Skocz do zawartości
IGNORED

Wyłączanie sprzętów - ryzyko uszkodzenia


yooro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupilem "gniazda elektryczne zdalnie sterowane" (czyli taki przedluzacz na pilota) tak by koncowka mocy, sub i streamer nie siorbaly za duzo pradu gdy ich nie uzywam. Pytanie powstaje czy wylaczanie i wlaczanie sprzetu w ten sposob (troche to bedzie przypominalo wyciagniecie wtyczki z pradu bez uprzedniego pstrykniecia on/off np. Na subwooferze) nie powoduje zagrozenia ze pewnego dnia sprzety po prostu walna w kalendarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoduje zagrozenia ze pewnego dnia sprzety po prostu walna w kalendarz?

 

A czy są wieczne? Każdy się starzeje technicznie, kiedyś się kiedyś wreszcie przekręci- będziesz miał okazję kupić lepszy/ nowocześniejszy...:-)

Współczesne klocki i tak są konstruowane na określony czas- z reguły nie przekraczający za wiele najdłuższego możliwego okresu gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś takie rozwiązanie do rutera , ponieważ się ciągle zwieszał miałem dość resetowania / podchodzenia kilka razy dziennie , ruter padł nie wiem czy od tego czy ze starości .

Do streamera bym tego nie stosował bo to tak jak ruter mini komputer, co do reszty sprzętu nie wiem , ale myślę że jak włączysz np po pracy te trzy urządzenia i wyłączysz przed snem właściwym do tego przyciskiem to to nie jest zbyt duży wysiłek a dla sprzętu na pewno bezpieczniej .

Druga sprawa to takie przedłużacze mają ograniczone obciążenie porównaj to z zapotrzebowaniem na prąd w twoich urządzeniach .

I jeszcze jedna znajdą się tu na forum na pewno tacy którzy stwierdzą że taki przedłużacz będzie degradował brzmienie , to już zostawiam do Twojej oceny .

Ps. tu jeszcze strona z wskazówkami jak obliczyć ile prądu zżera sprzęt i ile to kosztuje

http://oszczedzanie.biz/blog/ile-kosztuje-1kwh-energii-cena-pradu-w-2014-kalkulator/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Catdragon - wiesz, jak sobie pomysle ze tak 365 razy w roku bede musial chodzic i pukac te trzy urzadzenia to pukac sie odechciewa permanentnie ;)

Polvaren - no niby tak.. ale czy na pewno? Moze przelacznikiem to jakos tak sobie spokojniej to wygasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyłączam prawie cały rok sprzętu, elektronika ma wtedy stabilniejsza pracę jak chcę słuchać muzyki to od kopa dobrze gra.

 

Ale powiedzcie innym użytkownikom żeby tak wyłączając sprzręty nie robili zakłóceń w sieci bo są godziny w których słychać że ludzie świrują z tym wyłączaniem.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pukac sie odechciewa permanentnie ;)

Ale defetyzm....

Więcej optymizmu i pozytywnej energii, a sprzęt im rzadziej doświadcza szoku związanego z pstrykaniem włącznikiem sieciowym, tym dłużej bezawaryjnie posłuży...

A ustabilizowany termicznie nawet lepiej zagra;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, hobby kosztuje. Ale jak sobie zlicze to wszystko co w chacie bezczynnie mala lyzeczka pomniejsza budzet na kolejne zabawki to mnie strzela (w ujeciu 100 lat to wielki hajs sie z tego robi;). Domyslam sie ze lepiej zostawic zeby sobie to czekalo w tym trybie gotowosc ale moze jednak te pstrykanie nie morduje sprzetu? Jest na forum ktos kto pstryka dajmy na to x lat i nic mu nie zdechlo?

Polvaren - az mnie kusi zeby na wariata dzisiaj przetestowac ten motyw z pilotem i wlacznikiem. Teraz jak mam od Ciebie pisemny cash back to nie mam oporow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, hobby kosztuje. Ale jak sobie zlicze to wszystko co w chacie bezczynnie mala lyzeczka pomniejsza budzet na kolejne zabawki to mnie strzela (w ujeciu 100 lat to wielki hajs sie z tego robi;). Domyslam sie ze lepiej zostawic zeby sobie to czekalo w tym trybie gotowosc ale moze jednak te pstrykanie nie morduje sprzetu? Jest na forum ktos kto pstryka dajmy na to x lat i nic mu nie zdechlo?

Polvaren - az mnie kusi zeby na wariata dzisiaj przetestowac ten motyw z pilotem i wlacznikiem. Teraz jak mam od Ciebie pisemny cash back to nie mam oporow ;)

...mam wszystko wpięte w listwę przepięciową Belkina i zawsze codziennie po wieczornym seansie robie off na tej listwie i tak od kilku lat... i żaden ze sprzetów nie protestuje a wrecz działa wszystko bezawaryjnie... :) gdybym miał codziennie to robić w każdym ze sprzetów to pewnie bym popsuł włączniki.....a tak tylko jedno klik i po sprawie...:)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączanie i wyłączanie urządzenia zawsze wywołuje jakieś tam stany nieustalone po drodze, piki napięć itp i to nie jest zdrowe dla sprzętu. Tyle, że wszystko jedno czy guzikiem na obudowie czy na zewnętrznym wyłączniku. Z drugiej stron permanentna praca też nie jest zdrowa :) Ja bym odłączał i się nie przejmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję Wam wszystkim za informacje. Dmuchając na zimne wepnę w kontakt wpierw ten sprzęt na pilota co włącza i wyłącza na brutala, do niego wepnę listwę antyprzepięciową a do niej sprzęty. Streamera puszczę oddzielnie bo faktycznie jakiś taki delikatniejszy może być. Jak się coś skopci to dam znać, że jednak o kant stołu takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos sie interesowal pukaniem to pierwszych dziesiat razy z subwooferem mam za soba. Dioda suba swiecaca jak sam szatan robi chyba swoje i utula suba spokojnie do snu. Koncowke mocy raz tylko tak potraktowalem i tez poszla bez krzyku i jakichs objawow nerwowych. Na mysl o oszedzanych kilowatach powoli rozgladam sie co by tu jeszcze dokupic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub siorbie na bezczynnosci 15W, ile siorbie koncowka to tylko ona to wie. Twierdzi ze malo ale kto by jej tam wierzyl. Poza tym dobrze byloby miec to wszystko na zawolanie pilotem pyk

Kup za 40 zeta miernik poboru prądu, przyda Ci się nie raz....

 

Ale powiedzcie innym użytkownikom żeby tak wyłączając sprzręty nie robili zakłóceń w sieci bo są godziny w których słychać że ludzie świrują z tym wyłączaniem.

Znajomy w bloku, przy jednej z wizyt gdy wchodziły atrakcje w obraz TV, komentował to tak: o sąsiadka robi pranie, o Kryśka prasuje, itd....

Kurde ja bym się chyba wściekł na jego miejscu ;)

Zostałbym serialem, albo się wyprowadził....

 

P.S. Sam mam też listwy z wyłącznikiem - o takiej na pilota nie pomyślałem, ale z drugiej strony stoi cały koszyk z pilotami - jeszcze jeden to już byłby chyba z tuzin.

I oczywiście sprzęt ma się dobrze, elektrownia mnie lubi, bo zarabia na agd... ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teletubisie

Z tym to teraz uważaj, śliski temat ;)

 

Mam w śród tych nastu dwa porządne Sony samo uczące się itd. Jeden chyba nawet dwukierunkowy.... Muszę tylko ruszyć zad i poświęcić popołudnie na wpisanie wszystkich w jednego soniacza....

 

Tylko ten leń mnie za twarz trzyma....... A to gorzałka, a to Kobieta, a to milion różnych spraw.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawostka. ... od kurzu to zrozumiałe ale od braku napiecia znaczy od wyłączania..?..zrozumiem że od częstego wyłączania mogą psuć się wyłączniki w danym sprzęcie bo ciągle robimy pstryk-pstryk...ale tak jak napisałem wcześniej u mnie pstryk robię tylko na listwie no i w ups-ie podłączonym do proja... wg.mnie sprzęt elektroniczny psuje się gdy pracuje w zbyt wysokich temp.czyli z braku odpowiedniej wentylacji...

u mnie np.mój sub nawet jak jest w stanie spoczynku i automatycznie się wyłączy z braku sygnału to i tak tylna ścianka jest delikatnie ciepła...nieważne ile by był bez sygnału...więc wolę go całkowicie odcinać od prądu aby elektronika się bez potrzeby nie grzała.... sprawa następna skoro mojego zestawu używam dopiero po godz.20 przez 3,4godz.więc po co ma stać pod napięciem przez następne 24godziny lub dużo dłużej np.48h....? ....mam wiele innych zajęć tym bardziej teraz gdy wiosna idzie :) ....

 

Ps. ampli u mnie działa bezawaryjnie od 2009 ....PS3 także ...i cały czas robię pstryk na listwie :) ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam wybitnego elektronika: jego zdaniem sprzęt psuje się najbardziej od wyłączania i kurzu. Ja swojego w ogóle nie wyłączam.

A co ze wzmacniaczami lampowymi lub innymi urządzeniami, które posiadają lampy na "pokładzie" ;)

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznaj że ps3 najpierw wyłączasz softowo padem a potem dopiero pstryk na listwie ? :)

Oczywiście że najpierw sprzęt wyłàczam pilotami tym bardziej proja który jeszcze przez minute lampe chłodzi...a dopiero później pstryk na listwie. ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam wybitnego elektronika: jego zdaniem sprzęt psuje się najbardziej od wyłączania i kurzu. Ja swojego w ogóle nie wyłączam.

 

Bardziej od wlaczania jesli juz czyli rozruchu sprzet ulega awarii, samo wylaczanie nie psuje tylko ponowne jego zasilanie.

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.