Skocz do zawartości
IGNORED

Dobra listwa zasilająca


Introverder

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Czy do 200-250 zł odpowiednio wskazane listwy to dobry wybór?:

 

http://www.audiopolis.pl/monster-power-exp-600a-fr-exp600a-listwa-sieciowa-6x-ac-230v.html ,

 

http://www.audiopolis.pl/monster-power-exp-600ag-fr-exp600ag-listwa-sieciowa-6x-ac-230v.html .

 

Kupiłem po sztuce każdego ale zastanawiam się czy nie wymienić na coś innego. I czy urządzenia podpięte pod jedno urządzenie - komputer, monitor - mogą być podpięte za pomocą dwóch listw i dwie listwy podpięte pod jedno gniazdko?

 

To z czym się trochę gryzę to m.in. mała trochę ilość gniazdek, tak 7 a w drugim wypadku 8 byłoby optymalnie, ale wiele listw znanych firm ma obecnie posuchę w segmencie mniej więcej 300-500 zł i z 8-gniazdkowymi listwami.

 

No i nie wiem czy warto dopłacać czy droższa listwa faktycznie wpływa na bezpieczeństwo czy nawet pracę takich elementów jak monitor - lepszy obraz albo lepszy dźwięk przy lepszej listwie?

 

U siebie używam Aune'a X1S, podpiętego pod kompa, z Aune'a wyprowadzam Edifiery R 2600 albo słucham z X1S dźwięku ze słuchawek HE400S czy K550, a pod Aune'a podpinam jeszcze konsolę przez optyka..

 

I w ogóle jestem ciekaw co polecacie.. temat na spokojnie muszę ogarnąć i bez pomocy ciężko mi się w tym wszystkim połapać i zorientować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

To są listwy które się nadają do TV, ale do audio już niekoniecznie. Niestety dźwiękowo cechuje je szorstkość i twardość. Do systemu audio musisz kupić coś innego i wyizolować z tej listwy wszystkie inne sprzęty. W szczególności zasilacze, komputer, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://diyaudio.pl/showthread.php/27173-Power-Cleaner-by-Yoshi_80-wersja-trzecia

Spytaj Kolmena, może jeszcze się załapiesz na zbiorowe zamówienie.

Koszt ok. 200zł, tylko trzeba sobie poskładać. Możesz komuś ewentualnie zlecić jeśli jesteś na bakier z lutownicą. Te filtry przynajmniej działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://diyaudio.pl/showthread.php/27173-Power-Cleaner-by-Yoshi_80-wersja-trzecia

Spytaj Kolmena, może jeszcze się załapiesz na zbiorowe zamówienie.

Koszt ok. 200zł, tylko trzeba sobie poskładać. Możesz komuś ewentualnie zlecić jeśli jesteś na bakier z lutownicą. Te filtry przynajmniej działają.

 

Mam polecam, szorstkości nie słyszę:D Co prawda ja mam jeszcze z paru zmówień wcześniej - gdy była malowana proszkowa blacha:) Robotę wykonuje świetnie, pomiary są dowodem - poproś jakiegoś pisarza to CI dorobi ideologię o zdecydowanej poprawie wybrzmień i instrumentach wychodzących z sufitu - tak, że aż żona z kuchni usłyszy. No i jeszcze frajda z zabawy przy składaniu:)

Tak jak kolega wspomniał wyżej, lepiej z toru wypiąć sprzęty nieaudio i pamietać, że ta listwa ma obciążalność prawie 800W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzętów nieaudio nie mam za bardzo jak wypiąć,bo to idzie przez kompa/z kompa.

 

Te listwy Monstera wydaje się fajne (nie znam się - mówię na zasadzie wyglądu, tego że to renomowana firma i że chyba parametry ma lepsze niż tańsze nieco listwy?), z tym, że dla mnie optymalnie jakby obie miały tak 8 gniazd przynajmniej, a za zwrotem (chyba nie będzie problemu) przekonuje mnie to, że w obu wypadkach brakuje mi gniazdek, by spokojnie wszystko tam w razie co podpiąć..

 

Stąd wolę kupić większe 2, niż kupić 3-ą teraz (i myśleć czy do 4-ej nie potrzebuje dodatkowej listwy już teraz..), bo gniazdek jednak potrzeba więcej i fajnie mieć wszystko pod jedną listwą spięte - a zresztą nie wiem czy nie powinno się w ogóle jak się ma np. kompa i sprzęty do niego podpięte, ew. np. 2 sprzęty pod monitor mieć wszystko podpięte pod jedną listwę??..

 

------------------

 

Mam taki komp (to odnośnie oceny obciążalności):

 

pł. główna: MSI Z87 MPOWER,

procesor: Intel CORE i5-4670K (@4.0 GHz) (BX80646I54670K),

Chłodzenie CPU: Thermalright HR-02 Macho Black White (TR131),

pamięć: 2 x 8GB DDR3 Crucial Ballistix Sport 1600MHz CL9 (BLS2CP8G3D1609DS1S00CEU),

karta graficzna: MSI GeForce GTX 970 (GTX 970 GAMING 4G),

karta dźwiękowa (zewnętrzna): Aune X1S,

odtwarzacz przenośny: AK Junior,

karta dźwiękowa (wewnętrzna): Asus Xonar DX/XD PCI-E 7.1 24 bity,

dysk SSD (system): Plextor M5S 256 GB (PX-256M5S),

dysk SSD (gry): Samsung 850 EVO 500 GB (MZ-75E500B/EU),

dysk twardy: Western Digital Red 3TB (WD30EFRX),

napęd: nagrywarka Blu-ray LG BH16NS40,

zasilacz: Be Quiet! Dark Power Pro 10 650W (BN 201),

obudowa: Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl – (FD-CA-DEF-R4-BL),

kontroler obrotów wentylatorów: Lamptron FC „Touch” na 5,25” (wersja „Black Anodized”),

wentylatory do obudowy: Be Quiet! Silent Wings 2 140 mm x 4 (2x 3-pin i 2x PWM, ustawione TGPP=),

 

klawiatura: Logitech K350,

mysz: Roccat Kone XTD,

podkładka pod mysz: Roccat Alumic (Roccat ROC-13-400),

 

słuchawki: HiFiMAN HE400S, AKG K550, Brainwavz HM5,

głośniki: Edifier R2600 (zestaw 2.0 – w. z bass-reflexem z przodu (6923520263752),

 

dysk zewnętrzny (HDD): Western Digital My Passport Ultra 2 TB USB 3.0 (Metal Edition – w. fioletowa) (WDBEZW0020BBA-EESN),

pendrive: SanDisk Extreme USB 3.0 32 GB,

 

drukarka: Samsung CLP-300,

 

MONITOR: EIZO Foris FS2333 (23 cale).

 

-----------------

 

Odnośnie tej listwy jak rozumiem robionej z gotowych elementów, to widzę, że jest i tak robiona na 4-gniazdka (..), więc to zdecydowanie za mało.

 

 

Polecacie jakieś inne listwy niż Monstera - bo on nie ma 8-gniazdkowych teraz widzę w ofercie? Tak do 200-250 MAX, które byłyby równie dobre - także do audio, na 8 gniazdek?

 

No i która wiadomo - nie znam się dobrze na tym - ale która zabezpiecza też lepiej niż tanie listwy. Jedna przewiduję ew. by była trochę lepsza od drugiej, bo jedną używam w domu m.in. do kompa, monitora Eizo Foris FS2333, Aune'a X1S, podpięte do tego słuchawki HE400S lub K550 oraz głośniki Edifiery R 2600, drukarka, lampka, konsola PS4.., a drugą na działce z laptopem, lampką, X1S i HE400S lub K550 do niego plus w jednym i drugim wypadku też m.in. 2 ładowarki na aku do lustrzanki, ładowarka do komórki.. Do tego dojdzie być może ładowarka taka do odtwarzacza przenośnego czasem być może w jednym czasie, bo obecnie używam tą od Galaxy S5 i może praktyka wskaże, że jednak druga się przyda np.

 

Tak się zbiera i zbiera i wychodzi, że 8 gniazdek to najsensowniejsze mieć i chyba lepiej w jednej listwie niż w dwóch w obu przypadkach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem po sztuce każdego ale zastanawiam się czy nie wymienić na coś innego. I czy urządzenia podpięte pod jedno urządzenie - komputer, monitor - mogą być podpięte za pomocą dwóch listw i dwie listwy podpięte pod jedno gniazdko?

By zminimalizować pętle mas, lepsza byłaby jedna listwa. Kolejna sprawa, to zwykłe podwójne gniazdka, mają jedną fazę po nie do końca dobrej stronie (nie są skrosowane). Niektóre urządzenia mogą nie pracować poprawnie, kiedy faza jest na złej żyle (sam trafiłem na takie i był to akurat ... piec gazowy, z elektroniczną kontrolą zapłonu)

 

To są listwy które się nadają do TV, ale do audio już niekoniecznie. Niestety dźwiękowo cechuje je szorstkość i twardość. Do systemu audio musisz kupić coś innego

Gadasz bzdury chłopie.

 

pamietać, że ta listwa ma obciążalność prawie 800W.

To bardzo mało. Przeciętne listwy mają w okolicach 2300W, a te o większej obciążalności 3680W.

 

drukarka: Samsung CLP-300,

Jak zmierzyłem kiedyś pobór prądu takiej może trochę większej laserówki od Twojej, to zobaczyłem przez moment nawet i 1400W poboru, więc listwy o obciążalności 800W całkowicie sobie odpuść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadeo, w sklepie audio słyszałem od sprzedawcy kogoś, kto miał jakiegoś Tomanka i że zwarcie było i mało co pożar w domu.. Wierząc, że sprzedawca sobie tego nie wymyślił trochę sceptycznie podchodzę do tego wyrobu jak rozumiem "home made".

 

mad'afaka napisał:

 

 

Tak jak kolega wspomniał wyżej, lepiej z toru wypiąć sprzęty nieaudio i pamietać, że ta listwa ma obciążalność prawie 800W.

 

Która ma taką obciążalność?

 

Bo te podają, że mają 2300W:

 

http://www.audiopolis.pl/monster-power-exp-600a-fr-exp600a-listwa-sieciowa-6x-ac-230v.html - Monster Power EXP 600A FR oraz ta:

 

http://www.audiopolis.pl/monster-power-exp-600ag-fr-exp600ag-listwa-sieciowa-6x-ac-230v.html.

 

 

Co do listw powiedziano mi w sklepie, że listwa z filtracją z sieci z zakłóceń, szumów itp. (nie wiem czy wszystkie filtracje mają czy po prostu jedne dużo lepszą a drugie dużo słabszą..) ma sens wtedy kiedy np. komputer nie jest na tej samej listwie czy obwodzie co np. sprzęty audio (?) (w przypadku jak rozumiem listwy z podziałem na obwody , które to jak rozumiem obwody audio i video mają 2 oddzielne - że jeden rząd to "audio" a drugi "video"?)

 

Dodam, że kompletnie się na tym nie znam, ale muszę nieco zrozumieć zasadę jak działa przepływ prądu w sieci, by odpowiednio dobrać listwę.

 

A kyle z tymi pętlami mas, to jak to się je?

 

To co wydaje mi się zrozumiałem w temacie to że tak naprawdę różnicę w jakości np. dźwięku i obrazu można poczuć, kiedy się użyje listwy, która ma jak rozumiem oddzielne tory/obwody. Ale że kompletnie nie mam rozeznania, to nie wiem czy są może listwy, które np. każde gniazdko mają jakoś w oddzielnym obwodzie (jeśli się tak da) czy coś.

 

Od razu wymienię co jest do podpinania (w domu):

 

1) komputer stacjonarny,

2) monitor Eizo Foris FS2333,

3) DAC USB - Aune X1S,

4) głośniki Edifier R 2600,

5) drukarka Samsung CLP-300 (obecnie rzadko używana, bo druki wszelkie są w innym pomieszczeniu naogół),

6) konsola,

7) lampka na biurko

8) ładowarka do Galaxy S5 i ew. do ładowania odtwarzacza przenośnego AK Jr. (tu może z czasem poszukam drugiej ładowarki)

9) ładowarka aku do lustrzanki,

10) 2-a ładowarka aku do lustrzanki,

 

Oczywiście ładowarek nie muszę podpinać akurat tam, ale to by było może wygodne..

 

Na działce:

 

1) laptop,

2) DAC USB - Aune X1S,

3) lampka,

4) ładowarka aku do lustrzanki,

5) ładowarka aku do lustrzanki,

6) ładowarka do Galaxy S5 i ew. do ładowania odtwarzacza przenośnego Ak Jr. (tu może z czasem poszukam drugiej ładowarki do AK Jra).

 

Oczywiście ładowarek nie muszę podpinać akurat tam, ale to by było może wygodne.. No i rozumiem, że takiego Ak Jra mogę też ładować przez USB kompa, choć to jak rozumiem b. powolny proces, no i komp/laptop musi być włączony??..

 

 

A Kyle sugerujesz, że do jednego gniazdka używanie dwóch listw zasilających to zły pomysł??

 

Tak wymieniłem sprzęty by pokazać ile jest rzeczy do podpięcia i poradzenia jak to najlepiej dopasować i podzielić (co dokładnie w jednym torze/obwodzie, a co w drugim) - bo zastanawiam się, że może trzeba by kupić taką listwę z nie wiem oddzielnym torem audio i tym drugim??..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wit-wold - cóż, jeśli troszeczkę droższa listwa faktycznie może sprawić, że dźwięk będzie znacznie lepszy to taką bym chciał i by to były 2 listwy minimum 8 gniazdkowe - w przypadku jednego obwodu, jeśli zaś listwa byłaby podzielona na obwód audio i video to tak już 10 by się przydało (no bo wtedy 5 gniazdek jest rozumiem na audio i 5 na video, tak są nazwane w sensie naogół chyba..). Przy okazji zastanawiam się czy w moim przypadku dzielenie ma sens - bo dźwięk na głośniki idzie z Aune'a X1S podpiętego pod kompa, ze słuchawek też z kompa przez Aune'a X1S, zaś na działce odpadają głośniki, bo nie targam takich kloców w te i wewte i zadowalam się tam słuchawkami jakie mam HE400S i K550, oczywiście być może będę upgrejdował sprzęt, ale jeszcze nie teraz, bo ostatnio parę tysięcy wydałem na sprzęt i już nie liczę ile na kable (ale zakup po odsłuchach wydaje mi się sensowny i naogół uzasadniony ekonomicznie).

 

Jedna listwa - domowa - niech będzie trochę lepsza od tej działkowej (powiedzmy żeby z obiema zmieścić się w 600 zł MAX, stosunkowy podział 400 do 200 zł ok). Tam wcześniej wymieniłem urządzenia, które by były podpinane pod te listwy i te które ew. bym podpinał.

 

A dalibyście jeszcze linki gdzie w polskich sklepach można wspomniane listwy dostać wraz z modelami, na które warto rzucić okiem?

 

I w ogóle jeśli byłby oddzielny tor audio i video - rozumiem, że to zawsze jest pół na pół - 4 audio, 4 video gniazdka, 5 na 5 itp. to z moim sprzętem co warto podpinać pod tor audio? - Aune'a X1S warto? kiedy idzie dźwięk do niego z kompa po USB i ew. drugie co - głośniki? I 3-e jeszcze ew. Ak Jr (który jako zewnętrzna karta dźwiękowa działa mi tylko z laptopem, bo na kompie dźwięk nie idzie) podpięty pod kompa kiedy ładowałby się z gniazdka, choć chyba wystarczające zasilanie by się nie rozładował dostaje z kompa?

 

Acha, wolałbym raczej produkty nie manufaktury, bo chcę mieć pewność, że z listwą nic się nie stanie w normalnym używaniu.

 

Albo od drugiej strony, co musiałoby być w drugim torze niż audio - komputer i laptop zwł. ?

 

Tak jak ja rozumiem, to nie wiem czy w moim przypadku takie podzielone mają sens i co podpiąć pod ten drugi tor wtedy - komp i laptop a reszta może iść na tym drugim obwodzie?

 

Sam rozważam np. Brennenstuhla (koleś w sklepie audio generalnie polecał tą markę) - po sztuce do domu i na działkę, ew. kupić po 2 pary do domu i na działkę, by mieć odpowiednią ilość gniazdek i by ew. - o ile jest sens - podzielić obwody po prostu oddzielnym listwami podpiętymi pod jedne gniazdko - o ile to rozwiązanie jest ok.

 

Znalazłem np. ich taką listwę - trochę droga, ale może dobra?:

 

http://www.morele.net/listwa-zasilajaca-brennenstuhl-premium-emi-rfi-9x-1392000120-730231/ - tyle że trochę droga - taka do domu (opisany zestaw w poprzednim poście), tyle, że widzę, że nie ma w niej podziału na obwody, o ile to potrzebne..

 

ew. druga zaraz zapodam jakąś na działkę:

 

Choć nie upieram się przy nich, po prostu wydaje mi się, że to sprawdzona marka może. No i tak wolałbym podzielić to by w 600 zł maksymalnie się zmieścić póki co.

 

Jeszcze ew. mam pomysł, ale nie wyjdzie to taniej, a wiązałby się z kupnem aż 4 Monsterów - 2x6 i 2x4 gniazdkowych, po jednej parze do domu i na działkę, choć nie wiem czy dobry pomysł podpinanie dwóch listw do jednego gniazdka. Tak to bym pewnie minimalnie 600 zł przekroczył, ale może taka opcja ma sens.

 

Ale chyba jednak lepiej mieć po jednym tu i na działkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę grzeczniej. Jeśli u Ciebie nie słychać że te listwy nie są pomyślane do dobrego audio to zmień system.

Wybacz, ale mam już po prostu dość bredzenia "złotouchych", którzy często nie słyszą, albo wręcz ignorują rzeczy słyszalne (np. że niejedne kolumny MBL nie grają powyżej ~15kHz {no dobra, ktoś starszy może nawet tego nie słyszeć}, albo że jakieś kolumny mają wahania SPL w paśmie przekraczające nawet +-3dB - to już nie wymaga super słuchu by wychwycić), natomiast "słyszą" rzeczy nieistniejące, jak szorstkość listw zasilających ... oczywiście tylko tych "non audio", bo "for audio" już są OK. Albo piszą, że każda listwa zasilająca zamula dźwięk (! to było na tym forum !) - PARODIA i HYPOKRYZJA

 

wit-wold - cóż, jeśli troszeczkę droższa listwa faktycznie może sprawić, że dźwięk będzie znacznie lepszy to taką bym chciał i by to były 2 listwy minimum 8 gniazdkowe - w przypadku jednego obwodu, jeśli zaś listwa byłaby podzielona na obwód audio i video

Kup jedną dobrą listwę "komputerową" z 8 gniazdkami (skoro masz sporo urządzeń), o max obciążalności dla świętego spokoju ~3600W i będzie dobrze. Nie oczekuj Hi-End cudów od Edifier R2600. Chcesz lepszego dźwięku to zacznij od kolumn. Te Edifier R2600 są rewelacyjne tylko w kategoriach komputerowych 2.0 w cenie do kilkuset zł.

 

ps. zanim kupisz listwę nawet za 400zł, dowiedz się, jakie to ma rozwiązania elektryczne, że kosztuje 2x tyle, co topowy Belkin za ~200 zł ... szukaj konkretnych różnic w budowie elektrycznej (np. separacja każdego gniazda - tego bym wymagał po takiej droższej listwie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://diyaudio.pl/showthread.php/27173-Power-Cleaner-by-Yoshi_80-wersja-trzecia

Spytaj Kolmena, może jeszcze się załapiesz na zbiorowe zamówienie.

Koszt ok. 200zł, tylko trzeba sobie poskładać. Możesz komuś ewentualnie zlecić jeśli jesteś na bakier z lutownicą. Te filtry przynajmniej działają.

 

Z tego co widzę to już jest na naszym forum.

http://www.audiostereo.pl/power-cleaner-by-yoshi-80-wersja-trzecia_126897.html?do=findComment&comment=3801273

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

natomiast "słyszą" rzeczy nieistniejące, jak szorstkość listw zasilających ... oczywiście tylko tych "non audio", bo "for audio" już są OK. Albo piszą, że każda listwa zasilająca zamula dźwięk (! to było na tym forum !) - PARODIA i HYPOKRYZJA

 

Listwy się bardzo różnią dźwiękowo, napisaliśmy z Witoldem, które naszym zdaniem są warte uwagi. Co do Monstera to miałem dwie listwy tego producenta plus kilka innych na testach. Poza solidnym wykonaniem nic dobrego nie wnoszą. Dobra listwa nie muli, a wręcz przeciwnie, dodaje dźwiękowi otwartości i potrafi go trochę wyczyścić. Problem w tym, że trzeba zadać sobie trochę trudu, żeby te kilkanaście listew najpierw porządnie przesłuchać a dopiero potem publikować autorytatywne sądy;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik mad dnia 26.04.2016 - 09:26 napisał

pamietać, że ta listwa ma obciążalność prawie 800W.

To bardzo mało. Przeciętne listwy mają w okolicach 2300W, a te o większej obciążalności 3680W.

 

Wynika to z prostego faktu - cewki nawijane licą 0,3 mm:) - czyli max 3,6A prądu a wyżej drut się "pali".

Zresztą w praktyce Kyle obciąż sobie taka przeciętną listwę np ciągłym 2kW i zobaczysz co się dzieje z przewodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczysz co się dzieje z przewodem.

Zwykle stosują 0,75mm2, max.1mm2 więc kabel jest ciepły (przetestowane na żelazku) ale izolacja jeszcze trzyma. Swoją drogą, nigdy nie zmierzyłem napięcia w gniazdku w takiej sytuacji. Muszę sprawdzić. Ciekawe o ile spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą w praktyce Kyle obciąż sobie taka przeciętną listwę np ciągłym 2kW i zobaczysz co się dzieje z przewodem.

Mam odkurzacz ~1600W, któremu dali przewód 0,75mm - faktycznie, jak przedmówca pisał, można wyczuć że się nagrzewa. Listwy o większej obciążalności (te 3600W) mają już kable 1,5mm jeśli dobrze pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę grzeczniej. Jeśli u Ciebie nie słychać że te listwy nie są pomyślane do dobrego audio to zmień system.

 

Nie przejmuj się to ignorant.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Nie przejmuj się to ignorant.

 

Ale ja się nie przejmuję. Tylko od człowieka zarejestrowanego na forum w 2005r i autora przeszło 11 tys. postów należy oczekiwać zarówno lepszej retoryki a przede wszystkim rzetelności merytorycznej. Rekomendacja listwy Monstera nie spełnia tego ostatniego warunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się nie przejmuję. Tylko od człowieka zarejestrowanego na forum w 2005r i autora przeszło 11 tys. postów należy oczekiwać zarówno lepszej retoryki a przede wszystkim rzetelności merytorycznej. Rekomendacja listwy Monstera nie spełnia tego ostatniego warunku.

 

Niektórzy jak socjalizm są niereformowalni, no ale zejdźmy z człowieka.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które modele polecacie. W ogóle się w tym gubię - kompletnie nie wiem co brać i jak się rozeznawać w tym, a do tego jeszcze stron opisujacych zagadnienia np. listw do audio i tego typu nie ma. sz kurde a w ogóle nawet ciężko o kompletne informacje o danych modelach. Z jedna recenzja danej listwy, zero porównawczych testów listew czy poradników, a przynajmniej jak przeglądałem teraz, to nie znalazlem. Nawet nie wiem czy te niektóre listwy z system master i slave gniazdkami czy ten system jest obowiązkowo aktywny czy można włączać i wyłączać np.) . Np. czy te gniazda typu jak tu: http://forum.conrad.pl/showthread.php?308-Test-listwy-zasilaj%C4%85cej-Belkin-Conserve-Switch - pasują z każdą wtyczką naszą?..

 

Ogólnie do 200 zł widziałem, że ludzie biorą np. to:

 

https://www.morele.net/listwa-zasilajaca-apc-performance-surgearrest-8-pl8vt3-de-637149/ . Ten model ma niższe maks. obciążenie niż ten drugi (poniżej), przynajmniej wg informacji w tym sklepie, którego nie polecam, nie ma też ładowania przez 2 porty USB, które jest jednak chyba prawie 2 razy wolniejsze niż jakby użyć ładowarki i tak podpiąć(?).

 

A w podobnej cenie jest jeszcze to:

 

https://www.morele.net/listwa-zasilajaca-belkin-bsv804vf2m-745955/ .

 

Albo to:

 

https://www.morele.net/listwa-zasilajaca-brennenstuhl-dwurzedowa-8x-biala-1256550378-791027/ (ta się różni chyba tylko kolorem i ceną minimalnie?: https://www.morele.net/listwa-zasilajaca-brennenstuhl-premium-line-8x-schuko-bezpiecznik-30-000a-3m-1256000398-743895/

 

Wyczytałem jednak że te schuko gniazdka to chyba nie problem i każda wtyczka będzie mi pasować (?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te gniazda schuko są w pełni kompatybilne z naszymi wtyczkami? (wolalbym być pewny że takie gniazdka są kompatybilne z naszymi wtyczkami), bo wydaje się, że pasują wszystkie chyba, a dodatkowo można w dwóch pozycjach wpiąć taką, co nieraz pomaga przy zawadzeniu wtyczek o siebie.

 

Bo się zastanawiam czy po prostu nie wziąć tego:

 

https://www.morele.net/listwa-zasilajaca-belkin-bsv804vf2m-745955/ - tyle, że musiałbym je kupić chyba w sklepie, którego wybitnie nie lubię i mam ku temu powody.

 

Bo nie znam się, ale wydaje się, że w tej cenie mają niezłe parametry tak(?), a do tego są 2 porty USB, więc nawet ładowarka nie byłaby niezbędna do telefonu i odtwarzacza przenośnego może, tyle że może trochę wolniej ładuje się wtedy tak.

 

Jedyny minus jaki widzę na pewno tej listy, to trochę ciasny rozstaw gniazd, ale chyba w tej chwili to mi w niczym nie przeszkadzałoby.

 

Powód - nie chcę póki co kroci wydawać na listwę a raczej listwy.

 

Ciekaw jestem jaki przekrój żyły w środku mają..

 

I Belkin to podobno ceniona firma tak??..

 

Z tanich to Home Ever zdaje się być rozsądnie przemyślana..

 

Tego Sun Leiste'a nigdzie nie widzę (używanego oczywiście) a i on kosztuje chyba ponad tysiąc złotych. Zresztą do tego co mam nie wiem czy sens jest pakować w listwę więcej niż powiedzmy 200 zł, zwł. w zestaw działkowy oparty na laptopie, Aunie X1S i lepszych co prawda HE400S albo K550 (w domu dochodzą jeszcze Edifiery R 2600), no i do ładowania może do listwy podpinać będę Ak Jra, którego wtedy będę też może używać, tu to może jakieś znaczenie ma nie wiem albo jakieś jeszcze jakbym się podpinał do laptopa nim (na kompie mogę, ale dźwięk nie działa).

 

A z kolei te Tomanki to trochę niepewna manufaktura plus chyba małe możliwości maksymalnej wydolności.

 

"Dual Port 2.4amp Universal USB Charging (Shared)" - ciekaw jak rozumieć to 2.4 A dzielone czy zawsze po 1.2 czy inaczej.

 

A tak w ogóle dobrze rozumiem, że Aune X1S ma specyfikację 2.0, także nie ma co do niego pakować kabla USB typu A-B (łączącego go z kompem) w specyfikacji 3.0? Bo myślę nad tym by albo Wireworldem Ultravioletem 7 łączyć go z kompem (b. dobry kabel) albo Wireworldem Starlightem 7 (tu bym musiał posłuchać czy warto dopłacać) i tu się zastanawiałem czy do 3.0 wersji Starlighta 7 warto dopłacać, ale chyba każdy zewn. DAC po USB uciągnięty zostanie z zapasem przez USB 2.0 tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Sun Leiste'a nigdzie nie widzę (używanego oczywiście) a i on kosztuje chyba ponad tysiąc złotych.

Bo jak chcesz dobrze i tanio, to trzeba trochę poszukać i poczekać...

Ale zrobisz co uważasz, bo mam wrażenie, że nie jesteś do końca pewien, co byś chciał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę solidne, pewne 2 listwy, ale nie chcę wydawać na nie więcej niż 400 zł łącznie, jeśli nie będzie to dla mnie solidnie przekonywujące po prostu. Każdy wydatek musi mieć dla mnie rozsądne uzasadnienie. Inna sprawa dodatkowo, że też nie będę chciał z tym czekać dwóch miesięcy.. A nawet 200 zł za jedną listwę to wydaje mi się całkiem sporą sumą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.