Skocz do zawartości
IGNORED

Beresford TC 7510 vs. SMSL Sanskrit.


AndrzejPiaseczno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Miałem przez krótszą chwilę tego Beresforda TC 7510 i grał poprawnie ale nie powalająco. Porównywałem go bezpośrednio z:

Pioneer BDP 170 - Pioneer gra gorzej - ma może więcej szczegółów ale tak trochę na siłę, brak im blasku i wybrzmień.

Denon DCD 860 - tutaj ponad 20 letni CD gra najlepiej - ma czystą krystaliczną górę z pięknymi wybrzmieniami, na dole miał mocniejsze uderzenie.

Philips aea2700 - gra porównywalnie do tego Beresforda.

 

Może to wina zasilacza jaki był w zestawie z Beresfordem - bardzo lekki i nie wzbudzał zaufania.

 

Gram obecnie na Denon PMA 720 AE + mission mx4 + w/w. CD zaczyna mieć problemy - wygląda na to że bardziej z mechanizmem kręcenia płytą niż laserem, dlatego rozglądam się za DACiem do tego Pionka / mediaBox+ / TV / Philipsa.

 

Beresford miał tę zaletę że miał 4 wejścia, ale miał dyskwalifikującą jak dla mnie wadę - nie włączał się po utracie zasilania - co gorsze zawsze włączał się na we. coaxial 1.

Pytanie czy ten Sanskrit gra na poziomie tego Beresforda i czy ma tę samą wadę co beresford, że po utracie zasilania ani nie włącza się, ani nie pamięta ostatnio wybranego wejścia?

Czy przy moim zestawie nie ma sensu dawać tego SMSL'a? Wzmacniacz 1100 zł a DAC 600 zł - wiem że cena nie gra ale?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej nie wiem jak grają w porównaniu te dac-e, ale sanskrit po utracie zasilania pamięta na co był ustawiony i się sam automatycznie uruchamia po przywróceniu zasilania , przynajmniej wersja 6. Ma 3 wejścia - usb ,optyk , coaxial, wyjście ma jedno .

Pozdrawiam

czy dawać daca ? musisz sam sprawdzić smsl ma już przedstawicielstwo w Polsce, więc ze zdobyciem go do testów nie powinno być problemów. Firma MIP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finished AK4490 AK4118 XMOS USB DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zen (tapatalk)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również używam tego dac po Coax. Podłączony jest do Marantz SE52 i znacząco poprawia brzmienie, więcej detali i lepsza dynamika. Cena śmieszna, ja kupiłem go bez USBale jest mozliwość upgrade.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję za podpowiedz - faktycznie Finished AK4490 jest tańszy od tego SMSLa- wersja bez USB to 55$.

Proszę powiedzcie czy jak dostanie prąd ze wzmacniacza to gra automatycznie na ostatnio wybranym źródle? Chcę go podłączyć do zasilania ze wzmacniacza i głównym wejściem będzie optyk z mediaBox+.

 

Zapomniałem wcześniej dodać że to co mnie powaliło to to że ten Beresford miał świetny wzmacniacz słuchawkowy - zupełnie inna klasa grania - było o 2 klasy wyżej i od DCD 860 i od PMA 720 AE.

Szkoda że już tak nie zagrał na wyjściu na wzmacniacz - a może to co poprawiał i tak szło w kapelusz na wzmacniaczu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.