Skocz do zawartości
IGNORED

AUDIO SHOW 2004 - najlepszy dźwięk


maka

Rekomendowane odpowiedzi

>santadog> na Twoim zdjęciu z kolumnami na fostexach u góry widać fragment adresu internetowego coś ..... pl

masz jakąs "wyższą" fotke? :-)możesz to dla mnie odczytać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Aaaa jeszcze bym zapomniał. W jednym z pomieszczeń (gdzie nie pomnę) sprzęt był spięty Velumami. Na pamiątkę wziąłem reklamówkę tego tajemiczego producenta wykonaną o wiele lepiej niż jego strona www

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę pisał jaki był najlepszy system, bo nie wiem ;-) Jednak wystawy nie są najlepszym miejscem do odsłuchu, z różnych ogólnie znanych względów...

Ale co mi utkwiło z Sobieskiego w pamięci, to postaram się krótko opisać, ale nie ręczę za rzetelność, ze względów wiadomych czyli stanu „po użyciu alkoholu” ;-)

Na pewno zasługują na wyróżnienie monitory Eryk S. Concept Nuvo, było nieźle, a bas moim zdaniem pierwszorzędny; podobały mi się też , świecące na niebiesko monobloki Opera Consonance z pokoju FotoPubu ;-)) Dobrze też grało u Qby – srebrne monitorki ze starym (i pewne modyfikowanym CD Philipsa oraz wzmakiem (chyba) Jeffa Rowlanda (mogę się mylić!!); podobało mi się też u SoundArta na mniejszym systemie – z Totemami i Rockiem , ale też Jazz zagrał świetnie :-) Ładnie też grało w pokoju Audiosystemu – nowe Creeki z nowymi Eposami były bardzo OK. Dobry (ale nie powalił mnie na kolana) był duet Baltlaba z dziwnymi monitorami, nie pamiętam jak się nazywały. No i najlepsze brzmienia (w swojej cenie) – monitory AudioAcademy (chyba Dione) z tym wielkim czarnym wzmacniaczem; oraz Totemy z Rockiem SoundArta.

Zawiódł mnie na pewno Amplifon z JMLabami – za głośno, za jasno, przytłaczająco oraz - i tu niespodzianka, w porównaniu z poprzednimi wpisami – Naim – bełkotliwie i bez polotu.

Ładnie też grało w pokoju LinnArta (wielkie szerokopasmowe głośniki) oraz w jednym z pokoi Decibela (wzmak i głośniki ATC z CD Arcma), aczkolwiek tam się jakoś dziwnie wzbudzał bas :-/ Nie zachwyciła mnie też prezentacja Visatona – ich szerokopasmowy głośnik grał tak, jakbym miał watę w uszach... no nierówno bardzo było.

Inne sprawy – tłok niewielki, spodziewałem się więcej ludzi; muzyka – na pewno długo nie sięgnę po Dianę Krall, Patricię Barber i inne tam „plumkania” smoothjazzowe - mam chwilowy przesyt... ;-D

Ale najważniejsze jest, że na samym początku imprezy poznaliśmy Lukara !!! I to w tegorocznym AudioShow uważam za najważniejsze wydarzenie :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki Eryka - nie od razu sie połapałem, o co chodzi. na tych kolumnach był taki dziwny hieroglif ale wziąłem ulotkę i teraz skojarzyłem. Jedna z najbiedniejszych jeśli nie najbiedniejsza salka na Audio Show. A głośniki zwróciły moja uwagę, tym bardziej, że byłem już po sporej liczbie mało mnie satysfakcjonujących odsłuchów. Zagrały po prostu dobrze! Jedno z odkryć (nie tak wielu znowu) na Audio Show.

 

Tak w ogóle, to spodziewałem się, że moje wrażenia rozminą się z wrażeniami innych, a są zadziwiająco często podobne ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal , miniwieza dla Ciebie :)

[obrazekLUKASZ-205452_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Garść moich uwag.

Nieźle zagrał Naim - jak zwykle z werwą, ale pewnie lepiej byłoby gdyby do elektroniki podpięto inne kolumny. Przynajmniej z wyglądu były najsłabszym elementem systemu.

Obok prezentowano system Linn-a. pomimo 5 kolumn i 17-calowego ekranu wyświetlającego komendy CD nie był to zestaw kina domowego ale CD/SACD wielokanałowy. Ponieważ nie jestem zwolennikiem kanałow w liczbie większej niż 2 byłem ( i pozostałem) nieco sceptyczny ale posłuchałem prezentacji, w której odtworzono te same utwory w wersjach CDSACD-stereoSACD-wielokanałowy. Różnice są słyszalne, ale wybór to kwestia gustu. Generalnie są sytuacje, w których przyznać można rację realizatorom nagrywającym muzykę wielokanałowo, np. koncert nagrywany w kościele, gdzie orkiestra umiejscowiona jest z przodu (przed słuchaczem) a organy z tyłu. Wówczas te tylne kolumny mają sens. Poza tym to raczej nadmiar. Moim przynajmniej zdaniem. Dodatkowo niejasna była dla mnie obecność kolumny środkowej z przodu co nachalnie kojarzyło się z kanałem centralnym z kina domowego -pomimo gwałtownych zaprzeczeń prowadzącego pokaz. Ale dźwięk stereo Linna nie był zły.

 

Jak większości osób podobał mi się zestaw Audio Note z gramofonem. Dźwięk mi się podobał, tyle że przez dłuższy czas prezenter puszczał jakieś dziwaczne quasi-elektroniczno/dyskotekowe starocie niemiłosierni przy tym traktując płyty. Przestawiał ręcznie ramię z utworu na utwór, co związane było z głośnym łup-łup w głośnikach. Kiedy się jednak uspokoił to z AN popłynęła naprawdę ładna muzyka.

 

Wbrew niektórym opiniom jakie przeczytałem na liście pokaz Amplifona z JMLab nie był, w moich "uszach" nieudany. Nie znam bliżej JMLab 926 lub 936 - czy to są łatwe do wysterowania kolumny? Wyglądają w każdym razie potężnie, a Amplifon sobie z nimi poradził. Przynajmniej w tych fragmentach, które usłyszałem. Dźwięk był w górze bardzo selektywny, średnica nie była nadmiernie uwypuklona a bas nie był "rozlazły".

 

Do Ancient Audio trudno było się dostać. Niewiele usłyszałem na stojąco.

 

Prawdziwie swobodny dźwięk prezentował zestaw Gryphon/Sonus Faber. tu chyba trudno coś obiektywnie zarzucić. Może poza ceną.

 

Szkoda, że nie mogłem posłuchać BelCanto w AudioFascie. Niestety nie zanosiło się aby mieli go podłączyć, więc wróciłem do domu włączyłem swój zestaw i ...

Nie jest źle!

I to pomimo, że sporo taniej!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Opis AS z czasem, a teraz zdjęcie dość ciekawego "sprzętu" ;) Prrroszę:

[obrazekLUKASZ-205464_1.JPG]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Spędziłem wczoraj około ośmiu godzin na odsłuchach, a i tak niektórych systemów nie udało mi się wysłuchać. Trzeba będzie jeszcze dzisiaj trochę pochodzić.

Wstępnie sprzęt prezentowany na AUDIO SHOW 2004 podzieliłbym na dwie kategorie i w nich typowałbym faworytów. Pierwszy typ zestawów to systemy do nagłaśniania przeciętnych pokoi w naszych domach (max. 40 m2), a drugi to zestawy, które są w stanie nagłośnić i 100 m2.

 

W kategorii systemów do nagłaśniania mniejszych pomieszczeń w chwili obecnej, tak na gorąco, najlepsze wrażenie po pierwszych i jeszcze niepełnych odsłuchach wywarł na mnie dźwięk w pokoju Szemis Audio Konsultant. Grał tam wzmacniacz lampowy i kolumny firmy Audio Note. Dźwięk był magiczny. Dla porównania dźwięk systemu polskiego specjalisty od lamp firmy Ancient Audio wypadł kiepsko. W ich pokoju dźwięk miał mocno podbity bas. Być może nie taka muzyka jak trzeba. W chwili, gdy byłem w pokoju można było posłuchać ostrego rocka, Pink Floydów i w końcu zaprezentowaną przez właściciela firmy muzykę jak to zapowiedział rockową zagraną na fortepianie. We wszystkich trzech przypadkach za dużo basu. W nagraniu z fortepianem, także. Bardzo dobrze zaprezentował się Audio System z zestawem głośników WLM i wzmacniaczem lampowe Antique Saund Lab. Bardzo dobrze zagrał także ich system złożony z Creeka CD50SE i 5350SE i Epos-ów M22 oraz monitorów. Audio Physic-a New Tempo z Vincentem lampowym jakoś mnie nie przekonał, będę musiał spróbować posłuchać je dzisiaj ponownie.

 

Na dwa polskie monitorki warto zwrócić uwagę. Pierwszy to NUVO (6900 PLN) firmy Eryk&Concept. Zagrały bardzo ładnym i kulturalnym dźwiękiem, pozwalając sobie na bardzo dobrą reprodukcję niskich częstotliwości, jak oczywiście na tak niewielki głośniczek. Spokojnie i bez stresu można było słuchać Marcusa Millera, a także utworu 72 tj. Dymitr Kabalewski-Colas Breugnon-uwertura z płyty Fedover-a (ukłony). Drugi monitor to JAZZ (2900 PLN z podstawkami) firmy Klasyka. Grały z Rotelem 01. I miały się dobrze.

 

A teraz o największych. Jak na razie, to najlepszy dźwiękiem mógł pochwalić się Hi-Fi Sound Studio. Prezentowane przez nich kolumny Sonus Faber ? Stradivari Homage wraz ze wzmacniaczem firmy Gryphon zagrały bardzo naturalnie bez zbytnich ograniczeń. Pokaz firmy FAST z kolumnami Peak Consult mniej mi się podobał. Thiel-i z McIntosh-ami jeszcze nie słuchałem.

 

Podsumowując, z dotychczas przesłuchanych systemów najbardziej podobał mi się dźwięk następujących systemów (pierwsza trójka):

1. Hi-Fi Sound Studio - Sonus Faber ? Stradivari Homage & Gryphon.

2. Szemis Audio Konsultant - Audio Note

3. Audio System ? WLM & Antique Saund Lab.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczucia jak poprzednik .

Wrażenie zrobił na mnie zestawik QBA+Jeff Rowland, no i zapragnąłem miec linna Unidiska s.c. :-)) .

Będzie na co zbierać :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy byl obecny Marantz? Jesli tak, jakie mial modele SACD i czy byly ceny?

 

Poza tym, zgadzam sie z jednym z kolegow powyzej, ze gwozdziem programu faktycznie musiala byc konfrontacja z Lukarem! Najlepszym zdjeciem z AS na forum jest zdjecie grupowe forumowiczow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdza się spostrzeżenie że każdy słyszy inaczej. Zwłaszcza kiedy warunki są mało przyjazne do odsłuchu. Opisy wrażeń - choć bardzo ogólne - róznia się od siebie o 180 stopni.

 

Najbardziej frapujace jest zróżnicowanie wrażeń z odsłuchu Visatona SOLO 50 w porównaniu do Fostexów. Spodziewałem się że wrażenia będą inne - Fostex to głośnik do pracy w tubie Visaton wręcz przeciwnie, ale oba "ciągną" bardzo wysoko.

 

Dlatego mam taką prośbę - mnie tam nie było i wielu czytających zapewne też - kiedy opisujecie wrażenia to wpiszcie dwa zdania na temat miejsca które zajmowaliście w pokoju, opisu jego wielkości, stopnia zmęczenia zwiedzaniem i cos na temat tepertuaru oraz długości odsłuchu.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wstałem po wyczerpujacej podróży.Poziom wystawy ogólnie zadawalający.To co dało się zauważyć to niska frekwencja uczestników zwiedzających.Wiele by tu wymieniać firm ,które bardzo mi sie podobały,ale nie sposób wymienić wszystkich. Co do prezentacji,nie zawiodły mnie takie firmy jak: Fast Audio poziom wysoki ,ale nie tak spektakularny jak w ubiegłym roku.Urzekły mnie rewelacyjne końcówki mocy na 300b Canary Audio.Pokój Audio System i WLM hm...?chyba jeden za najlepszych systemów,no może po za jednym Ongaku w pokoju Szemis Audio Konsultant.Napewno było wiecej dobrych systemów godnych uwagi ,jednakże ze wzgledu na czas lub raczej jego brak, nie mogłem zweryfikować większości wystawców .Tak na marginesie to myślę, że honor polskiego wystawcy Acient Audio został obroniony i faktycznie prezentacja była o wiele lepsza, niż nie jeden system za dużo wieksze pieniądze.Wymieniłem tu systemy lampowe bo jestem ich wielkim wyznawcą,ale na dłużej przysiadłem w pokoju Trimex z elektroniką Takt i kolumnami Grand Diva BE JMLab'a.te kolumny mają ,jeden z najczystrzych głośnikow wysokotonowych jakie dane było mi słuchać. Jednakże najwiekszą przeszkodą takich spotkań jak zwykle jest czas, który płynie nieubłaganie i jak zwykle po takich imprezach trzeba szybko zjeść na Ziemię do szarości dodziennego dnia.Pozdrawiam wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów.

 

1. Repertuar. Rzeczywiście dziwny. W kilku pokojach (pod warunkiem, że nie dudniło) aż chciało się posłuchać, w niektórych oczywiście audiofilski kanon skłaniający do ewakuacji.

 

2. Wpadki. Amplifonowi psuł się CD player (Fr@ntz, jeśli już napisałeś do Św. Mikołaja - przemyśl erratę) i może dzięki temu nie mam więcej zastrzeżeń bo zabrakło mi cierpliwości. Monitory Eryk S dudniły potwornie - może trafiłem na jakiś niekorzystny moment "muzyczny", ale w tym momencie był to jeden z najgorszych dźwięków na wystawie. Akkus - dla kogo miała być taka bezbarwna prezentacja? WLM - ten pokój w Sobieskim jest chyba akustycznym zabójcą - w zeszłym roku Audioklan wystawiał tam Martina Logana i było tak strasznie, że aż śmiesznie. W tym roku - znowu pełna akustyczna porażka.

 

3. Hi-End: MacIntosh-Thiel taki sobie, kolumny Peak Consult mało efektowne, ale z takim dźwiękiem można żyć, Sonus Faber - OK.

 

4. Na plus: Niedrogie kolumny Klasyk, Kolumny ATC 35 w Decibelu (wzorowa kontrola basu, szybki impuls), zestaw Kora-Triangle w Bristolu (jasny, ekspresyjny dźwięk do nie-za-dużych pomieszczeń, ale nie krzyczało), zestaw ESA - ja brzmienie tych kolumn znam więc, więc zwracałem uwagę na budżetowego TacTa (dziadek Zawada jak zawsze ...), Naim - jak zawsze OK.

 

I dźwięk, który mi się najbardziej podobał - zestaw u AudioLazura (tak, tak) - wzmacniacz na 2A3 (2x3,5W) i jakieś kanadyjskie monitory o długiej nazwie na "C" ("Coincidence" ha, ha ?) o 94 dB skuteczności i "płaskiej" impedancji. W porównaniu z wszechobecnymi mistrzami wagi ciężkiej (o wdzięku Gołoty albo Ruiza) fantastyczny dźwięk.

 

5. Śmiesznie - kolumny Visatona z głośnikiem szerokopasmowym - leci Dire Straits - dźwięk przyjemny, spójny, choć trochę przygaszony na górze, ludziska słuchają, a dwóch panów z Visatona półszeptem wymienia negatywne opinie - oj jak słabo to gra, jak zza koca, bez góry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie, jak widzę, różnią się chęsto o 180 stopni w wypadku tych samych produktów. Dużo zalezy od indywidualnych upodobań ale też od muzyki która aktualnie jest prezentowana - wystarczy jakaś czerstwa płyta i już mamy negatywne wrażenia.

 

Przyznam się szczerze, że właśnie taki był też mój pierwszy kontakt z powszechnie chwalonym Sonys Faberem - grało zdecydowanie zbyt jasno i ostro. Jednak gdy wróciłem tam po raz drugi, przy innej muzyce, grało już doskonale. Zostałem tam ze 30 minut przed zamknięciem, gdy było juz mało ludzi i powiem szczerze jestem pod ogromnym wrażeniem. Jak dla mnie jeden z 2 best sound of the show.

 

Drugim był system EMM, Halcro i Peak Consult. W przeciwieństwie do wcześniejszego głosu, IMO dźwęk jest dużo lepszy niż rok temu.

 

Co do frekwencji to jest niemal dokładnie taka sama jak rok temu, sądząc po ilości sprzedanych biletów w dniu wczorajszym. Z audiofilskiego punktu widzenia powiedział bym nawet, że nie obraził bym sie gdyby ludzi było mniej :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej super sprawa, że taka wystawa istnieje- trzymać tak dalej.

Ad. Halcro wzmacniacze dystrybutor w poprzednim roku miał nie wygrzane w przeciwieństwie do stanu obecnego?

W hi fi studio od samego początku historii wystaw zawsze gra super. P. Jasik to profesionalista nie tylko w prezentacji, ale również w obsłudze, sprzedaży z wysoką kulturą podejścia do klienta. Zero cienia wywyższania się polskiego króla hi-endu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Elberoth

Czyżby więc zestaw SF/Gryphon był zbyt krótko wygrzany? Po raz pierwszy słuchałem ok. 12.00, a obserwując innych obecnych w sali, miałem wrażenie, że nie tylko ja jestem rozczarowany. Wracałem jeszcze przed 14.00, ale wtedy słuchałem dość krótko. Co ciekawe, brzmienie zestawu Kora / Triangle było w moim odczuciu zdecydowanie cieplejsze. Mam wrażenie, że nie było to spowodowane doborem nagrań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można było przypuszczać wrażenia będą się różnić i to znacznie, prawdopodobnie duże znaczenie miał użyty akurat repertuar, nie mniej jednak warunki były spartańskie i straszny tłok w Sobieskim, jeśli chodzi o mnie to zawiódł mnie dźwięk z trimexa, JMlaby z Taktem aż kłuły po uszach , kolumny były fatalnie ustawione, i choć w niektórych momentach było słychać dużą klasę to musiałem się szybko ewakuować, WLM - dla mnie jeden z najlepszych dźwięków w Sobieskim choć po zmianie repertuaru nie było już tak znakomicie to i tak twierdzę że kolumny były bardzo uniwersalne, rewelacyjna przestrzeń , nasycenie , barwa i to coś co jest trudne do zdefiniowania dla mnie było w tym systemie, na pięterkach trochę poprawnych systemów, nie pamiętam w tej chwili wszystkich, ale zwróciły moją uwagę Harbety, Sound Art, Audio Note, Naim, nieźle zagrały kefy reference, ale pewnie pokazały by więcej z elektroniką audio, a nie do kina domowego, Tonsil z Creekiem jak na swoją cenę wcale nie był najgorszy ale też żadna rewelacja, rozczarowanie duże za to w Visatonie , dźwięk suchy , płaski, chyba jeden z najgorszych, goście musieli coś zchrzanić, jak zszedłem zpowrotem na parter, wstąpiłem ponownie do Trimexa, było trochę lepiej, ale w sumie te same problemy , natomiast w WLM nadal było przepięknie ( dla mnie zaznaczam)po wyściu z Sobieskiego nie można było już tam wrócić bo bilet był jednorazowy. W Bristolu Sonus z Gryphonem bardzo ładnie , dżwięk duży swobodny, czysty i przestrzenny, ale jednach ciekawsze dla mnie systemy były dalej w pokojach chyba RMS, pokój z Isophonami między innymi, póżniej Kora, tam grało bardzo fajnie, Esa żadne cuda, poprawnie ale bez emocji,Peak Consul mnie nie powalił, dla mnie przebasowiony dźwięk z basem mało czytelnym, może akurat trafiłem na taką prezentację,Do Maców i Thieli była za duża kolejka jak dla mnie, Z Sobieskiego pamiętam jeszcze monitorki Nuva, lub nova, w każdym bądź razie grały sympatycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie napisac jakie graly zrodla analogowe. Jakie wkladki, jakie gramofony. No i co najlepiej zagralo. z tego co piszecie to ladnie zagral Audio Note. Czy ktos wie jaka wkladka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolejne AS przeszlo do historii :) na poczatku podziekowania dla p. A.M. za zaproszenie. Dzięki Elberoth.

Sama wystawa.. Jestem dalej sklonny twierdzic ze do najlepszych czasow jeszcze daleko a takie uwazam dwie pierwsze wystawy no moze trzy. Ale i tak jes lepiej niz np 3 lata temu :)))

Najlepszy dzwiek na AS... ?

zaczne od najwiekszych rozczarowan:

zdecydowanie palme pierwszenstwa tutaj zdobywa SOnus Faber.. niestety..Sonus przyzwyczail mnie do do brego dzwieku, plastycznego miekkiego. Tutaj zabraklo wszystkiego co nazywamy dzwiek Sonusa.. Wszystko bylo ostr, rozjasnione, konturowe. Ogonie dosc nieprzyjemnie się tego słuchało...

nr dwa na liscie rozczarowan... JM Lab/Tact choc nie wiem czy to powinno byc rozczarowanie... Od kiedy produkty Jacquesa Mahula przeszly po flage Trimexu to w zestawieniu z Tactem to nie gra... Brzmienie z tego zestawu moglym okreslic jako techniczne.. bo niby gora jest dobra niby dol ok niby srednica ok ale razem do kupy to wychodzi koszmarek

nr 3 tradycyjnie juz chyba pokoj Decibela i zestaw NAima.... podkreslona wyższa srenica powodowalo ze dzwiek wydawal sie analityczny ale prz fortepianie i damskich wokalach uszy bolaly nakazujac opuszczenie pomieszczenia.

Z prezentacji ktorych bilans wyszedł na zero :) :

1. ESA. Bardzo podobaja mi sie odsłuch u ESy od strony "konferansjerskie". Pan Zawada zawsze tłumaczy co i jak zna sie dosc sporo na muzyce i zawsze jest tam przyjemnie. Nistety tym razem dzwiek okreslilbym jako nijaki, bezbarwny. Muzyka była spokojna az za spokojna.. Minus za cene 3500 tu chyba konkurencja potrafi wiecej zycia wykrzesac :)

2. To chyba zetsaw Macintosha z Thielami... po raz pierwszy slyszalem jako tako grajacego Macintosha... W kategoraich bezwzglednych nie ocenilbym tego dzwieku wcale pozytywnie. troche metalicznei podkreslone brzmienie wyzszej srednicy, ale w porownaniu do poprzednich odsluchow duzy krok naprzod :)

3. Obecnosc Tonsila :)))) Dzwiek Tonsili okreslilbym poprawny. Slychac nylo ze ma on wady ale naprawde nic nie przeszkadzalo. No i ta cena 1400pln za zestaw podlogowych kolumn... Lepsze to niz chinszczyzna :))) A i przy okazji porozmawialem sobie na temat sytuacji Tonsilu i nie jest tak zle jakby sie wydawalo...

4. Audio System i prezentacja kolumn WLM (?) bardzo przestrzennie z duza dynamika i glebokim basem ale i reprtuar sprzyjal ku temu... Jakies smetnie zawodzace Panie w towarzystwie pojedynczych instrumentow. Taka muzyka zwsze brzmi efektownie. Ciekawe jak na innym materiale?

 

poztywne zjawiska :)

1. Zestawienie Baltleab Epoca z Wadia i Monitorami Argus vel Opus Audio. W porownaniu do zestawowo podlogowych to troche jakby porownac niebo i ziemie :). Zniknely problemy z basem, pojawila sie bardzo sugestywna stereofonia. Tu chlopaki odwalily naprawde kawal solidnej roboty :)

2. monitory Audio Academy plus Marton plus AALector. Rowniez bardzo przyjemny dzwiek, Niestety AA zostalo zdominowane przez resztw wspolwystawcow i cudem bylo posluchanie jego konstrukcji...

3 Epos i Creek. po raz kolejny Creeek pokazal ze robi dobre wzmacniacze przyjemnie grajace o ile nie spina sie ich z jakimis duzymi dziwnymi kolumnami (tak jak pare lat wstecz z Avancami Signature)

 

Odkryc i rewelacji nie bylo .. no moze poza jedna ale to za chwile.. Najlepszego dzwieku na wystawie hmm chyba nie mogłbym przyznac takiego. Najblizej bylo chyba na prezentacji Baltlab/Opus Audio

 

A co do odkryc.. moze to malo audiofilskie ale na pewno zaliczajace sie do miana hi-endu

W koncu odkrylem gdzie mozna sie najesc a miare tanio a przede wszystkim smacznie :)))

Pierogarnia przy ulicy Bednarskiej. Sympatyczny wystroj, przemila obsluga (jesli to przez przypadek czyta to pozdrawiam). Ruskie przepyszne :)) No i ten podpiwek.. prawie jak babcine DIY ;)

pozdrawiam

P.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek -> nie sądzę, aby była to kwestia wygrzania. Po prostu Stradivari grają inaczej (czytaj: bardziej przejrzyście) niż pozostałe Sonusy. Na pewno nie pomaga tu elektronika Gryphona, która też jest super-czysto-przejrzysta. IMO lepsze efekty mogło by dać zestawienie z Passem X-600 który gra bardziej "analogowo". Ten jednak zasilał Dynaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam I pozdrawiam jestem z Malborka wczoraj wieczorem wróciłem z Warszawy ze swojego pierwszego w życiu AUDIOSHOW było cudownie .Najwieksze wrażezenie pozostały we mnie po odsłuchu TOTEMÓW jestem zafascynowany tymi głosniczkami a to dlatego ,że z tak małych skrzynek może płynąc taki potęzny dzwiek .Naprawde dla mnie super .Pozostaje uzbierac około 9000 tyś. i po kłopocie.Ale ogolnie całe to zjawisko było naprawde zaje...te.Polecam za rok wszystkim którzy jeszcze nie byli ja juz chyba zawsze bede tak jezdził

 

Aha mam pytanie czy moze ktoś wie co to były za głosniki ale to pytanie kieruje do wzrokowców poniewaz niepamietam nic (jaki wzmacniacz ani cd grał z nimi) oprócz tego ze były to brazowe podstawkowe głosniki i było to w pokoju gdzie na scianach były takie czarne wygłuszcajace maty Było to na piatym badz czwartym Pietrze.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saimon22

Pewnie chodzi o monitory w pokoju komisu Audio Lazur? Ja równiez nie zwróciłem uwagi na ich producenta. Grały na zmianę (a raz wspólnie ;)] Z monitorami Sonus Faber...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto jeden z nich:

[obrazekLUKASZ-205618_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, i strona producenta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dźwięku trochę później, bo w pracy teraz jestem i mało czasu. A teraz spostrzeżenia natury ogólnej.

1. Dlaczego nie ma hostess jak na każdej imprezie targowej z prawdziwego zdarzenia? Te dwie czy trzy panienki przy stoiskach z pismami i ze dwie, które zauważyłem w pokojach to chyba mało. A i ?jakość? tych pań też taka sobie :-)

No bo ile można gapić się na wyświetlacze klocków i facetów latających z obłędem w oczach.

2. A jednak ludzie się nie myją! Feeee. Polska w UE, dezodoranty i mydło można kupić w każdym kiosku, a i tak w niektórych pokojach nie można było wytrzymać bo śmierdziało!

3. Tłok okrutny. A może droższe bilety zrobić, bo to się działo w niektórych salkach i o niektórych godzinach, to zgroza. O słuchaniu nie było mowy.

4. Niektórzy wystawcy traktowali oglądających w sposób skandaliczny. Na stoisku ESA pan Zawada upokorzył właściciela źle nagranej i wydanej płyty, pan od Zollerów Imagination to samo ? z pogardą rzucił, że on tu jest od testowania sprzętu a nie płyt, pan w SoundArt płytę grupy Tool ledwo włączył a wziął ją do ręki z takim niesmakiem, że aż strach. Na pokaz MaIntoscha trzeba było mieć jakieś zaproszenie, wielu wystawców na nawet proste pytania o cenę odpowiadało nie wiem. Ci panowie powinni pamiętać, że to my dajemy im chlebek.

5. A tak w ogóle to Audio Show jest kapitalne, bez względu na te mankamenty. Już czekam na przyszłoroczne.

Pozdrowienia, Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.