Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw słuchawkowy - ogólnie


tiruriru

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie. Zestaw słuchawkowy za około 4 tyś złotych - jakiemu odpowiada mniej więcej zestawowi stereo, za jaką kwotę bez źródła? Chodzi o podobną klasę dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo trudne pytanie, jednak jeśli dobrze złożymy system słuchawkowy w cenie około 4 tys. zł., może zaoferować obiektywnie lepsze brzmienie, niż klasyczny system z kolumnami w cenie nawet 20-30 tys. zł. Ograniczenia są po dwóch stronach. Jeśli chcemy zdecydować się na zestaw słuchawkowy, musimy po prostu lubić słuchać muzyki na słuchawkach, to trochę inna prezentacja niż kolumny. W przypadku natomiast klasycznego "dużego" systemu dużą rolę odgrywa akustyka pomieszczenia, jeśli jest niezbyt dobra, to nawet nieziemsko drogi system nie zagra tak, jak budżetowy system oparty na słuchawkach.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wielkiego doświadczenia w słuchawkach, ale tego porównania się nie spodziewałem. Naprawdę taka duża równice w cenie do porównywalnego zestawu stereo czy Q21 trochę poniosło?;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj hifiman he 400i, oppo pm3, audioquest nighthawk a przekonasz sie, ze Q21 nie ponioslo ani troche! Wszystkie w/w sluchawki graja bajecznie a kosztuja ok. 2kzl. i zagraja juz z integra czy przenosnym grajkiem, i to jak zagraja!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

q21 ma w 100% rację i w niczym nie przesadził.

System słuchawkowy za 4000 pln to już jest bardzo, bardzo wysoka jakość dźwięku (podkreślam: jakość, nie brzmienie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dwie propozycje (przerobiłem na sobie ,nr 1 posiadam jeszcze w trzecim systemie) :

 

1.M-DAC ,nowy 4kzł ale do wyrwania o wiele taniej bo pojawił się M-DAC+ ale ze słabszą "dziurką słuchawkową",

do tego zasilacz Tomanka i słuchawki Beyerdynamic 990Pro .Jak budżet pozwoli to dobry kabel zasilający do

Tomanka i IC jeżeli żródłem jest CD lub USB pod kompa.

 

2.Trochę drożej ale klasa dzwięku wyższa : wzmacniacz słuchawkowy HV-1 Dubiela + Beyerdynamic 990 ( 600 Ohm) ,

potem kabel zasilający i IC jak wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kto szukał to mam na sprzedaż swoje hifiman he400i kupione w listopadzie 2015 w stanie idealnym, zero śladów używania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Tadeo polecam Beyerdynamic 990 Pro. U mnie wygrały z Sennheiserami HD 650 i AKG K701, a kosztują połowę tego, co te pierwsze. Gram z Chord Mojo. Taki zestaw to ok. 3000 zł.

 

A Q21 nie przesadza, 4000 to już bardzo poważny budżet słuchawkowy! Żałuję, że nie do końca akceptuję taką prezentację muzyki w sensie sceny, którą słuchawki kreują, bo jeżeli chodzi o inne aspekty brzmienia, to Mojo + Beyery co najmniej dorównują mojemu stereo, w którym same kolumny kosztowały prawie 30kzł. A gdybym chciał uzyskać taki bas, jaki mam na słuchawkach, to musiałbym poważnie zastanowić się nad dużą adaptacją akustyczną i prawdopodobnie zmienić wzmacniacz :-( A wtedy i tak nie usłyszę ostatniej oktawy, bo moje kolumny schodzą do 40 Hz. Beyerdynamiki do 5...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo trudne pytanie, jednak jeśli dobrze złożymy system słuchawkowy w cenie około 4 tys. zł., może zaoferować obiektywnie lepsze brzmienie, niż klasyczny system z kolumnami w cenie nawet 20-30 tys. zł.

 

To zalezy pod jakim wzgledem, jesli mowa o precyzji, przejrzystosci oraz neutralnosci, wowczas to prawda, sa takie zestawy sluchawkowe w tej kwocie, ale jesli chodzi o skale dzwieku, jego wage/mase, naturalnosc odbioru, wowczas madrze zlozony zestaw kolumnowy (wzmacniacz i glosniki) i za 5tys bedzie tutaj bezapelacyjnie gorowal nad takowym opartym o sluchawki. Pytanie jest zatem do czego przywiazujemy wieksza wage, co daje nam wiecej przyjemnosci (jesli nie mozemy miec wszystkiego na raz).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pastwa: "naturalność odbioru" - tego określenia właśnie mi brakowało. Słuchawki dla mnie brzmią znakomicie, ale odbiór muzyki grającej wokół głowy JEST w nich nienaturalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki dla mnie brzmią znakomicie, ale odbiór muzyki grającej wokół głowy JEST w nich nienaturalny.

 

Jeśli słuchawki podają słuchaczowi dźwięk wokół głowy, to właśnie tego oczekuję od nich.

Przejrzystość, detaliczność brzmienia - jak najbardziej wskazana, ale dźwięk musi być przestrzenny,

a nie wbijający się tylko w linię pomiędzy uszami.

Przestrzennie chyba najlepiej potrafią grać słuchawki planarne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy pod jakim wzgledem, jesli mowa o precyzji, przejrzystosci oraz neutralnosci, wowczas to prawda, sa takie zestawy sluchawkowe w tej kwocie, ale jesli chodzi o skale dzwieku, jego wage/mase, naturalnosc odbioru, wowczas madrze zlozony zestaw kolumnowy (wzmacniacz i glosniki) i za 5tys bedzie tutaj bezapelacyjnie gorowal nad takowym opartym o sluchawki.

 

Tak, tak..

A co z akustyką?

Wszystko co napisałeś zgadza się w teorii - ale przeważnie to co najważniejsze, czyli akustyka - leży i kwiczy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam jeszcze takie pytanie, czy to prawda, że słuchawki Hifiman z serii 400 są na tyle wydajne, że będą grały pełnią możliwości bez dodatkowego wzmacniacza słuchawkowego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie, czy to prawda, że słuchawki Hifiman z serii 400 są na tyle wydajne, że będą grały pełnią możliwości bez dodatkowego wzmacniacza słuchawkowego?

może odpowiem ogólnie, ale seria he400 zachwyca pod każdym względem. Ja bym na Twoim miejscu kupił używane bo: a) tańsze, b) wypalone c) tańsze d) tańsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie, czy to prawda, że słuchawki Hifiman z serii 400 są na tyle wydajne, że będą grały pełnią możliwości bez dodatkowego wzmacniacza słuchawkowego?

 

HE-400i można próbować, jeśli masz dobry wzmacniacz w odtwarzaczu

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do serii HE-400 raczej wypadałoby zaopatrzyć się w wydajny wzmacniacz słuchawkowy, gdyż są raczej wymagające.

Słuchałem HE-400 na integrze BC Acoustique chyba model 332( czy jakoś tak), a także Yamasze Ax-892 (ma naprawdę dobre wyjście słuchawkowe)

i w obydwu przypadkach basu nie stwierdzono, za to rozmiar sceny, średnica oraz tony wysokie były naprawdę wysokiej klasy.

Po wpięciu we wzmacniaczyk Hi-FiMAN EF2C wreszcie pojawiły się niskie tony, lecz przy jakimś lepszym wzmacniaczu możliwe, że właśnie te słuchawki bym kupił, lecz wybrałem Sennheisery HD600, zreszta tańsze o jakieś 200 zł, które zaoszczędziłem na jakiś dobry kabelek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem chord mojo z hd600. Nie mam niestety porównania z innymi słuchawkami wpiętymi w mojo, ale ten zestaw grał pięknie. W sumie nie było to efekciarskie granie ale pełna równowaga. Porównałbym jeszcze z czymś innym, ale nie mam okazji...

 

Zen (tapatalk)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie HD600 podobają mi się z tego względu, że nie podbijają żadnego zakresu (może ciut za mało niskich tonów, jednak kupiłem tego EF2C, dzięki któremu Sennheisery dostały wigoru).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.