Skocz do zawartości
IGNORED

Nad c372 szeroko pojęty tuning


bazyl1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich byłych i obecnych użytkowników integry NAD C372.

Chciałbym aby odświeżyć temat modyfikacji. Co należy wymienić,aby poprawić tą niezłą konstrukcję tyle,że zrobioną na marnych podzespołach. Której firmy kondensatorami należy zastąpić fabryczne chcąc podnieść walory brzmieniowe wzmaka,

czy można w zasilaniu założyć 6 kondensatorów zamiast fabrycznych 4 (2 puste miejsca na płycie)?,

które terminale polecacie?

Podzielcie się ogólnie jakimiś dobrymi i sprawdzonymi pomysłami lub już zrealizowanymi modyfikacjami,no i najważniejsze kogo polecacie do wykonania przeróbek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wady ma ten wzmacniacz? Podbarwia, zniekształca?

 

Nic z tych rzeczy. W testach prasowych wypadł dobrze,jednak chciałbym podnieść mu walory brzmieniowe. Z tą słabą chińską elektroniką to wzmacniacz nie może rozwinąć skrzydeł, a czytałem, że wzmak ma potencjał,tylko elektronika mu na to nie pozwala.

 

Pisz do Muda44. On zjadł zęby na modyfikacjach NAD-ów.

 

Serdecznie dziękuję za wskazanie kierunku poszukiwań. Widzę,że kolega Muda44 specjalizuje się w Nadach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem kiedyś ten wzmacniacz. Najsłabszym jego punktem był przedwzmacniacz. Dlatego dałem zrobić pre na ecc88 i wtedy było lepsze granie. Jednak doprowadziło mnie do sprzedaźy nada i zakupy końcówek na modułach asp 500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiń albo zmień pre i wystarczy,sama końcówka 372 gra na prawdę świetnie,ostatnio porównywałem końcówki 320bee i 372 i była przepaść na korzyść 372,a wcześniej 372 porównywałem z Marantzem PM 78 i 372 grał czyściej i dźwięk lepiej poukładany,brak wyostrzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiń albo zmień pre i wystarczy,sama końcówka 372 gra na prawdę świetnie,ostatnio porównywałem końcówki 320bee i 372 i była przepaść na korzyść 372,a wcześniej 372 porównywałem z Marantzem PM 78 i 372 grał czyściej i dźwięk lepiej poukładany,brak wyostrzeń.

 

Wiem,że końcówka jest dobra. Gra bardziej neutralnie, z większą swobodą. Nie mniej jednak można ją poprawić wymieniając kondensatory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniając kondensatory w końcówce wpływa się na zmianę jej brzmienia i często zamiast zrobić krok do przodu można się cofnąć.

Jak są dobre to nie ruszać a skupić się na ominięciu preampa i układu soft clipping.

 

Zewnętrzne pre to dodatkowy kabel, układy itd a to podnosi koszty i psuje brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego świetnego wzmaka można poprawić na dwa sposoby, po pierwsze wymienić zwory łączące pre z końcówką na srebrne, po drugie zarówno ic jak i głośnikowe zastosować również srebrne, uzyskamy na tyle dobry dźwięk że wszelkie przeróbki wewnętrzne będą zbędne. Poza tym ten wzmak aby zagrać potrzebuje dobrych kolumn i źródła. Ominięcie końcówki też jest na plus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

Tak...

Ominąć zworki, końcówki, pre a dać same srebrne kable i będzie super wzmacniacz ;-)

Tylko trochę cicho będzie grać.

 

A tak poważnie to najlepsze kable na świecie nie poprawią tego co psuje brzmienie w jego środku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kizol666

(Konto usunięte)

Ominięcie końcówki też jest na plus.

Chcesz grać samym preampem czy co? :)

 

uzyskamy na tyle dobry dźwięk że wszelkie przeróbki wewnętrzne będą zbędne

Bzdura. Bazyl1 nie słuchaj takich podpowiedzi bo to do niczego nie prowadzi.

Kablami możesz sobie zmieniać barwę czy temperaturę dźwięku. Jak kolega Bazyl1 chce podnieść walory brzmieniowe wzmacniacza to proponuję oddać go w ręce specjalisty jakim jest bez wątpienia Muda44. Słyszałem parę sztuk przerobionych przez niego klocków i grały o niebo lepiej niż oryginalne. No chyba że chce Ci się bawić i masz dużo czasu na eksperymenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz grać samym preampem czy co? :)

 

niektóre źródła mają regulację głośności więc żaden preamp nie jest potrzebny, jakby co można lepszy preamp używany kupić

 

Bzdura. Bazyl1 nie słuchaj takich podpowiedzi bo to do niczego nie prowadzi.

Kablami możesz sobie zmieniać barwę czy temperaturę dźwięku. Jak kolega Bazyl1 chce podnieść walory brzmieniowe wzmacniacza to proponuję oddać go w ręce specjalisty jakim jest bez wątpienia Muda44. Słyszałem parę sztuk przerobionych przez niego klocków i grały o niebo lepiej niż oryginalne. No chyba że chce Ci się bawić i masz dużo czasu na eksperymenty.

 

co to znaczy o niebo lepiej? pewnie jaśniej i krew z uszu murowana, próbowałeś wymieniać te zwory podejrzewam, że nie. Poza tym zależy jakiej muzyki słucha założyciel wątku bo jak tej mniej audiofilskiej to wszelkie przeróbki będą na minus a nie na plus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kizol666

(Konto usunięte)

co to znaczy o niebo lepiej?

Posłuchaj to się dowiesz bo podejrzewam że nie słuchałeś. Zworami nic tu nie zdziałasz, tutaj nie chodzi o kosmetykę tylko o bardziej radykalne zmiany. Krew z uszu leci jak zrobisz to nieumiejętnie i bez doświadczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj to się dowiesz bo podejrzewam że nie słuchałeś. Zworami nic tu nie zdziałasz, tutaj nie chodzi o kosmetykę tylko o bardziej radykalne zmiany. Krew z uszu leci jak zrobisz to nieumiejętnie i bez doświadczenia.

 

ja już chyba bym tego nie usłyszał, bo głuchawy jestem na stare lata, po tych wszystkich odsłuchach:))) a tak na poważnie to nie wiem za bardzo w jakim sensie ten dźwięk z nada jest "popsuty" , mi tam pasuje jak on gra, nie mam do niego zastrzeżeń, na wielu droższych urządzeniach metalu czy rocka po prostu nie dało się słuchać, więc nie wiem co w nim ulepszać dla mnie jest optymalnie. No chyba że kolega założyciel słucha jazzu to wtedy rzeczywiście można się bawić w modyfikacją chociaż jak słucham na nim Siesty to i tak jest dobrze a nawet bardzo dobrze ale pewnie w jazzie można lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kizol666

(Konto usunięte)

Lepiej gra wzmacniacz po modzie, gorzej przed. Czego tutaj nie rozumiesz. Tutaj masz Opis kolegi muda44 jakich zmian w dźwięku możesz się spodziewać po modyfikacji. W pełni pokrywa się z tym co usłyszałem.

"Wzmacniacz po modyfikacji gra podobną sygnaturą brzmienia ale ze znacznie wyższą rozdzielczością , precyzją i dynamiką przez co poprawia się czytelność , szybkość , lokalizacja , stereofonia i przestrzeń . Znika matowość."

Aaa i uprzedzając Twoje pytanie TAK ten wzmacniacz w oryginale gra matowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej gra wzmacniacz po modzie, gorzej przed. Czego tutaj nie rozumiesz. Tutaj masz Opis kolegi muda44 jakich zmian w dźwięku możesz się spodziewać po modyfikacji. W pełni pokrywa się z tym co usłyszałem.

"Wzmacniacz po modyfikacji gra podobną sygnaturą brzmienia ale ze znacznie wyższą rozdzielczością , precyzją i dynamiką przez co poprawia się czytelność , szybkość , lokalizacja , stereofonia i przestrzeń . Znika matowość."

Aaa i uprzedzając Twoje pytanie TAK ten wzmacniacz w oryginale gra matowo.

 

tylko żeby tak zagrało jak wyżej jest to opisane to jeszcze potrzeba tak właśnie nagranych płyt, których akurat za wiele przynajmniej w muzyce rockowej nie ma. Wtedy często ta matowość ratuje płyty przed wyrzuceniem przez okno:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich po przeszło tygodniowej absencji. Widzę,że rozgorzała dyskusja. Koledzy jestem właśnie po rozmowie z kolegą muda44 który zmienił trochę dalsze moje plany dotyczące Nada C372. Zarekomendował on mianowicie zakup Nada C356BEE i poddaniu go modyfikacji. I chyba pójdę tą drogą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rób jak uważasz, dla mnie dźwięk z nada ze srebrnymi zworami i srebrnym okablowaniem jest rewelacyjny, ostatnio miałem okazję porównać go z urządzeniami pow 10 tys. i wielkich różnic nie stwierdziłem. Myślę że podstawą sukcesu jest dobra konfiguracja tego wzmaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 21

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.