bossa Novę" Novi Singers.Ta muzyka nic się nie zestarzała!Nic nie straciła ze swej delikatności,zwiewności i oryginalności.A przecież w 67r. to była rewelacja na skalę światową.Do płyty dołączona jest książeczka opisująca okoliczności nagrania oraz zawierająca zdjęcia Marka Karewicza.

Dzieki za info, zakupie przy okazji tytulem proby jakies 2-3 wydawnictwa z tej serii. Cieszy, ze po przejsciu w obce rece Polskie Nagrania wydaja nadal polska muze, i to w tak staranny sposob.

Astigmatic w nowym masteringu brzmi bardzo dobrze!

Masz na myśli CD czy winyl?

Mam na myśli CD.

Potwierdzam, bardzo fajnie brzmi pomimo czasu nagrana. Całkiem nieźle wyszło też Ewa Bem With Swing Session - Be a Man, to całkiem przyjemna, porządnie wykonana płyta ze swingiem, na dobrym sprzęcie robi świetne wrażenie, czuć też skalę głosu Bem oraz ogólnie - wielką swobodę wykonawców, technicznie robią to wszystko z palcem w d... Profesjonaliści.

Właśnie nabyłem kolejne perełki serii.

The Andrzej Trzaskowski Quintet-lider piano,T.Stańko,J.Muniak,J.Ostaszewski i A.Jędrzejowski perk.

Janusz Muniak Quintet "Question Mark"-lider sax.,J.Bezucha perk.,M.Bliziński gitara,A.Dechnik bas i P.Perliński piano.

@wojciech iwaszczukiewicz

" Właśnie nabyłem kolejne perełki serii.

The Andrzej Trzaskowski Quintet-lider piano,T.Stańko,J.Muniak,J.Ostaszewski i A.Jędrzejowski perk.

Janusz Muniak Quintet "Question Mark"-lider sax.,J.Bezucha perk.,M.Bliziński gitara,A.Dechnik bas i P.Perliński piano.

Ciekaw jestem jak brzmią te płyty zwłaszcza Muniak Question ".

Odsprzedam Janusz Muniak Quintet ‎– Question Mark przesluchane 1

Nie moja rzecz.

30 zl

W razie W prosze o krotka wiadomość

Pozdrawiam

Dominik

Aha cd oczywiście. Wczoraj kupione. Praktycznie nowe

Właśnie chciałam pisać że nieaktualne. Dałem jej wczoraj drugą szansę i płyta zostaje.

Chodziło o to że jak odtworzyłem z tej serii Go Right albo Polish Jazz Quartet lub kwintet Trzaskowskiego to od początku było flow i ciało już się wyginało a w przypadku Muniaka wręcz przeciwnie ale po 2 nocy zmieniam zdanie.

Przepraszam za zamieszanie.

Ta seria to zwykła hucpa. Kolejny recykling przechodzonego towaru. Natomiast bardzo przydałoby się wyjaśnienie, w jaki sposób Polskie Nagrania trafiły w prywatne ręce za tak podłą cenę. To tak jakby Biblioteka Kongresu została sprzedana za grosze np. Apple albo Microsoftowi. Nawet w Ameryce, gdzie wszystko jest możliwe, to byłoby niemożliwe. Jeżeli pan Ziobro czyta ten wątek, to bardzo prosimy, żeby go przeanalizować pod względem prokuratorskim.

Znowu te głupoty?Lepiej aby było państwowe i nic nie wydawało (jak dotychczas) niż by było prywatne i wznawiało jak obecnie?Ja wolę obecną sytuację.A firma jest tyle warta ile ktoś chce za nią dać.

• Like 2

Guest Paweł Skurzewski

W kwestii wydawniczej zgadzam się z Wojciechem, ale też wolałbym aby PN były subsydiowane przez państwo i było zarządzane przez profesjonalny zarząd, tak postępuje państwo świadome swoich korzeni. Cóż stało się jak się stało i nasze gadanie już tego nie zmieni. Osobiście kupuję te wznowienia tylko na winylu i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ich jakością

Skoro nagrania ukazują się regularnie w firmie komercyjnej,są dobrze wydane i zremasterowane to po co je dotować w wydawnictwie państwowym?Tylko po to aby właściciel był polski?A jakie to ma znaczenie?

Skoro nagrania ukazują się regularnie w firmie komercyjnej,są dobrze wydane i zremasterowane to po co je dotować w wydawnictwie państwowym?Tylko po to aby właściciel był polski?A jakie to ma znaczenie?

Guest Paweł Skurzewski

No mniej więcej takie,jakby insygnia władców Polski pochowanych na Wawelu,przekazać w obce ręce,nie mając za co utrzymać ich przechowywania. Celowo przerysowane,ale wyobraź sobie,że Brytyjczycy,lub Amerykanie w ten sposób pozbywają się np.swoich archiwów. Jak już napisałem,cieszę się,że Warner podszedł do tematu serio,ale martwię,że nie potrafiliśmy zrobić tego sami,jak widać nie tylko ja.

Guest papageno

Sami to my sobie możemy...gruchę obtłuc. Z cudzego drzewa.

Porównanie z archiwami jest nietrafione.Tu nie chodzi o historyczne dokumenty występujące w pojedynczych egzemplarzach ale o masową,powielaną produkcję.

Przecież tu nie chodzi o Szczerbiec Chrobrego czy Drzwi Gnieźnieńskie ale o masową produkcję płyt.

Czy jak w USA Sony wykupił Columbię to ktoś z tego powodu rwał włosy z głowy?

Guest A&T

Prawa własności do tułów nagrań to anachronizm. Jest to dziedzictwo narodowe i ogólnoświatowe.

No mniej więcej takie,jakby insygnia władców Polski pochowanych na Wawelu,przekazać w obce ręce,nie mając za co utrzymać ich przechowywania. Celowo przerysowane,ale wyobraź sobie,że Brytyjczycy,lub Amerykanie w ten sposób pozbywają się np.swoich archiwów. Jak już napisałem,cieszę się,że Warner podszedł do tematu serio,ale martwię,że nie potrafiliśmy zrobić tego sami,jak widać nie tylko ja.

Bez przesady. Zaraz się okaże, że każda piosenka Połomskiego jest dobrem narodowym. Sprawdzaliscie panowie gdzie trafiły całe zasoby archiwalne PN ?

Guest Paweł Skurzewski

Bez przesady. Zaraz się okaże, że każda piosenka Połomskiego jest dobrem narodowym. Sprawdzaliscie panowie gdzie trafiły całe zasoby archiwalne PN ?

Do Warnera?

Nie rozumiem skąd się biorą obawy,że Warner będzie działał ze szkodą dla polskiej kultury?Przecież oni po to kupili zasoby PN aby je teraz wydawać.I aby na tym zarobić.Jak nie wydadzą to nie zarobią.To oczywista oczywistość.Ta muzyka jest sprzedawalna tylko w Polsce.Ale może więcej o muzyce a mniej o ekonomii?