Skocz do zawartości
IGNORED

AUDIO SHOW 2004 - najlepszy dźwięk


maka

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym ze w niektorych pokojach smierdzialo , to odnioslem wrazenie ze wiecej baaaaaaasu w tym roku bylo,(eeeeeehhh te dudniace esy...moje kody 702 przy przekreceniu galki basu tez tak dudnia ;))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Audio Nota to ciekawa rzecz - kiedy pierwszy raz wszedłem do tego pokoju i z kompaktu grał jakiś koncert fortepianowy to miałem po raz pierwszy wrażenie, że to nie elektroniczny sprzęt tylko prawdziwy pianista gra na jakimś zacnym instrumencie. kiedy znacznie poxniej wrocilem to pokoju AN i mialem na spokojnie okazje posluchac swoich plyt to okazalo sie.... ze trzeszczy lewy kanał. Panowie - może jakas lampa nawaliła - w sumie troche głupio, ze Mr Szemis sam tego nie zauważył. tak mam baaaaaaaardzo mieszane uczucia chociaz dźwięk z porannego grania uważam za genialny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudniący dyskotekowy bas i "cykające" wysokotonówki - niestety w ten sposób zagrał nawet drogi zestaw SF + Gryphon w Bristolu. A wystarczyłoby pewnie zrobić odrobinę ciszej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> santadog

 

Naim grał tylko ze sobą. Tym malutkim na takich "kinodomowych" standach (też Naima) przyjrzałem się dokładniej i są one w obudowach zamkniętych. Zgadzam się z tobą co do muzyki prezentowanej na Audio Show. Mogła wykończyć. Z Naimem mogłem przyjemnie spędzić dłuższą chwilę, gdyż tam tej typowej dla innych pokoi muzyki nie było wcale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muju - z DACiem bylo o niebo gorzej co mi tylko dowiodlo, ze wlasciwie nie mam co inwestowac w tor cyfrowy - trzeba sie na analogu skupic (choc na taki AN to mnie stac raczej nie bedzie :) )

Parmenides - po kilku godzinach biegania i ciaglego zmieniania plyt tez chyba nie uslyszalbym juz niczego :) - a my tam siedzielismy wlasciwie na sam koniec dnia ponad godzine i bylo swietnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parmenides=> mieli kłopoty z masa. Jak obsługa dotykała ramienia wydostawało się buuuu. Elektronika czasem zawodzi, co jednak nie przeswiadcza o klasie i jakości jaką prezentowali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Note z gramofonem grał bardzo fajnie. Był to niestety jedyny gramofon jakiego słuchałem. A ten szpulowy Studer (na pewno wszyscy zauważyli) to grał w ogóle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem opinii Brody i Kapellego ad. MCIntosha? (Słuchali w następnej grupie po nas). W naszej prezentacji: Al Di Meola z Kiss my... za mało dynamiczny i zbyt kontrolowany bas, któremu brakowało tego "rozlewania się", drugi utwór- efekciarski z akordeonem wypadł dobrze, trzeci z płyty Twonga jeszcze całkiem całkiem, potem ktoś podał zwykłą, nie audiofilską płytę, co już było koszmarem. Prezenter zaraz wyłączył zapominając, że może ktoś z sali ma jakieś pytania:):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda zenie bylo mi dane posluchac AN z gramofonem,ale coz moze innym razem;)

Szpulowy Studer gral u chinczykow w ubieglym roku,byl to moim zdaniem jeden z lepszych dzwiekow AS 2003

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Wam się podobało w RCM. Dla mnie niewytłumaczalnym było, że nastroszony jak dumny paw jeden z szefów ( nie mylić ze szwem w gaciach) firmy na pytanie o wkładke i jej cenę jaka grała musiał skorzystać ze ściągi. Cena od zadania pytania do zajrzenia w ściągę się podwoiła:):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U chinczyków zawsze jest swego rodzaju atmosfera,pamietam to już od AS202.Sympatyczny Pan z Chin jak sie go pociągnie za język opowiada bardzo ciekawe historie tyle że najlepiej mówi po angielsku:-)))

Ogólnie zawsze w pokoju FotoPubu panuje lampowo-analogowy klimat i dzwięk na najwyższym poziomie.Zobaczymy jak będzie jutro.

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Na początek opinnie zawarte poniżej są moimi opiniami, więc można się z nimi nie zgadzać.

 

Najgorsze brzmienie zaprezentował kinowy zestaw Dali z serii Euphonia (nie było MS4) podpięty pod zestaw Denona DVD A11+AVC A1SR. Koncert Jopkowej skutecznie rozwalał koszmarny, buczący i niekontrolowany bas. Tego nie dało się słuchać :-(( Problemy z basem (i to spore) miałatez prezentacjaWLM, z której również szybko wyszedłem- Szkoda czasu.

 

Opisywane wcześniej AP Tempo niestety również nie błyszczały spięte drutami Fadela z Vincentem CD-S6MK+SA T1 +2xSP T100. Pomimo "dużej ilości powietrza" i sporej detaliczności nie błyszczały. Niedostatki basu spowodowane były z pewnością wielkością pomieszczenia

 

O dziwo udało mi się reszcie "w miarę dobrze" grającego Tacta w zestawie NAD S570 +Tact RCS 2.2x + integra Tact spięte wsio Ixosem i podłączone do JMLab Utopii Berylium Alto. Niestety ustawienie tych smoków 20 cm od tylnej ściany było iście kretyńskim pomysłem.

 

 

Potem było już lepiej

W pokoju Best Audio przez dłuższą chwilę wsłuchiwałem się w zestaw Perreaux E200i + Perreaux CD1 + Audivector Mi1 Signature + głośnikowe Supra Sword +inter PSC R50 +zasilanie Supra Lored. Do problemów z basem już się zdążyłem przyzwyczaić, więc nie będę o tym więcej pisał (no może z jednym wyjątkiem). Podczas "odsłuchu" czuś było przestrzeń, krystaliczność i detaliczność wysokich i zadziwiający bas. Niektórych mogły drażnić nieco podkreślone sybilanty (Patricia Barber), ale nie zauważyłem żadnej ziarnistości ani zapiaszczenia. Jedynie przy "ciasno i niezbyt audiofilsko" zrealizowanych płytach Audiovectory bezlitośnie piętnowały bałagan i złą realizację krążków. Działały trochę jak lupa, ale i tak przyjemnie się słuchało.

 

Ciekawe brzmienie zaprezentował Fotopub z zestawem Consonance CD2.2 + Cyber 222 + 2xCyber 500 napędzającym potężne trumienne skrzynie pokryte lakierem fortepianowym a zawierające przetworniki PHY: pełnopasmowiec H21 LB 15 (2880PLN szt!!) i tweeter TW 37(1250PLN szt).

 

Zestaw Akustyka z RotelemRA 01+ RCD02 + druty Nordosta miał niezłego kopa, ale dźwięk nie zapadał w pamięć.

 

Edyton - kolumny Vena V80 na początku mnie zniechęciły, ale kiedy zająłem miejsce na skrzyżowaniu się linni w jakich dogięte były kolumny było znacznie lepiej, tak jakoś milusio za to trochę bez wyrazu.

 

Eryk S.C. - z elektroniką CECa.Acha kable były Audionovej - niezwykle dźwięczne i detaliczne wysokie tony. Czasem wręcz zjawiskowe. Bas adekwatny do wielkości skrzynek. No i wreszcie zamiast narzekać i nic nie robić producent zaadaptował pomieszczenie akustycznie wstawiając w rogi i trochę przed kolumnami ustroje. Wielkie brawa. Myslenie przecież ponoć nie boli (piszę ponoć, bo ja nie muszę myśleć - mam żonę- Ona wie wszystko najlepiej;-))

 

W AKKUSie SACD Shanling + wzmak wielkości stolnicy - niezła przestrzeń i nic poza tym.

 

No i niestety przyszła pora na Tonsil - Zestaw Excelence 1F z elektroniką Creeka - późny Gierek. Autentycznie Wokale może i były poprawne, ale bas zawalał wszystko. A najlepsze było podejście przedstawiciela - siedział sobie cichutko w rogu, ze znudzoną miną czytał gazetę i miał wszystko w Dupie. Wizytówka firmy?- marzenie ;-((

 

Akustyk - zestaw SOLO 50 (z pełnopasmowcem na pokładzie) grały z Amplifonem WT30II i Vincentem CD-S3. Brzmienie mało angażujące, w pełnopasmowcu zauważalny ostry spadek juz od jakić 14KHz.

 

Amplifon - Wzmak WL40 + prototypowy Top loader za okkoło 15kzł + JMLab 936 Gold. Brzmienie nie powalało, ale już wiem jaki odtwarzacz chcę dostać od Mikołaja na gwiazdkę ;-) - jest po prostu piękny. Ancient niech się schowa ;-)

 

Decibel- jak dla mnie najlepszy dźwięk w Sobieskim. Zestaw CD5X +112X +150X +śmiesznie małe, wyglądające jak efektowe badziewie kolumienki n-Sat. Kolumny były po prosty zamocowane do podstawek na dwóch trzpieniach wsuniętych w odpowiednie nacięcia!. Ale zestaw grał po prostu niesamowicie. To się nazywa synergia!

 

Kolejnym dobrym zestawieniem był wzmak i CD Sonnetera z serii Alabaster spięty drutami Cardas Neutral ze sobą i kolumnami Totema. Słuchałem tam zarówno podłogowych Forestów jak i malutkich Model 1 Signature. Wygrały podłogówki starające się nawet na kiepskich płytach poukładać bajzel na scenie i mimo wszystkoreprodukować muzykę. Pomimo szybkiego dźwięku nie zauważyłem nerwowości. Zamiana na Model 1 Sig. Spowodowała odchudzenie dźwięku i to za pomocą ostrej biegunki. Choć charakter brzmienia pozostał utraciło swoją masę i stało się zbyt zwiewne, takie anorektyczne ;-)

 

Na koniec zostawiłem sobie Argosa i skrzynki Waldka K podpięte do Baltlaba i Wadii 301 drutami Albedo Monolith i R1. Wciągający dźwięk psuł nieco Baltlab nie potrafiący poradzić sobie z pełnym wysterowaniem monitorów. O poprawnej współpracy z trójdrożnymi podłogowcami raczej nie było co marzyć. Z samym Waldkiem uciąłem sobie prawie godzinną pogawędkę :-) Niestety nie było mi dane posłuchać jego wyrobów z piecami SoundArtu, gdyż musiałem spadać w tempie expresowym do domciu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glosniki Eryka z CECami graly OK - tylko, ze potrafia znacznie lepiej co udowodnil odsluch u Inzyniera z jego wzmakiem LCAudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jar1 - znalazłem już telefon do nich i adres. Strony internetowej nie mają ale może udzielą szczególowych informacji bezpośrednio.

 

pozdr.

 

PS. Nadal jestem ciekaw czy ktoś słuchał pełnopasmowgo Visatona na B200 i jakie są wrażenia? Może jednak jest jakiś zwolennik takich konstrukcji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka obrazkow ode mnie

[obrazekLUKASZ-205404_1.jpg] [obrazekLUKASZ-205404_2.jpg] [obrazekLUKASZ-205404_3.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-953-100001894 1170261226_thumb.jpg

post-953-100001895 1170261225_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

A gdzie są nasze zbiorowe fotki z "kolegą od Qby" (taki grubszy, wąsaty śmiesznie ostrzyżony)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

[obrazekLUKASZ-205406_1.jpg] [obrazekLUKASZ-205406_2.jpg] [obrazekLUKASZ-205406_3.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-953-100001891 1170261231_thumb.jpg

post-953-100001892 1170261229_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

[obrazekLUKASZ-205409_1.jpg] [obrazekLUKASZ-205409_2.jpg] [obrazekLUKASZ-205409_3.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-953-100001888 1170261235_thumb.jpg

post-953-100001889 1170261233_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedne monitorki zrobiły na mnie bardzo dobre wrazenie (chyba najlepsze) To się chyba nazywa Nyg czy jakoś tak. Są tu na zdjęciach Qurwiqa. Cena ok. 6 kPLN, ale dźwięk naprawdę fajny z tak niewielkich kolumienek.

A u Decibela te monitorki dla mnie grały jak zwykły plastik.Brrrr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr@ntz - jeżeli chodzi o TACTA RCS - korektor akustyki , to z jego zastosowaniem KAŻDE kolumny musza stać jak najbliżej ściany. Dlatego najlepiej brzmiał kiedyś na AS z ESAami w zamkniętych obudowach.

 

Excellence Tonsila nie ma nic wspólnego z "późnym Gierkiem". Ich bas jest zupełnie rózny od tego do czego przyzwyczajał nas Tonsil przez długie lata. Pewnie nie podłączyli słynnych Altusów A.D. 1979 bo poczułbyś różnicę :) Mało brakowało a te właśnie przetworniki słuchałbyś w kolumnach Epos - i zapewne wtedy doznawał orgazmów ;)))

 

Za to z tym Visatonem SOLO 50 tos mnie zmartwił. Głosnik nie wygląda na kulejący w wysokich. Liczyłem że to ciekawsza konstrukcja - może tak Ci się przez kontrast wysłyszało, że ma za mało sopranów?

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Qubric, słuchałem przez chwile Tonsila (nawet usiadłem, bo było miejsce na kanapie;-)). To był naprawdę lichy dźwięk. Jakiś 'niezestrojony'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Qubric - mea culpa co do Tacta. A co do Visatonów Solo 50 - grały na prawdę ładnie, ale odnosiłem wrażenie że na górze zczynają filtrować niektóre dźwięki. Jednakże robiły to z dużą kulturą. Poza tym nie był tak brutalny jak stare Goodmansy i naturalnej grał od pełnopasmowych fostexów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.