Skocz do zawartości
IGNORED

AUDIO SHOW 2004 - najlepszy dźwięk


maka

Rekomendowane odpowiedzi

No i wystawę sprzętu AUDIO SHOW 2004 można uznać za otwartą.

W którym pokoju i jaki system według was najlepiej grał na tegorocznym AUDIO SHOW 2004? Najlepszy dźwięk nie oznacza rzecz jasna najdroższy. Notować swoje wrażenia podczas wystawy i dzielić się nimi z innymi. Idę na wystawę. Do zobaczenia na AUDIOSZAŁ 2004.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem wczoraj, to na pewno warto będzie się zatrzymać w RCM i Audio System WLM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem, najlepiej zatrzymać się na dole w barze.

Po dłuższym pobycie mogą być problemy z lokalizacją żródeł pozornych ale stosunek jakości do ceny jest do zaakceptowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do tych, którzy byli, aby zechcieli podzielić się wrażeniami jak było, co zrobiło duże wrażenie a co rozczarowało. A ponieważ są na pewno też tacy, którzy mieli ze sobą aparaty to proszę umieszczać zdjęcia, aby Ci, którym nie dane było być na miejscu mogli nasycić chociaż oczy... Fajnie by było jakby tutaj powstała taka porządna relacja z AudioShow bo zawsze jakoś tak słabiutko z tym jest…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wypatrzyłem u Szemisa Audio Note ONGAKU. Z innych ciekawstek, o których nie wiedziałem przed rozpoczęciem imprezy, a które warte są grzechu, trzeba wspomniec też o zestawie Accuphase CD + AMP + Sonus Faber Guarnieri.

 

Podobno dobrze też gra w Ancient Audio. Niestety ludzi tyle, że nie można wcisnąć szpilki. A co gorsza, ci co weszli, nie chcą wyjść :-p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko WLM. Więcej jak naładuję baterie w aparacie.

[obrazekLUKASZ-205125_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, zdjęcia to coś co może nasycić wzrok i otrzeć łezkę :) - niech na barkach tych co byli spocznie misja pocieszenia tych co nie mogli :(.

 

Ciekaw jestem czy na tych targach pojawi się coś o czym będą długo jeszcze pamiętać i mówić Ci którzy tam byli ???

 

Więcej zdjęć ! Prosimy, prosimy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem, dzisiaj tylko Sobieski, jak dla mnie najlepszy dźwięk zaprezentował system zaprezentowany przez Elberotha, tylko w tej sali przechodziły mnie dreszcze :-). Bardzo dobrze wypadł też Ancient Audio. Bardzo podobało mi się również w pokoju SoundArtu gdzie grała budżetowa hybryda Rock z kolumnami Totem Model 1 oraz odtwarzaczem Blues, cena Rocka to 4500 zł, a dźwięk jak dla mnie wart większych pieniędzy. Generalnie za duszno w tych pokojach, no i w niektórych bas dudnił co psuło cały efekt i męczyło po dłuższym czasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha zapomniałem o Linnarcie, gdzie zagrały ogromne kolumny z przetwornikiem szerokopasmowym, bardzo dynamicznie, ściana czystego przestrzennego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą wróciłem...

Dla mnie bezapelacyjnie najlepiej zagrał Sonus Faber Stradivari napędzany elektroniką Gryfona. Rozmach, powietrze no i odpowiednio duża sala odsłuchowa. Nie to co Grand Utopia w 20m2.

 

A z niższych półek to ładnie grał Naim5, QBA, i amplifon na nowych utopiach (tych średnich).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dość 'szybko'. Jakoś nic mnie nie powaliło. Generalnie znowu za głosno i dudniąco. Prawie wszędzie średni i niższy bas z podbarwieniami. Tempo z monoblokami Vincenta jakoś nienaturalnie, niskie rejstry 'dziurawe' brak pełni. Dobre wrazenie i miły relaksujący dźwiek o dziwo z monitorów A.D HOC Design - Jazz (pierwsze słyszę). Ponoć na dole Tonsil. Ale za cenę lekko powyżej 2000 PLN źwiek naprawdę może sie podobac. Na dodatek ze zwykłym Rotelem.

Tonsil, niestety niedaleko dalej od lat siedemdziesiatych...

Prezentacja Batlaba, coś tu było chyba nie tak, wysoka średnica wprost wyrzucala z pomieszczenia, może cos z filtracją w kolumnach dziwnego.

Akkus, jak dla mnie totalna porażka - chyba nie wygrzane zupełnie.

Amplifon, dobre brzmienie i przyjemnie się słucha, może ciut rozmyty. Dźwięk jeden z lepszych (moim zdaniem). Ale cena 11 kPLN to zbyt duzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Elberoth

 

jak masz takie ciemne fotki to mi przeslij ,rozjasnie w photoshopie i bedzie tak:

[obrazekLUKASZ-205208_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System prezentowany na powyższym zdjeciu wcale mnie nie zachwycił, choć wielu było takich, ktorym sie podobał. Dla mnie to takie estradowy dźwięk - obszerny, spektakularny, ale przy dłuższym słuchaniu ujawnia niedostatki. Bas potężny jak dzwon, ale mało precyzyjny, lejący się. Góra lekko schowana.

Pierwszego dnia zaliczyłem tylko Sobieski i mało co mi się podobało (chyba robię się grymaśny na starość). W dużej mierze jest to wina wystawców, którzy nie dali szansy swoim systemom - już przy wejściu dało się słyszeć dudniący bas rozwalający ściany. W środku, na 20-tu metrach, grały zwykle wielkie landary napędzane potężnymi końcówkami mocy.

Wielkie wrażenie zrobił na mnie mały Rock i jeszcze mniejsze Totemy1. System naprawdę godny większych pieniędzy. Potężny i wyrówany dźwięk z malutkich kolumienek - to lubię.

 

Jutro nawiedzam Bristol, wiele sobie po tej wycieczce obiecuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na powyższym zdjeciu czyli WLM bas wspomagal ten mniejszy sub z tylu,bez tego dzwiek nie bylby taki pelny,pomieszczenie mialo na moje oko jakies 60m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnej chwili u jednego z wystawców w prawym i lewym kanale grały różne monitory - z lewej SF, z prawej jakiś inny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy sie. Podczas tego cyrku niewiele sie uslyszy. Nie wierze w jakalkowiek opinie o brzmieniach chyba, ze ktos opowie o odsluchu po godzinie 22 w sensownej sytuacji ciszy i relatywnego spokoju. Na AS idzie sie ogladac, zgubic w tlumie portfel/komorke, spotkac ze znajomymi, ale na pewno niczego nie sluchac. To nie miejsce na komentowanie dzwieku, ale na rozmowe o wzornictwie i ktore jest bardziej modne i cenach. A jak tam wspolczynnik temperatura/smrod/tlum/ocieranie sie o inne ciala?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonsil Polska (ale Sp. z o.o. juz nie S.A.?) poszukuje użytkowników najstarszego zestawy głosnikowego Altus. Posiadacz który wykaże się rachunkiem lub podstęplowaną gwarancją udowadniającą zakup Altusów zostanie nagrodzony najnowszym produktem marki...

 

ALTUS :)))

 

Wręczenie nagród nastąpi na Audio Show :)))

 

Cóż za szczęśliwiec - biorąc pod uwagę, że pierwszy Altus pochodzi sprzed 25 lat. Ćwierć wieku słuchania tego wyrobu niewątpliwie musiałoby odcisnąć na właścicielu piętno dozgonnego przywiązania :)))

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz :-)

Zgadzam się z Tobą, ja oceniałem jedynie na zasadach podoba się - nie podoba. A jeżeli chodzi o współczynnik to niestety ale był bardzo wysoki ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt. "A.D HOC Design - Jazz" - na Tonsilach (że mnie tam nie było).

Macie jakieś fotki tych monitorów?

 

Wspomniałem o Tonsilu jeszcze z jednego powodu. Od kilku miesięcy napinali się by zaprezentować - jak sadziłem na AS własnie - swoje superkolumny pokrywające pasmo szerokości 10 oktaw ! Prawdziwy Hi-End za rozsądna cenę (ok. 50tys.zł.). Z tego co napisał "Jazz" wnosze że nici z Tonsilowskiego Hi-Endu.

 

Może choć te monitorki na głośnikach Tonsila ratują twarz firmy???

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden system nie zrobił na mnie takiego wrażenia, jak rok temu BAT + Legacy, dzisiaj nie usłyszałem nic, co by mi się aż tak bardzo spodobało. Ciekawie grał Mac z Thielami i Gryphon z SF. Naim też był OK. Dobrze, że jest coraz więcej polskich firm - podobał mi się Amplifon z nowym CD i Eryk S. Concept. Jeśli chodzi o Sound Art, to było nieźle, ale bardziej przypadł mi do gustu tańszy system z Rockiem (a najlepiej było rok temu, kiedy grał Jazz + Blues + Proac 2.5). Straszny zawód sprawiła mi ESA, jeszcze nie słyszał tak złego dźwięku w ich wykonaniu - to było chyba Ostinato 2005.

 

A teraz idę na piwko:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryk S. zagrał niestety tylko na pół gwizdka. Konstruktor nie dysponował własną elektroniką i musiał brać to, co mu życzliwi(?) koledzy-dystrybutorzy podsunęli - w tym przypadku mało ciekawy, budżetowy zestaw CECa. Dźwięk niezły, ale ma się nijak do tego, co słyszeliśmy z DIY Inżyniera i NADem S500. I tu muszę przyznać rację Jazzowi - gdybym nie miał styczności z niektórymi urządzeniami wcześniej, pokaz nas AS tylko by mnie do nich zniechęcił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi się dzisiaj podobało to nie wiem...

Ale na początek kilka fotek

[obrazekLUKASZ-205283_1.JPG] [obrazekLUKASZ-205283_2.JPG] [obrazekLUKASZ-205283_3.JPG]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3659-100001917 1170261196_thumb.JPG

post-3659-100001918 1170261195_thumb.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze ...

[obrazekLUKASZ-205284_1.JPG] [obrazekLUKASZ-205284_2.JPG] [obrazekLUKASZ-205284_3.JPG]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3659-100001914 1170261200_thumb.JPG

post-3659-100001915 1170261199_thumb.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwadzieścia pięć lat z Altusem skłoniłoby mnię do zniszczenia dowodów, że to ja mam być ukarany otrzymaniem ich nowej wersji:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

[obrazekLUKASZ-205288_1.JPG] [obrazekLUKASZ-205288_2.JPG] [obrazekLUKASZ-205288_3.JPG]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3659-100001911 1170261204_thumb.JPG

post-3659-100001912 1170261203_thumb.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.