Jump to content
IGNORED

Kolumny przewody zle podlaczona

lopez2233

Recommended Posts

Witam powiem wam cos ciekawego kilka miesiecy temu kupilem nowe missiony mx5 I zawsze w czasie kalibracji byla informacja check phase olalem to bo wnecie wyczytalem ze tak nieraz jest I zeby tylko sprawdzic przewody I sprawdzilem + do + -do - I mysle OK ale caly czas mi bas nie pasowal I wczoraj imbus do roboty I co odkrecilem 1 glosnik basowy a tam -do + 2 tak samo zabralem sie za 2 kolumne tak samo no to Google powiedzialo zeby batteryjka paluszkiem sprawdzic I co daje na plus I membrana do sroda no I h.. Chinczyk pomylil przewody podlaczylem kolumne teraz plus do minusa I bas jest o niebo lepszy , a teraz moje pytanie jest przelutowac te Kable w kolumne tak jak ma byc czy poprostu zostawic podlaczana - do + ?

Wcale nie jest powiedziane, że zrobiłeś dobrze.

Być może one mają grać w przeciwfazie??

Było by źle, gdyby w jednej kolumnie było inaczej aniżeli w drugiej.

Najlepiej znajdź kogoś kto ma identyczne kolumny - możne będzie tak uprzejmy, ze sprawdzi dla Ciebie to podłączenie.

Witaj,

Spotkałem się z podobną sytuacją u innego producenta. I podobna sytuacja jak u Ciebie. Bas się poprawił. Słyszałem o tym iż zabieg jest robiony u niektórych producentów. Skoro oba głośniki tak maja to teoretycznie powinno byc dobrze.

Czy oba podłączyłeś "teoretycznie" w przeciw fazie czy tylko tego jednego?

A jak zmienił się dźwięk sopranu? Chyba że są w bi ampingu podlaczone.

| INSTALACJE | ODSŁUCHY | WYPOŻYCZENIA | PORADY | - Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami.

www.S4Home.pl | tel: 514-500-824 | Specjalne oferty dla forumowiczów.

W bi ampingu sa podlaczona ,Sekcje basowa zamieniem tylko ale naprawde jest lepiej a I jak sprawdzalem glosniki to oba basowe sa polutowane minus do plusa niewiem dlaczego tak jest ale roznica w Basie Po zamianie jest na plus i to duzy :)

W kolumnie nic nie mieszaj - podepnij po prostu odwrotnie jeżeli tak bardziej Ci pasuje. Być może jest to problem ustawienia kolumn w pokoju.

Fala dźwiękowa ma swoją długość. W pokoju o określonej długości fale mogą się znosić.

Jeżeli pozycja odsłuchu jest w miejscu gdzie fala o danej (interesującej Cię) długości osiąga minimum amplitudy - będziesz czuł niedosyt.

Spróbuj zatem z ustawieniem kolumn - oddal / przybliż je do ściany. daj znać co z tego wyszło.

W kolumne nic nie ruszam jutro zaczynam zabawe z ustawieniem kolumn :) dam znac co I jak :) w przyszlym tyg bede wykladal sciane za kolumnami plytkami gipsowymi imitacja cegly teraz jest gola sciana regips zobaczymy jak bedzie :)

Nie jest możliwe by te same przetworniki (chodzi o zakres przenosznoych częstotliwości) były w kolumnach stereo podłączone w przeciwnych fazach.

... yyyy jakoś nie załapałem o co chodzi, możesz jaśniej? :)

Chodzi o to że mając w 1 kolumnie 2 lub więcej takich samych głośników - grających w tym samym paśmie - podłączamy je w tej samej fazie?

lopez2233 napisał że tylko głośniki basowe ma podłączone odwrotnie - co więcej wszystkie dwa w obu kolumnach - Mission mx 5 ma 2 woofery, 1 średniotonowy i 1 wysokotonówkę.

Nie chce mi się rozkręcać mam mx 4 - ciekawe czy jest tak samo.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.